Rysowanie w 10 krokach. Koty

Rysowanie w 10 krokach
Publicat
2024-02-28
2024-02-28
koty nauka rysowania rysowanie hobby

Rysowanie w 10 krokach, koty.
Naprawdę potrzebowałam tej książki! Jako iż sama jestem artystą to jednak muszę zaznaczyć, że w rysowaniu zwierząt jestem wręcz antytalenciem haha. Nie potrafię narysować zwykłego zwierzaka, bo po prostu wygląda on jak rysunek trzylatka. Nie zmyślam!
Dzięki tej książce nauczyłam się trochę o anatomii oraz o tym jak wygląda sierść u tych zwierząt. Moje próby w powielanie rad napisanych na kartach tej książki, są obiecujące. Polecam wszystkim!

Rysowanie w 10 krokach, koty.

Rysowanie to nie tylko pasja, ale i odskocznia od codzienności. To podróż do świata barw, szkiców, do świata pełnego piękna. Tutaj jesteśmy my, kartka papieru, ołówki i kredki. Możemy tworzyć co tylko przyjdzie nam do głowy, a każda kolejna kreska zostawi ślad naszych myśli.

Dzisiaj słów kilka o książce, z którą rysowanie w 10 krokach stanie się łatwiejsze. Dodam jeszcze, że tym razem będą to rysunki uroczych kociaków. Rysowanie ich jest niezwykle przyjemne i odprężające.

Naucz się, jak z prostych figur stworzyć koty. A wszystko to w 10-ciu prostych krokach. W książce znajduje się ponad 50 portretów podzielonych na 4 rozdziały. Możecie wybierać spośród kotów odpoczywających, kotów w ruchu, małych kociaków i szkiców głów i jej elementów. Wszystkie przedstawione są krok po kroku na rysunkach i dodatkowo opisane. Jest to duże ułatwienie dla początkujących rysowników.

Zanim jednak rozpoczniecie pracę, zapoznajcie się ze wstępem, w którym przedstawione zostały najważniejsze informacje dotyczące stylu oraz podstawowych narzędzi do rysowania.

Ta książka będzie idealna dla każdego, kto chce zacząć rysować urocze koty, jak i dla osób, które czerpią radość z rysowania.

"Rysowanie w 10 krokach.koty" to niezwykła książka dla miłośników kotów oraz tych, którzy pragną opanować sztukę rysowania tych uroczych zwierząt. Justine Lecouffe w prosty i przystępny sposób przekazuje nie tylko instrukcje, ale i inspirację do stworzenia ponad 50 rysunków kotów i kociaków.

Jedną z największych zalet tej książki jest sposób jej organizacji. Dzięki podziałowi na cztery rozdziały, mogłam skoncentrować się na konkretnych aspektach rysowania, począwszy od głowy i jej elementów, poprzez koty w różnych pozycjach, aż po różnorodne rasy kotów. Każdy rozdział rozpoczyna się od instrukcji dotyczących rysowania kociej głowy z różnych perspektyw, co stanowi doskonałą podstawę do dalszych eksperymentów.

Metoda opisana przez autorkę, polegająca na wykorzystaniu prostych figur geometrycznych i krokowego podejścia do rysowania, umożliwia nawet początkującym uzyskanie realistycznych efektów. Wskazówki dotyczące używania kredki w ciemnym odcieniu do dodania detali oraz paleta kolorów na końcu każdej instrukcji są nieocenione dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rysowaniem.

Osobiście jestem zachwycona tą książką. Kocham koty, więc możliwość nauki rysowania ich w sposób tak prosty i przystępny sprawia mi ogromną przyjemność. Instrukcje są klarowne i łatwe do zrozumienia, co sprawia, że nauka rysowania staje się przyjemnością, a nie obowiązkiem.

Podsumowując, "Rysowanie w 10 krokach.koty" autorstwa Justine Lecouffe to doskonała pozycja zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych artystów, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności rysowania kotów. Książka ta nie tylko inspiruje, ale także uczyniła proces nauki rysowania bardziej dostępnym i przyjemnym niż kiedykolwiek wcześniej. Gorąco polecam!

Jedną z największych zalet tej książki jest sposób jej organizacji. Dzięki...

Pamiętam, że jako dziecko, kot był moim pierwszym zwierzęciem, które uczyłam się rysować. Oczywiście wciąż wychodziło mi to nieproporcjonalnie, gdyż nie znałam techniki rysunku, bo nie uczyli tego w szkołach. Najbardziej skupiali się na figurach geometrycznych. Do tej pory nie wiem, czy nie znali zasad rysowania zwierząt, czy zwyczajnie nie mieli tego w programie. Gdybym wtedy miała tą książkę, podejrzewam, że zamieniłabym kierunek nauki, gdyż plastyka była czymś, co kochałam równie mocno jak muzykę. Jeśli zatem wasze dzieci marzą o tym, by móc rysować, a później malować zwierzęta, a w tym przypadku koty, to gorąco zachęcam do tej lektury. Wystarczy wam dziesięć prostych kroków, by narysowany przez was kot wyglądał na prawdziwego. Dodatkowo w książce mamy cztery działy oddzielone kolorami na których znajdziecie koty w różnych pozycjach. Dział pierwszy skupia się na głowie i jej elementach. Dzieli się na widok z przodu, widok z profilu, oczy, nos, uszy oraz na rodzaje kotów rasowych. Pierwszym jest kot birmański, kartuski, orientalny krótkowłosy, maine coon, singapurski ragamuffin, sfinks oraz snowshoe. Różnią się one przede wszystkim wyglądem, który w ostatniej fazie jest nawet w kolorze, byśmy sami mogli go pomalować. W drugim dziale mamy koty siedzące, widok z przodu, z tyłu, leżący, śpiący, zwinięty w kłębek i będziemy ćwiczyć te pozycje na kotach z innych ras niż tych z działu pierwszego. W kolejnym sektorze nauczymy się rysować koty podczas ich zabawy i ponownie zostałam zaskoczona jeszcze innymi rasami kotów! A w ostatnim przedziale można się nawet wzruszyć, bo dział kotów i kociaków. Zobaczycie tu same słodkie zachowania, które sami możecie narysować a później pomalować! Nie musicie się również martwić o to, co wam będzie potrzebne do takich rysunków, bo i o to autorka zadbała. Wymienia nam co będzie potrzebne i w razie czego co czym możecie zastąpić. Uważam, że ta książka jest odpowiednia już nawet dla pięciolatka, który może zacząć rysować od najprostszych elementów kota. Rozwija przy okazji stabilność dłoni, co ułatwi mu późniejsze pisanie. Jeśli zatem twoje dziecko lubi rysować, a nie wie jeszcze co chciałby narysować, to ta pozycja będzie dla niego idealna:-)

"Rysowanie w 10 krokach. Koty" to ponad 50 projektów, dzięki którym możemy narysować swoje ukochane koty. Na wstępie krótkie wyjaśnienie jak korzystać z książki. Możemy narysować głowę, oczy, nos lub kota w ruchu albo odpoczywającego, a na koniec jeszcze ulubione rasy.

Co może powiedzieć o tym poradniku osoba taka jak ja, czyli beztalencie jeśli chodzi o rysowanie, malowanie itp? Ano to, że ten poradnik jest naprawdę genialny! Wszystko jest dokładnie opisane krok po kroku, ze zrozumieniem i prostym przekazem co robić i w jaki sposób. Na kolejnych zdjęciach macie mój pierwszy rysunek i później jeszcze dwa inne, które wykonałam krok po kroku. Bez malowania kredkami, ale to jeszcze spróbuję. Jak wyszło, możecie ocenić i przyjmę krytykę na klatę 👍

Ten poradnik to super prezent dla dziecka, które chce rysować ulubione zwierzęta, bo jak wspomniałam wyżej, są jeszcze inne tytuły z tej serii.

Widziałam też, że niektórzy stwarzali piękne rysunki dzięki tej książce, podziwiałam i marzy mi się też tak narysować kota, ale małymi dziesięcioma kroczkami, w swoim tempie. Moja 13 latka też rysowała, i co chwilę ścierała, bo coś jej się nie podoba, a to kreska krzywo... Ale jak siądzie spokojnie to o wiele lepiej jej wychodzi niż mi.

Polecam ten poradnik, jak wspomniałam, to dobry pomysł na prezent, do tego zestaw kredek, ołówki, farbki i dziecko będzie zajęte na dłuższy czas, dorosły również, bo jak zasiadłam, to nie chciałam przerywać.

"Rysowanie w 10 krokach: Koty" autorstwa Justine Lecouffe to kolejna pozycja w serii poradników zatytułowanych "Rysowanie w 10 krokach". Jest to moje drugie spotkanie z tą serią i już teraz mogę powiedzieć, że tak samo, jak przy pozycji "Kawaii", tak i teraz jestem zachwycona sposobem wydania poradnika, a zwłaszcza prostotą w przekazywaniu instrukcji krok po kroku.
Prostota to coś, co jest największym atutem tej serii. Nie uświadczymy tu zbędnych opisów, długich wstępów czy opisów. Każda porada czy instrukcja jest zaprezentowana w sposób prosty, łatwy i krótki – co docenią nie tylko początkujący rysownicy, ale także każdy wzrokowiec.
Pozycja ta zaczyna się od krótkiego wstępu, z którego dowiadujemy się, co znajduje się w książce, co jest nam potrzebne do rozpoczęcia przygody z rysowaniem, oraz krótkiego wyjaśnienia, jak mamy radzić sobie z różnymi kształtkami. Reszta książki podzielona jest na cztery rozdziały: głowę i jej elementy, koty odpoczywające, koty w ruchu oraz koty i kociaki.
Urocze, słodkie i przede wszystkim kocie – no bo jakie mogą być kocie rysunki/portrety jak właśnie nie takie? Dzięki autorce nie tylko jesteśmy w stanie nauczyć się rysować urocze oczki, słodkie kociaki czy też różne pozy, jakie te stworzenia przyjmują, ale także poznajemy sporo ras tych stworzeń. Coś, co mnie zaskoczyło to to, że przy każdej pozycji, niezależnie czy uczymy się rysować głowę, uszki, leżącego kota czy konkretną rasę, zawsze na początku znajdują się 2-3 zdania zawierające jakąś informację czy ciekawostkę na temat danego elementu. W ten sposób poszerzamy swoją wiedzę o tych niezwykłych zwierzętach. Niby mała rzecz, ale ukazuje, jak autorka przyłożyła się do tworzenia zawartości.
"Rysowanie w 10 krokach: Koty" to wspaniała pozycja zarówno dla początkujących artystów, jak i tych bardziej zaawansowanych. Wspaniale wydana, uczy i bawi, zabierając nas w niesamowity świat sztuki i kotów. Świetna pozycja, którą bardzo polecam. Pamiętajcie ćwiczenia czynią mistrzem a kot jaki by nie wyszedł zawsze będzie uroczy.

Prostota...

"Koty. Rysowanie w 10 krokach" to przyjemny, bogato ilustrowany poradnik, który, jak sam tytuł wskazuje, nauczy nas rysować koty w 10 krokach.
Co to nim znajdziemy?
Naukę rysowania kota w różnych pozach, aktywnościach i jego poszczególnych elementów. W spisie treści znajdziemy takie rozdziały, jak: głowa i jej elementy (uszy, nos, profile, sfinks, kartuski, itd),koty odpoczywające (siedzący, leżący, śpiący, ragdoll, balijski),koty w ruchu (stojący, myjący się, bawiący się, itd),czy koty i kociaki (liżący łapkę, wspinający się, abisyński, itd). Sami widzicie, że książka dysponuje naprawdę szerokim asortymentem, jeżeli chodzi o samo ułożenie, rasy, stany, czy aktywność kotów. Autor zwiera tu szczegółowe instrukcje odnośnie samego przygotowania do rysowania i kolorowania oraz posługiwania się linią, różnymi formami , tak aby stworzyć idealny wizerunek kota.
Pod każdym podrozdziałem mamy zawarta ciekawostkę odnośnie ras kotów, czy ich aktywności, stanów, w którym się znajdują.
Książka stanowi idealne rozwiązanie dla początkujących swoją przygodę z rysowaniem. Jasne wskazówki, forma instrukcyjna, świetne, proste ilustrację, przejrzyste szkice - wszystko to świadczy o tym, że książka może być użytkowana zarówno przez starszego odbiorcę, jak i młodszego.
Na uwagę zasługuje również świetne wydanie, co wpływa na jakość czytania.
Ja talentem plastycznym nie mogę się niestety pochwalić, więc ta książka jest naprawdę świetna dla takiego laika w tym temacie, jak ja. Bardzo przyjemna książka, która może stanowić również idealny prezent dla kogoś, kto ma w domu kota.
Z tej serii odnajdziecie również inną tematykę rysowania: kwiaty, zwierzęta, manga, kawaii czy konie i kucyki. Koniecznie zajrzyjcie na stronę wydawnictwa i sami przekonajcie się, jakie perełki można tam znaleźć!

Polecam

Co to nim znajdziemy?

Ta książka to jeden z całej serii poradników rysowania od podstaw. Czy przyszło wam kiedyś na myśl, że w rysunku postaci wszystko może zaczynać się od prostych figur geometrycznych? A tak właśnie jest.

"Rysowanie w 10 krokach. Koty" Justine Lecouffe wyjaśnia po kolei, jak sprawić, by rysowany kot przypominał kota a nie żyrafę, czyli jak sobie poradzić z kocimi kształtami w najróżniejszych pozach - od poszczególnych elementów jak głowa, oczy, profil, nosek, po skomplikowane kocie wygibasy w ruchu, podczas skoku, wspinania się czy szalonej zabawy. Dodatkowa frajda to kolorowanie narysowanych kociaków, które też trzeba trochę poćwiczyć, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Świetna książka, z rozróżnieniem nie tylko na poszczególne figury, ale także na rasy (choć nie brak tu zwykłych, poczciwych, pięknych dachowców).
Ponieważ dużo rysuję i mam w planach portretowanie zwierząt, sporo się z niej uczę, korzystając z genialnych w swej prostocie wskazówek. Ale równie dobrze książka ta może być źródłem zabawy czy rysowania dla czystego relaksu.

,,Rysowanie w 10 krokach: Koty” to nielada gratka dla miłośników rysowania, malowania czy szkicowania – w tym szczególnie tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ołówkiem. Autorka przedstawia, jak narysować zjawiskowo wyglądające zwierzęta w kilku krokach. I muszę przyznać, że to naprawdę nie jest takie trudne! Z ogromnym entuzjazmem podeszłam do rysowania i naprawdę miło się zaskoczyłam efektem swojej pracy. Stworzone przeze mnie zwierzęta nabierały z każdym kolejnym krokiem kształtu na papierze, a ja – cieszyłam się jak dziecko. Na większą skalę rysowałam lata temu, tym bardziej jestem z siebie dumna.

Nauka rysowania staje się o wiele prostsza, gdy ma się pod ręką tak doskonale opracowaną instrukcję. Książka ukazuje wizerunki kotów różnych ras czy w wielu pozach, co daje szerokie możliwości rozwoju swoich rysunków: od prostych głów do złożonych zwierząt. Tym samym, umożliwia rozwój swoich umiejętności.

Jeśli nie macie planów na weekend – serdecznie polecam zainteresować się książką. To doskonała odskocznia od codzienności, która dostarcza niemało rozrywki. Z przyjemnością będę do książki wracać – tym bardziej, że córka jest fanką kotów. Osobiście doskonale bawiłam się w trakcie rysowania i… chcę więcej! Satysfakcja gwarantowania.

Dodam, że w serii rysowania w 10 krokach ukazały się także: kwiaty, zwierzęta, manga, kawaii oraz konie.

Kocham koty. Ich magia, urok osobisty, niezależność ale i ogromna potrzeba miłości i bliskości niezmiernie mnie fascynują. Zrecenzowanie książki „Rysowanie w 10 krokach. Koty” było dla mnie nie lada wyzwaniem, ponieważ… nie umiem rysować! Jednocześnie nie boję się wyzwań i bardzo ucieszył mnie fakt, iż Wydawnictwo Publicat obdarowało mnie tą książką.

Autorka Justine Lecouffe bardzo przystępnym językiem, krok po kroku przekazywała kolejne instrukcje w jaki sposób wykonać poszczególny rysunku kotów. Książka podzielona jest na kilka części: kot z profilu en face, z boku, stojący, siedzący, leżący, bawiący się. Autorka przekazała instrukcję w jaki sposób najbardziej efektywnie korzystać z podręcznika.

Spróbowałam, zgodnie z instrukcjami Autorki rysowałam kota en face. Wyszłam ze swojej strefy komfortu, bo rysować nie umiem, nigdy nie ćwiczyłam a jednak zajęcie mi się spodobało. I to bardzo :) Rysowanie wymagało uwagi, skupienia, zdecydowania i odwagi w ruchach dłoni. Czytając tę książkę i oglądając kolejne rysunki wykonane przez Autorkę są bardzo zachęcające do dalszych ćwiczeń.

Czas spędzony z tą książką był dla mnie niezwykle twórczy. Posługiwanie się ołówkiem to również mój powrót do wspomnień z czasów studiów, gdzie twardość ołówka na zajęciach z rysunku technicznego miała znaczenie. H, B, HB. Przeprowadzane przeze mnie testy ołówków były również odkrywcze i dały mi dużo radości.

Bardzo się cieszę, że powstają książki, które w praktyczny sposób i za pomocą obrazków przekazują wiedzę. Dla wszystkich, którzy interesują się rysowaniem jest to fenomenalna pozycja.
Książka „Rysowanie w 10 krokach. Koty” Justine Lecouffe sprawiła mi ogromną radość. Z każdym kolejnym pociągnięciem ołówka i pojawiającymi się kreskami na kartkach moja odwaga rosła. Podoba mi się narysowany przeze mnie kot. Nieidealny, krzywy, trochę może dziwny. Ale czy to ważne? Absolutnie nie.

Świetna zabawa, polecam.

Bardzo dziękuję wydawnictwu Publicat za egzemplarz do recenzji oraz za fantastyczny notatnik dołączony do przesyłki, w którym mogłam trenować rysowanie.

Autorka Justine...

• Rok 2024.