Antyczni kosmonauci. Śladami wszechmogących

Raumfahrt im Altertum. Auf den Spuren der Allmächtigen
83-7129-087-X
Inne
Aneta

Erich von Däniken napisał dotąd dwadzieścia jeden książek o tajemniczych istotach z kosmosu, które dawno temu przybyły na Ziemię z wizytą. Badając na całym świecie pozostałości dawnych kultur, odkrył świadectwa wskazujące, że niebiańscy mistrzowie, owi "wszechmogący", udzielili ludzkości w jej młodzieńczym okresie przeróżnych nauk i przekazali elementy nadzwyczaj nowoczesnej wiedzy technicznej. Sugerują to również wskazówki zawarte w licznych mitach i religiach.
Tak na przykład ustne przekazy Indian Hopi żyjących w Ameryce Północnej, potwierdzone rysunkami naskalnymi, zawierają informację, że Hopi przed tysiącami lat zamieszkiwali kraj położony w rejonie Oceanu Spokojnego. Kiedy tę pradawną ojczyznę Hopi zniszczyło morze, indiański lud otrzymał pomoc od Kaczynów, potężnych istot z innej planety, którzy go przenieśli na "latających tarczach" na ląd Ameryki Południowej. Oznaczałoby to, że Hopi są przodkami zarówno Inków w Peru, jak również Majów w Ameryce Środkowej. Za uznaniem tej rewolucyjnej tezy przemawiają motywy zdobnicze tkanin i gobelinów preinkaskich, które nawiązują do Kaczynów, tak samo jak figurki Kaczynów rzeźbione przez dzisiejszych Hopi.
Dlaczego naukowcy nie przyjmują tego do wiadomości?
Na kontynencie afrykańskim w 1868 r. odkryto ogromną kamienną ruinę, której znaczenie do dziś pozostało nie rozszyfrowane.

źródło opisu: Świat Książki, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Miłosz | 2014-03-10

Daniken operuje argumentami o różnej sile przekonywania, przy czym te mocne mogą się okazać mocne z pozoru. Słyszałem anegdotę o dwóch historykach, którzy wzięli jego książkę do ręki. Jeden z nich był specjalistą od Egiptu, drugi od Ameryki Południowej. Egiptolog przeczytał, napalił się i stwierdził 'Słuchaj, to o Egipcie to słabe, nie ma o czym gadać, ale Ameryka Południowa - coś niesamowitego, w życiu bym nie pomyślał'. Tymczasem jego kolega od Inków 'Kawałek o Egipcie jest świetny, śmiałe tezy, dowody nie do podważenia. Ameryka Południowa do bani, ale ten Egipt, bracie'
Książki Danikena trzeba umieć czytać, bo łatwo popaść w skrajności. Albo postanawiamy sobie, że będziemy Mary Roach i gramy sceptyka choćbyśmy nie wiadomo co czytali, albo ulegamy wstępnej aktywizacji i szukamy śladów bytów pozaziemskich w każdym zawijasie, byleby był stary i niewyraźny.
Jak dla mnie, nie można pominąć bretońskich menhirów poustawianych w trójkąty 3:4:5 na tysiące lat przed Pitagorasem, mocne są...

Kamil Nebula | 2013-12-23

Sporo książek pana Danikena przeczytało się w młodości. Barwne opisy niezwykłych, często wymarłych cywilizacji porywają, ale do hipotez propagowanych przez autora należy podchodzić z dużą dozą sceptycyzmu.

Krzychu Hyżorek | 2016-01-30

Książkę oceniam wysoko nie dlatego że przekazuje prawdziwe informacje, ale dlatego że jest dobrze napisana. Autor jest pasjonatem i ma talent pisarski - będąc nastolatkiem przeczytałem wszystkie jego książki, ponieważ pobudzały one moją wyobraźnię.

Daniel | 2014-01-07
Przeczytana: 01 stycznia 1996

Zbiór prostych pytań i ekscentryczne próby podsuwania odpowiedzi. Dla ludzi z dystansem do wiary i nauki

lelek | 2013-10-27
Przeczytana: 1995 rok

kiedyś wywarła na mnie olbrzymie wrażenie, no ale trzynastolatki tak mają ;)

Dobra i ciekawie napisana książka

Regalia | 2015-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2015