Niedzielne przysmaki

Gordon Ramsay's Sunday Lunch
978-83-7495-533-1
poradniki
Pistacia

Książka "Niedzielne przysmaki" jest jednym z elementów kampanii, którą rozpoczął Gordon Ramsay pod hasłem "Sunday lunch". Jej podstawowym celem jest przypomnienie i przekonanie opinii publicznej, jak ważnym momentem są spotkania w gronie rodzinnym, czerpanie radości z towarzystwa najbliższych, dzielenie się jedzeniem. Nie trzeba być członkiem dużej rodziny. Nie musi być również regułą, by rodzinny posiłek odbywał się w niedzielę. Równie dobrze może to być sobota lub piątek albo inny dzień, w który rodzina może się zgromadzić przy stole i wspólnie przeżywać zarówno radosne, jak i smutne chwile. Wiele rodzin nigdy nie zasiada do wspólnego posiłku, a szkoda. Członkom rodzin pozwala to czuć się pewniej w towarzystwie większej grupy osób. Bez względu więc na to, jak zajęci jesteśmy codziennymi obowiązkami i przejęci tym, co się wokół nas dzieje, rodzinne spotkania przy stole powinny zajmować w naszym życiu ważne miejsce. Gordon Ramsay chce zmotywować czytelników, aby wskrzeszali tradycję zasiadania w gronie rodzinnym do niedzielnego obiadu i zachęcić wszystkich do gotowania, najlepiej wspólnego. Przyłącz się do jego kampanii.

[opis wydawcy

Czarny Kapturek | 2013-08-27

Nie ma chyba takiej osoby, która o Gordonie Ramsay(u?) nie słyszała choćby słowa.
Moim zdaniem jest on jednym z najlepszych a także najsławniejszych kucharzy w tej części kontynentu jak nie na całym globie.

Ten liczący sobie prawie 47 lat Szkot jest najlepiej zarabiającym szefem kuchni na świecie oraz prowadzi programy w telewizji i posiada swoje restauracje w wielu krajach. Do tej pory zdobył 15 gwiazdek Michelin, a w styczniu 2013r. w 6. restauracjach miał łącznie aż 11.

Poza tym, że prowadzi takie programy jak Ku jak kucharz oraz amerykańskie i brytyjskie wersje Hell's kitchen oraz Kuchenne koszmary (coś jak Kuchenne rewolucje, ale znacznie lepsze) to w swoim dorobku może pochwalić się licznymi książkami kucharskimi, a jedną o jednej z nich chciałabym napisać dzisiaj kilka słów.

Jedną z kampanii Gordona Ramsaya jest propagowanie (bądź namawianie, zachęcanie) wspólnego siadania do posiłków. Nie ważne kiedy tylko liczy się fakt, że z najbliższymi. Ta książka kucharska...

JaSoN83 | 2015-07-02
Przeczytana: 2013 rok