Szczęście za progiem

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
szczęście, dla młodzieży
cytrynamiod

Inne wydania

Fascynująca i zabawna historia dziewczyny z prowincji, która zjawia się pewnego letniego dnia w Warszawie z jedną tekturową walizką i chce podbić świat. Akcja toczy się jak burza, przygoda goni przygodę od zapomnianego przez Boga i ludzi Jagniątkowa po Martynikę, a czytelnik nie może oderwać się od lektury. Przez karty książki przeiwja się cała galeria malowniczych postaci - nawiedzony muzyk Józio, groźna pani Irena, umięśniony Sebek, zapity Remek - a każda z nich ma wpływ na los bohaterki i jej widzenie świata.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Sklep
Format
Cena

• Dotrzymana obietnica
  • Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
  • Rzymski poranek
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • W drodze nad Morze Żółte
  • Hrabal. Słodka apokalipsa
Dotrzymana obietnica
Jill Anderson

6,76 (34 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,75 (4 ocen i opinii)
Rzymski poranek
Virginia Baily

10 (1 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

Hrabal. Słodka apokalipsa
Aleksander Kaczorowski

8,14 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
awiola | 2014-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2014

"Szczęście jest takie płaskie..."

Jak osiągnąć życiowy sukces? Każdy z nas chciałby poznać odpowiedź na to pytanie. Niektórzy powiedzą nawet, że znają takową receptę. Receptę, która zawiera niezmienne od lat wyznaczniki szczęścia i zadowolenia z życia. Takową receptę posiada również Manula Kalicka, która we wznowionym wydaniu swojej książki, przemyca w iście satyrycznym stylu składniki przepisu na spełnienie życiowe. Zapraszam w świat, który pomimo swojego prześmiewczego wydźwięku, poraża realizmem naszej obecnej rzeczywistości.

Manula Kalicka to polska pisarka i dziennikarka, absolwentka studiów polonistycznych i dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka w swoim życiu imała się różnych zawodów: bibliotekarki czy producentki konfekcji damskiej, prowadziła również własny biznes w postaci księgarni. Obecnie zarządza agencją literacką i współpracuje z tygodnikiem "Polityka". Mieszka pod Warszawą, wraz ze swoją rodziną, kotami i psami. Premiera powieści "Szczęście...

detektywmonk | 2015-09-29

Strasznie nie wiem,co mam o tym napisać.Dziwna książka,z jednej strony straszny stereotyp.Że na wsi,to tylko bieda,ciemnota i głód.
Z drugiej strony.Jest to zabawna książka.O pewnej dziewczynie,która poszukuje szczęścia w Stolicy.
Ja jako mężczyzna,chyba nie byłem dobrym odbiorcą tej książki.
Bo nie nie mogłem się za bardzo w niej odnaleźć.
Podobała mi się wycieczka na Martynkę.Bo i wyspa ładna i akcja tam opisana też nie jest zła.
Tylko,że w większości to było dla mnie w stylu marzeń zakochanej nastolatki.
Cóż przeczytana,wraca do biblioteki.I koniec przygód z tą książką.

Książkowo_czyta | 2011-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2010, Wymienione
Przeczytana: 15 października 2010

Propozycja nie wymagająca wielkiego nad nią skupienia. Polecam na chandrę, bo choć lekka, łatwa i przyjemna ma w sobie to "coś", dla którego jednak warto po nią sięgnąć...

MakowaPetrova | 2014-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Bardzo ciekawa książka. Może nie wzniosłam się ponad wyżyny wybitnej literatury, ale owszem, to utwór dość pouczający.
Gosia od urodzenia zmagała się z biedą. Była młoda i nie chciała powtórzyć błędów swojej matki, tkwiącej na wsi, piorącej, gotującej coś z niczego i znoszącej wiecznie zachlanego partnera.
Musiała coś zrobić, wyrwać się z zacofanego Jagniątkowa, ale jak to zrobić, będąc bez grosza przy duszy?
Los nie sprzyjał dziewczynie już od samego poczatku. To, co zrobiła, by zarobić parę groszy i nie umrzeć z głodu, daje wiele do myślenia. Ale nie jest to przekoloryzowana opowieść. Takie są polskie realia po dziś dzień niestety. Mam taką osobistą nadzieję, że wiele osób po przeczytaniu tej książki doceni to, co ma.

BeataT | 2014-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Bardzo fajna opowieść o młodej dziewczynie, która nie mając nic wyrusza na podbój Warszawy. Ciężki start i nie lada wyzwania stoją przed Małgosią , ale jest ambitna, a i szczęście było łaskawe ...
Czyżby autorka planowała dalsze losy, bo zostawia nas z pytaniem bohaterki " Czy chce ...." przeczytałam wznowione wydanie

Asia | 2014-03-24

Kiedy życie wydaje się już tak beznadziejne, że gorsze być nie może, a jedyną rozrywką staje się obserwowanie muchy taplającej się w kałuży piwa, znaczy, że pora poszukać szczęścia gdzie indziej. I to właśnie czyni Małgosia, dwudziestoletnia mieszkanka Jagniątkowa. Uzbrojona w powieść Amandy Quick i ciepły sweter podprowadzony z szafy brata, Małgosia uchyla drzwi do innego świata. Czy za progiem rzeczywiście czeka na nią szczęście?

Małgosia opuszcza wieś i rusza na podbój stolicy. Marzy o lepszym życiu, pracy i pieniądzach. Wie, że w rodzinnej miejscowości nie ma innych perspektyw jak małżeństwo z miejscowym ochlaptusem i rodzenie kolejnych dzieciaków. Nie chce takiego życia, chce osiągnąć sukces. A że jest rzutka i energiczna, od razu przystępuje do działania. Z tekturową walizką wyrusza do metropolii. Szybko przekonuje się, że nie jest to kraina mlekiem i miodem płynąca. Tam gdzie pod podwórkową kapliczką rośnie obsikany przez kundla lubczyk, a szczytem mody są legginsy w...

a_psik | 2014-04-07
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Tak wciągającej powieści dla kobiet już dawno nie czytałam. Przyznam szczerze, że nie oczekiwałam szczególnych fajerwerków po przeczytaniu opisu na okładce. Zostałam mile zaskoczona.

Żywiołowa dwudziestolatka Gosia postanawia wyrwać się ze swojej zapyziałej, zabitej deskami wioski i wyruszyć w wielki świat. Wie, że nie chce spędzić reszty swojego życia wegetując jak jej koleżanki z odzieżówki, z bandą dzieci u boku i mężem lubiącym "delektować się" napojami wysokoprocentowymi. To twarda babeczka, która wie, że - aby zdobyć sukces w metropolii - trzeba zacisnąć zęby i ciężko pracować. Każdego dnia zaciekle walczy o lepszą egzystencję. Po przybyciu do Warszawy z trudem zdobywa nocleg. Przewrotnie można napisać, że uśmiecha się do niej szczęście i znajduje w końcu pracę w klubie peep-show. Nie jest to szczyt jej marzeń, ale musi od czegoś zacząć. Nie marnuje żadnej wolnej chwili - jest głodna wiedzy i dokształca się, systematycznie buszując w bibliotece i chodząc na kursy (językowy...

Teresa | 2014-03-29
Przeczytana: 29 marca 2014

Wspaniała opowieść! Humor,intuicja, mądrość, miłość... przesycona ciepłymi uczuciami, które biorą górę nad beznadziejnością przyszłości wiejskiej dziewczyny. Autorka przekonuje, że warto mieć marzenia i... walczyć o nie. Zapewnia również, że więź rodzinna a nawet przyjaźń między ludźmi w różnym wieku istnieją i odgrywają wielkie znaczenie w naszym życiu. Jednym słowem książka mimo swego początku, napawa optymizmem i nadzieją. SUPER!

Karolcia | 2014-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Dwie równolegle opowiadane historie: pierwsza o młodej ambitnej dziewczynie, która postanowiła opuścić rodzinną wieś próbując swojego szczęścia w wielkim świecie tzn. w Warszawie oraz druga mówiąca o biznesmenie uważającym, że szczęście można kupić tylko trzeba wiedzieć, ile za nie zapłacić. Książka nie zrobiła na mnie większego wrażenia...choć warto przeczytać, aby przekonać się, że niektórzy mają powodzenie w życiu.

asia_30 | 2014-03-31
Przeczytana: 30 marca 2014

Sympatyczna opowieść o dziewczynie z małej mieścinki,która przyjeżdża do stolicy szukać szczęścia i lepszego życia.Czy jej się uda?Przeczytajcie.