Aleja Róż

Wydawnictwo: Editions sur Ner
978-83-928664-0-4
bookman

Książka dworująca z bogatych pań w średnim wieku, które swoje pieniądze zawdzięczają jeszcze starym komunistycznym układom. Autorka dla kontrastu zestawia ich styl życia z sytuacją kobiety z patologicznej rodziny. Drogi bohaterek krzyżują się na ulicy Różanej, która na oczach czytelnika przeobraża się w aleję Róż. Sobieraj porusza kilka ważnych społecznie problemów, ale czyni to z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru, nierzadko czarnym,sięga po ironię i satyrę i jeszcze raz daje się poznać jako doskonały obserwator naszej polskiej rzeczywistości.

bookman | 2010-08-17
betina360 | 2016-01-03