Wideotwórca. Jak tworzyć filmy w social mediach

Okładka książki Wideotwórca. Jak tworzyć filmy w social mediach Anna Oszajca
Okładka książki Wideotwórca. Jak tworzyć filmy w social mediach
Anna Oszajca Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Onepress
2024-02-27
2024-02-27

"Wideo twórca. Jak tworzyć filmy w social mediach" poradnik autorstwa Anny Oszajcy, który z pewnością przyda się osobą, które planują zacząć swoją przygodę w świecie mediów społecznościowych. Jest to tak naprawdę przewodnik od A do Z, jak zacząć nagrywać i publikować treści w social media, stworzyć swój wizerunek lub wypromować swoją markę. Co mi się podobało w tej pozycji? 1. W książce mamy polecenia praktycznych ćwiczeń, które mają na celu np. poprawić naszą dykcję lub przestać bać się kamery. Umieszczone też miejsca dla notatek podczas ćwiczeń. 2. Bardzo dużo ciekawych motywacyjnych cytatów! Ja akurat bardzo lubię takie dodatki w poradnikach. 3. I dla mnie dość istotna była informacja na temat tego, jak tworzyć ciekawe i chwytające nagłówki. Jeśli chodzi o minusy książki, to przyznam się szczerze, że znalazłam ich sporo. Zacznijmy od tego, że jest to książka, która pomoże bardziej osobom, chcącym wypromować swoją markę, mają na celu zwiększenie grona potencjalnych klientów. Dla mnie, jako twórcy "hobbistycznego", który działa wyłącznie na Tiktoku, było tutaj mało przydatnych informacji. Prowadzę 2 konta łącznie już ponad 4 lata, jednak nie mam jakichś powalających zasięgów i spodziewałam się, że ta pozycja pomoże mi bardziej zrozumieć świat "social media". Niestety nie znałam odpowiedzi na większość swoich pytań. Nie podobało mi się, że w tym tytule możemy znaleźć sporo przeciwności, na przykład: pod czas wypowiedzi zachowuj się naturalnie, niech twoje gesty nie będą wymuszone, ale dalej > nie machaj rękami, kontroluj swoje ruchy, trzymaj zgięte w łokciach na wysokości pasa. To tylko przykład, ale podobnych stwierdzeń można znaleźć sporo. Świat szybko się zmienia i po sobie wiem, że wiele z tych rad dziś sprawdzą się, a jutro już nie. Tak że najważniejsze być elastycznym, tworzyć kreatywne treści i nie poddawać się, jeśli wasze zasięgi nie są oszałamiające, a poprostu tworzyć więcej,więcej i więcej! Moja ocena 5/10.

Myślałam, że jako osoba działająca w sieci znajdę w niej coś nowego i inspirującego, ale niestety. Sporo w niej psychologicznego aspektu jeśli chodzono stres i blokadę przed nagrywaniem. liczyłam na typowe mięcho techniczne, a jest go bardzo mało.
Może osoby które dopiero wchodzą w ten świat SM znajdą w niej coś ciekawego.

Może osoby które dopiero wchodzą w ten świat SM znajdą w niej coś ciekawego.

• Popularnonaukowe
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Wideotwórca. Jak tworzyć filmy w social mediach