Kim jesteś?

Okładka książki Kim jesteś? Natalia Wiktor
Okładka książki Kim jesteś?
Natalia Wiktor Wydawnictwo: Akurat literatura obyczajowa, romans
Akurat
2024-03-20
2024-03-20
Ameryka Południowa Mafia

"Za­pa­mię­taj, że je­dy­ną osobą, która może cze­goś od cie­bie ocze­ki­wać, je­steś ty sama".

▪️Tytuł: Kim jesteś?
▪️Autor: Natalia Wiktor @autorka_nataliawiktor
▪️Wydawnictwo: Akurat @wydawnictwomuza @rozdzial.milosc
▪️Premiera: 20.03.2024 r.
Współpraca reklamowa @wydawnictwomuza
▪️▪️▪️

„Kim jesteś?” to druga książka autorki i już na początku możemy Wam przyznać, że naszym zdaniem daniem Pani Natalia Wiktor utrzymała poprzeczkę bardzo wysoko. Jej debiut nas totalnie zachwycił, a obecna książka była równie zadowalająca. Stało się tak za sprawą porywającej fabuły i charakternych bohaterów.

Luna i Davi, mimo że się nie znają mają już wyrobione zdanie na swój temat. Mafia rządzi się swoimi prawami, z tego też powodu bohaterowie nie mają wyboru, muszą stanąć przed ołtarzem pomimo swojej wzajemnej niechęci. Jak bardzo będą się mylić na swój temat? Ogromnie 🙂

Najciekawszą postacią była dla nas Luna. Silna kobieta, która stara się trzymać język za zębami ale nie zawsze jej to wychodziło. Ognista postać pełna temperamentu. Wiele w niej może was zaskoczyć, czego nie będziemy Wam zdradzać, abyście mogli przeżyć wszystkie emocje sami na swój sposób. Nas zaskoczyła kilkukrotnie. Jej wybory nie były łatwe, a walka, którą musiała stoczyć nawet z samą sobą, była wyzwaniem. Postawiona między młotem a kowadłem, musiała wybierać…

"Znisz­czy­łam ich spo­kój. Spo­kój całej ro­dzi­ny. Praw­dzi­wej ro­dzi­ny, któ­rej ja nigdy nie miałam".

Davi miał również w sobie wiele cech, których szukałybyśmy u swoich drugich połówek. Jak na przyszłą głowę mafii ma wielkie serce ale nie zapominajcie, że przebiegły z niego drań w pozytywnym sensie 😎

Książka opowiada nie tylko o mafijnych rozterkach ale pokazuje jak gangsterskie porachunki mogą wpływać na relacje rodzinne, które mogą się od siebie znacznie różnić. Jedyne co gryzło nam się w książce to okładka, która naszym zdaniem ni w ząb nie pasowała do książki. Ale to mniej znaczący detal. Wielu zachwyca i z pewnością skusi oko. I tak najważniejsze jest wnętrze, które broni się samo za siebie. Zdecydowanie po przeczytaniu tej książki, utwierdzamy się w przekonaniu, że powieści, które wyjdą z pod pióra autorki będziemy czytać w ciemno. Bardzo przyjemne pióro, niezawodna fabuła i nieustanna chemia między bohaterami robią dobrą robotę, dzięki czemu świetnie się bawimy, czego życzymy również i Wam! 😊 Polecamy ! #mustread

@wydawnictwomuza bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤 ❤️ 😊

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Kim jesteś?
▪️Autor: Natalia Wiktor @autorka_nataliawiktor
▪️Wydawnictwo: Akurat @wydawnictwomuza @rozdzial.milosc
▪️Premiera: 20.03.2024 r.
Współpraca reklamowa @wydawnictwomuza
▪️▪️▪️

„Kim jesteś?” to druga książka autorki i już na początku możemy Wam...

Dla mnie jest to jedna z tych książek które się szybko i przyjemnie czyta ale za tydzień nie pamięta się już fabuły. Niemniej jednak absolutnie nie była to strata czasu :)

🟣 O ile debiut autorki "To tylko układ" zrobil na mnie ogromne wrażenie, przedwszystkim tym jak był dopracowany pod względem fabuły od poczatku do końca, tak ta książka pobiła go na głowę. Autorka jest mistrzynia kreowania fabuły trzymajacej w napieciu, pełnej zwrotów akcji, nieprzewidywalnej i przedwszystkim wciągającej w wir wydarzeń. Autorka z ogromna gracją wplata w fabułę kolejne wydarzenia, mimo tego utrzymuje ład i logikę. A im bliżej zakończenia tym ciężej oderwać się od lektury. Nie znajdziecie tutaj oderwanych od rzeczywistości wydarzeń. Wszytsko co dzieję sie tutaj, z pewnością mógłby wydarzyć się w realnym świecie.

🟣 Pomimo, że to romans mafijny bohaterowie są zwyczajnymi śmiertelnikami gotuja, śmieją sie, spędzają czas z przyjaciółmi. A takie wlasnie sceny dodaja ogromu realizmu. Oczywiście znajdzie sie tutaj kilkanaście brutalnych scen, ale i tych pikantnych. Ale zarówno jedno i drugie napisane z ogromnym smakiem i wyczuciem.

🟣 Bohaterowie... Po prostu nie da sie ich nie polubić. Każdy z nich ma w sobie coś takiego, że chciałby sie z nim zaprzyjaźnić. Luna to pewna siebie, odważna, zwinna, spostrzegawcza, ale przedwszystkim z ogromnym sercem mloda kobieta, która od najmłodszych lat byla manipulowana i szkolona w określonym celu. Davi zaś idelanie stwarza pozory zimnego, brutalnego mafioza, ale za tą kurtyna to całkiem inny mężczyzna.

🟣 Uczucia, emocje... Rozwijaja sie od samego początku, ale nie sa nachalne. Namiętność, zaufanie, bliskość.. To właśnie te uczucia stopniowo rosną, a tych dwoje coraz bardziej ma się ku sobie. Aż w końcu nie widzą świata poza sobą, i zrobią wiele by chronić siebie nawzajem. A wszystko to podkreślę to po raz kolejny zachowane w bardzo realnych ryzach. Uwielbiam taki właśnie rozwój uczuć jaki autorka serwuje swoim czytelnikom.

🟣 Pióro autorki do którego nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Wszystkiego jest akurat, czytelnik nie jest przytłoczony ilością barwnych opisów, ani kilku stronymi monologami bohaterów. Naracja z perspektywy obojga to kolejny plus dla autorki. Nic tak nie dodaje emocji, jak perspektywa z dwóch stron.

🟣 Podsumowując jeśli tak jak ja uwielbiacie romanse, z motywem mafii i bohaterami, których po prostu nie da sie nie lubić. Polecam sięgnąć po tę, jak i poprzednia książkę autorki. 🫶

Arboleda, będąc na szczycie swojej potęgi, decyduje się na nietypowy krok - zawiązanie sojuszu poprzez małżeństwo Luny i Daviego, dzieci przywódców konkurencyjnych rodzin przestępczych. To posunięcie ma na celu uniknięcie konfliktów i zapewnienie trwałości jego królestwa narkotykowego.
Jednakże, wraz z rozwojem akcji, odkrywamy, że zarówno Luna, jak i Davi, nie są zwykłymi pionkami w tej grze. Autorka prowadzi czytelnika przez labirynt intryg i niebezpieczeństw, odsłaniając stopniowo sekrety głównych bohaterów.

Fabuła „Kim jesteś?” jest misternie skonstruowana, łącząc w sobie elementy sensacji i romansu. Autorka umiejętnie balansuje między różnymi wątkami, co sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od lektury. Od pierwszych stron książki wciąga nas w świat pełen niebezpieczeństw i zdrad, a każdy kolejny rozdział otwiera przed nami nowe tajemnice i emocjonujące zwroty akcji.
Jednym z największych atutów tej książki są jej bohaterowie. Luna i Davi są wyrazistymi postaciami, którym autorka nadaje głębię i złożoność. Ich rozwój przez całą historię sprawia, że czytelnik czuje się z nimi związany emocjonalnie i śledzi losy bohaterów z zapartym tchem.

„Kim jesteś?” to nie tylko pasjonująca historia z mrocznymi motywami i nieoczekiwanymi zwrotami akcji, ale także opowieść o miłości, lojalności i poszukiwaniu własnej tożsamości. Natalia Wiktor po raz kolejny udowadnia, że potrafi wciągnąć czytelnika w świat swoich bohaterów i trzymać go w napięciu do samego końca.

Natalia Wiktor, autorka, która zyskała uznanie na platformie Wattpad, powraca z drugą książką, która nie tylko utrzymuje wysoki poziom, ale także potwierdza jej talent literacki. W „Kim jesteś?” Wiktor zabiera czytelnika w mroczny świat narkotykowych karteli Ameryki Środkowej i Południowej, gdzie kontrola nad imperium narkotykowym należy do José Núnez Arboleda Castro....

Jest to druga książka autorki którą miałam przyjemność przeczytać. "Kim jesteś" jest to romans mafijny w którym José Núnez Arboleda Castro to narkotykowy król , włada Ameryką Środkową i Południową.
Niestety jego rządy niedługo mają się skończyć, a że nie ma żadnego zastępcy ze swojej krwii postanawia do władzy dopuścić dwie rodziny , które do tej pory pomagały mu sprawować władzę. By niedopuścić do żadnych konfliktów między rodzinami José wpada na plan ślubu - Luny i Daviego dzieci obu bossów.
Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem José ? Czy dwójka młodych ludzi spełni jego wolę ?
Czy jego narkotykowy świat się rozpadnie ?
Tego wszystkiego dowiecie się zatracając się w tej cudownej książce !
Cała akcja książki jest bardzo dynamiczna wiele się dzieje , autorka trzyma nas w wielkim napięciu. Jak już zaczęłam czytać pierwsze strony nie mogłam się oderwać - ta książka mnie pochłonęła. A te całe intrygi , tajemnice , miłość która miała być tylko układem a przerodziła się w coś prawdziwego sprawiały że tej książki chciało się więcej i więcej!
A dodatkowo przepiękna okładka która odrazu rzuca się w oczy. Bardzo ale to bardzo gratuluję autorce , że zrobiła taki kawał dobrej roboty ! Napewno na tych dwóch książkach nie poprzestanę i czekam na więcej ❤️🔥

Współpraca reklamowa z @wydawnictwomuza

Dzień dobry!

Jak się macie ? 🤗

" Kim jesteś " to druga książka autorki,która jest romansem mafijnym. Jak jest mafia to spodziewajmy się także narkotyków, zemsty, zabójstw, intryg i zdrad. Narkotykowy król Ameryki Środkowej nie może mieć dzieci, a żeby unikać wojny postanawia połączyć dwie rodziny, które dotąd pomagały utrzymać mu się u władzy. Jedynym rozwiązaniem jest małżeństwo dzieci obu bossów. Luna od urodzenia wychowywana na przykładną żonę, ale nie tylko. Żyje od dawna w świecie kłamstwa i manipulacji. Davi zaś przygotowywany jest do przejęcia władzy od dziecka. Ich pierwsze spotkanie sam na sam, nie jest takie jak dziewczyna sobie wyobrażała i ma wątpliwości czy plan, który był opracowywany od lat dojdzie do skutku. Autorka rzuca nas na głęboką wodę już od pierwszego rozdziału, a każdy kolejny trzyma w napięciu aż do ostatniej kropki. Jestem pod wrażeniem tego jak została poprowadzona fabuła i w jakie intrygi zostaliśmy uwikłani. Styl lekki autorki sprawia, że przez książkę się płynie. Luna i Davi są bohaterami którzy od razu kradną serca. Podobało mi się to jak potrafią się wczuć w każdą rolę i wyjść z niej z twarzą.
Polecam! Naprawdę polecam! Debiut " To tylko układ " był świetny, ale " Kim jesteś " jest totalnie rewelacyjna i skradnie nie jedno serducho!
Dziękuję wydawnictwu za możliwość zarecenzowania tej książki!

Współpraca reklamowa z @wydawnictwomuza

Dzień dobry!

Jak się macie ? 🤗

2001

Bardzo mi się podobała ta historia i jej bohaterowie, ci drugoplanowi również.
Luna i Davi mają zawrzeć małżeństwo aranżowane aby połączyć dwa rody z Meksyku i Brazylii i rządzić światem narkotykowym, gdy zabraknie już Jose, króla, który nie ma następcy.
Tylko nie zdają sobie sprawy, że są w zasadzie pionkami w grze, która prowadzi.....tego dowiecie sie czytając tą ciekawą powieść.
Chociaż początek jest dla mnie raczej słaby, to potem akcja nabiera tempa. Bardzo ciekawy pomysła na inne niż dotychczas małżeństwo angażowane, bo Luna na rozkaz swojego ojca ma robić rzeczy, do których była szkolona od małego dziecka.
Musi też razem z Davi udawać , że ich związek wcale nie jest udany, chociaż jest całkiem odwrotnie.
Dużo w tej powieści tajemnic ale jak na romans mafijny jest też dużo namiętnych i gorących scen. Ciekawa intryga która wciąga.
Już debiut autorki bardzo mi się podobał a ta powieść tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że na kolejne powieści autorki warto czekać.

Bardzo mi się podobała ta historia i jej bohaterowie, ci drugoplanowi również.

"Król może być tylko jeden".

Ależ to było dobre 👏👏👏👏
@autorka_nataliawiktor udowadnia, że mafia może jeszcze nas czymś zaskoczyć. Historia aranżowanego małżeństwa jest naprawdę imponująca.
🌹Luna i Davi od dziecka są przygotowywani na taki los. Dziewczyna pobiera " nauki" u tajemniczego Miguela, który latami wpajał jej, że przyszły mąż to ucieleśnienie zła. Jednak wystarczy jedno spotkanie,by poddać w wątpliwości informacje, którymi ona i jej rodzina byli karmieni.

🌹Intryga w momencie zawarcia małżeństwa nabiera nowego wymiaru. Luna ma wyeliminować przeciwników,ale nowy obraz rzeczywistości wymusza podjęcie nieoczekiwanych kroków.

🌹 Oprócz głównych bohaterów mamy też kilka drugoplanowych, którzy naprawdę namieszają w tym kociołku,zwanym mafią. Muszę przyznać, że autorka z niesamowitą precyzją prowadziła od nitki do kłębka. Ogrom skupienia,poprawne łączenie faktów i cudowna kobieca postać to przepis na sukces tej książki.

🌹@autorka_nataliawiktor wspięłaś się na wyżyny. Poprzeczka postawiona wysoko i nie łatwo będzie Cię dogonić. Cieszę się, że mogłam przeczytać Twoją kolejną historię. Powoli giną nam z rynku takie motywy,lecz ja za każdym razem sięgam po nie z nutką nostalgii.

🌹Nie zastanawiajcie się i jak najszybciej znajdźcie czas na " Kim jesteś". Różne perspektywy czasowe, historia widziana oczami kilku bohaterów. Czego chcieć więcej?🥰

"Król może być tylko jeden".

Ależ to było dobre 👏👏👏👏

📜RECENZJA 📜

Rządy największego króla narkotykowego Josè Arboleda dobiegają końca.Nie ma on żadnego spadkobiercy ,który by przejął po nim władzę,więc postanawia połączyć ze sobą dwie zwaśnione rodziny.Jedyną możliwością ,aby uniknąć konfliktów jest ślub dzieci bossów Meksyku i Brazylii.

Luna ma ładnie wyglądać, być posłuszną wobec męża,zajmować się domem i rodzeniem dzieci.Jednak od dziecka była szkolona do wykonania planów ojca.

Davi rządzący twardą ręką następcą króla narkotykowego.Wyszkolony zabójca dla ,którego najważniejsze są władza i pieniądze .

Ślub tej dwójki ma przypieczętować sojusz i podporządkowanie się woli bezwzględnego króla narkotykowego…

,,Kim jesteś?,, to książka z gatunku romansu mafijnego.
Historia o zasadach i prawach panujących w mafijnym świecie.Aranżowanym małżeństwie ,które ma prowadzić do władzy.O dążeniu za wszelką cenę do osiągania celów i planów.O byciu pionkiem w czyjejś grze.O podporządkowaniu się planom i wymogom.Porachunkach,przejęciu władzy i korzyściach.Stwarzania pozorów i przybieraniu maski.
Historia o zupełnie odmiennych stosunkach rodzinnych. Tych trudnych ,gdzie jest brak miłości ,oparcia i poczucia bezpieczeństwa ze strony bliskich .I tych pełnych ciepła ,wsparcia i zrozumienia.
O pragnieniu zaznania miłości i szczęścia.Zapewnia bezpieczeństwa i ochrony bliskim.
Historia o relacji ,która miała być układem.Relacji pełnej chemii i przyciągania .Zaznania bliskości i ciepła .Nieznanych dotąd uczuć i zachowań.Pełnej fascynacji i namiętności.Zupełnej zmianie postrzegania rzeczywistości i sytuacji.Strachu,lęku i obawach.Rodzącym się uczuciu.Zaufaniu ,wsparciu,bliskości i czułości.Poświęceniu się w imię miłości.
Historia pełna tajemnic,intryg i sekretów.Momentów niebezpieczeństwa i grozy.Podejmowania trudnych i ryzykownych decyzji.

Poprzednia książka autorki wywarła na mnie ogromne wrażenie,więc nie mogło być inaczej niż sięgnąć i po tą historię.Dodatkowo okładka i oczywiście wątek mafijny ,który uwielbiam mocno mnie przyciągały.
Autorka po raz kolejny mnie zachwyciła.Genialna fabuła z nutą tajemniczości i ciekawymi wątkami wciągają już od pierwszych stron i nie pozwalają odłożyć się na później.Akcja poprowadzona dynamicznie,lecz płynnie tworząc spójną całość.Trzymając w napięciu i niejednokrotnie zaskakując.Bohaterowie genialnie wykreowani wyraziści i charakterni ,dostarczający mnóstwa wrażeń ,a ich losy śledziłam z zapartym tchem.
Książka od ,której nie mogłam się oderwać,pochłonęła mnie do tego stopnia ,że świat zewnętrzny przestał istnieć.Chciałam ją jak najszybciej przeczytać,a jednocześnie delektować się nią kartka po kartce.
Sceny zbliżeń gorące ,pobudzające i rozpalające napisane z delikatnością ,wyczuciem i smakiem .Autorka ma niezwykle lekkie i przyjemne pióro ,które sprawia że kartki znikają w mgnieniu oka.
Wciągająca ,intrygująca,dostarczająca całej gamy uczuć i emocji historia.
Z chęcią poznała bym historię innych bohaterów tej książki 💕
Z pewnością będę w ciemno sięgać po każdą książkę autorki.

📜RECENZJA 📜

ˏˋ ᴋɪᴍ ᴊᴇsᴛᴇś? – ɴᴀᴛᴀʟɪᴀ ᴡɪᴋᴛᴏʀ ´ˎ˗
★ ★ ★ ★ ★

[𝔴𝔰𝔭𝔬́ł𝔭𝔯𝔞𝔠𝔞 𝔞𝔪𝔟𝔞𝔰𝔞𝔡𝔬𝔯𝔰𝔨𝔞:

/ᴏᴘɪs:

José Núnez Arboleda Castro ma plan. Jest narkotykowym królem całej Ameryki Środkowej i Południowej, ale jego rządy dobiegają końca. Ponieważ nie ma naturalnych spadkobierców, postanawia dopuścić do władzy dwie przestępcze rodziny, które do tej pory pomagały mu utrzymać się u władzy.
Żeby jednak uniknąć potencjalnych waśni i konfliktów, które łatwo mogłyby przerodzić się w bezwzględną wojnę, Arboleda zamierza doprowadzić do połączenia rodów w jedną mafijną familię. W jaki sposób? Oczywiście poprzez ślub dzieci obu bossów.

Czy chytry plan się powiedzie?

/ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ/

"ʟᴇᴘɪᴇᴊ, ʙʏ ᴢʀᴀɴɪᴌᴀ ᴄɪᴇ̨ ᴘʀᴀᴡᴅᴀ, ɴɪᴢ̇ ᴘᴏᴄɪᴇsᴢʏᴌᴏ ᴋᴌᴀᴍsᴛᴡᴏ."

Dziś chciałabym podzielić się z Wami moją małą rekomendacją książkową, której jest ambasadorką. Gdyby ta książka była słaba, nie podjęłabym się jej promocji. Jednak fakt, że to właśnie ją wybrałam, mówi sam za siebie, jak wyjątkowa musi być ta lektura.

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że Davi to mój ulubiony bohater, zaś Luna zajmuje drugie miejsce w mojej sympatii. Poznając Daviego, wielu czytelników może zakochać się w nim tak bardzo, że stanie się ich fikcyjnym małżonkiem z książki. Jednak warto zauważyć, że Luna odgrywa ważną rolę w tej opowieści. Bez niej nie byłoby Daviego, co może brzmieć nieprawdopodobnie, ale tak właśnie się czuje podczas lektury.

W tej książce nie znajdziemy klasycznego powolnego budzenia uczucia, czyli "slow burn". Relacja między bohaterami opiera się na wzajemnej trosce, wrażliwości oraz ukrytych kłamstwach, które mogą zagrozić wszystkiemu.

Teraz chciałabym podzielić się z Wami kilkoma pozytywnymi aspektami, które sprawiają, że historia Daviego i Luny jest niezwykle intrygująca:

✧˖ Mimo tego, że fabuła skupia się na teraźniejszych wydarzeniach, autorka umiejętnie sięga również do przeszłości bohaterów, ukazując ich ewolucję oraz wpływ doświadczeń na ich obecną postawę i decyzje. To dodaje głębi i kompleksowości opowieści, sprawiając, że czytelnik może lepiej zrozumieć motywacje głównych bohaterów.

✧˖ Dynamika między bohaterami, ich wzajemne relacje oraz rozwój emocjonalny stanowią istotną część tej powieści.

✧˖ Natala nie boi się poruszać trudnych tematów, takich jak przemoc, manipulacja czy korupcja, jednak robi to w sposób subtelny, nie pozbawiając opowieści lekkości. Wprowadza elementy romansu i napięcia, które trzymają czytelnika w napięciu do ostatniej strony.

✧˖ Równowaga pomiędzy akcją a rozwojem postaci jest tutaj doskonale zachowana. Choć czytelnik może być pogrążony w emocjonujących wydarzeniach, to jednak równocześnie poznaje bohaterów, ich pragnienia, lęki i nadzieje, co sprawia, że im współczuje i się identyfikuje.

✧˖ Dialogi między bohaterami są życiowe i autentyczne, co sprawia, że łatwo wczuwa się w sytuacje i relacje między postaciami. Słowa, którymi posługują się bohaterowie, są pełne emocji i napięcia, co dodaje dynamiki opowieści i trzyma czytelnika w napięciu.

✧˖ A na końcu wspomnę o silnym przesłaniu moralnym płynącym z tej powieści. Pomimo ciemnych stron ludzkiej natury, autorka pokazuje, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach istnieje miejsce na miłość, nadzieję i odwagę.

Może i wy skusicie się na zanurzenie w historii pełnej elektryzującej energii.

Gratulacje Natalia!

Żeby...

• Mafia
  • Współpraca
  • Od wydawnictwa

Dodaj cytat z książki Kim jesteś?