Zbłąkane gwiazdy

Shattered Stars
83-86868-63-5
Norman
agasta

Pewnej upalnej nocy w Toskanii Serafina Cesaretti w napadzie szału podpala własny dom i popełnia samobójstwo. W płomieniach giną również jej mąż i najmłodszy syn. Dla osieroconych dzieci, które ocalały z pożaru, nastaje niezwykle trudny okres w życiu. Los rozrzuca je po całym świecie i nie szczędzi im gorzkich, dramatycznych doświadczeń. Vittorio, obarczony obowiązkami ponad wiek, ginie pod kołami samochodu. Francesca buduje swoją przyszłość w Ameryce, nie przestaje jednak tropić śladów tych, których kocha. Juliet odnajduje swój nowy dom w Londynie, ale blizny na ciele i duszy nie pozwalają sobie ułożyć normalnego życia. Luciano, osiadły we Francji, zostaje powieściopisarzem, nie potrafi jednak uwolnić się od dręczącychh wizji, które - jak się okaże - mają ścisły związek z przeszłością. Szczęście tych trojga zależy od tego, czy zdołają się odnaleźć po wieloletniej rozłące. Ale czy powrót do przeszłości w ogóle jest możliwy?

Książka poruszająca, choć nie ukrywam, że lata temu, gdy czytałam ją po raz pierwszy wywarła na mnie większe wrażenie.
Burzliwe losy rodzeństwa, które dotknęło wiele nieszczęść i przeciwności losu.
Wiele zła wyrządzonego przez jedną osobę, rzuciło cień na życie ich wszystkich.
Książka napisana bardzo prosto, czyta się szybko i dobrze.
Mimo pozytywnego rozwinięcie, autorka nie pozwoliła każdemu z bohaterów zaznać szczęścia.
Ogólnie polecam, bo to wciągająca historia.

Delfinek | 2014-03-24
Przeczytana: 17 marca 2014

Książka poruszająca, wzruszająca, dla mnie osobiście pełna głębokich uczuć. Nie mogłam przebrnąć przez pierwszych kilka rozdziałów ze względu na losy głównych bohaterów. Ogólnie bardzo polecam!!!

Barbara | 2017-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2017