Opowiem ci, mamo, co robią psotne stwory

Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią psotne stwory Ewa Podleś
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią psotne stwory
Ewa Podleś Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Opowiem Ci mamo literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Opowiem Ci mamo
Nasza Księgarnia
2022-06-15
2022-06-15
28 min.

Psotne stwory, chociaż wogóle się tego nie spodziewacie znacie je wszystkie. Na pewno nie raz widzieliście Tomoje, które bacznie pilnują swojej własności albo Fochnę, która niezwykle łatwo się obraża, a w dodatku często robi to całkiem bez powodu.
Założę się, że Wścibek, najlepiej poinformowany ze wszystkich, który o wszystkich wie wszystko i wszystko widział, także nie jest Wam obcy.
A Chlewuś? Miłośnik brudnych naczyń, brudnych skarpetek i rozsyoywanych wszędzie resztek jedzenia? Znacie? No pewnie!

Jak sami widzicie Psotne stwory są wśród nas. Nierobek, Chrapajło, Wścieklicowa i Ściemka, to tylko niektóre z nich.

W książce "Opowiem Ci mamo co robią psotne stwory" znajdziecie ich o wiele, wiele więcej.

Wzorem innych książek z tej znanej serii wewnątrz czeka na Was mnóstwo różnych zadań, a w nich różne szczegóły do wypatrzenia, labirynty do przebycia, różnice, które trzeba odszukać i pary, które trzeba dopasować.

To wspaniała książka nie tylko do czytania ale także do oglądania. Jej lektura łączy naukę z zabawą. Rozwija wiele, cennych umiejętności, a przy tym zapewnia długie godziny rozrywki.

@zaczytana.kreatywna

Lubimy oglądać :)
Książka jest kolorowa, zabawna i pełna śmiechu. To takie absurdalne, dziwaczne historyjki i postaci, do czystej zabawy (no, może nie do końca czystej bo Błotko i Chlewuś do czystych nie należą)

Na każdej stronie jest kilka zadań. Łatwych, córka (2,5) z częścią już sobie radzi (wyszukiwanie). Na końcu są jeszcze dodatkowe. Nudy nie ma
A kto zna autorkę - Ewę Podleś? My mamy od niej 3 ksiazki-hity: o bakteriach, pierwiastkach i ziarenkach 💛 zwróćcie uwagę bo są mało znane (chyba) a szkoda

A walor edukacyjny "Psotnych Stworów" to rozmowa o uczuciach, cechach charakteru i zwyczajach, które mogą innym przeszkadzać (Fochna, Wścieklicowa, To Moje!, Ściemka czy Chechełko - który jest moim ulubionym stworem)

Nam się podoba - Wy sprawdźcie sami :)

Lubimy oglądać :)

A kto zna autorkę -...

Co robią psotne Stwory?
Czy to groźne są potwory?
Sami się przekonajcie
Stworki poznajcie!

Tym wstępem z rymem częstochowskim 😂 zapraszam Was na post z bajecznie kolorową, kartonową aktywnościówką dla Przedszkolaków. Najnowszą z serii "Opowiem Ci Mamo...". Tym razem na warsztat idą psotne Stwory 😉

W tej części z dużym humorem i dystansem odkrywamy te niezbyt pożądane cechy, no można rzec wprost, że przywary. I to zarówno dotyczące małych i dużych czytelników. Mój Mąż bez wątpienia by stwierdził, że odkąd prowadzę bookstagram to mam całkiem sporo wspólnego z Ekrankiem - przyklejonym do ekranu 🙈😉
Ale wracając do tematu

Na pierwszej rozkładówce poznajemy czternaścioro bohaterów o bardzo sugestywnych imionach jak wspomniany wyżej Ekranek, Błotko, Chrapajło, Pasibrzuch, Wścibek, Fochna, Tomoja i Tomój, Chechełko, Nierobek, Ściemka, Zaborek, Chlewuś i Wściekłolicowa ze swoją zgrają Wścieklaków. Wraz z krótką charakterystyką. To całkiem dobry punkt wyjścia do rozmów z dzieckiem o konkretnych zachowaniach.
A na kolejnych stronach na małego czytelnika czeka całe mnóstwo dobrej zabawy i baaardzo aktywnego czytania.
Trzeba na przykład pocieszyć Fochnę, ale najpierw trzeba przejść przez labirynt, pozbierać porozrzucane przez Chechełkę karteczki czy pomóc Pasibrzuchowi znaleźć produkty na określoną literę.
Będziemy odkrywać różnice, wyszukiwać kolejne elementy, pokonywać labirynty i rozwiązywać łamigłówki.
To doskonały trening spostrzegawczości, pamięci, ale przede wszystkim doskonała zabawa.
Nie sposób pominąć genialnych, pełnych humoru i koloru ilustracji, które sprawiają, że sympatia do bohaterów rośnie z każdą kolejną przygodą.

Co robią psotne Stwory?
Czy to groźne są potwory?
Sami się przekonajcie
Stworki poznajcie!

W tej części z dużym humorem i dystansem odkrywamy te niezbyt pożądane...

Oswajanie z książkami może być świetną zabawą wprowadzającą w świat przyrody, baśni, a czasami oswajającą z różnego rodzaju stworami. Literatura potrafi być świetnym sposobem na przepracowanie własnych problemów, ale też przy okazji może pomóc w rozwijaniu wyobraźni. Wszystkie te elementy znajdziecie w świetnej serii „Opowiem ci mamo”. Każdy z dziewiętnastu tomów poświęcono innemu wycinkowi rzeczywistości, dzięki czemu będziemy mogli poszerzać dziecięce zainteresowania oraz dostarczyć pierwszych lektur pozwalających na odkrywanie świata, zgłębianie wiedzy przydatnej na przyrodzie i biologii, a także w życiu. Wśród tomów znajdziemy zarówno te poświęcone zwierzętom (koty, psy, pszczoły, żaby, mrówki, pająki, konie),narzędziom, kołom oraz pojazdom (statki, samoloty, samochody, pociągi) oraz prehistorycznym zwierzętom (dinozaurom),a nawet dorosłym i własnemu ciału. Teraz przyszedł czas na psotne stwory.
Cała seria swój sukces zawdzięcza interesującym i atrakcyjnym dla dzieci ilustracjom, których niesamowite bogactwo staje się dla młodych czytelników inspiracją do tworzenia własnych rysunków oraz opowieści. Lektury zachęcają do opowiadania, snucia zawiłych opowieści o przygodach pojawiających się w nich bohaterów, dzięki czemu pomogą w ćwiczeniu umiejętności językowych. Wielkim plusem lektur z tej serii jest solidna oprawa. Kartonowe strony bardzo dobrze sklejone sprawiają, że mogą po nią sięgnąć już dzieci siedzące i będą z niej korzystać przez kilka lat. Zwłaszcza, że zawartą w nich wiedzę czytelnicy wykorzystają w przedszkolu i szkole. Uważam, że „Opowiem ci, mamo” to seria bardzo interesująca i polecam wszystkim dzieciom od drugiego do szóstego roku życia. My zawsze wyczekujemy kolejnych tomów, dzięki którym będziemy mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek i zniknąć w czasie przeglądania bogatych ilustracji, stworzyć interesujące zabawki, wykorzystać posiadane plastikowe figurki, które wcielą się w bohaterów książek, czy znaleźć inspirację do klejenia kolejnych bohaterów.
Tym razem udajemy się na spotkanie z psotnymi stworami. A wszystko dzięki pomysłowości Ewy Podleś, która na pierwszych stronach przedstawia nam całą zadziwiającą gromadkę kojarzącą się różnorodnymi wadami: wścibstwem, bałaganiarstwem, uzależnieniem od urządzeń elektronicznych, zazdrością, złością, lenistwem, egoizmem, obrażaniem się, nie dbaniem o higienę, robieniem przykrych żartów, ściemnianiem, obżarstwem. Wszyscy oni są pięknie przedstawieni, kiedy czekają na swoją kolej, aby wejść do książki. Dalej zobaczymy wszystkich bohaterów w ich codziennym otoczeniu, przyjrzymy się ich zwyczajnym zajęciom i odkryjemy, że stwory wcale nie są straszne. Raczej śmieszne i uciążliwe, bo to przez nich ludzie się fochają, mają dookoła bałagan i nie mogą odkleić się od telefonu czy tabletu. Czternaście stworków potrafi nieźle narozrabiać w życiu każdego z nas. W książce jednak czasami potrzebują naszej pomocy. A to pozwala na ćwiczenie spostrzegawczości, liczenie różnorodnych rzeczy, dopasowanie określonych elementów, dostrzeganie różnic, logicznego myślenia. Publikacja wprowadzająca w świat różnorodnych problemów wymaga też rozwiązywania zadań, czyli mamy tu piękne aktywne czytanie, bo aktywność rodzica przeplatana jest tą dziecięcą angażującą młodego czytelnika.
Książka autorstwa Ewy Poleś to z jednej strony naprawdę zabawna opowieść o naszych przywarach, słabościach, a z drugiej strony lektura pozwalająca na oswajanie z lękami, ujarzmianiem potworów z wyobraźni, pokazywaniem, że wcale nie są takie straszne. Bardziej psotne. Całość jak zwykle interesująca i pozostawiająca spore pole manewru zarówno dla dzieci jak i dla rodziców.
„Opowiem ci, mamo…” to seria solidnych książek grubymi stronami oraz z licznymi ilustracjami, które przybliżają dzieciom świat. Ciekawe maluchy śledzą w nich zmiany w otoczeniu. Książki te są doskonałą lekturą przed spacerami, podczas podróży czy po spacerze, ale też w poczekalni do specjalistów. Pozwoli rodzicom przygotować swoje pociechy do uważnego patrzenia na otoczenie. Zwykle w książkach dla dzieci tekst jest niezbędny dla ilustracji. Tu mamy tak cudowną sytuację, że zawarty tekst nie przytłacza i można go pominąć w pracy z młodszymi maluchami, których uwagę przyciągają jedynie ilustracje, o których koniecznie trzeba sobie opowiedzieć. Podczas lektury dzieci ćwiczą swoja spostrzegawczość, koncentrację, nabywają umiejętności językowych i manualnych.
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
#EwaPodleś #Opowiemcimamocorobiąpsotnestwory #Naszaksięgarnia #górowianka #górowiankaas #górowiankaksiążki #annasikorska #sikorkawśródksiążek #czytamdlaOli #czytamOli #książka #dziecko #przedszkole #pożyczprzeczytajpoleć

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Seria "Opowiem ci mamo..." rozrasta się w zawrotnym tempie, co bardzo nas cieszy😍

Dziś pokażę Wam najnowszy tom, który od razu stał się u nas hitem❤️

"Opowiem ci mamo co robią psotne stwory" to zabawna książka pełna łamigłówek i psot. Jej bohaterami jest 14 stworków, z których każdy ma co innego za uszami i charakteryzuje się czymś niezwykłym.

I tak Ekranek przyklejony jest na wieki do tabletu, telefonu czy każdego innego urządzenia, posiadającego ekran (chętnym podążać jego śladami rozdaje także specjalny klej.

Ściemka natomiast uwielbia czytać książki o różnych kłamstwach i opowiadać różne łgarstwa.

Na kartach książki spotkamy te śmieszne stworki w różnych sytuacjach, w których przyda im się nasza pomoc. Wspólnie z Pasibrzuchem poszukamy produktów spożywczych na literę P, a z Zaborkiem jego zaginionych na ulicy majtek. Policzymy muchy Błotka oraz pobłądzimy w podziemnych korytarzach, żeby pocieszyć Fochnę.

Iga poleca tę książkę z całego serca! ❤️

Który tom "Opowiem ci mamo" jest Waszym ulubionym?

Dziś pokażę Wam najnowszy tom, który od razu stał się u nas hitem❤️

I tak Ekranek przyklejony...

• Kubusiowa
  • Ryś
  • Czytam z synami
  • Popularnonaukowe
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Opowiem ci, mamo, co robią psotne stwory