Diablo: Pajęczy księżyc

2006-01-01
2006-01-01
Grzegorz Komerski
Diablo powieść gra

Klasyczna, fajna opowieść w uniwersum Diablo. Wciągająca, zabawna, wyraziste postacie, które naprawdę da się lubić, dzięki czemu całość skleja się w naprawdę fajne doświadczenie :)

Majstersztyk

Majstersztyk

Książka naprawdę ciekawa! Rewelacyjna fabuła, która wciąga od pierwszej strony.

Treść opowiada ciekawą historię fantastyczną w świecie ludzi, w którym już od dawna prowadzona jest wojna. Kto wygra? To pytanie jest niesamowicie trudne, jednak cierpiące na nocne koszmary książę dochodzi to tajemniczego grobowca, w którym można obudzić pradawne zło.

Uważam, że książka jest najlepsza z całego cyklu. Nie mogłem się oderwać.

Książka naprawdę ciekawa! Rewelacyjna fabuła, która wciąga od pierwszej strony.

Uważam, że książka jest...

Bardzo przyjemny akcyjniak z dużą dawką horroru oraz powoli ujawnianą intrygą. Niby osadzony w świecie gry, ale mający z nią bardzo mało wspólnego. Po paru zmianach historia pasowałaby do Warhammera albo dowolnego innego mrocznego fantasy, ze wskazaniem na te, gdzie bohaterowie ostatecznie wygrywają, ale po drodze zbierają solidne baty. Miejscami bardzo brutalna i dosadna, ale w pasujący do historii i uniwersum sposób.
Sympatyczne postaci o niezawsze czytelnych motywacjach, sporo zwrotów akcji, równe tempo z nielicznymi dłużyznami. Napisana prostym, łatwym do przyswojenia językiem, z myślą o ludziach szukających lekkiej lektury. Prawdopodobnie pisana pod limit znaków / słów, co tłumaczyłoby zbyt szybkie zamknięcie głównego wątku i kilka irytujących skrótów fabularnych. W sam raz do czytania po rozdział albo dwa dziennie, na przykład w komunikacji miejskiej.
W teorii kontynuacja przygód bohaterów "Królestwa Cienia", w praktyce samodzielna historia, niewymagająca znajomości poprzedniej. Zresztą zdradza kilka z jej istotnych zwrotów akcji.

Ostatnia książka z serii Diablo wydana przez wydawnictwo ISA miała być kontynuacją przygód Zayla oraz Humbarta. I tak właśnie jest. Miała ona przebić trzy wcześniejsze książki swoją historią. I tak również jest. Miała mnie porwać i nie puścić aż do ostatniej strony. Czy tak się stało? Dlaczego dopiero teraz piszę o tej książce, gdy lekturę wcześniejszych przygód Zayla skończyłem w październiku zeszłego roku? Odpowiedzi szukajcie dalej, w Biblioteczce Gracza, gdzie opowiem o Pajęczym Księżycu Richarda A. Knaaka. Zapraszam.

Na resztę tekstu zapraszam na Gameplay.pl

Genialne! Zdecydowanie jedna z najlepszych książek na podstawie gier. Trochę słaba końcówka, ale cała reszta jest bez zarzutu.

Kiedy kolega zastał mnie z tą książką, nie mógł wyjść ze zdumienia, że czytam taki chłam. No bo przecież, jakby nie patrzeć, takie określenie to synonim do tworów na podstawie gier komputerowych...
Panie i panowie - to nie jest takie złe!
Richard A. Knaak niewątpliwie trzyma pewien poziom. Oczywiście, jest to nadal opowieść stosunkowo naiwna, z końcówką, która potrafi wywołać pełen politowania uśmiech. Z drugiej jednak strony, nie dostajemy odgrzewanego kotleta, jak w większości takich dzieł, a pełnoprawną historię o pewnej dozie oryginalności. Główny bohater jest zdecydowanie największą jej zaletą - książka powstała zresztą po prośbach czytelników o dodatkową porcję przygód młodego nekromanty. A skoro to on miał grać teraz pierwsze skrzypce, to pewnym było, że prędzej czy później poruszone zostanie jego życie uczuciowe. To po prostu pewniak każdej szanującej się książki tego typu i nie mam tego autorowi za złe. Zwłaszcza, że wybrnął z tego wcale gładko.

Podsumowując całą serię, będę ją wspominać całkiem pozytywnie. Zwłaszcza dwie ostatnie części, napisane najlepiej, najbardziej oryginalnie - i z bohaterem, który także zdobył sporo mojej sympatii. ;)

Panie i panowie - to nie jest takie złe!

To pierwsza książka z serii powiązanej z grą "Diablo", którą przeczytałem. Lektura lekka, łatwa i przyjemna. Zakończenie hmmm..., pozostawię to czytelnikom do oceny, nie będę nic zdradzał i psuł zabawy innym. Natomiast zdecydowanie odradzam tę lekturę osobom, które mają awersję do pająków. Podsumowując można przeczytać, aczkolwiek obowiązkową pozycją to ona nie jest, no chyba, że dla wielkich fanów realiów świata z gry "Diablo".

Druga po książce Diablo- Królestwo Cienia, która bardzo polecam. Książka jest kontynuacją przygód nekromanty Zaylla. Czyta się ją lekko. Osobiście obie książki przeczytałem już nie raz i wracać się do nich chce z sentymentem.

Świetni bohaterowie, ciekawy świat, polecam każdemu fanowi mrocznej fantastyki.

Ostatnia część cyklu. Szczerze? Czuję niedosyt i prawdopodobnie sięgnę po serię Wojna Grzechu. Polecam całą serię.

Świetni bohaterowie, ciekawy świat, polecam każdemu fanowi mrocznej fantastyki.

• Diablo
  • Do kupienia