Pasja życia

Tłumaczenie: Krystyna Kozubal
Cykl: Rodzina Stanislawskich (tom 6)
Wydawnictwo: Harlequin
Considering Kate
dona

Kate Kimball wyrzekła się blasku sławy i wróciła do rodzinnego miasteczka, by rozpocząć następny etap swego życia. Czekał tam na nią piękny, choć zrujnowany dom, który kupiła na siedzibę swej wymarzonej szkoły tańca oraz... interesujący i fascynujący Brody O'Connell, rzemieślnik artysta zajmujący się restaurowaniem starych domów. Postanowila go uwieść i zostać jego żoną. Brody zapragnął jej...

Postanowila go uwieść i zostać jego żoną. Brody zapragnął jej od pierwszej chwili, lecz uznał, że taka piękna i zmysłowa kobieta jak Kate nie jest odpowiednią dla niego partią...

Katarzyna Busłowska | 2015-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Kate jest tak podobna do starszej siostry, że trudno w to uwierzyć. Po kim one to mają? Ten ośli upór, niezachwiane przekonanie o własnej nieomylności, apodyktyczność...

Kate Kimball poświęciła niemal całe dzieciństwo, dorastanie i wczesną młodość baletowi. Pracowała ciężko i wytrwale. Nie widziała nic poza wyznaczonym sobie celem. Sama przyznaje, że balet stał się jej obsesją. W wieku dwudziestu pięciu lat osiągnęła już chyba wszystko, co mogła. I wtedy zmieniła kierunek. Zeszła ze sceny niepokonana. Wróciła do domu i zaczęła wcielać w życie nowy plan.

Brody O'Connel dostał w życiu niejednego kopniaka. Najpierw od własnego ojca, potem od niesprawiedliwego losu. Wbrew wszelkim przeciwnościom zakochał się z wzajemnością w nieodpowiedniej dziewczynie. Stawał na rzęsach, żeby mogła skończyć rozpoczęte studia. Potem pojawiło się dziecko i mimo wcześniejszych obaw, zakochał się bez pamięci w chłopcu, którego razem stworzyli. Wszystko powinno być dobrze. Byli dobrymi ludźmi, kochali...

Natalia | 2015-12-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Przychodzi taki moment w życiu niektórych z nas, kiedy zaczynamy pragnąć zmian i nie ma w tym nic złego, kiedy mamy je z kim dzielić poza rodziną, kiedy jest ktoś kto nas kocha i wspiera. Jest tak właśnie w przypadku bohaterów tejże książki.
Kate Kimball i Brody 0'Connell różnią się pod wieloma względami i do tego wiodą odmienne życia. Spełniają się w tym co robią, ale czy są szczęśliwi? On jest samotnym ojcem, dla,którego syn jest wszystkim. Ona jest baletnicą w trakcie zmieniania swojego dotychczasowego życia. Mały Jack odgrywa w tej historii także bardzo ważną rolę. Po raz kolejny spotykamy się tu "wielka" rodzina Stanislaski - wszyscy jej członkowie, których poznaliśmy w poprzednich częściach oraz ich dzieci. Jest ich tak dużo, że w opisach kto jest kogo dzieckiem, sama się gubiłam.
Przyjemnie się ją czytało, ale nie zaskoczyła mnie niczym.

marcia | 2012-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2012

O książkach Nory Roberts można powiedzieć wiele chociaż by to, że stwarza fantastycznych bohaterów, ciekawą fabułę, boskie dialogi a także wiele innych pozytywnych rzeczy. I tak jak w każdym innym przypadku również "Pasja życia" przypadła mi do gustu.
Nie wiem co mogłabym jeszcze napisać, jakoś nie mam went twórczej, chociaż może...czytając dowolną powieść Nory nie mogę przestać póki nie skończę, mówię sobie jeszcze tylko jedna kartka i koniec, bo muszę coś zrobić, ale w rezultacie poddaję się i czytam aż nie skończę rozdziału, a później wychodzi tak drugi, trzeci aż kończę książkę. Nienawidzę kończyć tych boskich książek, ponieważ chciałabym dalej być w tym niesamowitym świecie, gdzie zawsze następuje happy end!

Tekla | 2016-02-19
Przeczytana: 24 lutego 2013

Zauroczyła mnie ta seria. Czytałam ją dość dawno temu, przypadkiem natrafiłam na nią w bibliotece i z nudów zaczęłam czytać. Nie są tą książki "kosmicznych" lotów, ale na spokojny wieczór na odstresowanie i ukojenie nerwów - jest w sam raz. Fabuła wciąga, pozwala wsiąknąć w świat książki. Ah, i ta wspaniała, głośna rodzina.:-)
Tom 6
Kate to tancerka - baletnica. Postanawia jednak zakończyć karierę na scenie. Kocha tańczyć, więc nie potrafi z tego zrezygnować w całości. Otwiera więc szkołę tańca. Potrzebuję do tego celu studia, jednak budynek, który kupuje jest w kiepskim stanie. Kto pomoże? Pan doktor od budynków - Brody.

Edyta Zając | 2015-04-09
Przeczytana: luty 2015

Wzruszająca :-)

Evi91 | 2012-04-25
Przeczytana: 02 lipca 2012

"Płaczę jak niemowlę." (Harlequin Enterprises)

patiniunia2002 | 2014-10-27

wspaniała książka