Skok w nieznane

Wydawnictwo: OXFORD Educational Sp. z o. o.
Leap of faith
9788325205041
kłamstwo, zdrada, zaufanie, majątek
dona

Poruszająca historia o potędze kłamstwa, zdradzie, zaufaniu i o młodej kobiecie, która przezwycięża stojące na jej drodze przeszkody. Marie-Ange dorasta we Francji, otoczona miłością i luksusem. Wypadek samochodowy, w którym giną jej rodzice i brat, kładzie kres beztroskiemu dzieciństwu. Dziewczynka zostaje wysłana do Ameryki pod opiekę starej, zgorzkniałej ciotki. Jedyną pociechą w smutnym życiu Marie-Ange jest przyjaźń z Billym. Ale to nie on zostanie jej mężem. Po dwudziestych pierwszych urodzinach dziewczyna dowiaduje się, że jest dziedziczką wielkiego majątku. Wreszcie może wrócić do Francji. Dorosłość przynosi jej wiele szczęścia, niestety tylko do czasu, gdy odkryje oszustwo ciążące na jej życiu.

CzekolladowaMuffinka | 2016-04-09
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Młoda i naiwna Marie-Ange po tragicznej śmierci jej najbliższych zmuszona jest opuścić Francję i przeprowadzić się do Ameryki gdzie trafia pod opiekę zgorzchniałej i bardzo wymagającej Ciotki Carole, która jest jej jedyną rodziną.

Pogrążona w rozpaczy i ciągłych pracach jakie wyznacza jej kobieta próbuje zaakceptować to co sie wydarzyło. Jej jedyną ostoją staje się Billy z którym się zaprzyjaźnia. Chłopak darzy Marie-Ange uczuciem jednak ta pozostaje niewzruszona i wciąż powatrza, że są jak brat i siostra.

W momencie osiągnięcia pełnoletności dziewczyna dowiaduje się, że dostanie spadek po rodzicach. Postanawia odwiedzić Francję aby znów wrócić, choć na chwilę do wydarzeń z dzieciństwa kiedy była naprawdę szczęśliwa.

We Francji poznaje Bernarda, który z czasem zostaje jej mężem.

Naiwość dziewczyny i bezgraniczne zaufanie do męża czasem wydawały mi się żałosne zwłaszcza kiedy dowody były tak oczywiste. Ale to On dał jej to czego jej brakowało przez cały pobyt w Ameryce: miłości...

izabela81 | 2013-12-04
Na półkach: 2013 rok, Przeczytane
Przeczytana: 30 listopada 2013

To książka o kłamstwie, zdradzie, zaufaniu i przezwyciężaniu trudności życiowych.

Agata Kłodzińska | 2016-02-26
Na półkach: 2016, Eng, Przeczytane

Trochę naiwna i nie do końca górnych lotów książeczka, ale język na tyle nieskomplikowany, że po angielsku dość przyjemnie się czytało, przynajmniej pierwszą połowę, bo druga jednak zbyt irytująca.

betina360 | 2013-01-07
Na półkach: Przeczytane, 2013, Steel
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Marie-Ange jest dziewczynka z zamoznej i kochajacej sie rodziny.W wieku 11 lat zostaje sama w wypadku samochodowym gina jej rodzice i starszy brat.Jedyna krewna ktora moze zaopiekowac sie dzieckiem jest ciotka ktorej nigdy nie widziala.Zycie dziewczynki ulega duzej zmianie despotyczna ciotka nie majaca wlasnych dzieci nie jest zbyt mila i wyrozumiala dla niej.Musi pracowac na farmie ciotki wstajac bardzo wczesnie i sama dbac o to by zjesc sniadanie a do tego jeszcze opiekowac sie ciotka ktora jest przykuta do wozka.Jedynie w szkole czuje sie dobrze zwlaszcza gdy poznaje tam Biliego swojego najlepszego przyjaciela.Jako dorosla juz kobieta jedzie w swoje rodzinne strony gdzie poznaje wydaje sie uczciwego hrabie i pobieraja sie.Ma z nim dwoje uroczych dzieci lecz wychodzi na jaw jaki naprawde jest jej maz i musi znow walczyc o swoje szczescie.Na koniec wychodzi stara prawda iz nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo i w jej zyciu znow ma swoje moze tym razem inne miejsce...

Paulina199 | 2013-05-13

Książkę przygarnęłam z półki mojej mamy. Postanowiłam, że czas oderwać się choć na chwilę od czytania kryminałów i poczytać o wielkiej miłości. Książka nie jest obszerną powieścią a i tak nie dobrnęłam do końca. Za dużo tu słodyczy i przewidywalności. Wiedziałam czego mogę się spodziewać po pani Steel, jednak pozostał pewien niedosyt.

Monika | 2014-09-15

powiesc 53
LEAP OF FAITH

Laura | 2012-12-12

Skok w nieznane jest moim pierwszym spotkaniem z autorką bestsellerowych romansów. Przyznam, iż było ono bardzo przyjemne.
   Po pozycję pani Steel sięgnęłam ze względu na liczne rekomendacje mojej przyjaciółki. Nie czyta ona zbyt wielu książek, więc gdy powiedziałam mi z jaką łatwością czyta się jej książki Danielle Steel, sama musiałam się o tym przekonać. Czy zgadzam się z jej zdaniem?
   Marie-Ange jako mała dziewczynka uwielbiałam chodzić po drzewach i zbierać owoce ze swojego sadu na terenie zamku Marmouton. Niestety, w tragicznym wypadku samochodowym giną jej rodzice wraz z bratem Robertem, którego bardzo mocno kochała. Mała Marie-Ange nie ma żadnych krewnych w Francji i zostaje wysłana do Ameryki pod opiekę ciotki jej ojca Carole, która jest samotną i pozbawioną uczuć starszą panią. Jedyną pociechą okazuje się Billy, piegowaty chłopczyk, który pragnie nauczyć się ojczystego języka Marie-Ange. Dzieci zostają przyjaciółmi choć wielu po czasie było przekonanych, że łączy...

virgo123 | 2015-07-11
Przeczytana: 22 lutego 2014