Córka Królowej złodziei

Tłumaczenie: Maria Smulewska
Cykl: Zaginione dzienniki Vena Polyphema (tom 2) | Seria: Fantasy
Wydawnictwo: Rebis
The Thief Queen's Daughter

Charles Magnus Polypheme - znany też jako Ven - zostaje wysłany na tajną misję do Zamkniętego Miasta. Król Vandemere ostrzega Vena, że gdy raz się tam wejdzie, można zostać na zawsze. Rządzi tam potężna Gildia Kruka, na której czele stoi królowa złodziei. Ven wraz z przyjaciółmi przekracza bramę miasta, licząc na wspaniałą przygodę. Lecz gdy jedno z nich zostaje porwane, przygoda staje się naprawdę niebezpieczna... Królowa złodziei nie cofnie się przed niczym...

Opowieść, przeplatana fragmentami dziennika i rysunkami samego Vena, jest drugą we wspaniałej serii fantasy przeznaczonej dla młodych czytelników.

źródło opisu: [Rebis, 2009]

Shimik | 2015-08-16

Przyjemna książeczka przygodowa:) Jest to ciąg dalszy przygód ciekawskiego Vena znanego już z "Pływającej wyspy". Jeśli komuś podobała się pierwsza część to obowiązkowo musi sięgnąć także po tą. Ven - dzieciak, tak samo jak jego przyjaciele którzy towarzyszą mu podczas wszystkich przygód. Jeśli masz dziecko w wieku powiedzmy podstawówki to poczytaj mu o przygodach sympatycznego Naina. Natomiast jeśli nie masz dziecka to możesz samemu sobie przeczytać aby oderwać się na chwilę od rzeczywistości:)

coldlily | 2014-07-30

Elizabeth Hayden odkryłam w te wakacje i druga część przygód Vena podobała mi się tak samo, jak pierwsza. Akcja jest właściwie cały czas, bohaterowie nie mają chwili na odpoczynek czy nudę, wspólnie stawiają czoła coraz to nowym przygodom i stworom, bowiem w tej serii nie zabraknie już chyba żadnego magicznego (mniej lub bardziej) stworzenia.

Właściwie książkę czyta się szybko, ale tylko dlatego, że tak wciąga. Styl pisania autorki to chyba mój ulubiony: konkretny, ale ciekawy, bez zbędnych opisów, płynnie przechodzący do kolejnych wydarzeń.

Polecam tą serię, nie tylko dla najmłodszych, bo są to moim zdaniem książki warte przeczytania.

PurpurowaDama | 2015-10-28
Przeczytana: 27 października 2015

Bardzo fajna przygodówka z ciekawymi i barwnymi postaciami. Grupa przyjaciół - gdzie każdy z nich wyróżnia się na swój i zupełnie inny sposób - Pakują się w misje, a jednocześnie zapowiadającą się wielką przygodę, która zamienia się w poważne kłopoty...
Książkę czyta się z dużym zainteresowaniem.
Kupiłam ją z ciekawości na wyprzedaży i jest to drugi tom - Zaginionych dzienników Vena Polypheme'a. Teraz z chęcią wybiorę się po pierwszy tom, ponieważ bardzo ciekawi mnie jak ta cała historia się zaczęła. ;)

zlatawiecz | 2014-05-30
Przeczytana: 29 maja 2014

Nawet w dość słabej książce jest coś co powoduje, że ją jednak czytamy. Tą książkę jak dla mnie warto przeczytać ze względu na postać tytułową i jej matkę. Dla młodych czytelników może być to idealna lektura fantasy.

torne | 2014-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Lekturę "Córki królowej złodziei" odkładałem licząc na to, że polski wydawca doprowadzi serię do końca. Teraz straciłem już na to nadzieję i – jak to bywa z większością serii fantasy – dokończę ją w oryginale. Ciekawe czy główna seria Haydon też przestanie być w Polsce wydawana (kiedy piszę te słowa, najnowszy tom historii Rapsodii wciąż po polsku się nie ukazał).

Drugi tom "Zaginionych dzienników Vena Polypheme'a" to lektura dla młodszych czytelników, więc mi przeczytanie książki zajęło jeden, krótki wieczór. Opowieść jest dość prosta, ale napisana wartkim językiem, więc czyta się to przyjemnie. Na upalny wieczór, kiedy nic się nie chce robić, jest to książka wręcz idealna. I choć wszystko w niej podporządkowane jest młodemu odbiorcy, to nawet ja się przy niej nieźle bawiłem.

Ps. Fajny pomysł z tymi zadaniami dla czytelników. W mało inwazyjny sposób uczy czytania ze zrozumieniem i szukania szerszego kontekstu dla przeczytanej historii.

Karlajn18 | 2014-07-23

Kolejna część za mną. Po zakupie leżała sobie na półce, jednak nie mogłam się powstrzymać. Książka niczym się nie różniła od poprzedniej. Wciągnęła mnie tak samo, przygoda pechowo szczęśliwa była no, zaskakujący moment, no i szczęśliwe zakończenie. Mam nadzieję, że będzie trzecia część i powstanie z tego seria, przecież tyle miejsc jest do zwiedzenia! :D

Justyna Czwałga | 2016-08-03

Uważam że książka jest warta polecenia. Ja nie przeczytałam 1 tomu (ponieważ nie wiedziałam że to jest 2), co nie przeszkadzało w zrozumieniu tego 2 . Fabuła jest ciekawa , bardzo dobry styl pisania , książka wciąga i trzyma w napięciu do samego końca. Serdecznie polecam.

Lektoriuszka | 2015-06-01

Jedna z lepszych 'pobocznych' powieści fantasy, które pomimo dość zagmatwanej i gęsto urozmaiconej fabuły zasługuje na większe zainteresowanie ze strony czytelników.

Bernabeu | 2015-09-10

Książka dość ciekawa, aczkolwiek bardzo fantastyczna. Polecam jak ktoś lubi literaturę mocno odbiegającą od rzeczywistości.

Wilcza | 2015-01-01

Książka ciekawa, chociaż momentami nieco ciężko się czytało. A fabuła bardzo oryginalna, postacie ciekawe.