Lewkonie

Wydawnictwo: Ridero
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Dakocina

Rodzinny Ogród Działkowy „Lewkonia” to zamknięty świat w granicach dużego miasta, świat pełen zawiści, ciągłych starć „mieszkańców” z „prawdziwymi działkowcami”. Świat, gdzie cudze szczęście w oczy kole, warto więc się postarać, aby sąsiad za płotem nie uśmiechał się tak radośnie. W tym świecie mieszkają trzy kobiety, Kasia, Daria i Iza. Każda jest na swój sposób nieszczęśliwa i każda wini za tę sytuację otoczenie. A wystarczyłaby drobna zmiana nastawienia.

źródło opisu: https://ridero.eu/pl/books/lewkonie/

źródło okładki: https://ridero.eu/pl/books/lewkonie/

Anna | 2016-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2016

Czytając tę książkę, zastanawiałam się, czy autorka pod płaszczykiem tego zamkniętego zbiorowiska ludzi, jakim jest Rodzinny Ogród Działkowy "Lewkonie", nie pokazuje nam w rzeczywistości przekroju całego naszego społeczeństwa, naszych charakterów i postaw. Aż trudno było mi uwierzyć, że taki świat może istnieć naprawdę; może jestem zbyt naiwna, może jednak autorka nieco wyolbrzymia problem?

ROD "Lewkonie" to obszar zieleni i rekreacji w obrębie wielkiej aglomeracji miejskiej; dla niektórych to teren do spędzania tylko okresu wakacji, dla większości jednak to miejsce stałego zamieszkania. Ich altanki przeobraziły się w niewielkie domy, przystosowane do całorocznego w nich pobytu.

Autorka z wnikliwością, acz może z lekką przesadą, pokazuje czytelnikowi świat zamknięty w obrębie działkowego płotu i poszczególnych ogródków; świat pełen uprzedzeń, zawiści i zazdrości, gdzie wścibstwo i intrygi prowadzą do pomówień i oskarżeń, gdzie fałsz i obłuda są na porządku dziennym. Pozorowana...

Kasia b | 2018-12-16
Anius93 | 2018-07-07