Trzy kolory wystarczą. Rysuj!

Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik
Wydawnictwo: Insignis
The Three-Colour Drawing Book
hobby
Polaxxd

Odkryj prawdziwą przyjemność bazgrolenia i przekonaj się, jaka moc drzemie w trzech zwykłych długopisach! Możesz tworzyć niesamowite rysunki, używając najprostszych przyborów – potrzebujesz jedynie czerwonego, czarnego i niebieskiego długopisu. Ta cudownie wywrotowa książeczka pełna jest fantastycznych pomysłów. Pokaże ci, jak powołać do życia urocze postaci (straszne też!) oraz jak kreować niezwykłe światy. Bogactwo inspiracji i przejrzyste instrukcje pomogą ci rozwijać zdolności plastyczne. Trzymasz w ręku pozycję obowiązkową dla indywidualistów o artystycznym zacięciu w każdym wieku! Trzy kolory wystarczą. Rysuj!

źródło opisu: http://www.insignis.pl/

źródło okładki: http://www.insignis.pl/

Wiedźminka | 2016-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2016

Tytuł: "Trzy kolory wystarczą. Rysuj!"
Autor: Sarah Skeate
Liczba stron: 112
Wydawnictwo: Insignis

Antystresowe kolorowanki całkowicie zawojowały świat. Ich wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tym razem od wydawnictwa Insignis otrzymałam egzemplarz Sarah Skeate, która wpadła na pomysł - by do kolorowania użyć... tylko 3 kolorów: czerwonego, niebieskiego i czarnego. To od nas zależy czy weźmiemy mazaki, a może cienkopisy i posłużymy się kreską cienką - lub grubą, by wykreować fantastyczne wzory i postacie.

Na wstępie znajduje się spis treści, który opisuje co znajdziemy w książce. Wśród tego wszystkiego spotkamy urocze buźki, ale też i straszne, styl art deco, zwierzaki, artystyczny alfabet, naukę cieniowania, paski, kreski - oraz szablony.

Szablony są nowością w kolorowankach, ale dzięki nim - nawet dzieci będą mogły fajnie się bawić przy takiej kreatywnej rozrywce.
Plusy kolorowanek to niewątpliwie rozwijanie w nas pomysłowości, zdolności plastycznych,...

wasilka | 2016-10-20
Przeczytana: 20 października 2016

Jesienną porą zachęcam wszystkich do pewnej kreatywnej zabawy. Oto na polskim rynku wydawniczym pojawiła się książka "Trzy kolory wystarczą. Rysuj!". Jej autorka Sarah Skeate proponuje w niej doskonałą zabawę w klasycznym stylu, mianowicie rysowanie przy pomocy długopisów w trzech kolorach: czerwonym, niebieskim i czarnym. To prosta, ekonomiczna i świetna zabawa, która daje dużo radości.

Książka zawiera wiele świetnych pomysłów i inspiracji, dzięki którym każdy z nas może rozwijać swoje zdolności plastyczne. Dzięki niej można tworzyć uroczo wyglądające postaci, wesołe zwierzęta, czasem straszne i niekiedy złośliwie się uśmiechające, ale z pewnością urocze. Dlaczego jest to możliwe? Przede wszystkim dlatego że możemy połączyć różne elementy, detale dające obraz istoty z przerażającymi oczętami i czarującymi, słodkimi ustami. Jak to uczynić? Można wykorzystać przygotowane przez autorkę szablony, zawijaski i pomysłowe bazgroły.
Co ciekawe, Sarah Skeate podpowiada, w jaki sposób...

Kosz_z_Książkami | 2016-11-22

Trzy kolory wystarczą. Rysuj! – poradnik dla każdego

Po antystresowych kolorowankach, książkach typu połącz kropki czy kwerkle przyszła kolej na naukę… bazgrołów. Jak przekonuje tytuł Sary Skeate Trzy kolory wystarczą. Rysuj!

Na rynku obecnie panuje moda na wszelkie publikacje zachęcające do kreatywności. Po tej książce nie będziemy jednak kolorować, mazać ani jej niszczyć. Jest bardziej podręcznikiem do nauki rysowania – jednak nie tego profesjonalnego, jedynie podstaw, bardziej bazgrołów. Wystarczyć do tego mają trzy kolory : niebieski, czerwony i czarny.

Czytałam dość dużo publikacji mających uczyć rysowania, gdyż kiedyś bardzo lubiłam to robić, niestety brak czasu spowodował, że przestałam. Często było tak, że czytanie tego typu poradników powodowało we mnie zniechęcenie: albo były zbyt trudne dla mnie do wykonania, albo porady były w miarę proste i zrozumiałe za to przykłady rysunków tam podane tak brzydkie, że nie zachęcały do prób, albo znowu nie wychodziło mi stosowanie...

Angelika Musiał | 2016-10-20

Czy jesteście fanami kolorowanek dla dorosłych? Ostatnio mamy na rynku prawdziwy wysyp takich pozycji, na które ja skusiłam się wielokrotnie. Niemniej, nie wszystkie publikacje tego typu są godne uznania. Część kolorowanek po prostu szybko mnie nudzi, bo ileż można wypełniać kolorem coś, co narzucił nam z góry autor. Czasem mam ochotę zabawić się w twórcę niedorzecznych obrazków, twórcę dziwacznych kształtów, które tak naprawdę nie mają większego sensu i przesłania. Ot, lubię zasiąść przy biurku i ruszyć głową. Właśnie dla takich osób, wydawnictwo Insignis przygotowało książkę Trzy kolory wystarczą. Rysuj!

Mogę wam zdradzić w tajemnicy, że do tej książki, na samym początku, nie byłam zbyt przekonana. Uważałam, iż pozycja z pewnością niczego odkrywczego przedstawiać nie będzie. Oto kolejna kolorowanka, która zginie wśród setek innych. Zdziwiłam się bardzo w momencie, gdy po odchyleniu okładki dzieła zauważyłam coś innego... We wnętrzu książki nie znalazłam tylko miejsca do...

ZaczytanywKsiążkach | 2016-10-22

Ostatnimi czasy wydawnictwa często wydają kreatywne książki. Wiecie: kolorowanki albo te, które trzeba zniszczyć. Ta to coś nowego, bo uczy nas kreatywności (a moim zdaniem kolorowanki ją zabijają) i tego, że nawet długopisem za kilkadziesiąt groszy można stworzyć arcydzieło.

Sięgnąłem po tę książkę, ponieważ zdziwił mnie napis: „Narysuj WSZYSTKO co chcesz czerwonym, czarnym i niebieskim DŁUGOPISEM”. Pomyślałem sobie: jak to? Trzema długopisami mogę stworzyć piękny pejzaż? Przecież w szkole zawsze robiliśmy to farbami albo kredkami. Nie żałuję, że ją przeczytałem, bo teraz trochę lepiej rysuję oraz poznałem coś nowego.

Na początku autorka uczy nas kreski i cieniowania. Zostało to wyjaśnione w prosty sposób na przykładach (przyznam się, że cieniowanie nigdy mi nie wychodziło, a teraz jest to dla mnie proste). Potem przechodzimy do rysowania postaci, zwierząt i potworów (słodkich i strasznych). A co jest dalej? Tego dowiecie się tylko i wyłącznie wtedy, gdy kupicie książkę, do...

Iliana | 2016-10-28
Przeczytana: 28 października 2016

Pozycja „Trzy kolory wystarczą. Rysuj!” to książka, która nauczy Was wszystkiego po trosze. Wystarczą Wam raptem trzy podstawowe kolory długopisów: niebieski, czerwony, czarny, by nauczyć się czegoś zupełnie nietypowego. Od dorysowywania portretom wąsów, brody, po delikatne próby z użyciem kreski, emocjonalne i wymyślone postaci, figlarne, delikatne kreski, po bardziej zróżnicowane, klimatyczne buźki, faktury, kształty i profile. Są tu też: styl Art Deco, Paryż z użyciem pasków, bogato zdobione ramki, tzw. bordiury, zabawne wzory, tuszem po druku, czy artystyczny alfabet.

Zapraszam na całą recenzję na:

Lustro Rzeczywistości | 2016-10-28
Przeczytana: 22 października 2016