Gorączka latynoamerykańska

Okładka książki Gorączka latynoamerykańska
Artur Domosławski Wydawnictwo: Świat Książki reportaż
438 str. 7 godz. 18 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Świat Książki
Data wydania:
2010-03-19
Data 1. wyd. pol.:
2010-03-19
Liczba stron:
438
Czas czytania
7 godz. 18 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324719853
Średnia ocen

                7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 1 (61) / 2023 Ai Weiwei, Charles Bukowski, Artur Domosławski, Lauren Groff, Igor Jarek, Magdalena Kicińska, Jan Kochanowski, Berenika Kołomycka, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Rebecca Makkai, Wojciech Nowicki, Redakcja magazynu Pismo, Wilhelm Sasnal, Jadwiga Sawicka, Wisława Szymborska, Mirosław Wlekły, Magdalena Żernicka-Goetz
Ocena 7,3
Pismo. Magazyn... Ai Weiwei, Charles ...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 1 /styczeń 2019 Stephen Buranyi, Edyta Bystroń, Tadeusz Dąbrowski, Artur Domosławski, Katarzyna Gintowt, Mikołaj Grynberg, Barbara Kędzierska, Magdalena Kicińska, Maciej Kucharski, Wojciech Kuczok, Jolanta Nawrot-Sprysak, Evan Osnos, Piotr Paziński, Łukasz Pilip, Zbigniew Rokita, Jagoda Szelc, Marcin Wicha
Ocena 7,4
Pismo. Magazyn... Stephen Buranyi, Ed...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
201 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
341
47

Na półkach: , ,

Wszystkie grzechy Ameryki Łacińskiej

To jeden z najbardziej niezwykłych i pociągających reportaży, jakie w życiu udało mi się przeczytać. Literackość opisu nie ustępuje na jakości zebranym faktom, wywiadom czy zdjęciom. Absolutnie fenomenalny kawał roboty, który zaczyna się tak:

„ – U nas nawet prostytutki maja wykształcenie uniwersyteckie.
Kiedy robił rewolucję, mówił, że Kuba, nasza Kuba, wolna Kuba, nie będzie więcej burdelem Jankesów, a pół wieku później, w ciemnych uliczkach centrum blisko starej Hawany, dziewczyny z wyższym wykształceniem łapały za spodnie, gotowe za dwadzieścia baksów, nawet za dziesiątaka, tylko dlatego, że wyglądam na gringo i mógłbym lekką ręką odpalić z półtorej kubańskiej pensji.
Hawana czasów Fidela to burdel, jakiego świat nie widział!
A na bulwarze Obispo to dopiero przedstawienie – ze światłami, bo tam latarnie, które na dodatek dawały światło, a to wcale nieoczywiste, że jak latania, to zaraz światło. Dziewczyny głośno cmokały na cudzoziemców, patrząc zazdrośnie na te, które już sobie wycmokały towarzystwo brzuchatych, podstarzałych turystów.
Seks z wyższym wykształceniem. Nawet o van Dycku można pogadać. I o rosyjskich klasykach. Wiedza na wyspie Fidela Castro nie szła na marne. Żyć nie umierać, cuba libre, buena vista social club, i co-tam-jeszcze-kto-chce! Dopiero tam na człowieka spływa wiara w wyższość Rewolucji Kubańskiej. Nad czym? Nad czym? Nad czymkolwiek.
To o dziewczynkach i wykształceniu Brodacz naopowiadał amerykańskiemu reżyserowi Olivierowi Stone’owi. Przyczynek do tego, żeby ostatni etap Rewolucji opisywać jako stadium sklerozy.
- tak powinien się nazywać ten rozdział moich notatek (…)”.

Dalej jest tylko lepiej. Niewiarygodna, ulubiona, i mimo już delikatnej dezaktualizacji pewnych portretów jak np. Hugo Chaveza, książka do której się wraca na wieczór lub dwa albo przez całe życie.

bookish.blog.pl

Wszystkie grzechy Ameryki Łacińskiej

To jeden z najbardziej niezwykłych i pociągających reportaży, jakie w życiu udało mi się przeczytać. Literackość opisu nie ustępuje na jakości zebranym faktom, wywiadom czy zdjęciom. Absolutnie fenomenalny kawał roboty, który zaczyna się tak:

„ – U nas nawet prostytutki maja wykształcenie uniwersyteckie.
Kiedy robił rewolucję, mówił,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    787
  • Przeczytane
    697
  • Posiadam
    220
  • Ulubione
    32
  • Teraz czytam
    28
  • Reportaż
    24
  • Literatura faktu
    14
  • 2018
    7
  • Reportaże
    6
  • Historia
    6

Cytaty

Więcej
Artur Domosławski Gorączka latynoamerykańska Zobacz więcej
Artur Domosławski Gorączka latynoamerykańska Zobacz więcej
Artur Domosławski Gorączka latynoamerykańska Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także