Wyprawa

Okładka książki Wyprawa Pierre Bottero
Okładka książki Wyprawa
Pierre Bottero Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Ewilan z dwóch światów (tom 1) fantasy, science fiction
Ewilan z dwóch światów (tom 1)
D'un monde a l'autre
W.A.B.
2009-04-01
2009-04-01
Barbara Wicher
Ewilan fantasy

Bettero czerpie widoczną przyjemność z konstruowania świata, o którym sam marzył- "Le Figaro"
Tak, czerpie, ale z innych powieści miejscami nawet je "przepisując"...

Jestem mocno rozczarowana. Zdarza mi się, że od czasu do czasu sięgnę po książkę dla dzieci. Czasami są wśród nich naprawdę dobre pozycje, ta jednak zdecydowanie się do nich nie zalicza. Możliwe, iż moja niska opinia wynika z tego, że książka w dużej mierze przypomina mi nie tak dawno przeczytaną powieść "Ostatnia nadzieja — Anny Plichoty i Cenderine Wolf", która również była katastrofą pisarską.

Powieść zawiera samych idiotycznie nieprawdopodobnych bohaterów. Głowna bohaterka to jakieś dziecko geniusz, wszystko przychodzi jej równie łatwo co oddychanie. Nic ją porządnie nie zaskoczy, a każda kolejna niespodzianka — nawet ta mniej dobra i bezpieczna — to następna okazja do zabawy. A do tego jest małostkowa. Potrafi się o byle co obrażać na najlepszego przyjaciela.

Salim to bardziej zwierze niż człowiek. Autor wykreował go tak, jakby nie posiadał on wcale rozumu i własnej woli. Sam nic nie zrobi, nie podejmie żadnej decyzji, tylko o wszystko pyta się Camilli i czeka aż "odpowiednio" nim pokieruje. Jest na każde jej skinienie palca. Dużo skacze, biega i koziołkuje na stronach książki, lecz pojęcia nie mam, czemu ma to służyć? Robi te swoje pląsy nawet w najmniej nieodpowiednich momentach. Irytujące. Autor, zamiast wykreować przyjaciela dla bohaterki, stworzył sobie zwierzątko. Szkoda tylko, że umieścił je w ciele człowieka, a nie psa lub małpy...
Dorośli natomiast to jakieś przerośnięte dzieci, mają tyle samo w głowach co trzynastolatkowe. Tylko Edwin był trochę bardziej dojrzały jak na swój wiek, reszta jest jakimś niezbyt śmiesznym żartem.

Autor zna przepis na książkę, którą trudno odłożyć. - "Sud Ouest"
Niebywałe, bo mnie przyszło to wręcz zaskakująco łatwo. Słuchałam szelestu kartek. Jak lądowała po drugiej stronie pokoju.

Kartki przewracają się same. Absolutna rozkosz. - "Science Fiction Magazine"
Kto to napisał!? (Człowieku, jakie ty musisz mieć niskie wymagania co do poziomu pisanego tekstu!)
Oh, naprawdę? Ja pomagałam sobie lewą ręką- chwytałam za nadgarstek prawej i "wspólnie" przewracałyśmy następne strony aż do ostatniego zdania.
Muszę jednak z niechęcią przyznać, iż jest w trym trochę racji, wszakże kartki przewracały się same, ale tylko wtedy gdy frunęły poprzez całą długość pokoju zaraz po jej zakończeniu.
Absolutną rozkosz to ja poczułam, jak patrzyłam na ten iście barbarzyński czyn.

Zdecydowanie nie polecam, a dodam jeszcze, że książka napisana na tak znikomym poziomie jest zniewagą dla nieco starszych dzieci i poziomu ich intelektu. Ta powieść jednak mogłaby mieć swoje zastosowanie, jako bajka przed zaśnięciem dla czterolatka.

Tak, czerpie, ale z innych powieści miejscami nawet je "przepisując"...

To jest totalne arcydzieło! Zwykła dziewczyna odkrywa, że jest księżniczką w równoległym świecie! Odkrywa,że ma brata i niezwykłą moc, którą jest jej wyobraźnia.

Na półkach: , , , , , ,

Historia Camille - trzynastolatki, która pewnego dnia odkrywa, iż pochodzi z innego świata.
Oryginalny pomysł, niezwykłe przygody i wartka akcja. Książka wciąga od samego początku tak, że trudno się oderwać. Warta była każdej wydanej na nią złotówki. GORĄCO POLECAM!!

Dość dziwna książka z gatunku młodzieżowego fantasy, którą wspominam jako ciekawą, pomysłową, choć ekscentryczną.

Świetne! Polecam !!!

Świetne! Polecam !!!

1997

książka fajna ale czegos mi brakowało chyba tego że była tam 14latka :(

książka fajna ale czegos mi brakowało chyba tego że była tam 14latka :(

Polecam! Świetna narracja, proponuję zaopatrzyć się od razu w pozostałe tomy.

Polecam! Świetna narracja, proponuję zaopatrzyć się od razu w pozostałe tomy.

Jedna z najfajniejszych serii, jakie czytałam w życiu! Oczarowała mnie bohaterami, kreacją świata, fabułą. Wielka szkoda, że nie dane nam było doczekać innych książek autora :(

Trochę nie nadazalam za fabuła ale tak to bardzo fajna

Trochę nie nadazalam za fabuła ale tak to bardzo fajna

Kocham również pozostałe części, cała seria jest bardzo wciągająca, idealna dla fanów fantasy z małym dodatkiem romansu. Bardzo polecam.

• Przygodowe

Dodaj cytat z książki Wyprawa