Zen w sztuce łucznictwa

Wydawnictwo: Diamond Books
hobby

Od ponad 50 lat prowokuje do myślenia i inspiruje zarówno osoby skłaniające się ku mistycyzmowi, jak i te o bardziej przyziemnych inklinacjach. Choć niewielka objętościowo, książka ta stała się klasykiem i wywarła ogromny wpływ na sposób postrzegania zen przez ludzi zachodu, zapoczątkowując ogromną falę naśladownictwa liczoną już dziś w setkach tytułów. Niniejsze poprawione wydanie zostało poprz

Maciej | 2013-07-13

Trochę teorii, trochę praktyki. Filozofia zen ukazana z zachodniej perspektywy w przystępny sposób. Bardzo dobra książka na początek.

dunia | 2014-01-27
Przeczytana: 01 stycznia 1994

Nie jest to ksiazka napisana pzrez powiesciopisarza i warto o tym pamietac. Jednakze autor jest profesorem filozofii i dzieki temu mamy zapewniony wysoki poziom intelektualny, ktory nas nie pzrytlacza, a raczej bawi.
Jest to ksiazka wielkosci niewielkiego opowiadania, bardzo dowcipna i zabawna. Polecam do czytania na wakacjach lub w podrozy. Autor niezbyt szczytne zajal stanowisko podczas II wojny swiatowej, ale... nie mozemy skreslac tylko dlatego tej ksiazki z listy naszych lektur.

MrGuruLimited | 2015-01-24
Przeczytana: 11 grudnia 2014

Recenzja książki o ZenQu:

Narrandil | 2013-05-16
Przeczytana: wrzesień 2013

nie dotarł do mnie kunszt tej książeczki jakoś :)

zorba76 | 2011-07-28

polecam