Szef kuchni po godzinach

978-83-7495-625-3
Gordon Ramsay, kuchnia
poradniki
Pistacia

Wiele osób postrzega gotowanie jako przykry obowiązek. Rodzina Godona Ramsaya wprowadza do codziennych zajęć elementy zabawy. Jako kucharz pracuje pod wielką presją czasu, jednak gdy wraca do domu, zwalnia. Gotowanie w domu to dla niego terapia... W domu nie potrafi spędzać czasu, siedząc w fotelu i czytając gazetę, mimo że zaczyna się uczyć, jak tłumić nadaktywność i się wyciszać. Tym, którzy znają go z pracy, wydaje się, że w jego kuchni musi panować napięta atmosfera. Tak jednak nie jest. Jak sam twierdzi, nie wyznacza zadań domownikom, liczy na ich spontaniczne pomysły, jednak stara się, by każdy członek rodziny służył pomocą pozostałym.

Wciąż poszukujemy nowych i modnych produktów. Tym samym ryzykujemy, próbując przygotować coraz bardziej skomplikowane i wyszukane potrawy.

Gordon Ramsay radzi, by pamiętać, że w domu warto sięgać po sprawdzone przepisy, że na co dzień nie ma obowiązku podawania najdroższych gatunków mięsa i najbardziej wyszukanych dań.

W książce Szef kuchni po godzinach Gordon Ramsay prezentuje przepisy na potrawy smaczne, pożywne, odpowiadające współczesnym trendom zdrowego odżywiania.

[opis wydawcy]

Ola Kobylarz | 2013-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Jak sprawić, żeby twoja 19-letnia, uzależniona od kuchni, córka wyła z radości? Kup jej "Szefa kuchni po godzinach" z wielkim zdjęciem autora na okładce i wręcz bez przyczyny.

NinaX | 2012-12-08
Na półkach: Przeczytane, Muszę mieć!
Przeczytana: grudzień 2012

Gordon Ramsay to mój wielki kulinarny idol już od wielu lat. Z zapałem śledzę wszystkie jego programy i teleturnieje kulinarne, próbując wychwycić jak najwięcej od mojego mistrza i chociaż przez ekran telewizora poczuć jego pasję. Jego książki kucharskie znajdują się na mojej liście życzeń, a obcowanie z nimi to istna rozkosz dla umysłu. Po przeczytaniu wszystkich przepisów, nie pozostaje nic innego, jak pójść do kuchni i gotować.

Dla mnie gotowanie jest jak celebracja. Poszukiwanie najwyższej jakości składników, proces ich przygotowywania, wreszcie łączenie ich smaków i zadbanie o przyprawy. Potem jeszcze ważne jest odpowiednie zaprezentowania dania i pozostaje tylko radować się jego smakiem. Dobry kucharz powinien pamiętać, że najważniejszym składnikiem każdego dania jest miłość i pasja. I właśnie tym są doprawione przepisy Gordona Ramsaya z książki: "Szef kuchni po godzinach".

Książka podzielona jest na dziewięć tematycznych działów, co ułatwia szybkie odnajdywanie danego...

Ania Szymańska | 2015-11-19
AnnnVen | 2015-10-19