Nadejście Smoków

Tłumaczenie: Wojciek Wojtasiak
Cykl: Mroczna Epoka (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Coming of Dragons
smok, magia, walka

"Czerń. Potem oślepiająca biel. Biel intensywna niczym rozszczepiona kość. A potem uderzył wiatr. Rozległ się dźwięk pękającego drewna, jakby tysiące drzew zostało powalonych w jednej chwili. Wówczas statek kupiecki »Włócznia« niemal stanął rufą do góry pośród wzburzonych fal". Podczas okrutnej burzy fale miażdżą okręt o skały. Ginie cała załoga poza dwójką dzieci, które morze wyrzuca na...

"Czerń. Potem oślepiająca biel. Biel intensywna niczym rozszczepiona kość.

Podczas okrutnej burzy fale miażdżą okręt o skały. Ginie cała załoga poza dwójką dzieci, które morze wyrzuca na brzeg razem z tajemniczą skrzynią. Wewnątrz kufra drzemie moc potężniejsza niż najgorsza z burz, coś, co zwiąże swój los z przeznaczeniem Edmunda i Elspeth. Katastrofa statku to zaledwie początek podróży ich życia. Trafią do miejsc, o których nigdy nie słyszeli. Będą musieli wykazać się większą pomysłowością i odwagą, niż mogliby to sobie wyobrazić. Czeka ich mrożąca krew w żyłach, ale i fascynująca przygoda.

Oto zaczyna się Mroczna Epoka!

źródło opisu: [Nasza Księgarnia, 2008]

Carleen | 2016-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Na początku trudno mi było ciągnąć się w tę książkę, wydawała mi się taka banalna i przewidywalna. Wmawiałam sobie, że właśnie o to chodzi w fantasy: wszystko jest magiczne, główni bohaterowie wyruszają w podróż, by pokonać zło, obowiązkowo posiadają przy tym super moce. Musze się też przyznać, że narracja sprawiała mi pewien problem. Po trudnych początkach coraz łatwiej było mi brnąć przez kolejne strony, a pod koniec byłam w kompletnym szoku. Jestem pozytywnie zaskoczona i mam zamiar przeczytać 2 część.

Suarrilk | 2014-09-03
Przeczytana: 2008 rok

Powieść zaskoczyła mnie pozytywnie, gdy ją wczoraj zaczęłam czytać. Jest bardzo dobrze napisana. (I przetłumaczona, co też istotne.) Ciekawie. Przekonały mnie o tym prolog oraz scena, gdy jedna z bohaterek walczy z falami podczas sztormu, usiłując utrzymać się na powierzchni. Podoba mi się sposób prowadzenia narracji, ukazywania wydarzeń nie tylko z różnych punktów widzenia, ale i różnymi technikami, środkami. Poza tym stylistycznie tekst oceniam pozytywnie - zmorą książek dla młodzieży często są powtórzenia i w ogóle dość średni poziom językowy. Co prawda dziś znalazłam parę dziwnych konstrukcji gramatycznych, jawnych kalek z angielskiego. Ale to już wina tłumacza.

Co do samej treści - może nie jest najoryginalniejsza, ale też nie określiłabym jej jako wtórnej. W każdym razie, mi zawarte w fabule pomysły i rozwiązania wydały się ciekawe. Ważne, że powieść czyta się jednym tchem. A to chyba chodzi, by literatura - zwłaszcza fantasy - wciągała czytelnika do swego świata.

Beata | 2016-08-05

Książka na początku zapowiadała się nieźle, ale jako wielka fanka smoków się zawiadłam, bo smok pojawia się na dosłownie chwilę na samym początku i na sam koniec. Niezła poropozycja dla młodych czytelników ale w książce dużo się nie dzieje, raczej słabe dialogi, ubogie opisy świata, w którym żyją bohaterowie, raczej powolna akcja - ogólnie książka niezła, ale czegoś mi brakuje żeby ją pozytywnie ocenić.

really | 2012-08-21

Bardzo fajna seria. Jeżeli ktoś lubi przygodówki z elementami fantasy, ale bardziej dla młodzieży to na pewno mu się spodoba.
Opowiada historię Edmunda i Elspeth którzy mają tam swoje przygody. Oboje dostają specjalne moce i będą przeżywać dużo ciekawych przygód. Bardzo ważnym elementem jest miecz Elspeth który jest magiczny i który prowadzi ich wśród swojego przeznaczenia. Niebezpieczeństwa czyhają na każdym kroku i nie pozwalają odetchnąć.
Bardzo fajna, przyjemna saga. Obie te książki mam w swojej biblioteczce już od długo. Były to jedne z moich pierwszych książek. Bardzo mi się podobały, a zakończenie było super, nieprzewidywalne. Jak ktoś lubi mocno przygodowe książki, ze smokami, bitwami i ciemnymi mocami to na pewno spodobają mu się obie te książki.

InnaInaczej | 2015-05-16
Przeczytana: 02 maja 2015

Nadejście Smoków to kolejna książka z mojej listy, na której gości bardzo dużo powieści.
Sięgnęłam po tą książkę tylko dlatego, że uwielbiam smoki! A jak sam tytuł mówi musi to być książka o smokach.

"I wówczas pojawił się Dręczyciel"

Kiedy dwoje dzieci przeżywa katastrofę statku, los i przeznaczenie decydują o życiu i zasługach Edmunda i Elspeth.
Klęska "Włóczni" to wstęp do całej tajemniczej i mrocznej historii. Trafią do miejsc, o których nigdy nie słyszeli. A ich odwaga i pomysłowość, będzie wystawiona na ciężką próbę.

" Czerń. Potem oślepiająca biel. Biel intensywna niczym
rozszczepiona kość. A potem uderzył wiatr.
Rozległ się dźwięk pękającego drewna, jakby tysiące
drzew zostało powalonych w jednej chwili.
Wówczas statek kupiecki "Włócznia" niemal staną
rufą do góry pośród wzburzonych fal."

Przed przeczytaniem książki, myślałam że to będzie coś dla mnie. Smoki, niewyjaśnione historie, pełno tajemnic etc. Niestety zawiodłam się. Strasznie nudziłam się z tą książką....

prObie | 2012-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2012

Oto początek mrocznej epoki w której poznamy historię chłopca mającego moc pozwalającą mu patrzeć oczami innych osób oraz dziewczynki, która przez przypadek wchodzi w posiadanie magicznego miecza. Jako para jedenastolatków zostają postawieni w bardzo trudnej sytuacji, gdyż tylko oni mogą pokrzyżować plany zawładnięcia światem przez złego maga. Książka choć krótka, jest bardzo obiecująca i czyta się ją z zaciekawieniem. Końcówka również bardzo obiecująca i liczę na to że kolejna część będzie lepsza. Jedyne co mi się nie podobało to to że bohaterowie strasznie denerwowali się kiedy ktoś nazywał ich dziećmi mimo iż mieli "aż" po jedenaście lat i czuli się tacy dorośli.

Pakoziom | 2012-07-10

Na pewno czytałem lepsze książki fantastyczne, ale po dłuższej przerwie kiedy czytałem książki historyczne taka odskocznia bardzo mi się przydała:)

mononoke | 2010-06-13

całkiem fajna książka fantastyczna. jednak czytałam lepsze...

hubert2012mmo | 2016-11-06
AvadaShadow | 2015-12-23