Skok w nieznane

Okładka książki Skok w nieznane Danielle Steel
Okładka książki Skok w nieznane
Danielle Steel Wydawnictwo: OXFORD Educational Sp. z o. o. literatura piękna
Leap of faith
OXFORD Educational Sp. z o. o.
2009-09-11
2001-01-01
9788325205041
Anna Dobrzańska-Gadowska
kłamstwo zdrada zaufanie majątek

Jak przystalo na Panią Danielle Steel, książka lekka, szybko się czyta, wciągająca, przeczytałam w jeden wieczór.
Trochę przewidywalna, a główna bohaterka denerwowała naiwnością, ale i tak lubię przeczytać czasami twórczość tej autorki!
Nie jest to moja pierwsza książka Pani Steel i na pewno nie ostatnia!

Nie jest to moja pierwsza książka Pani Steel i na pewno nie ostatnia!

Młoda i naiwna Marie-Ange po tragicznej śmierci jej najbliższych zmuszona jest opuścić Francję i przeprowadzić się do Ameryki gdzie trafia pod opiekę zgorzchniałej i bardzo wymagającej Ciotki Carole, która jest jej jedyną rodziną.

Pogrążona w rozpaczy i ciągłych pracach jakie wyznacza jej kobieta próbuje zaakceptować to co sie wydarzyło. Jej jedyną ostoją staje się Billy z którym się zaprzyjaźnia. Chłopak darzy Marie-Ange uczuciem jednak ta pozostaje niewzruszona i wciąż powatrza, że są jak brat i siostra.

W momencie osiągnięcia pełnoletności dziewczyna dowiaduje się, że dostanie spadek po rodzicach. Postanawia odwiedzić Francję aby znów wrócić, choć na chwilę do wydarzeń z dzieciństwa kiedy była naprawdę szczęśliwa.

We Francji poznaje Bernarda, który z czasem zostaje jej mężem.

Naiwość dziewczyny i bezgraniczne zaufanie do męża czasem wydawały mi się żałosne zwłaszcza kiedy dowody były tak oczywiste. Ale to On dał jej to czego jej brakowało przez cały pobyt w Ameryce: miłości (jak jej się wydawało) i poczucia bezpieczeństwa; był dla niej jak ojciec a zarazem jak kochanek.

Jak daleko potrafił posunąć się "kochający" mąż i wykorzystać naiwność swej młodej żony gotowej zrobić dla niego wszystko?

Jaką rolę w życiu kobiety odegra była żona Bernarda?

Czy w jej życiu znów pojawi się Billy?

Lektura może nie jest jakoś porywająca, ale trzyma w napięciu do ostatnich stron i oczywiście jest jakimś sposobem na nudę ;)

Trochę naiwna i nie do końca górnych lotów książeczka, ale język na tyle nieskomplikowany, że po angielsku dość przyjemnie się czytało, przynajmniej pierwszą połowę, bo druga jednak zbyt irytująca.

Bardzo poruszająca historia.

Bardzo poruszająca historia.

powiesc 53
LEAP OF FAITH

powiesc 53
LEAP OF FAITH

To książka o kłamstwie, zdradzie, zaufaniu i przezwyciężaniu trudności życiowych.

Książkę przygarnęłam z półki mojej mamy. Postanowiłam, że czas oderwać się choć na chwilę od czytania kryminałów i poczytać o wielkiej miłości. Książka nie jest obszerną powieścią a i tak nie dobrnęłam do końca. Za dużo tu słodyczy i przewidywalności. Wiedziałam czego mogę się spodziewać po pani Steel, jednak pozostał pewien niedosyt.

Marie-Ange jest dziewczynka z zamoznej i kochajacej sie rodziny.W wieku 11 lat zostaje sama w wypadku samochodowym gina jej rodzice i starszy brat.Jedyna krewna ktora moze zaopiekowac sie dzieckiem jest ciotka ktorej nigdy nie widziala.Zycie dziewczynki ulega duzej zmianie despotyczna ciotka nie majaca wlasnych dzieci nie jest zbyt mila i wyrozumiala dla niej.Musi pracowac na farmie ciotki wstajac bardzo wczesnie i sama dbac o to by zjesc sniadanie a do tego jeszcze opiekowac sie ciotka ktora jest przykuta do wozka.Jedynie w szkole czuje sie dobrze zwlaszcza gdy poznaje tam Biliego swojego najlepszego przyjaciela.Jako dorosla juz kobieta jedzie w swoje rodzinne strony gdzie poznaje wydaje sie uczciwego hrabie i pobieraja sie.Ma z nim dwoje uroczych dzieci lecz wychodzi na jaw jaki naprawde jest jej maz i musi znow walczyc o swoje szczescie.Na koniec wychodzi stara prawda iz nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo i w jej zyciu znow ma swoje moze tym razem inne miejsce Bily.Bardzo fajna historia i mozna sie wzruszyc.

Skok w nieznane jest moim pierwszym spotkaniem z autorką bestsellerowych romansów. Przyznam, iż było ono bardzo przyjemne.
   Po pozycję pani Steel sięgnęłam ze względu na liczne rekomendacje mojej przyjaciółki. Nie czyta ona zbyt wielu książek, więc gdy powiedziałam mi z jaką łatwością czyta się jej książki Danielle Steel, sama musiałam się o tym przekonać. Czy zgadzam się z jej zdaniem?
   Marie-Ange jako mała dziewczynka uwielbiałam chodzić po drzewach i zbierać owoce ze swojego sadu na terenie zamku Marmouton. Niestety, w tragicznym wypadku samochodowym giną jej rodzice wraz z bratem Robertem, którego bardzo mocno kochała. Mała Marie-Ange nie ma żadnych krewnych w Francji i zostaje wysłana do Ameryki pod opiekę ciotki jej ojca Carole, która jest samotną i pozbawioną uczuć starszą panią. Jedyną pociechą okazuje się Billy, piegowaty chłopczyk, który pragnie nauczyć się ojczystego języka Marie-Ange. Dzieci zostają przyjaciółmi choć wielu po czasie było przekonanych, że łączy ich coś więcej.
   Marie-Ange jako dwudziestojedno latka zostaje dziedziczką ogromnej fortuny, a jej życie przewraca się do góry nogami, kiedy postanawia wrócić do Francji, a w Marmouton poznaje obecnego właściciela zamku. Czy dorosłe życie Marie-Ange przyniesie jej wiele szczęścia? Co zrobi, kiedy znajdzie się w desperackiej sytuacji?
   Romans bardzo mi się podobał. Porównując go do Harlequinów mogę go nazwać prawdziwym dziełem literackim. Mimo, że lektura bardzo krótka, zdołało zmieścić się w niej prawie 20 lat życia bohaterów. Bardzo zaangażowałam się w ostatnie rozdziały książki, gdyż akcja była tam wartka i dramatyczna.
  Do gustu przypadła mi postać samej Marie-Ange oraz Billy'ego. Autorka poświęciła dużo uwagi im charakterom i uczuciom, co u mnie zaplusowało. Interesująca fabuła i ciekawe wątki są mocną stroną pani Steel. Z chęcią przeczytam pozostałe książki tej autorki. Plus również za, może nie imponujące, ale starannie wykonane wydanie. Twarda okładka, a do tego ładna obwoluta.
   Podsumowując. Polecam i muszę przyznać rację mojej przyjaciółce - romans Danielle Steel był dobrym wyborem.

Ocena: 5/6

• Danielle Steel
  • Literatura amerykańska
  • Obyczajowe
  • 2015

Dodaj cytat z książki Skok w nieznane