Bez wyjątku

Bez wyjątku
Self Publishing
2024-03-12
2024-03-12

Na wstępie chciałabym podziękować autorce @milenawysocka za zaufanie i możliwość objęcia patronatem medialnym jej książki "Bez wyjątku". Dla mnie było to pierwsze spotkanie z twórczością Mileny. Na wstępie muszę wspomnieć o okładce, która totalnie skradła moje serce i bezapelacyjnie przyciąga uwagę! "Bez wyjątku" jest połączeniem romansu z thrillerem psychologicznym. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że czyta się ją w zawrotnym tempie. Mi zapoznanie się z historią Karoliny zajęło jedno popołudnie i nie odłożyłam książki póki nie poznałam zakończenia. Z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam jej losy. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona. Akcja powieści jest dość dynamiczna, autorka nie daje Czytelnikowi nawet chwili odpoczynku. Natomiast bohaterowie, zarówno pierwszo jak i drugoplanowi, zostali świetnie wykreowani. To postaci, które są autentyczne, mają swoje tajemnice, a także wady i zalety, tak jak my popełniają błędy, dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne bolączki i dylematy moralne. Na kartach powieści mogłam lepiej poznać Karolinę, jej myśli, odczucia, mogłam dowiedzieć się z czym się mierzy każdego dnia, jakie wydarzenia z przeszłości odcisnęły piętno na jej obecnym życiu, a także mogłam lepiej zrozumieć jej postępowanie oraz decyzję. Karo od początku zaskarbiła sobie mają sympatię, byłam pod wrażeniem jej siły oraz determinacji, z całych sił jej kibicowałam, bo to co przeszła ona i jej rodzina było naprawdę straszne i traumatyczne. Czytając tą książkę tak naprawdę trudno było przewidzieć co wydarzy się na kolejnych czytanych stronach, co bardzo mi się podobało! Milena świetnie budowała napięcie, zagęszczała atmosferę i wodziła Czytelnika za nos, dostarczając tym samym wielu emocji i wrażeń! Autorka na przykładzie swojej bohaterki pokazała, że od przeszłości naprawdę ciężko jest uciec i często puka ona do naszych drzwi w najmniej oczekiwanym momencie. Udowodniła także, że najlepiej jest ufać samemu sobie! Nigdy nie wiadomo kto jest przyjacielem, a kto wrogiem! Ludzie często przywdziewają różne maski, próbują mataczyć i manipulować w celu osiągnięcia własnych korzyści. Muszę przyznać, że epilog tej powieści wywołał ciarki na moim ciele! Świetnie spędziłam czas z tą książką i czekam już na kolejne powieści spod pióra autorki! Polecam!

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Po przeczytaniu tej książki jestem pewna, że sięgnę również po poprzednią debiutancką "Przez Ciebie Zgrzeszyłam".

Jestem zachwycona stylem pisania autorki. Jest prosty, autentyczny, przepełniony całą paletą emocji co sprawia, że książkę przeczytałam bardzo szybko. Fabuła jest poprowadzona w odpowiednim, szybkim tempie jak na książkę sensacyjną przystało. Nudy nie ma! Opisy są krótkie ale konkretne i rzeczowe. Takie właśnie uwielbiam.

Wielki ukłon w stronę autorki, budować napięcie to Pani potrafi. Od pierwszych stron czujemy niebezpieczeństwo i strach a dodatkowo atmosfera tajemnic podsyca naszą ciekawość. Mówią, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Bez żadnego zastanowienia weszła bym tam, by jak najszybciej odsłonić kolejną kartę tej historii i poznać jej konsekwencje. Fabuła naprawdę jest przemyślana i dopracowana. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Wszystkie wydarzenia i informacje, które są dawkowane, wcześniej czy później wskakują w swoje miejsce, by stworzyć spektakularną całość.

Główna bohaterka, Karolina to kobieta silna, zdeterminowana, pewna siebie. Odebrałam ją jako autentyczną postać, która ma swoje słabości, uczucia i odruchy, jak każdy normalny człowiek. Nie jest to postać wyidealizowana. Marcin zaś to teoretycznie postać drugoplanowa. Jego rola w tej historii jest bardzo istotna. Odkrywanie jego przeszłości i powiązanie jej z teraźniejszością wywołuje wiele emocji.

"Bez wyjątku" to powieść, która dosadnie pokazuje, że przed przeszłością się nie ucieknie. Obojętnie gdzie i z kim będziemy ona do nas będzie wracać. Ważne jest by człowiek się z nią rozliczył i w końcu pogodził. Droga, która wybrała bohaterka, jej chęć zemsty i pomszczenia brata może przyćmiewa jej zdrowy rozsądek ale wszystko ma swoją cenę bez wyjątku

"Bez wyjątku" Mileny Wysockiej @milenawysocka_autorka to opowieść o silnej i mądrej kobiecie, która stara się uciec od demonów z przeszłości, które depczą jej po piętach na każdym kroku. Mimo próby odcięcia się od dawnego życia i ucieczki na drugi koniec Polski, one w jakiś sposób znajdują przesmyk w jej, jak mogłoby się wydawać szczęśliwym i ułożonym życiu przy mężczyźnie, który zapewnia jej spokój i bezpieczństwo. Czy Karolinie uda się w końcu zaznać szczęścia, na które tak bardzo zasługuje? Czy jedynym rozwiązaniem jest śmierć? Czy prawda, której tak szuka w końcu wyjdzie na jaw?
Autorka zabiera nas w podróż pełną zwrotów akcji, fałszu i obłudy. Jest to bolesna podróż do najgłębiej skrywanych zakamarków swojej duszy i zrozumieniu, że nieważne jakbyśmy próbowali to nie jesteśmy w stanie odciąć się od swojego prawdziwego JA. Nasza prawdziwa natura zawsze wychodzi na wierzch i to od nas zależy czy w końcu ją zaakceptujemy i pozwolimy sobie żyć z nią w harmoni czy będziemy ją ukrywać przed światem i siać chaos w swojej duszy.
Milena Wysocka zaserwowała nam kawał dobrej sensacji z wątkiem romantycznym. Jej lekkie pióro i non stop tocząca się akcja nie pozwalają na odłożenie książki chociaż na chwilę. Najbardziej dominującą postacią w ksiące jest Karolina, którą autorka stworzyła w sposób mistrzwoski. Karo polubiłam praktycznie od razu; jej sposób przełączania się z miłej i potulnej na mroczną i bezwzględną mnie zauroczył.
Czasami w książkach bywa tak, że ilość bohaterów zaczyna nas przytłaczać; każdy z nich opisany jest pobieżnie i nie przywiązujemy do nich większej wagi. Tutaj oprócz Karoliny mamy tylko jeszcze jednego głównego bohatera, którym jest Marcin i jego postać jest po raz drugi stworzona przez autorkę w niesamowity sposób. Aby móc poznać jego złożoną osobowość trzeba się cofnąć do lat młodzieńczych i zobaczyć jak wydarzenia, które miały miejsce wpłynęły na jego późniejszą osobowość.
Jeśli lubicie wartką akcję, wyrazistych bohaterów i "walkę" z przeszłością to książka jest zdecydowanie dla Was!

Książka bardzo wciągająca, trudno się od niej oderwać. Autorka podrzucała tropy, ale i tak dałam się zaskoczyć zwrotem akcji. Polecam ❤

Karolina została zupełnie sama, jej jedyny brat zginął w wypadku samochodowym, narzeczony okazał się kłamcą. Kobieta ucieka i ukrywa się przez kilka lat...poznaje Marcina z którym wiąże swoją przyszłość. Jednak to przeszłość zaczyna się upominać, pojawienie się Sebastiana burzy spokój ale też budzi pragnienie zemsty...jaki będzie finał ?

Delikatnie nakreślony świat mafi, chęć odkrycia prawdy ale i zemsty. Karolina jawi się nam jako silna kobieta jednak wewnątrz potrzebuje ciepła, miłości, nie chce krzywdzić innych...chyba, że na to zasłużyli. Nie wie, że niebezpieczeństwo jest bliżej niż by się mogło wydawać. Odkrywanie tajemnic i poznanie prawdy może doprowadzić do niejednej śmierci.
Niezbyt długa ale pełna akcji książka, z kilkoma scenami 18+. Czyta się szybko, jak dla mnie zakończenie było przewidywalne. Niezła, tak ja jeden wieczór. Autorka pisze ciekawie więc chętnie sięgnę po wcześniejszą jej książkę "Przez ciebie zgrzeszyłam".

Delikatnie nakreślony świat mafi,...

❣️Sięgając po tą książkę miałam ochotę na coś porywającego i pobudzającego wyobraźnię.Otrzymałam o wiele,wiele więcej!Autorka wspaniale potrafiła napisać świetną historię od której ciężko było mi się oderwać.Wykreowana postać Karoliny ciągle czymś mnie zaskakiwała.Począwszy od skrywanej przeszłości…kończąc na zemście i wymierzeniu kary na osobie odpowiedzialnej za śmierć jej najbliższych.Śledziłam jej losy w wielkim napięciu,ponieważ wydawała się zwykłą dziewczyną,a tak naprawdę skrywała swoje inne-mroczny oblicze.Jej powrót do Polski,kontakty z osobami,którym ufała dawały pełniejszy obraz jej historii i dzięki temu powieść jest porywająca.Moc wrażeń i emocji spowodowały,że adrenalina buzowała w moich żyłach!

❣️Powieść ciągle zaskakuje swoimi wydarzeniami i odkrywaniem prawdziwych zamierzeniami bohaterów!Dodając do tego ciemne interesy i walkę o władzę robiło się bardzo niebezpiecznie i jeszcze ciekawiej!

❣️Po odkryciu całej prawdy i zakończenia jestem do chwili obecnej w wielkim szoku!Nie spodziewałam się takich wrażeń!Historia jest oszałamiająca i zaskakująca.
Bawiłam się znakomicie z Karoliną i zachęcam do poznania jej tajemniczej historii obfitującej w wiele wrażeń❤️‍🔥Nie przechodźcie obojętnie obok tej książki!
P O L E C A M

💙RECENZJA PATRONACKA💙

#współpracareklamowa @milenawysocka_autorka

Tytuł: Bez wyjątku
Gatunek: Thriller
Ilość stron: 246
Premiera: 12.03.2024

💙Zawitała już do Was wiosna?

U mnie dziś jest naprawdę przepiękna pogoda. Mam nadzieję, że taka już zostanie i że będzie już tylko lepiej. Wspólnie z pięknym słoneczkiem za oknem, chciałabym Wam dziś powiedzieć co nieco o fantastycznej książce, która trafiła pod moje patronackie skrzydełka. #Bezwyjątku to niesamowita książka autorstwa Mileny Wysockiej, która urzekła mnie wieloma rzeczami. Przede wszystkim tym, że jest to historia o niezwykle silnej kobiecie, która twardo stąpa po ziemi. Karolina wie czego chce, jest twarda, charakterna, nie ma dla niej przeszkód, których nie dałaby rady pokonać. Uwielbiam takie silne kobiece postacie. Nie tylko główna bohaterka została świetnie wykreowana. Pozostali bohaterowie również zostali świetnie przedstawieni, pod tym względem Autorka naprawdę wręcz genialnie się spisała. Y

Kolejnym, ogromnym plusem tej książki jest rewelacyjnie zbudowana, nietuzinkowa fabuła, która od pierwszej do ostatniej strony trzyma w napięciu. Książka nie jest "grubaskiem", ma nieco ponad 240 stron, ale uwierzcie, że to wystarczyło Autorce żeby stworzyć coś naprawdę niesamowitego. Całość jest doskonale przemyślana, nawet najmniejszy szczegół znalazł w fabule swoje miejsce i jest ważnym elementem tej historii. Milena ma naprawdę świetne pióro, a do tego genialne pomysły co sprawia, że przez książkę się dosłownie płynie. Wie również jak zaskoczyć czytelnika, serwując genialne zwroty akcji i cały ogrom emocji.

Zakończenie tej historii jest tak zaskakujące, że naprawdę brak słów. Nie wiem jakimi słowami mogłabym opisać Wam moją reakcję na to, co spotkało mnie na ostatnich stronach tej książki. Ja się czegoś takiego totalnie nie spodziewałam. Po prostu rewelacja! Jestem pod przeogromnym wrażeniem!

Niesamowicie się cieszę, że mogę patronować tak wspaniałej książce. Milenko, z całego serduszka, najmocniej jak tylko mogę DZIĘKUJĘ Ci za tę szanse i zaufanie. Dziękuję również za tak wspaniałą historię, którą po prostu musicie przeczytać!

IG: zakochana.ksiazkoholiczka

💙RECENZJA PATRONACKA💙

#współpracareklamowa @milenawysocka_autorka

Tytuł: Bez wyjątku
Gatunek: Thriller
Ilość stron: 246
Premiera: 12.03.2024

💙Zawitała już do Was wiosna?

Karolina po śmierci ojca a potem brata jest zmuszona zmienić diametralnie swoje życie. Przez pięć lat żyje w ukryciu z uczuciem strachu przed byłym narzeczonym. Kiedy poznaje Marcina wraz z miłościa pojawia się stabilizacja. Jednak przeszłość się o nią upomina. Karolina staje do walki z wrogiem i poprzysięga zemstę.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"Jej życie zatoczyło koło. Błędne koło,na które nie ma wpływu. Tak bardzo chciała uciec od przeszłości,a nie zauważa, że właśnie wprowadziłam ją w swoją przyszłość".

"Bez wyjątku " to opowieść o niezwykle silnej kobiecie, która nie cofnie się przed niczym aby dokonać zemsty i wyeliminować wroga. Jednak los bywa nieprzewidywalny, przewrotny i Karolina boleśnie się o tym przekona. Złe wspomnienia z dzieciństwa,trudne relacje z ojcem,śmierć najbliższych i toksyczny związek mimo wszystko wzmacniaja jej charakter. Zemsta najlepiej smakuje na zimno,jednak zwłoka z jej wykonaniem może otworzyć oczy i odkryć wiele tajemnic. A jak się okazuje w życiu Karoliny nic nie jest oczywiste i takie jak początkowo zakładała. Staje przed trudnym wyborem i niebezpieczeństwem które jest tuż obok.

Autorka stworzyła genialna historię,która trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Niezwykle zaskakująca i nieprzewidywalna fabuła,ogrom uczuć i sprzecznych emocji sprawa że historia Karoliny może zasmucić ale daje też nadzieję. To właśnie ta nadzieja daje siły bohaterce do stawiania czoła złu które ja otaczało odkad pamięta. Jej chęć walki o wolność i twardy charakter sprawia że bardzo jej kibicowałam. Były momenty że bałam się jaka podejmie decyzję a co za tym idzie jakie poniesie konsekwencje. Do ostatniego rozdziału trudno było przewidzieć zakończenie a epilog mnie po prostu zmiażdżył emocjonalnie ale tak na prawdę wszystko wyjaśnił. Fabuła powieści pokazuje jak nieprzewidywalna może być ludzka psychika i co kryją zakamarki ludzkiego umysłu. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Wzbudzala we mnie wiele emocji,zmusiła do myślenia i zostanie w mojej pamięci na długo.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"Jej życie zatoczyło koło....

Karolina po tragicznej śmierci ukochanego brata postanawia odciąć się od przeszłości. Dlatego z dnia na dzień zostawia wszystko co zna, włącznie z rodzinnym biznesem i narzeczonym, i wyjeżdża z miasta.
Zgodnie z przyjętą strategią nigdzie nie zatrzymuje się na dłużej, a każdorazowa przeprowadzka wiąże się również ze zmianą tożsamości.
Mija pięć lat…
Karolina od jakiegoś czasu mieszka w Rostocku. Tam wpada w oko przystojnemu Marcinowi, który szybko zawraca jej w głowie. Kobieta dla nowej miłości łamie swoje kolejne żelazne zasady, włącznie ze zdradzeniem swojego prawdziwego nazwiska.
Niestety, nic co dobre nie trwa wiecznie i przeszłość, w postaci dawnego narzeczonego, upomina się o swoje. Karolina postanawia go zastrzelić. Wie, że potrafi. Potrzebuje tylko drobnej pomocy. Właśnie dlatego znowu wszystko musi zostawić, włącznie z Marcinem…
Czy tym razem wszystko pójdzie po myśli Karoliny?
Dlaczego kobieta podjęła decyzję o odcięciu się od przeszłości?
Czym zajmuje się rodzina Karoliny?
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie właśnie w tej książce.

Podobno zemsta najlepiej smakuje na zimno, ale nie można też zwlekać zbyt długo, bo może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Karolina przekonała się o tym na własnej skórze, gdy za wymierzenie sprawiedliwości za śmierć brata (i ojca) zabiera się dopiero po sześciu latach.
Zastanawiam się dlaczego czekała tak długo. W końcu jako córka swojego ojca, była przygotowana do działania niemal z marszu i znała konsekwencje. Wiadomo przecież, że im dłużej się coś odkłada, tym więcej czasu na przeciwnik na przygotowanie się do obrony.
I może dlatego popełniła kilka (nie)wymuszonych błędów? Błędów, które mogły mieć poważne konsekwencje…
I właśnie przez to nie za bardzo ją polubiłam. Czy słusznie? Tego nie wiem, ale Wy oczywiście możecie mieć na ten temat własne zdanie…
Książkę kupiłam na targach w Poznaniu. Ogólnie jestem na „tak”, ale zabrakło mi tego „czegoś”, co zachęciłoby mnie do powrotu do historii Karoliny.

Mija pięć lat…
Karolina od jakiegoś...

“ Dla wolności ludzie są w stanie poświęcić nawet to, co dla nich najcenniejsze”.

Wraz ze śmiercią brata, umarła jej dusza.
Karolina przysięgła znaleźć tego, który stoi za morderstwem.. Niestety teraz jej samej przyszło walczyć o życie, przez co zmuszona była uciec z własnego domu.
Każdy jej dzień był koszmarem, odwracając się przez ramię, czuła oddech swojego oprawcy na karku.
Gdy poznaje Marcina, zakochuje się i postanawia spróbować żyć od nowa. Dziewczyna zadomawia się na dłużej w Rostocku i wiedzie szczęśliwe życie.
Jednak nieoczekiwanie przeszłość nie daje o sobie zapomnieć.

“Gdy go ujrzała, wiedziała, że to już koniec. Każdego dnia przez ostatnie sześć lat spoglądała za siebie w obawie, czy jej nie znalazł. Nie miała zamiaru być ponownie wciągnięta w ten przeklęty męski świat pieniędzy, przemocy i władzy”.

Karolina w obawie o swojego ukochanego postanawia po raz ostatni zmierzyć się z nią i wyeliminować zagrożenie.

Tylko czy starczy jej na to siły?

“Bez wyjątku” historia, którą się wręcz pochłania. Emocje to totalny rollercoaster. Zwroty akcji zaskakują do tego stopnia, że chwilami mąż pomagał mi zbierać szczękę z podłogi 🤭
Autorka stworzyła cudowną bohaterkę, która pomimo przeciwności losu, postanowiła walczyć o swoje szczęście.
Milena Wysocka na 240 stronach zagwarantowała nam emocje nie do opisania, adrenalina, zemsta i miłość to idealne połączenie, które nie pozwala się nudzić.
Dzięki lekkiemu i przyjemnemu stylowi autorki książkę czyta się w parę godzin.
Bardzo polubiłam Karolinę i przez całą książkę bardzo jej kibicowałam.
“ Bez wyjątku” to idealna książka dla fanów romansu z wątkami obyczajowymi.

Polecam ❣️

Wraz ze śmiercią brata, umarła jej dusza.

• Współpraca reklamowa
  • 5.thrill/krym/sens
  • Współpraca recenzencka
  • Barter
  • 52booksin2024
  • 0 silne kobiety

Dodaj cytat z książki Bez wyjątku