Major

Okładka książki Major Marcin Ciszewski
Okładka książki Major
Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: www (tom 2) Seria: WarBook kryminał, sensacja, thriller
www (tom 2)
WarBook
Skarpa Warszawska
2023-07-12
2010-01-27
major ciszewski

Dobra książka wojenna.

Dobra książka wojenna.

Ciekawy i dobrze dopracowany pomysł, czytałem z przyjemnością.

Ciekawy i dobrze dopracowany pomysł, czytałem z przyjemnością.

Audibook przesłuchałem w weekend. Wciąga, jak wir rzeczny.
Wszystkie inne zaplanowane zajęcia odłożyłem na "zaś potem". Mogą poczekać. Książki mają pierwszeństwo.

Powieść zaczyna się scenami z lasu katyńskiego. Scenami realistycznymi i mrożącymi krew w żyłach. Coś dosadnego! Pięści same się zaciskały.

Niesamowicie oddane są sceny walk ulicznych w gettcie warszawskim. Opisy broni wszelakiej oraz ich działanie zasługują na najwyższą ocenę.
Ciekawe są rozgrywki dyplomatyczno - polityczne sojuszników, czyli to co znamy z życia.

Jeszcze ciekawiej pokazane są zabiegi szpiegów polskich, sowieckich i niemieckich, chcących osiągnąć ten sam cel - dotrzeć do miejsc ukrycia cennego sprzętu wraz z reaktorem.

Powieść, w której spotykają się postaci historyczne z postaciami fikcyjnymi. Autor czerpie garściami z prawdziwych wypowiedzi historycznych postaci takich jak Rowecki, Himmler, Stalin.
Książkę warto przeczytać dla takich smaczków, jak dialog Wojtyńskiego z Himmlerem:
"- Nie bądź dzieckiem panie Himmler (...)".

Miłośnicy historii alternatywnych oraz political fiction powinni wzdychać z zachwytu.

Z jednym nie potrafię się zgodzić. Biadoleniem nad położeniem geograficznym Polski. Te potęgi nas otaczające nie wzięły się znikąd.
Z jakiegoś powodu stały się potęgami militarnymi oraz politycznymi w przeciwieństwie do naszego kraju.

Audibook przesłuchałem w weekend. Wciąga, jak wir rzeczny.

Niesamowicie oddane są sceny walk ulicznych w gettcie warszawskim....

Drugi tom cyklu www czyta się nadal dobrze. Pierwsza część jednak była lepsza, miała więcej momentów, gdzie Polacy nie tylko się bronili. Mam nadzieję, że kolejny tom będzie lepszy.

www.1939.com.pl autorstwa Marcina Ciszewskiego okazało się bardzo ciekawym doświadczeniem, które pchnęło mnie do kontynuowania przygody z Pierwszym Samodzielnym Batalionem Rozpoznawczym toczącym walkę z nazistowskimi Niemcami w drugiej odsłonie cyklu www pod tytułem Major.

Kwiecień 1943 roku.
Przeniesiony w wyniku spisku z 2007 roku, Pierwszy Samodzielny Batalion Rozpoznawczy toczy walkę z niemieckim okupantem i stara się ochronić pozostały sprzęt przed niemieckimi i sowieckimi agentami. Generał Rowecki, wspierany przez porucznika Wojtyńskiego, rozpoczyna negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi, oferując zaawansowaną technologicznie broń z przyszłości.
Tymczasem Himmler wydaje rozkaz przeprowadzenia ostatecznej likwidacji getta warszawskiego…

Wojtyński show.
Od wydarzeń przedstawionych w www.1939.com.pl mijają cztery lata i ten przeskok czasowy bardzo dobrze zrobił fabule. Gdyż walka z niemieckim okupantem nabiera rumieńców, a dodatek na planszy w postaci Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego robi niesamowitą dobrą robotę.

A to wszystko dzięki działaniom niesamowicie charyzmatycznego porucznika Wojtyńskiego, który nie tylko motywuje swoich kolegów, by Ci stali się częścią historii, ale także organizuje szkolenia dla nowych rekrutów i dba o to, by nowoczesna technologia nie dostała się w ręce wroga.

Dodatkowo oddział Wojtyńskiego codziennie świadczy nieocenioną pomoc w walce z okupantem, a sam porucznik wspomaga radą Generała Roweckiego oraz podejmuje negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi w kwestii uszkodzonego systemu MDS.

Dzięki czemu akcja, która łączy autentyczne wydarzenia historyczne z fikcją literacką, jest niesamowicie dynamiczna, trzymająca w napięciu i angażująca.

Więc jeżeli macie ochotę wraz z Wojtyńskim uprzykrzyć nieco życie okupantowi, zaplanować siatkę szpiegowską i poobserwować działania obcego wywiadu na terenie okupowanej Polski, to Major Marcina Ciszewskiego powinien Wam się spodobać.

Gorąco polecam szczególnie miłośnikom historii alternatywnych osadzonych w realiach II Wojny Światowej!

Kwiecień 1943 roku.
Przeniesiony w wyniku spisku z 2007 roku, Pierwszy Samodzielny Batalion...

Jak dla mnie chyba najlepszy tom trylogii.
Świetne pomieszanie fikcji z faktami historycznymi, aż czytelnik zadaje sobie pytanie co faktycznie trzeba by było zrobić aby historia Polski potoczyła się inaczej.

Jak dla mnie chyba najlepszy tom trylogii.

Tego to ja się nie spodziewałam, jak już wspomniałam w poprzednim poście.

Od wydawnictwa Skarpa Warszawska otrzymałam do recenzji powieść pod tytułem "Major" autorstwa Pana Marcina Ciszewskiego. Nie znając zupełnie dorobku tego pisarza, zerknęłam sobie na Lubimy Czytać i tam dowiedziałam się, że "Major" to jest drugi tom z serii: "www".

Postanowiłam zatem już we własnym zakresie zakupić sobie pierwszy tom z serii, żeby zacząć od samego początku, tak dla własnej przyjemności.

No i to była NAJwspanialsza decyzja.
Pierwsza części tak bardzo mnie wciągnęła, że z radością zerkałam na "Majora", który już czekał na czytanie.

Pan Marcin Ciszewski kolejny raz udowadnia, że nie ma sobie równych w budowaniu alternatywnych historii. "Major' to wciągająca powieść sensacyjno-historyczna w której gra toczy się o zmianę losów świata.

Autor nie odpuszcza i ewidentnie nie ma zamiaru zmniejszać poziomu pierwszej części z tej serii. Powieść nie ma w sobie już tego elementu zaskoczenia jakim z pewnością było przeniesienie całego batalionu w czasie z 2007 do 1939 roku. Gwarantuję jednak, że książka szykuje dla czytelnika kilka zaskakujących wydarzeń na tle historycznych wydarzeń w Polsce w 1943 roku.

Tym razem na pierwszym planie pojawia się drugoplanowa postać z pierwszego tomu "www.1939.com.pl" co tylko dodało zwiększa czytelniczą ciekawość. Podobnie jak w przypadku pierwszego tomu, tak i Majora czytało mi się wyśmienicie. Autor nie tylko nie zwalnia tempa, ale również udowadnia, że jest odpowiednią osobną na odpowiednim literackim miejscu.

Polecam Wam zatem niezmiennie kolejną powieść Pana Marcina Ciszewskiego i gwarantuję, że znajdziecie tutaj wyjątkowe połączenie autentycznych wydarzeń z fikcją literacką. Połączenie moich już ulubionych bohaterów, wykreowanych przez autora z postaciami historycznymi daje naprawdę wciągający efekt.

Bawiłam się wyśmienicie i z radością polecam Wam sensacyjną powieść "Major" autorstwa Pana Marcina Ciszewskiego, bo poznać grę o najwyższą stawkę.

Polecam
Zaczytana Joana

Tego to ja się nie spodziewałam, jak już wspomniałam w poprzednim poście.

Postanowiłam zatem już we własnym...

Marcin Ciszewski to bardzo barwna postać jak i naprawdę świetny autor.

Książki wojenne są bardzo wymagające nie może być niczego za duzo ani za mało.

Major - to powieś sensacyjno- wojenna opowiada nam o Pierwszym Samodzielnym Batalionie Rozpoznawczym który właśnie prowadzi walkę z niemieckim okupantem.

Poznajemy tutaj Generała Roweckiego i jakie podjął kroki w tej sytuacji.
Himmler wydaje rozkaz przeprowadzenia ostatecznej likwidacji getta warszawskiego.
Okupacja Warszawy.
Akcja jest wartka , są też opisy które przybliżają nas trochę do tego co się tam działo.
Świetnie poprowadzona fabuła , nieszablonowe podejście wyróżnia te powieść na tle innych.

Książka ta jest na pewno dla tych co lubią tego typu tematykę.

Marcin Ciszewski to bardzo barwna postać jak i naprawdę świetny autor.

Książki wojenne są bardzo wymagające nie może być niczego za duzo ani za mało.

Poznajemy tutaj Generała Roweckiego i jakie podjął kroki w tej...

Ebook

Ebook

,,Major" to druga część serii www autorstwa Marcina Ciszewskiego.
Akcja toczy się w kwietniu 1943 roku. Żołnierze Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, którzy w wyniku spisku zostali przeniesieni z 2007 roku walczą z wojskami niemieckimi oraz sowieckimi. W książce poznajemy m.in Generała Roweckiego czy porucznika Piwnika.
Na pierwszym planie pojawiają się postaci drugoplanowe z poprzedniego tomu. Autor przedstawia nam też codzienność Warszawy w czasie wojny.

Majora podobnie jak tom pierwszy czytało mi się bardzo przyjemnie i szybko. Akcja książki jest ciekawa, wciągająca i dynamiczna.

Marcin Ciszewski @marcincisz po raz kolejny udowadnia, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu.

,,Major" to druga część serii www autorstwa Marcina Ciszewskiego.
Na pierwszym planie pojawiają się...

• Audiobooki
  • Audio