Wieża Zielonego Anioła:Kręta droga

To Green Angel Tower; Part II
8371200803
leosia

Inne wydania

Drugi tom ostatniej części wspaniałej trylogii fantasy, kontynuacja Smoczego tronu i Kamienia rozstania. Książka, w której wojna przeplata się z czarami, romans z podstępem, a wszystko powiązane jest z porywającą akcją. Wieża Zielonego Anioła przynosi zaskakujące zakończenie magicznego konfliktu, który złamał wszelkie granice czasu i przestrzeni, i rzucił przeciwko sobie ludzi różnych ras i kultur.

Samurajgrzes | 2014-02-12
Na półkach: 2014, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 11 lutego 2014

Z każdą częścią pociąg Tada Williamsa nabiera prędkości by osiągnąć swoje maximum w Wieży Zielonego Anioła. Świetne zwieńczenie sagi. Szkoda, że ta saga nie ma jeszcze ze 2 tomów.

Ciacho | 2012-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2012

Niespełna 3000 stron i prawie dwa miesiące czytania i w końcu można rzec, że dobrnęliśmy do końca historii, której początek, jak i koniec, miał miejsce w Hayholth - pradawnym zamku byłego króla Prestera Johna, od którego wszystko się zaczęło.

Cały ten tom to dążenie w kierunku zamku Hayholt trzech Wielkich Mieczy od jakiegoś czasu nierozerwalnie związanych z Simonem i innymi naszymi bohaterami po to, aby mogło dojść do ostatecznej konfrontacji między bielą a czernią, światłem i ciemnością, czy jak kto woli po prostu między siłami dobra i siłami zła, i móc zamknąć ostatni rozdział z cyklu "Pamięć, smutek i cierń".

Ostatecznie cały cykl kończy się dobrze, wszystko co do tej pory niewyjaśnione jest już jasne, nie ma żadnych nieścisłości i luk do których można by się przyczepić, jest natomiast niespodziewany zwrot akcji i ładne, baśniowe wręcz, zakończenie. Jedyne do czego mogę się przyczepić to do głównej walki z Pryratesem i Królem Burz, którą można było nieco bardziej rozwinąć i...

Michał Konkol | 2012-03-06

Książka na równym poziomie, a nawet wyprzedzająca o włos 'Władcę Pierścieni'. Nie ma w niej momentów, które nudziłyby mnie, rasy, mimo, ze podobne do powszechnie spotykanych, róznia sie od nich nie tylko nazwami, fabuła spójna i ciekawa.

lucanus | 2012-12-25

Cykl Williamsa ma tą dobrą cechę, że rozkręca się z czasem, im dalej, tym lepiej :).

arturstachu | 2016-11-10
Aliath | 2016-11-06