Mrok w Sethanon

Tłumaczenie: Mariusz Terlak
Cykl: Saga o Midkemii i Kelewanie (tom 4)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
A Darkness at Sethanon
Elodie

Na Królestwo Wysp ruszają Moredhelowie, Mroczne Elfy i Gobliny, prowadzone przez Murmandamusa. Okazuje się jednak, iż ich celem jest wyłącznie zdobycie Kamienia Życia, starożytnego artefaktu rasy znanej jako Valheru, który spoczywa gdzieś głęboko pod miastem Sethanon. Królestwo przygotowuje się do obrony, zaś tymczasem mag Pug, Thomas oraz Macros Czarny wyruszają w odległą podróż, by ostatecznie zmierzyć się z odwiecznym Przeciwnikiem, zagrażającym nie tylko Midkemii, Kelewanowi, ale i istnieniu całego wszechświata.

Sophie | 2012-08-10
Na półkach: Przeczytane, KWK, Ulubione
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

Zdecydowanie świetna! Autor i tym razem nie zawiódł, zapewniając Czytelnikowi świetną rozrywkę – dużo szybkiej, ciekawej akcji, wspaniała, wciągająca historia, doskonali, wyraziści bohaterowie, cudowne, różnorodne światy. Czego chcieć więcej? Chyba tylko więcej takich książek. :)

iga | 2013-02-01
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 01 lutego 2013

Jak zwykle w książkach R.E. Feista dużo się dzieje i nie można się nudzić ani przez chwilę.
Książka wciągnęła mnie tak mocno, że z wielkim trudem oderwałam się i omal nie spóźniłam do pracy.
Polecam fanom rozbudowanych powieści fantasy z dużą ilością magii, smoków, elfów i innych wspaniałości wymyślonych przez niesamowitą wyobraźnię autora.

Marduk | 2012-05-10

Mrok w Sethanon to czwarta i ostatnia książka "Opowieści o Wojnie Światów". Opowiada o tym, jak Murmandamus, nowy książę Mrocznych Legionów podporządkowuje sobie siły Moredheli i najeżdża królestwo. Jego zamiarem jest znalezienie Kamienia Życia, potężnego reliktu, dzięki któremu będzie w stanie zniszczyć wszelkie życie na Midkemii i tym samym wskrzesić starodawnych Valheru. Jedynie Pug i Tomas mogą go powstrzymać.

Świetne zakończenie świetnej sagi fantasy

qrakk | 2015-02-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Czwarty tom "Sagi o Wojnie Światów". Nie można nie przeczytać ;)

Karolina | 2011-08-23
Przeczytana: 2009 rok

dla każdego fana autora- żadna część nie rozczarowuje,z przyjemnością czytam- chwila relaksu jak zawsze
Arutha juz jako książę musi zmierzyć się z siłami Murmandamusa- jednak finał będzie zaskakiwał bardziej niż się wydaje :)

Branwen | 2011-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2011

Mrok w Sethanon to czwarta, ostatnia i moim zdaniem najlepsza część Sagi o wojnie światów. Wciąga tak głęboko, że nie można się od niej oderwać do przeczytania ostatniego zdania.

Totek9996 | 2014-12-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Baaaaaardzo fajna książka :) Jest ciekawa, dużo zwrotów akcji i utrzymuje czytelnika w napięciu. Są także momenty przy których można się uśmiechnąć. MAJSTERSZTYK! FEIST JESTEŚ WIELKI!

lucanus | 2012-12-25

Świetne zakończenie cyklu. Bardzo ciekawa postać Guya du Bas Tyra, która bardzo zaskakuje w końcowej części książki. Cały cykl fantastyczny :)!

elcarmello | 2011-01-10
Przeczytana: czerwiec 2010

Kulminacja serii i totalny kop w twarz. Pochłonąłem ten tom w rekordowym tempie, wciągnął mnie jak diabli. Polecam każdemu fanowi fantasy.

Nahya | 2013-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Cały cykl jest niesamowity! Polecam wszystkim fanom dobrej fantastyki.