Granice lodu

Tłumaczenie: Barbara Wicher
Cykl: Ewilan z dwóch światów (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B.
Les frontières de Glace
Ewilan, fantasy
Pistacia

Kolejna część przygód niezwykłej dziewczyny o szafirowych oczach, która posiadła umiejętność przenoszenia się ze współczesnego Paryża do Gwendalaviru - równoległej rzeczywistości, gdzie największą bronią jest wyobraźnia. Ewilan i Salim wraz z towarzyszami przemierzają Gwendalavir. Zamierzają uwolnić Skrzepłych Wartowników i uratować świat przed Ts'żercami. Muszą sobie poradzić z czyhającymi...

Ewilan i Salim wraz z towarzyszami przemierzają Gwendalavir. Zamierzają uwolnić Skrzepłych Wartowników i uratować świat przed Ts'żercami. Muszą sobie poradzić z czyhającymi na nich potworami, jak również z kłótniami we własnych szeregach. W końcu docierają do Granic Lodu, nie są tu jednak mile widziani. Przeszkodzić im próbują nie tylko ogry - z Ts'żercami sprzymierzyli się okrutni bojownicy Chaosu, którzy mają jeden cel: zgładzić Ewilan. Tymczasem ta ostatnia ćwiczy się w Sztuce Rysunku. Gorzej, że nie nauczyła się jeszcze do końca nad nią panować. Ta zdolność, jak się okaże, może bohaterom uratować życie albo... sprawić, że trafią w ręce nieprzyjaciół. W dodatku czas pokaże, że wszyscy ci dotychczasowi wrogowie nie byli aż tak groźni. Teraz bowiem pokonać trzeba będzie smoka!

źródło opisu: [W.A.B., 2010]

Orchaid | 2013-09-08

Historia zaczyna się rozkręcać i wciąga coraz bardziej. :)
Uwielbiam pomysł z "rysowaniem" i stawianiem wyobraźni na piedestale. To zupełnie coś odmiennego w czasach, gdzie wszystko obraca się wokół specjalnych mocy rodem ze wszelkiego rodzaju "Zmierzchów" i superbohaterów komiksów Marvela, ewentualnie laserów i sile mięśni aka Dragon ball. Siła wyobraźni, kreatywności okazuje się dużo ciekawsza, daje też więcej możliwości.

Moją ulubioną postać jest chłopiec, Salim, a najbardziej denerwująca jest główna bohaterka- Ewilan/ Camille. Podczas gdy miała być mądra, rozsądna, dobra, delikatna, stała się denerwująca, irytująco idealna i arogancka. Salim jest jej przyjacielem, ale ona tyle razy go beszta, karci i "wgniata w ziemię", że trudno znaleźć moment, w którym rozmawia z nim normalnie, nie wywyższając się i nie traktując go jak przygłupa.

W sumie to jedyne, co mnie jak na razie w tej książce denerwuje. Pierwsza część zrobiła na mnie dużo większe wrażenie, ale mimo to z...

Marta Byrtek | 2016-09-19
Nutellowwa89 | 2016-08-24