Morderstwo w Orient Expressie

Okładka książki Morderstwo w Orient Expressie Agatha Christie
Okładka książki Morderstwo w Orient Expressie
Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie kryminał, sensacja, thriller
Murder on the Orient Express
Wydawnictwo Dolnośląskie
2003-01-01
2003-01-01
83-7023-174-8
Anna Wiśniewska-Walczyk
powieść pociąg morderstwo

Wróciłam do kryminałów Agathy Christie po zakupie pierwszej książki z serii "Kolekcja Kryminałów". Muszę przyznać, że ta pozycja jest naprawdę rewelacyjna! Rozwiązanie zagadki czytałam z wypiekami na twarzy i żałowałam, że nie umiem czytać jeszcze szybciej. Z niecierpliwością czekam na kolejne książki z tej serii.
Polecam, gorąco polecam! :D

Polecam, gorąco polecam! :D

Moja opinia będzie skromna, bo co tu się trudzić. Powiem tyle: zachowałam się haniebnie i zarozumiale - w połowie książki orzekłam z niezbitą pewnością, kto i dlaczego jest mordercą. Nie popełniajcie mojego błędu!

Bardzo zrecznie skonstruowana fabula, przez co ksiazke czyta sie szybko, lekko. Od samego poczatku "zagadka goni zagadke" i nic nie jest pewne, a rozwiazanie sprawy znajdujemy dopiero na samym koncu. latwo sie wciagnac i przenies do opisanych w powiesci wydarzen. samo zakonczenie jest rowniez dosc osobliwe. za caloksztal, tj. za wciagajaca i zagadkowa fabule, a przy tym lekkosc stylu wystawiam porzadna 8.

Super książka, pierwsza jaką przeczytałam z tej serii i jedna z najlepszych. koniec dla mnie zaskakujący i o to chyba chodzi.

Po prostu nie przepadam za kryminałami, szczególnie za Agatą Christie. Już chociażby Joe Alex bardziej do mnie trafia.

Jak zwykle zaskakuję. Ale czego innego moglibyśmy spodziewać się po Agacie Christie? Jak zwykle wielu podejrzanych, zbyt dużo zbiegów okoliczności i niepewności.
Pociąg, wielu ludzi i jedno rozwiązanie nieprzyjemnej zagadki. Czy na pewno? A może tym razem zagadka nie zostanie rozwiązana? Ile razy trzeba będzie zaryzykować aby trafić na właściwy trop?

Christie jak zawsze niezawodna. Tak jak i jej Poirot. Niezależnie od tego ilu będzie morderców, on ich wszystkich znajdzie!

Moja pierwsza książka Agaty Christie i od razu prawdziwy diament wśród książek, które do tej pory czytałam. Do dziś jadąc pociągiem myślę o tej powieści, tak utkwiła mi w pamięci. Jak dla mnie czyste mistrzostwo kryminału!

Książka szybko mnie wciągnęła, i choć sama próbowałam odgadnąć, kto jest zabójcą takiego zakończenia bym nie wymyśliła.

KOChany detektyw POIROT:)

KOChany detektyw POIROT:)