Płomienny ptak

Wydawnictwo: Książnica
Der rote Vogel

Inga, egocentryczna i kapryśna, szukająca poklasku i uwielbienia, czując się zaniedbywana przez męża, dużo starszego od niej naukowca, szuka szczęścia w ramionach kochanka. Marzą z Erykiem o wspólnej przyszłości. Sara, dziewiętnastoletnia córka Ingi, nie wiedząc, że matka od kilku lat jest związana z Erykiem, traci dla niego głowę, on także bez pamięci zakochuje się w dziewczynie. Ta sytuacja dla wszystkich okaże się brzemienna w skutki...

Natalia Skrzypczak | 2016-07-28
Przeczytana: 10 stycznia 2015

W życiu zdarzają się różne tragedie każdy dzień zaskakuje nas w inny sposób. Wydawać się może, iż miłość dwóch kobiet do tego samego mężczyzny jest już nieporozumieniem. Ale prawdziwym nieporozumieniem jest miłość matki i córki do tego samego mężczyzny. To jest dopiero ból. Na pozór udana rodzina. Mąż Konrad wybitny naukowiec, piękna blond włosa żona Inga i córka Sara. Niestety tylko na pozór. Prawda wygląda inaczej. Miłość w ich rodzinnym domu już dawno wygasła. O ile można w ogóle mówić, że istniała na pewno nie dla Ingi.
Była to kobieta trudna, egocentryczna i zmienna. Dla niej liczyły się jej potrzeby, reszta była nie ważna. Zdradzała męża z Erykiem szefem sieci ekskluzywnych hoteli Wylandera.
Nie poświęcała zbytnio czasu córce. Grała na ludzkich sercach jej nieprzewidywalność przerażała Konrada na tyle, że nie poznawał swojej własnej żony. Przez cały czas cierpi nie tylko z powodu choroby serca, lecz obarczania się winą z powodu choroby Ingi. Ale w końcu sam uświadamia sobie...

inteligentna52 | 2013-08-11

Książka ma tematykę miłosną. Pokazuje, że prawdziwa miłość przezwycięży wszystko. Polecam i na pewno wrócę do tej książki.

Elena2010 | 2013-05-11
Przeczytana: 11 maja 2013

Troszeczkę więcej spodziewałam się po tej książce. Podobała mi się jej tematyka. Miłość matki i córki do tego samego mężczyzny. Lecz niektóre postacie bardzo mnie irytowały. Zwłaszcza Inga i Sara, czyli matka i córka. Zachowanie matki mogę jeszcze zrozumieć. Jest zagubioną kobietą, zaniedbywaną przez męża. Ale jednocześnie wielką egoistką, zachwiana emocjonalnie, mężczyzn traktuje przedmiotowo, nie dostrzega, a raczej nie obchodzi ją choroba męża. Natomiast jeśli chodzi o Sarę bardzo irytował mnie jej stosunek do Marka - chłopca, który bardzo ją kochał. Ciągle go zwodziła, traktowała jak zabawkę. Tak naprawdę matka i córka są do siebie bardzo podobne. Polubiłam za to mężczyzn przedstawionych w książce - Eryka oraz Konrada, a także ciotkę Sary.
Na pewno książka ma ciekawy temat, lecz nie za bardzo spodobało mi się jego przedstawienie.

Joanna Bożek | 2010-09-17
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2010
Przeczytana: 16 września 2010

Bardzo przyjemna książka o zawiłości uczuć, o tym jak pewne tajemnice nie mogą pozostać w ukryciu.
Czyta się ją bardzo przyjemnie, jest tu trochę akcji, książka nie nudzi. Zakończenie nie jest do końca przewidywalne.
Nie jest to jakaś nadzwyczajna książka, ale bardzo miła i warto przeczytać, za wiele z niej nie wyniesiemy, po prostu ciekawa opowieść o miłości.

ania | 2010-12-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane