Latawce

Wydawnictwo: Philip Wilson
978-83-7236-241-4
literatura kobieca
Pistacia

Zuzanna, nauczycielka plastyki, przeżywa trudny okres. Bezrobotny mąż odchodzi nie wiadomo dokąd, córka wybiera spokojny kąt i dobre obiadki u babci, a na dodatek rozpoczyna się nowy rok szkolny. A w szkole kochane koleżanki, dyrektorka, uczniowie i ich rodzice dają jej do wiwatu. Ale Zuzanna się nie poddaje. Czynnie uczestniczy w życiu szkolnym. Oryginalnymi lekcjami stara się zyskać opinię twórczej nauczycielki i sympatię uczniów. Udziela się też społecznie po pracy i udaje jej się nawet złapać przestępcę na gorącym uczynku, dzięki czemu staje się popularną postacią telewizyjną.

Powieść jest napisana doskonałym żywym językiem. Z humorem i satyrycznym zacięciem autorka przedstawiła różne środowiska: nauczycieli, dziennikarzy, lekarzy, policjantów.

[opis wydawcy]

Katherina87 | 2012-11-22

Zuzanna, nauczycielka plastyki, przeżywa trudny okres. Bezrobotny mąż odchodzi nie wiadomo dokąd, córka wybiera spokojny kąt i dobre obiadki u babci, a na dodatek rozpoczyna się nowy rok szkolny. A w szkole kochane koleżanki, dyrektorka, uczniowie i ich rodzice dają jej do wiwatu. Ale Zuzanna się nie poddaje. Czynnie uczestniczy w życiu szkolnym. (...) Powieść jest napisana doskonałym, żywym językiem. Z humorem i satyrycznym zacięciem autorka przedstawiła różne środowiska: nauczycieli, dziennikarzy, lekarzy, policjantów.

Lavenda | 2014-04-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 2014 rok

A ostrzegali. Nie posłuchałam. I mam za swoje. Miało być zabawnie nie było. Miało być interesująco, nie było. Nawet w kategorii czytadła, ta książka to marnotrawstwo papieru. Najlepszą jej częścią jest opis z okładki, cała reszta to najczystszej wody grafomania. Strata czasu.

lubka | 2012-10-02
Przeczytana: wrzesień 2012

Niestety, książka- koszmarek. Autorka na siłę próbuje wepchnąć jak najwięcej dowcipu w jedno zdanie, czyniąc całość niestrawną. Fabuła infantylna, bohaterowie drażniący i tak przerysowani, że nie sposób ich polubić. Stanowczo odradzam, nawet kupując na wyprzedaży (bo i ja tak właśnie stałam się posiadaczką tego "arcydzieła").

LadyCherry | 2011-07-15

Historia lekko szalonej nauczycielki plastyki nie przypadła mi do gustu. Po przeczytaniu recenzji i informacji na okładce spodziewałam się czegoś lepszego. Sama postać nie budzi sympatii, bardziej drażni. Czytałam "pod przymusem" (zaczynając książkę zawsze czytam do końca, choćby nie wiem jak słaba była).

ahnesaja | 2010-12-27

Szczerze to nie polecam czytania tej książki. Mimo entuzjastycznych opisów na okładce o geniuszu autorki książka strasznie się dłuży ( a w tym czasie dało by się przeczytać co najmniej 2 fajne książki) i opowiada dziwną nie do końca dla mnie zrozumiałą historię.

Ja też muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś lepszego... dużo lepszego. Książka nie wciągnęła mnie zbytnio, główna bohaterka też taka "nijaka". Posiadam, przeczytałam, ale nie wrócę już do tej lektury!

IwonaB | 2013-06-06
Na półkach: Przeczytane, 2012

Dziwna książka, zupełnie nie mogłam dojść o co w niej chodzi. Trudno ją ocenić.

nellanna | 2010-05-29
Przeczytana: 28 maja 2010

Losy postaci mnie nie zainteresowały...

Ina1973 | 2012-02-27
Przeczytana: 2012 rok

A taka ładna współczesna okładka:(

meryku | 2016-11-17
Przeczytana: 06 lutego 2011