Okładka książki Taltos

wydawnictwo
REBIS
typ
papier
7.59 (46 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Czwarty tom przygód należącego do mafii zabójcy-czarnoksiężnika i jego latającej jaszczurki. Tym razem Vlad Taltos nie ma nikogo zabić, lecz okraść. Jednak nie byle kogo, bo maga, i to na jego własnym terytorium. Mimo, że grozi to konsekwencjami gorszymi niż śmierć, Vlad daje się przekonać, gdy zleceniodawcy wspierają propozycje ciężżą sakwą brzęczących argumentów.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Meszuge | 2014-03-11
Przeczytana: 09 czerwca 2011

Czwarty tom przygód Vlada Taltosa, w kolejności ich wydawania, ale pierwszy w układzie chronologicznym.

Adrilankha – stolica Imperium Dragaerian, w którym ludzie są mniejszością, obejmuje większość hrabstwa Whitecrest. Samo słowo adrilankha, w zapomnianym języku Domu Orki, oznacza drapieżnego ptaka morskiego. Niebo nad Adrilankhą jest pomarańczowo czerwone, ale szalone plotki głoszą, że gdzieś na Wschodzie, gdzie żyją głównie ludzie, jest ono niebieskie.

Siedemnaście wielkich Domów, a symbolem każdego jest inne zwierzę. Tylko dwa Domy przyjmują ludzi: Dom Teckli (rolnicy, godni pogardy tchórze, zwykle analfabeci, sam dół drabiny społecznej) oraz Dom Jherega – przestępcza organizacja o charakterze mafijnym.

Vlad Taltos, człowiek, baronet w Domu Jherega i całkiem niezła czarownica, od kilku zaledwie tygodni obejmuje swój pierwszy teren (strefę wpływów, z której pobiera haracz), gdy wplątany zostaje w niezwykle skomplikowaną intrygę, która w konsekwencji doprowadzi go do walki z potęż...

eR_ | 2014-05-25
azi1986 | 2014-05-17