Hotter Than Hell

NieZwykłe
2024-03-13
2024-03-13
Friends to lovers 16+

Książka opowiada o życiu Mii, jej charakterze oraz przede wszystkim o relacji z sąsiadem Deanem i ich rozwijających się uczuciach. Mia jest sarkastyczna i najbardziej na świecie zależy jej na swoich bliskich. Dean, choć irytujący, troszczy się o nią. Jak rozwinie się ich relacja?

Ta książka była okropna. Ilość absurdów i niedokończonych wątków jest przeogromna. Pierwszy raz od bardzo długiego czasu moją jedyną myślą podczas czytania było to czy mogę ją już odłożyć - na szczęście uratował mnie audiobook którego słuchałam w tle podczas robienia innych rzeczy.
Główna bohaterka jest tak irytująca, że nie da się opisać tego słowami. Jest naiwna, nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji w której się znajduje, zachowuje się nieodpowiedzialnie - mogłabym się tutaj rozpisać 🫣😂. Z głównym bohaterem polubiłam się trochę bardziej ale stanowczo moim ulubieńcem książkowym on nie zostanie.
Mówiąc o absurdach - zacznijmy od chorego psychicznie kolegi który z jednej strony pragnie Mii a z drugiej chce ją skrzywdzić. Zamiast probować się do niej zbliżyć atakuje jej przyjaciół (ale Deanowi z którym bohaterkę łączy wyjątkowa bliskość nic nie robi XD). Dziewczyna ma problemy z sercem i co chwila mówi o tym jak niebezpieczne jest dla niej picie alkoholu i palenie papierosów a 5 minut później to rob. Czy chociażby to, że wie że musi brać leki ale tego nie robi…. XD. Dodatkowo kompletnie niewyjaśniony wątek ojca, który nie wiem co wnosił do książki. I ABSURD ROKU Mia na koncercie BILLIE EILISH zostaje zaatakowana przez jakichś typów z bronią!XD którzy jej grożą (w sumie nie wiadomo też czemu grożą) i nagle ni stąd, ni zowąd na koncercie Billie pojawia się jej ojciec. XD (bo przecież to zwykły koncert jak co sobota w klubie więc tak łatwo się ot tak na niego dostać no nie?!😂😂😂)

Podsumowując ta książka nie miała po prostu żadnego przesłania. Większość książki miałam wrażenie, że była pisana na siłę - jakby autorka specjalnie dopisywała nieznaczące watki byle tylko ją przedłużyć. A najbardziej widoczne jest to w momencie kiedy przy każdym spotkaniu Deana i Mii jest dokładny opis tego w co ten się dziś ubrał i jak wyglada... Raczej nie polubiłam się z tą książką, ale może wy będziecie mieli o niej inne zdanie 🙄

Dzień dobry, korzystacie z pięknej pogody? My się wybieramy na jakiś fajny spacer 😊

"Hotter than hell" współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle

Lubicie motyw friends to lovers? Jeśli tak, a w dodatku czytacie książki dla młodych dorosłych, to ta pozycja będzie idealna.

Bohaterami historii są Mia Jones i Dean Carter, sąsiedzi. Kiedy życiu dziewczyny zaczyna coś zagrażać,chłopak staje sie jej "ochroniarzem", co szybko przeradza się w przyjaźn, a potem krok, po kroku w coś więcej...

Biorąc do ręki tę pozycję nie miałam kompletnie żadnych oczekiwań, a dostałam naprawdę fajna historię. Może przewidywalna i schematyczna, ale napisana w przyjemnym stylu przez co po prostu dobrze się czytało. Fajni bohaterowie, którzy mnie nie irytowali( co ostatnio jest na wagę złota!) mimo że to osiemnastolatkowie, zachowywali się przyzwoicie, przez co można naprawdę uwierzyć w tę historię. Myślę,że jest to dobry materiał na film , obejrzałabym taki z przyjemnością. Było troszkę pikantniejszych scen ( lektura zdecydowanie dla osób 16+) trochę humoru i romantycznych uniesień. Ja jestem kupiona!

Młodzieżówka 💄Życie nastolatków 💄Przyjaźń 💄 Miłość💄 Od przyjaźni do miłości

#wydawnictwoniezwykłe #współpracareklamowa #hotterthanhell #idanakielska #młodzieżówka #romans #friendstolovers #izuuczyta #czytamwszystko #lubieczytac #czytaniejestfajne #bookstagram #bookstagramer #polkiczytają #booklover #bookish #książkoholik #ksiazka #zmniejszamtakpoprostu #zerujemystosrecenzencki #polskietakpoprostu #zksiazkaprzezpolske #polskiautor #

"Hotter than hell" współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle

Dajesz mi siłę, by przejść przez to piekło

Friends to lovers

Mia ma osiemnaście lat, pozornie zwyczajne życie. A przynajmniej takie było, póki wszystko się zmieniło. Nagle zniknęło i szczęście i spokój i bezpieczeństwo. Ale za to pojawił się Dean. Tajemniczy, przystojny, niebezpieczny. Czy warto pozwolić mu się zbliżyć?

Przyciągający tytuł jak i okładkę, intrygujące, mroczne, ciekawe. Główna bohaterka dość banalna, zaczynając od imienia po fakt że jej życie było zwyczajne wszystko się zmieniło i pojawił się facet. Tak jest dość często. Na szczęście styl pisania jest lekki i przyjemny, i czytać dalej pojawiła się ciekawa akcja i elementu zaskoczenia.

Dajesz mi siłę, by przejść przez to piekło

Friends to lovers

Przyciągający tytuł jak i okładkę, intrygujące,...

✯Współpraca Reklamowa✯

Byłam ciekawa tej książki po promocji Ali (jednej z patronek),przyznam się szczerze, że książka była dobra i naprawdę mi się podobała, ale mimo to bywały momenty, w których chciałam ją odłożyć.

Sama fabuła w pewnym momencie naprawdę mnie zaintrygowała. Hate - Love i relacja głównych bohaterów była bardzo fajna i przyjemnie mi się to czytało. Do czasu. W pewnym momencie autorka robiła niepotrzebne zwroty akcji i różnego rodzaju zamieszania - które zamiast przyjemne - były okropnie irytujące i odechciewało mi się czytać.

Co do bohaterów to również mam podobne wrażenia, co do fabuły. Polubiłam Mie oraz Dean’a, jednak momentami ich decyzje były. TAK GŁUPIE! Totalnie nie rozumiałam ich postępowania. Mimo to są w porządku, bo było wiele momentów, w których naprawdę fajnie mi się czytało, a ich relacja mnie nie wkurzała. Brakowało mi szczerzej rozmowy pomiędzy tą dwójką.

Mimo tych kilku rzeczy, które mnie wkurzały i gdyby je usunąć, książka byłaby o połowę krótsza to wiem, że na pewno wrócę do tej książki, bo czytając ją spędziłam naprawdę dobre ten czas.

✯Współpraca Reklamowa✯

„Hotter than hell" jest książką, którą pokochałam już od pierwszych rozdziałów publikowanych na wattpadzie. Niby zwykła historia, jakich tysiąc, jednak zawładnęła moim sercem. Wracałam do niej nieraz i za każdym razem była tak samo niesamowita. W momencie, kiedy Ida ogłosiła wydanie wiedziałam, że zrobie wszystko, aby ta historia dotarła do jak największej ilości czytelników.

Książka opowiada o nastoletnim życiu Mii Jones. Nastolatka, która miewa humorki, ma paczkę przyjaciół i... No właśnie. Niby zwykłe życie jednak masa problemów.

Mia miała dosyć specyficzny charakter, ktorego nie każdy może zrozumieć. Walczyła o swoje i zrobiłaby wszystko, aby jej bliscy byli bezpieczni. Była sarkastyczna i nie szczędziła sobie ostrych słówek. Uwielbiam ją za to jaka była. Nie bała się powiedzieć co myśli. Były nawet momenty, kiedy utożsamiałam się z Mią, aż za bardzo. Sama mierzyła się ze swoimi problemami, lubiła spędzać czas sama ze sobą.

Dean Carter natomiast był jej irytującym sąsiadem, którego....nie umiała się przyznać, ale pożądała. Działał jej na nerwy, ale jednak to on był osobą przy której zapominała o swoich problemach. Chcociaż na początku sądziła, że jest jednym z nich. Dean był typowym chłopakiem, który miał mnóstwo dziewczyn i dużo imprezował. Jednak to jak traktował Mie roztapiało serce. Momenty kiedy się o nią martwił i pilnował, żeby czuła się dobrze.

Ich relacja była naprawdę poplątana, ale miała w sobie coś, co po prostu łapało za serce. Mimo wszystkich sprzeczek, nieporozumień, zawsze kończyli razem. Momenty ich zbliżeń były cudowne, to jak do siebie docierali i mogli na sobie polegać. Wspierali się zawsze, nawet jeśli się nienawidzili. Śmiem nawet sądzić, że to chłopak zakochał się w niej pierwszy, widząc te małe gesty, ktore wykonywał w jej stronę.

Akcja w książcę była ciekawa, obsesja Asthona na punkcie Mii, problemy związane z ojcem dziewczyny i na dodatek sama dziewczyna Cartera. Książka po prostu wciągała od pierwszych stron. Styl pisania autorki jest prosty i przyjemny przez co przez całą opowieść po prostu się przepływa. Uwielbiam to jak Ida poprowadziła całą fabułę. Nawet jeśli zdarzały się sceny gdzie po prostu nic nie robili to było mozna wyczuć jak bardzo są dla siebie bliscy.
[współpraca reklamowa]

• Chcę kupić