Na zawsze razem

Cykl: Rodzina Stanislawskich (tom 5-6)
Wydawnictwo: HarperCollins
Waiting for Nick ; Considering Kate
miłość, rodzina, dom
dona

Fascynująca opowieść o niezwykłej rodzinie Stanislaski - kochającej się i zżytej. Jej członkowie mogą liczyć na wzajemne wsparcie w każdej sytuacji. Frederica Kimball miała wrażenie, że całe dotychczasowe życie czekała... kiedy wreszcie dorośnie. Z utęskieniem czekała, kiedy wreszcie Nicholas LeBeck pokocha ją tak mocno, jak ona od zawsze go kochała. Nick był oszołomiony. Słodka, mała...

Frederica Kimball miała wrażenie, że całe dotychczasowe życie czekała... kiedy wreszcie dorośnie. Z utęskieniem czekała, kiedy wreszcie Nicholas LeBeck pokocha ją tak mocno, jak ona od zawsze go kochała. Nick był oszołomiony. Słodka, mała Freddie, którą hołubił jak młodszą siostrę, nie wiedzieć kiedy stała się kobietą. To chyba niemożliwe, by żywił do niej nie tylko braterskie uczucia!

Kate Stanislaski Kimball, owiana sławą znanej tancerki, wróciła w rodzinne strony, by rozpocząć nowe życie. Stary dom, który kupiła, aby urządzić w nim szkołę tańca, uznała za idealnie odpowiadający jej zamierzeniom. Równie perfekcyjny okazał się Brody, który zajął się renowacją domu. Brody postanowił, że nie ulegnie kusicielskiemu urokowi Kate. Jednak ta nieodrodna córka Nataszy Stanislaski nie daje się łatwo zbyć...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Alicja | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Dwa historie kończące sagę Stanislawskich według mnie najsłabsze. I część "Czekając na Nika" losy pasierbicy Nataszy- Frederici zakochanej od dziecka w kuzynie Nicku do ,którego rodzina wyciągnęła pomocną rękę po jego młodzieńczych ekscesach. Sama Rodzina Stanislawskich cudowna, kochająca, trochę szalona, wspierająca się nawzajem, nie dająca skrzywdzić nikogo z rodziny. Natomiast fabuła trochę przesłodzona i mdła, wszystko jest NAJ...Piękni, bogaci,utalentowani i wszystko dobrze się kończy.Druga historia "Pasja życia" losy najmłodszej córki Nataszy oczywiście utalentowanej primabaleriny Kate kończącej karierę zawodową i zakładającej szkołę baletową w rodzinnym mieście.Po drodze jest budynek do remontu i "złota rączka" budowlaniec Brody z synem.Zakończenie można bez trudu przewidzieć.

myślnik | 2013-06-17
Na półkach: Przeczytane, Bye - bye!
Przeczytana: sierpień 2012

Jeśli widzę na horyzoncie dobrze utkaną więź rodzinną,to podążam za nią jak zahipnotyzowana.
Lubię to ciepło,które rozchodzi się po ciele,na wzmiankę o prostocie i niezwykłość relacji rodzinnych.
Silnych,niezachwianych,nie do przedarcia.
Kto w świecie fikcji może mi to dać?!
Pewnie,że Norka:)

Stwierdzenie,że z rodzinką najlepiej wychodzi się na zdjęciu,za nic nie pasuje do familii Stanislaski.
Każdy z członków wskoczyłby w ogień na ratunek drugiego.
Wsparcie.
Miłość.
Wiara i swoboda jaką sobie dają,sprawia,że każdy z miłą chęcią mógłby być przez nich adoptowany.

Dwie pełne pasji i ognia historie,ale czegóż innego można się spodziewać po tak charakternej rodzinie.

Kate to tancerka światowej klasy.
Jej ciało to sztuka.
Jej każdy ruch to zapowiedź wyjątkowej historii.
Płynie po scenie,jest rozchwytywana a jednak porzuca to pewnego dnia,i wraca w rodzinne strony.
Nie jest to kobieta bez planu na jutro,więc od razu zabiera się za realizowanie idei otwarcia własnej szkoły...

aleksnadra | 2013-07-03
Przeczytana: 20 czerwca 2013

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Protoplastą rodziny Stanislaskich jest Nadia i Jurij. Niegdyś biedni ukraińscy uchodźcy próbujący szczęścia w Stanach Zjednoczonych, nowej ojczyźnie, kraju wielkich nadziei i możliwości. Teraz bogaci w doświadczenia i miłość seniorzy rodu strzegą swoich potomków, służą dobrą radą i obserwują jak radzą sobie z życiem, uczuciami, spełnieniem.

Książka "Na zawsze razem" składa się z dwóch odrębnych opowieści zgrabnie połączonych więzami krwi. Pierwsza z nich zatytułowana "Czekając na Nicka" dotyczy jednej z wielu wnuczek Nadii i Jurija, Fredericy Kimball. Dziewczyna dopiero co weszła w dorosłość, usamodzielniła się ale już ma dokładnie sprecyzowane plany na przyszłość. Zamierza pisać teksty do piosenek znanego kompozytora Nicholasa LeBecka i zdobyć jego uczucie. Jednak nie będzie to takie łatwe, jak się jej wydawało. Życie, miłość lubi spontaniczność a nie dopasowywanie ich pod linijkę, czyjegoś widzimisię :)

Druga część książki "Pasja...

Natalia | 2015-03-19
Przeczytana: 17 marca 2015

Uwielbiam książki Nory Roberts! Są to dla mnie cudowne odstresowacze;) nie wymagają poświęcenia im uwagi w stu procentach, może nie zawsze zaskakują, ale można przy nich odpocząć i się zrelaksować.
Książka zawiera dwie historie, są to kolejne tomy o rodzinie Stanislawskich.

Co znajdujemy w tych historiach? Miłość, pasję, namiętność.
Pierwsza z powieści niesie niestety także tajemnice przeszłości, szczególnie tej, o której chcielibyśmy zapomnieć również...czy nasze grzechy młodości będą kładły się cieniem na resztę życia?
Pamiętajcie Kobiety! Jeśli chcecie coś osiągnąć - nie ma rzeczy niemożliwych!!
Druga opowieść jest swoistym pokrzepieniem serc mężczyzn samotnie wychowujących dzieci. Nie jesteście skazani na stan kawalerski. Miłość czeka tuż za rogiem!

Dlaczego lubimy powieści Nory Roberts?
Bo możemy przy nich zapomnieć o szarej codzienności, a przedstawiane w niej kobiety są niebanalne i nietuzinkowe, a przede wszystkim odważne. No i która z nas nie marzy czasem o tak...

książek: 1991
Sol | 2013-06-03

Książka pani Roberts jest podzielona na dwie części. Z czego każda część opisuje losy innych bohaterów. Na pierwszy rzut idzie historia "Czekając na Nicka" o dwudziestoczteroletniej Frederice Kimball, która pragnie się usamodzielnić i urzeczywistnić swoje największe marzenie. Fred bowiem od lat zakochana jest w Nicholasie - muzyku i zabijace z Nowego Jorku. Jednak nie jest to wszystko takie proste, jakby tego chciała. Nick należy do twardzieli, którzy mając za sobą nieciekawą przeszłość, nie myślą o wielkiej miłości i domku pełnym dzieci. Przed Fred stoi trudne zadanie, ale dziewczyna obmyśliła sobie plan działania. Po pierwsze musi przekonać Nicka do współpracy, do której ten z początku nie będzie zbytnio przekonany. Po drugie musi go uwieźć, a po trzecie zdobyć jego serce. Czy to wszystko jej się uda?

Ta część bardzo mi przypadła do gustu. Lekko i ciekawie opisana historia miłosna dwójki młodych ludzi, którzy zagubieni w swoich uczuciach odnajdują się dzięki swojej drugiej...

Jarka | 2013-09-30
Przeczytana: 30 września 2013

Czekając na Nicka
Fredericka jest zakochana w Nicku prawie od dziecka. Na jej nieszczęście ten przybrany kuzyn nigdy nie traktował jej, jak potencjalną partnerkę tylko, jak słodką, małą Freddie, którą trzeba się zająć. Kimballówna nie jest już jednak dzieckiem lecz dwudziestoczteroletnią kobietą i umie zawalczyć o to, na czym jej zależy. Aby zdobyć miłość ukochanego obmyśliła więc plan, dzięki któremu stanie się żoną Nicka oraz w przyszłości matką ich dzieci. Oczywiście mężczyzna nic o tym nie wie, mimo to nie umyka jego uwadze, iż zachowanie młodszej kuzynki stało się kuszące, a jej wygląd zdecydowanie bardziej kobiecy.

Zaczyna się od propozycji wspólnej pracy przy nowym muzycznym projekcie. Jest to jednak wyłącznie pretekst, aby dać szansę czemuś, na co od wielu lat czekała Fredericka. Czy uda jej się obudzić w Nicku prawdziwe uczucie? Czy miłość można zaplanować?

Pasja życia
Kate jest z zawodu baletnicą. Poznajemy ją w momencie, gdy po licznych sukcesach na całym świecie...

Lenka8891 | 2011-03-09
Przeczytana: 08 marca 2011

Książki Nory Roberts to godziny czytania, kiedy człowiek może żyć książką i nie przejmować się niczym innym. Wciągająca, czyta się jednym tchem. Tylko troszkę dziwnie zaczełam czytać, bo kupiłam dwie z serii trzech książek o tej rodzinie i zaczęłam od ostatniej. :) Ale to nie umniejsza tego, iż pochłonęłam ją bardzo szybko. :)

Emanuela | 2014-08-15

Przeczytałam tylko 1 część więc nie daję opinii choć mam ochotę przyznać 4 lub 3 gwiazdki. Banalna, lekka, jak miałam 13-14 lat to pewnie lubiłam takie klimaty. Nie dla mnie.

Nora Roberts - autorka, której większości czytelników nie trzeba przedstawiać. Nawet jeśli nie czytałaś/ eś żadnej jej powieści to i tak pewnie nie raz gdzieś słyszałaś /eś to nazwisko. Amerykanka często nazywana jest królową romansu jednak pisze nie tyko historie miłosne, ale i sagi rodzinne. Tym razem powieściopisarska opowiada swoim czytelnikom o rodzinie Stanislaski . Książka " Na zawsze razem" zawiera w sobie dwie historie. Bohaterka pierwszej z nich zatytułowanej "Czekając na Nicka " jest młoda , i bardzo zdeterminowana autorka tekstów Federica Kimball Stanislaski . Dziewczyna od zawsze marzyła aby ten , którego kocha odwzajemnił jej uczucia, powiedział kilka miłych słów , pochwalił. Kobieta ma nadzieję , że teraz gdy rozpoczynają wspólną pracę nad musicalem ich relacje nieco się poprawią. Czy uda jej się osiągnąć cel ? Historia toczy się według znanego schematu. Najpierw wszystko idzie według planu a potem czytamy o pierwszych zgrzytach i kłótniach. Jaki ...

macy | 2012-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Dwie historie, o prawie tej samej fabule. Pierwsza o Nicku i Freddie była według mnie bardziej interesująca niż druga o Kate, Brody'm i Jacku. Freddie bardziej starała się o Nicka, chociaż postawa Kate i sposób zakończenia jest lepszy niż w pierwszej. Bardzo miło spędziłam czas, czytając tę powieść.