Dbaj o naturę i zostań królem!

Okładka książki Dbaj o naturę i zostań królem! Jakub Cenkl, Štěpánka Sekaninová
Okładka książki Dbaj o naturę i zostań królem!
Jakub CenklŠtěpánka Sekaninová Wydawnictwo: JUPI JO! popularnonaukowa dziecięca
26 str. 26 min.
popularnonaukowa dziecięca
How to Protect Nature as a King!
JUPI JO!
2023-04-24
2023-04-24
26 min.
Karolina Tudruj-Wrożyna
ekologia król środowisko wróżka OZE recykling przyroda

Uwielbiam książki wydawnictwa Jupi Jo! Bowiem oprócz cudownych historii, zawierają one w sobie informacje i zagadnienia, które są niezwykle ważne jeśli chodzi o wychowywanie czy rozwój dziecka. Czy to wyszukiwanki, czy książeczki z okienkami, każda z nich jest niezwykle wartościowa i pozwala naszym małym pociechom uczyć się wielu nowych rzeczy poprzez zabawę. I nie inaczej jest w przypadku serii stworzonej przez Stepanke Sekaninową, w której to dzieci poprzez historię ze smokiem, kopciuszkiem i królem, dowiedzą się bardzo ważnych informacji dotyczących ekologii, dobrych manier oraz tego, jak ważna jest higiena osobista w codziennym życiu. Każda z książek jest przepięknie wydana, oczywiście twarda oprawa i przecudowne ilustracje dodatkowo zachęcaja do sięgnięcia właśnie po te pozycje. Nie dość, że zachwycają to jeszcze uczą wielu przydatnych rzeczy. Czego chcieć więcej?
"Dbaj o naturę i zostań królem!" to historia króla Feliksa, z którym nasze dzieci dowiedzą się nieco więcej na temat ekologii. Król bowiem, pewnego dnia, postanowił wyjść ze swojego zamku i wybrać się w podróż po swoim państwie. Niestety to co w nim zastał, mocno go zaskoczyło. Z pomocą w zrozumieniu przyczyn zmian w państwie, przybywa mała wróżka Elwira, która oprócz wyjaśnień oferuje królowi również pomoc w ocaleniu jego królestwa. Informacji, których dowiaduje się król jest ogrom, jednakże nie jest to coś z czym nie mógłby sobie poradzić. M.in. nie zdawał on sobie sprawy, że jego przejażdżki samochodem, mają tak ogromny wpływ na środowisko, które go otacza. Także z książki nasze dzieci poznają środki transportu szkodliwe dla środowiska, ale i te, które są mu przyjazne. Tak samo jeśli chodzi o źródła energii. Śmieci, zanieczyszczenia, elektrownie węglowe, marnowanie jedzenia, marnowanie wody czy elektryczności - wszystko to ma ogromnie negatywny wpływ na nasze środowisko, a wystarczy kilka zmian, których wprowadzenie zdecydowanie poprawi jakoś powietrza, gleby i naszego życia. Jak wytłumaczyć dziecku te podstawowe informacje i wyrobić w nim odpowiednie nawyki? Otóż ta książka z pewnością Wam w tym pomoże.
Każda z książek Stepanki Sekaninovej za pomocą ciekawych i prostych historii, daje całą masę potrzebnych informacji, którymi powinniśmy "zalewać" nasze pociechy, po to aby w przyszłości poprawiła się jakość ich życia. Czy to odpowiednie dbanie o siebie, maniery, a nawet dbanie o środowisko, w którym żyjemy. Wszystko to jest ogromnie ważne, bowiem - nie oszukujmy się - przyszłość naszych pociech w największym stopniu będzie zależała od nich. Jeśli my nie zadbamy o odpowiednie nauczenie ich poprawnych wzorców, to niestety w przyszłości nawarstwi się jeszcze więcej problemów niż mamy teraz. Książki bardzo dobrze ukazują problemy o których mówią, dodatkowo pokazując co trzeba zmienić aby "lepiej żyć". Za pomocą ciekawych ilustracji, nasze dzieci szybciej zrozumią o czym mowa w przedstawionych w książkach historiach. Świetna seria, którą polecam każdemu rodzicowi, który chce wyrobić w swoich dzieciach odpowiednie nawyki "życiowe"!

Król Feliks dawno nie podróżował po swoim państwie. Więc wsiadł do swojego samochodu nie byle jakiego i ruszył przed siebie. Im dalej, tym bardziej był przerażony i smutny  widokami, jakie miał po drodze. Zadając sobie pytanie; Co ty się wydarzyło? Zwierzęta smutne, drzewa i kwiaty pozbawione kolorów i do tego jakoś tak brzydkie pachnie. Jak za pomoc czarodziejskiej różdżki pojawia się wróżka Elwira. Przybyła, aby ocalić królestwo Króla Feliksa. Czy Król zrozumie jakie błędy popełnił ? Wyniesie z nauczania ważną lekcję?

Tego dowiecie się czytając razem z dziećmi książeczkę " Dbaj o naturę i zostań królem " . To nie wszystko! W środku mnóstwo cennych rad, które przydadzą się na co dzień.  Poprzez tę książkę nasze dzieci uświadomią sobie, jak ważnym elementem życia człowieka jest natura. Jest ona niezbędna do życia każdego człowieka. Jeśli możemy zrobić coś dla ziemi, to zróbmy to.

Wróżka Elwira dokładnie wyjaśni jak zadbać o przyrodę, jakie kroki podjąć, aby dzieci mogły w tym uczestniczyć. Przepięknie z ilustrowana, tak aby dzieciaczki lepiej zrozumiały jej przekaz. Czy wasze dzieci wiedzą, jak odpowiednio segregować śmieci? Jak się kąpać, by nie korzystać z dużej ilości wody? Na te pytania i wiele innych znajdziecie odpowiedź w środku. Dowiemy się także, jaki materiał i ile się rozkładają.

Wydawnictwo jedność ma dość, że piękne książeczki wizualnie to jeszcze środek mądry, zabawny i z dużym przekazem. Jako rodzic podpisuje się pod tym. Opowiadanie jest bajką,  a dzieci po takie książki sięgając z większym z angażowaniem. Moja Klara opowiadała ją na swój sposób i ilustracje jej w tym doskonale pomogły. Teks prosty i dostosowany do małych czytelników. Książka jest kartonowa i oczywiście posłuży na wiele lat.

„Dbaj o naturę i zostań królem!” to zachwycająca, jakże emocjonująca publikacja, która pod postacią uroczej opowieści dla najmłodszych, przemyca bardzo ważne informacje. Niebezpieczeństwa dotykające świat ludzi, bezbronnych zwierząt i roślin opisane zostały nadzwyczaj błyskotliwym, przystępnym piórem, dlatego lektura stanowi czystą przyjemność, ale także wartościową lekcję, którą młody odbiorca z pewnością zapamięta na bardzo długo.

Znajdziemy tu wszystkie najważniejsze zagrożenia naszej planety, jedne z nich z pewnością są już doskonale znane dziecku, inne natomiast będą zupełną nowością. Bezsprzecznie, książeczka silnie potrząsa, zarówno młodym czytelnikiem, jak i jego rodzicem, uświadamia, jak wiele błędów notorycznie popełniamy, jak przez pozornie niewinne pomyłki niesiemy śmiertelne zagrożenie dla środowiska, tym samym dla nas samych. Znajdziemy tu również wiele wartościowych rozwiązań, dzięki którym każdy z nas może zmniejszyć skalę zagrożeń. Co istotne, ta przepiękna publikacja uzmysławia dzieciom, jak ogromny wpływ mają na naszą planetę oraz jej przyszłość, motywuje do działania i podkreśla znaczenie każdej jednostki w tym ważnym procesie, jakim jest dbanie o otaczające nas środowisko.

Ogromną zaletą są wspaniałe ilustracje, które doskonale obrazują opisane kwestie, rozbudzają wyobraźnię, wywołują lawinę emocji. Duże, rozczulające obrazki z pewnością zachwycą młodego czytelnika i uprzyjemnią mu tę niełatwą tematykę. Należy również wspomnieć o absolutnie fantastycznych bohaterach, których nie sposób nie pokochać już od pierwszych stron

„Dbaj o naturę i zostań królem!” to wyjątkowa, wartościowa, uwrażliwiająca pozycja, którą powinien poznać absolutnie każdy! Cudowne ilustracje, czyniące z niełatwej tematyki fascynującą przygodę, wspaniała forma, w pełni angażująca młodego czytelnika i znakomity zestaw rozwiązań, jakie może zastosować każdy z nas, by zadbać o środowisko. Ta urocza publikacja nie tylko udowadnia, że edukacja ekologiczna może być naprawdę przyjemna, ale także stanowi wspaniałą motywację do rozwoju, jak i rozbudza miłość do przyrody. Polecam całym sercem!

O ekologii krok po kroku tak, ze nawet dorośli powinno zrozumieć. choć koniec, kiedy wrózka czai się na króla przymierzajacego się do kąpieli, był dla mnie... niepokojący ;)

• Dziecionkowe
  • Czytane z Kaziem i Tymkiem
  • Dzieci
  • Dla dzieci
  • Współpraca

Dodaj cytat z książki Dbaj o naturę i zostań królem!