Major

Cykl: www (tom 2) | Seria: WarBook
Wydawnictwo: Ender
major ciszewski
Czaja

Sierpień 2007 roku. Pierwszy Samodzielny Batalion Rozpoznawczy wyrusza na wojnę do Afganistanu. W wyniku diabolicznego spisku trafia jednak na pola bitew Wojny Obronnej w roku 1939… Kwiecień 1943 roku. Uwięzieni w czasie żołnierze batalionu kontynuują walkę z niemieckim okupantem i chronią pozostałości sprzętu przed niemieckimi i sowieckimi agentami. Generał Rowecki, wspierany przez porucznika...

Sierpień 2007 roku.
Kwiecień 1943 roku.
Uwięzieni w czasie żołnierze batalionu kontynuują walkę z niemieckim okupantem i chronią pozostałości sprzętu przed niemieckimi i sowieckimi agentami. Generał Rowecki, wspierany przez porucznika Wojtyńskiego, rozpoczyna negocjacje z Amerykanami starając się pozyskać ich wsparcie w zamian za technologię z przyszłości.
Jednocześnie do Warszawy przybywa SS-Brigadeführer Jürgen Stroop z powierzoną mu osobiście przez Heinricha Himmlera misją przeprowadzenia ostatecznej likwidacji getta warszawskiego…

macias | 2014-04-01
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Cała wojenna trylogia Marcina Ciszewskiego jest przeze mnie oceniana bardzo wysoko. Napisana z fantazją, polotem, poczuciem humoru mimo parszywych czasów, dbałością o detale i doskonałym wpisaniem fikcyjnych bohaterów w historyczne postaci i wydarzenia. Nie jestem wielbicielem ani historii, ani fantastyki, a powieści Ciszewskiego słuchałem z ogromna przyjemnością. Bardzo polecam!!

mroźny_poranek | 2015-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Dobra, polska wojenna książka, przenosząca czytelnika z roku 2007 w czasy drugiej wojny światowej.
Pełna napięcia, opisująca walkę Polaków z nazistami oraz socjalistami.

Fajna książka, z żywymi opisami, zaczerpniętymi z historii drugiej wojny.
Polecam.

koliber | 2012-09-08
Przeczytana: wrzesień 2012

Bardzo dobra kontynuacja historii pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, przeniesionego z roku 2007 w czasy II wojny światowej. W poprzedniej książce – „www.1939.com.pl” – rzecz działa się podczas kampanii wrześniowej. „Major” osadzony jest w roku 1943, w momencie przeprowadzania przez hitlerowców ostatecznej akcji likwidacji warszawskiego getta.
Nie mając szansy na powrót do początków XXI wieku, pozostali przy życiu komandosi GROMU (wzmocnieni przez nowych członków, pochodzących z czasów, w których właśnie znalazła się jednostka)pod dowództwem porucznika Janusza Wojtyńskiego, postanawiają przyłączyć się do Armii Krajowej walczącej z okupantem. Choć w stosunku do wroga jest ich garstka, to mają nad nim przewagę w postaci broni o nowoczesnej technologii, unikalnego poziomu wyszkolenia oraz… wiedzy dotyczącej faktów, które dopiero mają się wydarzyć.
Fantastyczne połączenie fikcji literackiej z faktami historycznymi! Stworzeni przez autora bohaterzy doskonale...

Radomak | 2013-12-28
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Historia, która się nie wydarzyła, ale wydarzyć by się mogła. Żołnierze 1 Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, którzy przy wsparciu Amerykanów trafiają na pola Kampanii Wrześniowej 1939 roku, po nieudanej próbie zmiany historii II Wojny Światowej, pozostają w kraju, aby pomóc Armii Krajowej w w walce z okupantem. Porucznik Janusz Wojtyński, dowódca pierwotnie oddziału GROM przydzielonego do Batalionu, uwięziony w czasie zabiera się za to co potrafi najlepiej, za walkę. Szkolenie żołnierzy, organizacja fabryk broni, a także planowanie zbrojnego powstania, które przy wsparciu aliantów skutecznie wyrwie kraj spod okupacji. Nietuzinkowe metody jakie do roku 1943 przenosi oddział, wprawiają Niemców w osłupienie, jednak z czasem coraz więcej informacji przepływa do wroga i warszawa staje się jednym wielkim polem walki, nie tylko bezpośredniej ale i wywiadowczej. Radzieckie GRU i NKWD wkracza do walki, a najlepsi agenci wnikają w struktury AK bardzo głęboko. Pułkownik Rowecki "Grot",...

Kominek | 2014-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2014

http://koominek.blogspot.com - osiemnaście tematycznych szufladek i zapewne na nich się nie skończy, zapraszam w odwiedziny do bloga, aby klimat Kominka oczarował Cię bez reszty...

Napisana jako trzecia w pewnym cyklu wyjątkowo dobrze wpisuje się w pewien historyczny rys Polski. Marcin Ciszewski wie, jak łączyć teraźniejszość, przeszłość i przyszłość. Literackie mistrzostwo w kompozycji stylu w poszukiwaniu alternatywnego rozwiązania dla powstania w gettcie warszawskim, a chwilę później Powstania Warszawskiego.

Książka, którą nie tylko warto, ale wypada przeczytać. Jakże bym chciał, aby na podstawie książki "Major" powstał dobry, przemyślany film. Nawet, jeśli nie tej, to każdej innej autorstwa Marcina Ciszewskiego. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to spojrzenie na przeczytaną już jakiś czas temu powieść jest to jedynie króciutkie podkreślenie jej wyjątkowości.

Artur G. Kamiński

Petka57 | 2012-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

Bardzo dobra! Akcja, napięcie, barwne, plastyczne i zapierające dech w piersiach opisy walki powodują, że czytelnik zaczyna wierzyć w możliwość zmiany naszej przeszłości - historii.

Moim zdaniem, to najlepsza książka z cyklu "powrót do przeszłości"

Polecam!

anaso | 2016-01-15

Nie lubię wariacji na temat II wojny światowej. Nie lubię zmieniania historii. Ale to co zrobił pan Marcin Ciszewski w swojej serii to dla mnie majstersztyk. Zarówno "www.1939.com.pl', jak i "www.1944.com.pl są dla mnie znakomite. Ale "Major" podoba mi się najbardziej. U pana Ciszewskiego wszystko jest spójne, autor ma przyzwoitą wiedzę historyczną, a wartka akcja wciąga. Miłośnicy tej tematyki nie będą mogli oderwać się od tej serii. W książkach nie brakuje też humorystycznych smaczków, które czynią je jeszcze ciekawszymi. Nie da się ukryć, że cała seria zajmuje najważniejszą półkę w moim domu. Tę z ulubionymi książkami :)

Miras | 2014-09-28
Przeczytana: 28 września 2014

Coraz bardziej przekonuję się do tego autora. Super

Czytalski | 2014-11-24

"Major" to druga część historii żołnierzy Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, którzy z roku 2007 zostali przeniesieni w środek zawieruchy wojennej września 1939 roku.
Po zakończeniu działań w kampanii wrześniowej część członków oddziału, w tym jego dowódca podpułkownik Jerzy Grobicki, wyemigrowało z okupowanej Polski. Pozostali przeszli do konspiracji i wspierali działania Armii Krajowej, szkoląc jej członków i organizując akcje, które miały zmienić sytuację w zajętym przez Niemców kraju.
Książka skupia się na postaci porucznika Janusza Wojtyńskiego - wcześniej (a właściwie później - ach, te zabawy czasem) dowódcy plutonu GROM-u, który przejąwszy obowiązki Grobickiego zajmuje się tym co umie najlepiej - walką z faszystami, produkcją broni i zdobywaniem informacji. Jest to tym trudniejsze, gdyż na scenę wkraczają Sowieci z GRU, którzy za wszelką cenę chcą zdobyć technologię MDS, aby objąć rewolucją nie tylko Europę, ale też cały świat. Jedynym sposobem wydaje się...

Eyriashka | 2016-07-03
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 03 lipca 2016

Uwielbiam Pana Panie Ciszewski, ale to najgorsza z Pańskich książek.
Przeczytałam (przesułachałam) wszystko co Pan napisał. Akurat do Majora zbierałam się przez lata, bo lektor czyta flegmatycznie i nie miałam siły.
W czerwcu postanowiłam jeszcze raz przejść przez cały cykl WWW, a przy okazji przeczytać Majora.

Moje główne zarzuty to tendencyjność postaci i przerośnięte sceny batalistyczne.
Co się tyczy Polaków: wszyscy cudownie przenikliwi i wybitni. Dodatkowo w 3/4 książki nadal się zastanawiałam, skoro wszyscy tylko strzelają i zmieniają miejsca by strzelać jeszcze więcej, to po co tworzyć jakiekolwiek tło postaci? Po co tworzyć im historię?
Co się tyczy Niemców i Rosjan: postacie tępe, zaślepione "jedyną słuszną ideologią". I to cała ich głębia.

Książka tak fascynująca jak oglądanie rozgrywki Counter Strike'a, w której nie można brać udziału. Strzelają... i strzelają... i potem jeszcze trochę strzelają.

Marcin Ciszewski odpowiedział na Wasze pytania!

Na początku lutego zbieraliśmy pytania do Marcina Ciszewskiego, jednego z najciekawszych autorów książek sensacyjnych w Polsce. Dzisiaj publikujemy jego odpowiedzi! Dowiecie się jakie książki ma w planie, kogo widziałby w roli Grobickiego, jakiemu reżyserowi powierzyłby ekranizacje swoich książek oraz jaki ma stosunek do historii.

Marcin Ciszewski odpowie na Wasze pytania!

Od dziś do 10 lutego czekamy na propozycje pytań do pisarza. Najciekawsze prześlemy do Marcina Ciszewskiego, a jego odpowiedzi opublikujemy w serwisie. Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki "Krüger. Szakal" z autografem pisarza!