Taltos

Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
Cykl: Vlad Taltos (tom 4) | Seria: Fantasy
Wydawnictwo: Rebis
Taltos

Czwarty tom przygód należącego do mafii zabójcy-czarnoksiężnika i jego latającej jaszczurki. Tym razem Vlad Taltos nie ma nikogo zabić, lecz okraść. Jednak nie byle kogo, bo maga, i to na jego własnym terytorium. Mimo, że grozi to konsekwencjami gorszymi niż śmierć, Vlad daje się przekonać, gdy zleceniodawcy wspierają propozycje ciężżą sakwą brzęczących argumentów.

Meszuge | 2014-03-11
Przeczytana: 09 czerwca 2011

Czwarty tom przygód Vlada Taltosa, w kolejności ich wydawania, ale pierwszy w układzie chronologicznym.

Adrilankha – stolica Imperium Dragaerian, w którym ludzie są mniejszością, obejmuje większość hrabstwa Whitecrest. Samo słowo adrilankha, w zapomnianym języku Domu Orki, oznacza drapieżnego ptaka morskiego. Niebo nad Adrilankhą jest pomarańczowo czerwone, ale szalone plotki głoszą, że gdzieś na Wschodzie, gdzie żyją głównie ludzie, jest ono niebieskie.

Siedemnaście wielkich Domów, a symbolem każdego jest inne zwierzę. Tylko dwa Domy przyjmują ludzi: Dom Teckli (rolnicy, godni pogardy tchórze, zwykle analfabeci, sam dół drabiny społecznej) oraz Dom Jherega – przestępcza organizacja o charakterze mafijnym.

Vlad Taltos, człowiek, baronet w Domu Jherega i całkiem niezła czarownica, od kilku zaledwie tygodni obejmuje swój pierwszy teren (strefę wpływów, z której pobiera haracz), gdy wplątany zostaje w niezwykle skomplikowaną intrygę, która w konsekwencji doprowadzi go do walki z...

Efemeryda | 2017-03-25

Kontynuacji przygód zawodowego ludzkiego zabójcy w świecie elfów, o pardon, Dragerian poszukiwałam świadomie. Na wakacjach u kuzynów wpadł mi w ręce jeden z tomów w języku oryginału. Oczywiście ciotka uznała, że to nie lektura dla dziewczynki i nim doczytałam do końca odebrała mi książkę. Byłam zafascynowana, głównie Cawti i dwoma jheregami. Wręcz marzyło mi się takie zwierzątko domowe. No a przyjaźń z następczynią tronu. Rozumiecie, że może działać na wyobraźnię dziecięcia.
Po latach wyszło i parę tomów u nas, szkoda, że nie całość.

Winky | 2017-03-05
Lizawieta | 2017-01-29