Podboje sukuba

Okładka książki Podboje sukuba Richelle Mead
Okładka książki Podboje sukuba
Richelle Mead Wydawnictwo: Amber Cykl: Georgina Kincaid (tom 2) fantasy, science fiction
Georgina Kincaid (tom 2)
Succubus on Top
Amber
2010-04-06
2010-04-06
Agnieszka Kabala
sukub podboje sukuba melancholia mead georginia kincaid

Świetna kontynuacja przygód Georginy Kincaid. Nadal chwilami melancholijna, ale mimo wszystko ciekawa. Jest kilka fajnych wątków, które rozwijają się interesująco przez całą książkę. Chociaż czytałem ją po raz drugi po wielu latach, to nadal się świetnie bawiłem (może dlatego, że niewiele pamiętałem z poprzedniego razu).

Zapewne nie wszystkim przypadnie do gustu, ale warto spróbować. Lekka i łatwa w odbiorze pozycja. Polecam.

Zapewne nie wszystkim przypadnie do gustu, ale warto...

Kolejny raz trochę spóźniłam się z receznją i nie mam najświeższyych wrażeń jednak tłumaczę to tym że całkowicie wciągnęłam się w tą serie i w tym momencie jestem w trakcie czytania następnych tomów.

Sam wstęp mówi chyba sam za siebie, ale nie będę żałować sobie kilku dodatkowych słów na pochwalenie tej książki. Jak za pierwszym razem dalej ekscytuje mnie ta lekkość nieskomplikowaność pióra, chociaż nie też taka "młodzieżowa głupkowatość" pióra jaką posiadał np. Dom Nocy. Bardzo ciężko było mi dlatego przez to przebrnąć, no a tu zdecydowanie było lżej i mniej chaotycznie. Pochwała dla autorki i pozazdrościć takiego pióra. Chociaż nie jest najwybitniejsze trzeba przynać ma w sobie to coś. To taki duży wyższy level zmierzchu jeśli chodzi o pisanie.

Bohaterowie jak zwykle urzekający. Kocham kocham i kocham każdą postać którą wprowadza w tej serii ta autorka tak samo jak tych starych, których zdążyliśmy poznać w 1 tomie. Żaden z nich nie jest specjalnie papierowy a na swój sposób ciekawy, interesujący, nawet jeśli nie wnosi zbyt wiele do fabuły (patrz Cody, Hugh i Peter czy też Jerome) każdy z nich ma w sobie jakąś zagadkę która zachęca wręcz by samemu dopowiadać sobie rozwinięcie owej postaci. Najbardziej w tym wypadku mam tak z Jeromem i Carterem. Zawsze mnie frapuje o co im chodzi w tej całej przyjaźni i czemu Jerome jest taki drażliwy. Przede wszystkim jak ważnym jest demonem wśród demonów. Czyżby to np zastępca Lucusia? Wiele bym dała by się tego dowiedzieć, ale dzięki tym pytaniom jeszcze bardziej nakręca mnie to do lubienia tych postaci. Gorgina też jest świetna bo jest typową głupią Sue.

Co do fabuły? Bardzo fajnie że autorka nie ograniczyła się tylko do głównej bohaterki jako sukuba. Fajnie, że wplatała w tą historie dosyć sporo wątków z przeszłości Gorgie no i fajnie rozwiązywala sprawy między Gorigną a Sethem. Więcej zdradzać nie chcę. Mogę tylko serdecznie to polecić no bo jest warto. To naprawdę jest powiew świeżości po tym co czasami można przeczytać jeśli chodzi o młodzieżówki, nawet jeżeli ksiązka swoje lata już ma.

Wiedziałam po prostu wiedziałam że autorka to zrobi ach niespełniona fizycznie miłość przecież tego nigdy nigdzie nie było... Nie wiem czy jestem rozczarowana chyba nie w końcu to modny temat tylko czemu zrealizowany aż tak oczywiście nie można było tego jakoś zawoalować?
Dobra już nie narzekam... Albo i nie ona jest sukubem ja wiem że są różni ludzie ale kurcze ta dziewczyna była do tego odpowiednia tylko w dniu organizowania fety - każdy kto przeczyta dowie się że to nie była jej zasługa - idąc dalej byłam rozczarowana jej wewnętrznymi dylematami ja wiem miłość zmienia człowieka ale no kurcze Bas chociaż na chwilę sprawił że Georgina wydawała się ciekawa.
Poziom autorki z poprzedniego tomu zachowany ogólnie czytało się dobrze no ale to było tak schematyczne że chyba na tym tomie skończę serię. Nie mniej polecam bo jednak książka ma to coś i jest to chyba po protu lekki styl pisania Richelle Mead

Drugi tom przygód pięknej Georginy i drugi raz się nie zawiodłam. Historia pełna ciekawej fabuły, szybkiej akcji i erotycznych uniesień. Pochłonęłam ją w jeden dzień. Historia pełna czarnego humoru, wzrusza aż do łez. Myślę, że każda kobieta powinna przeczytać ten cykl, by odnalazła w sobie tą wyjątkowość i seksapil jaką ma każda kobieta

Pierwszy tom zrobił na mnie lepsze wrażenie, ale drugi też dobrze się czytało. Nie jest ambitna literatura, ale wciąga, szybko się czyta i fabuła jest nawet ciekawa ;)

Osobiście uważam, że ten tom jest lepszy niż pierwszy! Tej historii nie da się opisać ani skomentować...JĄ TRZEBA PRZECZYTAĆ ! ♡

Książka całkiem przystępna. Nie porywa jakoś szczególnie, ale jest lekka i szybko się czyta, więc jest dobra dla zabicia czasu.

Szybka się czyta, tak jak i 1 część. Irytujące jest jedynie tłumaczenie od nowa wszystkich postaci. Wydaje mi się, że jak jest tom 2, to wcześniej przeczytał ktoś tom 1 i wie kim są bohaterowie książki.

Książka dość lekka i przyjemna. Szybko się czyta. Ma wątki tajemnicy a nawet dwóch, co wciąga. Podoba mi się relacja Georginy i Setha. Wymagające miłość, a zarazem oparta na wszystkim tylko nie na seksie.

Zdecydowanie drugi tom jest lepszy, niż pierwszy. Dałam szansę tej książce, z początku byłam zawiedziona, lecz z czasem wciągnęłam się w losy Georginy. Ciekawe, czy trzecia część wciągnie mnie równie mocno jak ta.. ;)