Smok na granicy

Tłumaczenie: Marek Rudnik
Wydawnictwo: Amber
The Dragon at the Border
83-7082-716-0
cykl smok i jerzy, fantasy
Dzieckokwiatu

Sir James Eckert, Smoczy Rycerz, stawia tym razem czoło najstraszliwszemu z dotychczasowych przeciwników - bractwu Pustych Ludzi. Są to duchy odziane w pancerne zbroje, które zmartwychwstają po każdej z kolejnych swoich śmierci w ciągu dwóch dni. Zabić naprawdę Pustego Człowieka stanowi prawdziwe wyzwanie nie tylko dla człowieka, ale i dla smoka!

electric_cat | 2013-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2013

"Smok na granicy", czyli jakie są skutki wypuszczenia chłopa i kolegów na domniemaną stypę kumpla... Tak można w skrócie ująć myśl przewodnią początku trzeciego tomu przygód smoczego rycerza Jamesa Eckerta, który w wyniku przypadku znalazł się w magicznym średniowieczu.
Uzyskując pozwolenie Angie Jim wybiera się wraz z przyjaciółmi do zamku de Mer, rodzinnej posiadłości znanego czytelnikom z poprzedniego tomu sir Gilesa. W drodze do zamku napotykają przeszkodę w postaci Pustych Ludzi - duchów przyobleczonych w zbroje...
Kolejny tom za mną, kolejna cegiełka na trasie smoczego maratonu, pod którego znakiem upływają mi ferie. Bawię się świetnie czytając klasyczne fantasy: nagromadzenie ciekawych indywiduów, smoki, magia - miły powrót do czasów, gdy dopiero zaczynałam swoją przygodę z fantastyką. Nie sposób też wyzbyć się skojarzeń z grami RPG, gdzie bohaterowie stają przed zadaniem, wypełniają je, powracają, by znów ruszyć w bój. Pomimo schematycznej fabuły "Smok na granicy" jest...

Alannada | 2011-04-05

Podobała mi się

Matylda Saresta | 2015-10-06

Przednia zabawa, zabawne i błyskotliwe dialogi, smok, fantasy - coś, co uwielbiam!:-)

buraukkaforesee | 2014-03-03

Fabuła i sposób pisania