Części ciała i liczby

Okładka książki Części ciała i liczby Ewa Podleś
Okładka książki Części ciała i liczby
Ewa Podleś Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Pops i Boti uczą angielskiego popularnonaukowa dziecięca
28 str. 28 min.
popularnonaukowa dziecięca
Pops i Boti uczą angielskiego
Nasza Księgarnia
2024-04-24
2024-04-24
28 min.

Książeczki w języku angielskim?
Tak czy nie ?

W naszym przypadku nie jest to jeszcze nauka ale bardziej oswajanie się z innym brzmieniem .
Powolutku staram się przemycać książeczki , piosenki, zabawki czy czasem bajki w tym języku.

,,Pops i Bolt " to świetna pomoc w nauce .
W tej części znajdziecie cyfry oraz części ciała .
Piękne zachęcające obrazki .
Mieszany tekst w formie zadań dla maluszka .
,,Polecenia " po polsku zachęcające do nauki nowych wyrazów.
Myślę ,że taka forma zabawy jest najlepszym sposobem na odkrywanie czegoś nowego.
Dla mnie ważne jest też to ,że książeczka jest twarda i małe sprytne rączki nie zrobią z niej puzzli .

Może to być fajny sposób na nudę czy niepogodę .
A jeśli i Ty masz problem z odczytywaniem angielskich słówek z pomocą przyjdzie Ci kod QR ,który po otworzeniu przeczyta je za Ciebie bądź stanie się audiobookiem i pokaże jak prawidłową wymowę.

Gwarantuje ,że świetnie będziecie się przy niej bawić a przy okazji zdobędziecie nową super moc 🔥

Książeczki w języku angielskim?
Tak czy nie ?

,,Pops i Bolt " to świetna pomoc w nauce .
W tej części znajdziecie cyfry oraz części ciała .
Piękne zachęcające obrazki .
Mieszany tekst w...

Zacznę od tego, że moja córka jest zachwycona tą książką 😍. Potrafi chodzić z nią cały dzień i co chwilę zaglądać. A ja jej się nie dziwię, ponieważ jest to fajna propozycja dla dzieci. Mamy tu ciekawych bohaterów, przygodę z nutą humoru, interesujące ilustracje i jeszcze naukę języka angielskiego. Brzmi super, prawda? I tak też jest.

Uważam, że książeczka jest tak ciekawie skonstruowana, że ta nauka angielskiego przychodzi niemal naturalnie. Wspólnie z żółtą puchatą kulką i pszczółką maluchy pomagają robotowi, a przy tym, w zabawny sposób poznają części ciała oraz liczby. A ja już kolejny raz się powtórzę, że najlepsza nauka, to ta przez zabawę. Przedstawiona w tej kartonowej książeczce historyjka jest w języku polskim, a nazwy części ciała i liczby są w języku angielskim. Jeśli rodzic obawia się, czy poprawnie wymawia angielskie słowa, to na tylnej okładce jest kod QR do zeskanowania, dzięki któremu można odsłuchać słówka, a nawet całą treść historyjki.

I mi, i córce książka tak się spodobała, że zaopatrzymy się we wcześniejszą część oraz czekamy na kolejne.

Uważam, że książeczka jest tak...

Jako zaledwie pięcoletnie dziecko zaczęłam naukę języka angielskiego i wiem, że to najlepszy czas na nauke i zabawę jednocześnie. Maluchy są bardzo ciekawskie więc wszystko co nowego usłyszą jest dla nich interesujące i łatwo przyswajalne. Dlatego takie książeczki są idealne dla maluchów 3+ które dopiero zaczynają się uczyć angielskiego.

W tej części poznamy części ciała, liczby i kilka podstawowych kolorów. Pops i boti poprzez zabawę pokazują dzieciom co kryje się w środku nas, policzymy paluszki czy schody i spróbujemy nazwać kolory różnych robotów.

Cała książeczka jest krótka, więc nie zdąży znudzić małego czytelnika a przykłady potworków czy robotów pozwolą powoli oswajać i przyswajać angielskie nazwy.
Możemy również razem z dwójką przyjaciół przeżyć ekscytujące przygody, a jeśli ktoś miałby kłopot z wymową jakiegoś słowa to jako pomoc na tylniej okładce znajdziemy kod QR, który pozwoli wysłuchać tekstu po angielsku.

W tej części poznamy części ciała,...

Zimno? Nudno? Mam coś na rozgrzewkę i osłodę mroźnego poniedziałku. Eksplozję entuzjazmu, radości i słonecznej żółci! I jeżeli te odczucia nijak nie łączą Wam się z nauką języka angielskiego, to znak, że nie mieliście okazji poznać uroczego Popsa i również sympatycznej Boti, którzy jak nikt inni nauczają poprzez zabawę. Z nimi angielskie słówka wchodzą do głowy mimochodem, podczas gdy czytelnik skupiony jest na pomaganiu pacjentom niezwykłej kliniki dla potworów przy Leg Street.

Podczas nowej lekcji języka angielskiego Ewa Podleś wraz z najsympatyczniejszymi nauczycielami: stworkiem Popsem i krągłą pszczółką Boti uwagę skupiają na częściach ciała i liczbach (do 10). Lecz bez obaw, nie znajdziecie w tej książce nudnych zadań, ani niezrozumiałych poleceń. Angielskie słówka zostały wplecione w humorystyczną opowiastkę (w języku polskim) w sposób, który pozwala na ich utrwalenie dzięki pojawiającym się powtórzeniom. Co więcej, poza oczywistymi częściami ciała autorka zaserwowała też przegląd tych nieoczywistych, jak skrzydła, trąba czy rogi. Proporcje pomiędzy oboma językami są doskonale przemyślane – angielski nie dominuje i nie przytłacza, a jednocześnie pojawia się na tyle często, że pojawiają się utrwalające wiedzę powtórzenia. Tekstu jest w sam raz, a barwne, dowcipne i wesołe ilustracje stanowią równie istotną część publikacji.

Dla osób, które nie czują się na siłach w odczytywaniu obcojęzycznych słów pomocną służy ukryty na tylnej okładce kod QR, który umożliwia odsłuchanie zarówno pojawiających się słówek, jak i całej historii w języku angielskim.

Książeczka ma niewielki format i jest całokartonowa z zaokrąglonymi rogami, co pozwala cieszyć się nią nawet najmłodszym czytelnikom. Których z pewnością skuszą charakterystyczne dla ilustratorki mięciutkie i przesympatyczne ilustracje.

Pops i Boti to seria, która wywołuje uśmiech na twarzach! Ze szczerym uśmiechem polecamy!

Zapraszam na drugą lekcję języka angielskiego z tym niesamowicie zabawnym duetem. Pops i Boti wrócili, by wspomóc edukację językową maluchów, tym razem dotyczącą części ciała i liczenia do dziesięciu.

Ta książka to idealny dowód na to, że uczenie się nie musi być nudne i nieatrakcyjne.
Energetyczny żółty stworek i jego koleżanka pszczółka zabierają małych czytelników do doktora potwora, mechanika oraz na uniwersytet potworów. Dzieci aktywnie uczestnicząc w czytance liczą z Popsem do dziesięciu i poznają angielskie nazwy części ciała - te standardowe takie jak uszy, włosy, czy nawet pupa, po te bardziej nadzwyczajne jak futro, ogon, czy skorupa.

Edukacyjna seria stworzona została przez autorkę z doświadczeniem pedagogicznym. Treść książki w sposób dostosowany do wieku i na zasadzie powtarzalności pomaga dzieciom rozpocząć naukę angielskiego. Również format, jak i trwałe kartonowe wykonanie sprzyjają użytkowaniu tej książki przez małe rączki.
Warto skorzystać z kodu QR zamieszczonego na tylnej okładce, aby sprawdzić wymowę oraz wysłuchać całego tekstu książki w języku angielskim.

To świetny dodatek do domowej biblioteczki 💛

Druga część 'Pops i Boti uczą angielskiego' dotyczy głównie nazw części ciała oraz liczb (do 10). Ale ta niewielka kartonowa książeczka zawiera jeszcze więcej! Kilka kolorów, podkreślenie wagi regularnych badań i zdrowego odżywiania, a także pokazanie, aby nie dokuczać innym i propagowanie dobrych uczynków- to wszystko też w niej znajdziecie! Jest nawet chwila, gdy bohaterowi towarzyszy złość, więc poznajemy też jej nazwę w języku angielskim.

Ponad to, na końcu znajdziemy kod QR, który pozwoli nam sprawdzić wymowę słówek oraz wysłuchać całego testu po angielsku. Także nawet jeśli Wy nie czujecie się pewnie w tym języku, śmiało możecie podsunąć tą książkę dziecku i włączyć audio.

Przyjaźni stworek i pszczółka to cudowni towarzysze zabawy, łączący świat dwóch języków. Strony książki są twarde, kartonowe. Dialogi zabawne, a ilustracje barwne i przyciągające wzrok. Ta książka trafia wprost do dziecięcych serc.

Pops wybiera się do lekarza na prześwietlenie, które musi wykonać raz w roku. Doktor Potwór zajrzy do środka i sprawdzi czy Pops jest okazem zdrowia. Wraz z robotem, któremu odkręciła się noga wybiorą się do mechanika. Następnie Pops i Boti poprowadzą wykład o wyglądzie potworów na uniwersytecie. Dowiemy się jakie części ciała typowe i nietypowe mają potwory. Dzięki sympatycznym potworkom poznamy niezwykłe części ciała potworów, ale to nie wszystko! Nasi przyjaciele muszą bowiem pomóc policzyć paluszki małemu potworkowi, nacisnąć guzik odpowiednią liczbę razy aby wejść do gabinetu oraz policzyć schodki. Szykuje się niezła zabawa!

Uroczy Pops i jego przyjaciółka Boti kolejny raz przeżywają interesujące przygody a my dzięki temu poznajemy słownictwo z nowej dziedziny jaką są części ciała. Seria autorstwa Ewy Podleś pozwala rozpocząć naukę języka w sposób dostosowany do wieku i zainteresowań dzieci. Piękne, pełne humoru ilustracje zachęcają do poznawania angielskich słówek i wyrażeń i wspólnej lektury.

Oprócz poznania części ciała dzieci mają okazję przećwiczyć liczenie do dziesięciu. Ogromna zaletą tej książeczki są przyjemne dla oka, barwne ilustracje. Po zeskanowaniu kodu QR możemy sprawdzić wymowę angielskich słówek oraz wysłuchać całego tekstu książki po angielsku. Uwagę zwraca także wydanie. Ma duży format, ładną szatę graficzną i jest starannie wykonana. Jestem zachwycona!

#popsibotiucząangielskiego #częściciała i #liczby to druga już książeczka od @ewapodlesilustracje @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia , która bawi, uczy i rozwija!

Ta niewielka kartonówka opowiada historię żółtego stworka Popsa i jego przyjaciółki pszczółki Boti.
W czasie ich przygód dzieci poznają słownictwo z różnych dziedzin. W tej konkretnej historyjce uczą się nazw części ciała (nie tylko ludzkiego) oraz trenują liczenie do dziesięciu.

Wszystkiemu towarzyszy sporo śmiechu i mądrości, przekazywanej "przy okazji" - jak na przykład powinność wykonywania regularnych badań kontrolnych czy właściwego zachowania się wobec innych.

Twarde strony są dużą zaletą - książeczka może trafić już w łapki najmłodszych czytelników, którzy zapewne z chęcią zapoznają się z uroczymi ilustracjami i posłuchają czytających im bliskich.

Same ilustracje są proste i bardzo wyraźne, co wspomaga naukę słowek. Są też oryginalne i charakterystyczne dla tej konkretnej serii. Kolorystyka jest stonowana i przyjemna dla oka.

Polecam każdemu, kto ma w domu chętnego do fajnych przygód malucha!

[Reklama] Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Jak nauczyć dziecko języka obcego? Ja wspomóc proces edukacji? Oczywiście poprzez rozbudzenie wyobraźni. Poprzez zaciekawienie młodego człowieka i pokazania mu, że wiedza jest cudowna.
Takim oto sposobem Ewa Podleś zaprojektowała pozycję przeznaczoną dla milusińskich. Twarda oprawa zabezpiecza przed uszkodzeniami. Zapewnia trwałość co bardzo się ceni, gdyż dzieci potrafią niestety coś zniszczyć czy uszkodzić.
Druga sprawa - piękne ilustracje. Skromnie, nie naszpikowane rażącymi kolorami. Stonowane i dobrze dobrane do tematyki. To pozwoliło zachować przejrzystość książeczki.
Sprytnie w dobór odpowiedniego słownictwa z języka angielskiego została wpleciona historia robota. Pops i Boti to takie dobre duszki, z których należy brać przykład. Ta książeczka uczy nie tylko języka obcego ale także podtrzymuje wartości, jakimi należy się kierować.

Polecam

[Reklama] Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Książka bardzo zaciekawiła dziecko i córka chętnie po nią sięga. Ilustracje są dla dziecka interesujące. Znajdziemy w książce podstawowe części ciała po angielsku oraz liczby od 1 do 10.

Dodaj cytat z książki Części ciała i liczby