Wyzwanie czytelnicze LC

Legenda Kroczącej Śmierci

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Saga Drenajów (tom 7)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Legend of Deathwalker
837150931X
powieść łotrzykowska
Lukas

Nadyryjskie plemiona uciskane przez Gothirów marzą o Zjednoczycielu, wielkim wodzu, który położy kres wielowiekowym cierpieniom. Dla Talismana, tajemniczego i dzielnego nadyryjskiego wojownika, to coś więcej niż tylko marzenie. Przybywa do świątyni Oshikaia Smokogromcy w poszukiwaniu Oczu Alchazzara - bliźniaczych klejnotów posiadających ogromną moc. Razem z nim podąża piękna Zhusai, nawiedzana przez ducha dawno zmarłej królowej Nadirów.
Jednak nie tylko oni chcą zdobyć klejnoty. Garen - Tsen, szara eminencja gothiryjskiego rządu, wysyła elitarne oddziały wojska, by zniszczyły nielicznych obrońców i splądrowały świątynię. Nie może im się nie udać: jest ich pięć tysięcy przeciwko garstce dzikusów i jednemu drenajskiemu wojownikowi. Tylko że dzikusami dowodzi najlepszy strateg tych czasów - Druss Legenda.

słoneczko | 2017-10-04
Przeczytana: 04 października 2017

Im dalej w las tym …. lepiej – pozytywne zaskoczenie.
A może tylko przyzwyczajenie do stylu pisania autora.
Dalej czytam według chronologii.
Plusy:
- czyta się szybko, prosty język a wciąga;
- kolejne walki Drussa o przetrwanie z ciążącym na nim przeznaczeniem;
- zjednoczenie plemion przez Drussa – droga do prawdziwej siły i wolności;
- ciekawy opis postaci Talismana, tajemniczego i dzielnego nadyryjskiego wojownika;
- coraz lepsze opisy walk i potyczek (oprócz ciągłych cudów).
Minusy:
- trochę za dużo magii i cudów, prawie na każdym kroku (nagłe ozdrowienia, błyskawice z nieba, zmiany losów walk itp.).
Książka lepsza od dwóch poprzednich opowiadających o losach Waylandera.
Ogółem książka dobra.

cordiale | 2015-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2015

Minął już rok od chwili kiedy rozpocząłem swoją przygodę z „Sagą Drenajów” Davida Gemmella. Musiałem przejść skomplikowany tor przeszkód za nim udało mi się dotrzeć do mety. Dlaczego? W bibliotekach znajdujących się w miejscu mojego zamieszkania książki Gemmella śmiało można nazywa „białymi krukami”. O tym, że w jednym budynku można znaleźć całą serię na tym samym regale można śmiało zapomnieć. Jeżeli chcecie natomiast kupić „Sagę” musicie uzbroić się w żelazną cierpliwość a wizyty w antykwariatach staną się dla was codziennością. Wyobraźcie sobie więc moją radość kiedy po miesiącach oczekiwań do biblioteki wrócił siódmy tom tego cyklu.

„Legenda Kroczącej Śmierci” to siódmy tom opisujący dzieje krainy Drenajów. Akcja tej powieści ma miejsce pomiędzy wydarzeniami opisanymi w „Drussie Legendzie” a „Legendą” (której recenzje znajdziecie TUTAJ ).

Mój ulubiony bohater z całego cyklu – Druss, kolejny raz będzie musiał zmierzyć się z przeznaczeniem i podjąć się...

Oren | 2016-05-14

Książka di której bardzo często wracam. Napisana prostym językiem a jakże wciągająca. Druss jest jedną z moich ulubionych postaci.

Jola | 2015-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Oj, w tym tomie trochę autor przesadził. Mamy tu wszystko: szalonego cesarza, zaginione klejnoty o uzdrawiającej mocy, duchy dawno zmarłych bohaterów... Trochę za dużo tutaj magii i cudów. O wiele bardziej lubiłam Gemmella, gdy bohaterowie musieli polegać tylko na sobie i swojej sile; błyskawica z nieba czy nagłe ozdrowienie za bardzo przypominają rozwiązania typu deus ex machina. Mam wrażenie, że autorowi zabrakło pomysłów - albo miał ich zbyt dużo i niezbyt zgrabnie je wszystkie połączył.

Mimo wszystko to nie jest zła powieść. Uzupełnia pewne luki w sadze o Drenajach: skąd się wziął Zjednoczyciel Nadirów? Jak to się stało, że zjednoczył swój lud? Kim był, zanim osiągnął wielkość? Gdyby autor rozwinął bardziej te wątki, a dał sobie spokój z cudami, moja ocena byłaby dużo, dużo wyższa. Wszystkim polecam sagę o Drenajach, ale niestety ten konkretny tom nie jest najwyższych lotów. Albo może przeczytajcie go i wyróbcie sobie własną opinię.

Marek Bednarczuk | 2012-10-15
Przeczytana: 15 września 2012

Wprost rewelacyjna książka. Nie mogę o niej napisać złego słowa. Dobrego też nie będę. Tę książkę trzeba po prostu przeczytać.

Przemysław Czapski | 2013-09-13
Przeczytana: 13 września 2013

Jedna z lepszych książek Gemmell'a ( tuż po Troi ) . Wciąga od pierwszego akapitu i nie pozostawia obojętnym aż do ostatniej strony.

Donpiotr76 | 2018-09-26
admfotad | 2018-05-21