Ogar Magów

Tłumaczenie: Michał Studniarek
Cykl: Doradcy i królowie (tom 1) | Seria: Forgotten Realms
Wydawnictwo: ISA
The magehound

Matteo, pozbawiony magicznych zdolności doradca władcy Halruaa poświęca swoje życie prawdzie... dopóki nie odkrywa, że jednak drzemie w nim opdrobina magicznej mocy. Teraz, mając za towarzysza jedynie wychowaną na ulicy dziewczynę, ucieka przed tajemniczą Koterią.

A jednak.

Mój romans z panią Cunninghan nie chce się zakończyć (na pocieszenie, mam jeszcze 4 książki jej autorstwa, zakończenia trylogii "Światło i Cienie" nie jest w moich łapkach... jeszcze). I dlatego sięgnęłam po pierwszy tom trylogii "Doradcy i Królowie".

Czego się spodziewałam? Tego co zwykle. Prostych postaci, nieco papierowych decyzji i wartkiej akcji, która wciąga na dzień czy dwa. I... dostałam, o co prosiłam. Może nie do końca, bo chyba zasługa tłumacza w tym była, że czytało się lepiej, szybciej, przyjemniej. A i liryczność pani Cunningham wróciła na tory, z których brzydko zboczyła przy pisaniu kolejnych części "Pieśni i Mieczy".

Co dokładnie mamy? mamy Halruaa. Państwo magów, magii i cudów. O tym wie każdy, kto choćby liznął pobieżnie Zapomniane Krainy. Mamy wspaniałe, latające statki - i całkiem przyjemny i sensowny ich opis, acz opisy zakładów były, jak zawsze, absurdalne. Ogólnie, smutnym jest fakt, że raczej mało informacji mamy o samym państwie, o jego...

Haubert | 2016-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

Strasznie ciężko się czyta jakoś do połowy, później się rozkręca. Koniec ciekawy.

Ysmaira | 2016-08-14
JaroslawL | 2016-02-22