Taka Alpaka

Dwukropek
2023-06-14
2023-06-14
28 min.

Okładka książki Feluś i Gucio się nie nudzą Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...
Okładka książki Mapa skarbów Joanna Kencka, Ewelina Włodarczyk
Mapa skarbów Joanna Kencka, Ewel...
Okładka książki Skwaszone Winogrono. Smaczna Banda i emocje Jory John, Pete Oswald
Skwaszone Wino... Jory John, Pete Osw...

Taka Alpaka jest fryzjerką. W dniu balu, który ma się odbyć na Dębowej Polanie, salon fryzjerski odwiedzony zostaje przez wielu klientów. Do znamienitej fryzjerki zgłaszają się: lew, który chce ściąć przeszkadzającą mu grzywę, krowa, której marzeniem są kręcone włosy, świnia, który marzy o kucyku, koń bojący się rozczesywania bardzo splątanej grzywy, królik chcący zgolić odstające futerko, owca z okropnie zabrudzonymi lokami, krokodyl szukający idealnej peruki oraz lis chcący zafarbować brodę. Po całym dniu ciężkiej pracy Taka Alpaka nie ma sił, by wyszykować się na bal. Jednak z chęcią pomaga jej asystent Drozd!

TAKA ALPAKA Ewy Podłeś od wydawnictwa Dwukropek to bardzo miła, przyjemna lektura, która doskonale przygotuje Twoje dziecko do pierwszej wizyty w salonie fryzjerskim. Dzięki historii czytelnik pozna nie tylko wszystkie zabiegi, jakie wykonuje się w salonie, ale również zapozna się z używanymi tam przedmiotami. W ten sposób może skutecznie zniwelować strach, jaki towarzyszyć może wizji pierwszej wizyty u fryzjera. Ponadto TAKA ALPAKA jest niesamowicie zilustrowana, cała książka jest kolorowa, przykuwa wzrok. Atutem jest kartonowe wykonanie, dzięki czemu książka przetrwa dłużej przy przeciętnym maluchu.

Ważne jest też przesłanie na końcu. Książka pokazuje, że warto pomagać. Nie tylko brać, ale i dawać od siebie. Wtedy można być znacznie szczęśliwszym!

Świetna! nie tylko oswaja dziecko z salonem fryzjerskim, ale pokazuje, co można w nim zrobić. A koniec: moralizatorski majstersztyk. Jestem oczarowana "Taką alpaką"!

Póki co młody nie był jeszcze u profesjonalnego fryzjera i ta książka raczej go nie zachęciła. Historia jest całkiem sympatyczna. Alpaka jest fryzjerką i robi najróżniejsze zabiegi na włosach wszystkich mieszkańców miasteczka. Książka pokazuje, co można zrobić z włosami w zakładzie fryzjerskim, jakimi przedmiotami posługuje się taki specjalista i że zabiegi mogą być całkiem przyjemne.
U nas książka sprawdziła się tak sobie, przedszkolak był trochę znudzony, a dla prawie dwulatka było za dużo tekstu.

Taka Alpaka” od to przeurocza kartonówka, niedużego formatu, która przeprowadzi Wasze dzieci przez wszystkie możliwe zabiegi w zakładzie fryzjerskim. W tym dniu mają się odbyć tańce, więc każdy chce mieć świetną fryzurę. Taka Alpaka działa na 100 % i każdemu robi piękne fryzury. Każde z tych zwierząt ma jakieś obawy jak szampon szczypiący w oczy czy problem z rozczesywaniem. Fryzjerka świetnie sobie ze wszystkim radzi. Gdy już dobiega koniec zmiany, nie ma siły ani ochoty robić sobie fryzury i iść na tańce. Na szczęście jej przyjaciel i asystent drozd dzwoni po przyjaciół i wspólnie pomagają się jej wyszykować.

To świetna książka, która pomoże Wam przygotować dzieci na wizytę u fryzjera, ale może być również wspaniałą codzienną lekturą.

Taka Alpaka to fryzjerka jakich mało! Niezwykle utalentowana, oddana pracy, z masą pomysłów na wystrzałowe fryzury. Oczywiście podchodząca do każdego klienta indywidualnie.

Ta przemiła alpaka ma dziś kopytka pełne roboty. Wieczorem szykuje się bal na Dębowej Polanie, więc każde zwierzę chce wyglądać oszałamiająco. Taka Alpaka każdemu pomoże.

Lew będzie miał pięknie skróconą grzywę, świnka długie włosy, o jakich zawsze marzyła a krowa najmodniejszy w tym sezonie "krowi placek". A co będzie z główną bohaterką? Czy fryzjerka zdąży przygotować się na wieczorne wyjście?

Kolorowa książeczka, z sympatycznymi bohaterami zmieniającymi swój wygląd, zapoznaje małego czytelnika z pracą fryzjera i wizytą w salonie fryzjerskim. Dzieci poznają panujące tam zwyczaje, używane akcesoria oraz sam przebieg takiej wizyty.

Moim zdaniem to dobra propozycja dla maluchów, które jeszcze salonu fryzjerskiego nie odwiedziły. Zwierzaki odzwierciedlają ich obawy, więc lektura z pewnością pomoże im oswoić i zminimalizować lęk przed nową sytuacją.

Piękne ilustracje przykuwają wzrok i wywołują zachwyt maluchów a twardostronicowe wydanie daje możliwość samodzielnego przeglądania.

Moi chłopcy polecają!

Lew będzie miał pięknie...

"Taka Alpaka" to niesamowicie urocza i ciepła książka, która oswaja dzieci z pierwszą wizytą u fryzjera i strachem przed nieznanym. Główną bohaterką jest sympatyczna Taka Alpaka, fryzjerka, która pomaga swoim klientom w dbaniu o wygląd. Wraz z wiernym i profesjonalnym asystentem - drozdem, sprawiają, że salon fryzjerski staje się miejscem przyjaznym i bezpiecznym.

Taka Alpaka podejmuje się zróżnicowanych zadań upiększających, a efekty metamorfozy wypełniają strony tej pięknie zilustrowanej opowieści. Krokodyl pragnie oczarować świat nową peruką, koń poszukuje rozwiązania dla swej splątanej grzywy, świnka marzy o długim kucyku, a lew tęskni za nowym kształtem bujnej czupryny. Przez wytężoną pracę i oddanie Taka Alpaka dąży do tego, by zaspokoić pragnienia klientów i doprowadzić do pełnej harmonii.

Wielkimi krokami zbliża się moment balu na Dębowej Polanie. Taka Alpaka, w wirze swoich obowiązków, odczuwa przypływ emocji, gdy czas nieubłaganie przyspiesza. Czy sama zdoła przygotować się na tę wyjątkową okazję i zabłysnąć olśniewającym wyglądem?

"Taka Alpaka" to przede wszystkim książka pełna ciepła, życzliwości i wsparcia. Wspaniale oddaje atmosferę salonu fryzjerskiego, gdzie każdy klient czuje się doceniony i bezpieczny.
Główna bohaterka emanuje ujmującym charakterem i nieskazitelnym wdziękiem, dzięki indywidualnemu podejściu do klientów potrafi przywrócić spokój nawet najbardziej przerażonym sercom.
To nie tylko opowieść o fryzurach, ale również o przyjaźń, dobroć i trosce o innych. Ta urocza książka z pewnością przyniesie wiele radości i pozytywnych emocji zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Pozycja ta zaprasza nas do wspaniałej przygody, gdzie wizyta u fryzjera staje się spektaklem, który odkrywa przed dziećmi urządzenia i przyrządy, znalezione w salonie fryzjerskim. Przytulne wnętrze salonu wypełnione jest ciepłem, a towarzystwo bohaterki zachęca do odkrywania świata z ufnością i życzliwością.

W efekcie, "Taka Alpaka" staje się niezwykłą książką, która pomaga w procesie oswajania z wizytą u fryzjera. Ta opowieść porywa nas w wir wzruszeń, w którym życzliwość i wsparcie są nie tylko jednymi z najcenniejszych walorów, lecz także źródłem nieustannego uśmiechu. Wartości te przemycają się przez każdą stronę, tworząc niezapomnianą harmonię, która trwa i rozkwita w sercach czytelników.

Taka...

Spełniająca się w swojej pracy tytułowa "Taka Alpaka" upiększa swoich klientów, którzy dziś wieczorem wybierają się bal na Dębowej Polanie. To prawdziwa profesjonalistka, która ma fach w kopytkach. Spełnia najróżniejsze oczekiwania zwierząt marzących o nowych fryzurach. Jednak oprócz perfekcyjnego strzyżenia, farbowania czy mycia Taka Alpaka uszczęśliwia i zarazem niesie pomoc. Otóż nie każdy jest pełen odwagi, aby zasiąść na fryzjerskim fotelu. Uprzejma Alpaka podchodzi do każdego indywidualnie oraz wspiera ich w lękach i obawach, by ostatecznie zobaczyć zadowolenie na pyszczkach swoich klientów.
Po całym dniu pracy główna bohaterka jest zmęczona i nie ma już siły żeby zająć się sobą. Wtem do akcji wkraczają przyjaciele... Pamiętajcie - dobro zawsze wraca ze zdwojoną siłą.

Opowiadanie oprócz świetnego humoru niesie wsparcie dzieciom, które boją się pierwszej wizyty u fryzjera. Treść przesiąknięta jest życzliwością i subtelnością.
Całość książki jest kartonowa i niewielkich rozmiarów. Ilustracje są urocze, a wśród nich możemy zobaczyć jak wygląda wnętrze salonu fryzjerskiego oraz poznać akcesoria, które się w nim znajdują. Wizyta w tym miejscu wcale nie musi się źle kojarzyć.

A czy Wasze dzieci mają już za sobą pierwszą wizytę u fryzjera? Przyznam, że to jeszcze przed nami, więc ta książka jest do tego świetnym wstępem.

Książka promująca niesienie pomocy?
Wsparcie przyjaciół?

Tak!
Wyobraźcie sobie połączenie tego wszystkiego w książce dla młodszych dzieci!💛

Tym razem w ten sposób czaruje @wydawnictwo_dwukropek !
Poznajcie więc razem z nami niezwykły świat, w którym tytułowa "Taka Alpaka" jest prawdziwą profesjonalistką wśród zwierzęcych fryzjerów!
Nanosząc szczęście na twarze swoich klientów jednocześnie spełnia się w tym co lubi robić najbardziej- tworzyć piękne fryzury, strzygąc, prostując, kręcąc.

Tylko co jeśli szykuje się wspaniały bal na którym wszyscy mieszkańcy miasteczka będą przygotowywać się właśnie w jej atelier?🤭

Pełna subtelności i humoru opowieść o tym, że warto nieść pomoc a oferowane dobro zawsze wraca to niewatpliwy morał tej historii. Uprzejmość i życzliwość towarzyszaca bohaterom daje małemu czytelnikowi piękny przykład zachowania jednocześnie ucząc prostych wyrażeń, które pomogą w komunikacji.

Szukając jej głębszego sensu myślę, że wesprze również dzieci które obawiają się pierwszych wizyt u fryzjera i sprawi, że będzie się dobrze kojarzyć. 😊

Sama książka jest kartonowa, w niewielkim formacie a więc świetnie sprawdzi się również w trasie. Jest czytelna i prosta, pełna nasyconych ilustracji.

Jeśli Wasze dzieci są jeszcze na początku czytelniczej drogi świetnie posłuży jako przyjemny picturebook a dla tych bardziej wprawionych autorka, Ewa Podles , przygotowała rozbudowaną treść spójną że stworzonymi ilustracjami.

Przyznam, że moje dzieci odrazu polubiły główna bohaterkę, a także pomocnego asystenta Drozda. Sporo znajomych emocji pojawiających się na kolejnych rozkładówkach to coś co chwycilo nas za serce a w takiej sytuacji... pozostaje często do niej wracać!

Książka promująca niesienie pomocy?
Wsparcie przyjaciół?

Tak!
Wyobraźcie sobie połączenie tego wszystkiego w książce dla młodszych dzieci!💛

Tym razem w ten sposób czaruje @wydawnictwo_dwukropek !
Nanosząc szczęście na twarze swoich...

• Dziecko
  • Dla dzieci