Panaceum

Okładka książki Panaceum Basia Łaszkow
Okładka książki Panaceum
Basia Łaszkow Wydawnictwo: Amare literatura obyczajowa, romans
Amare
2024-03-13
2024-03-13

Zdecydowanie mogę powiedzieć, że nie spodziewałam się po tym debiucie, że aż tak mi się spodoba. Porusza on niezwykle wiele ważnych tematów, które moim zdaniem powinny być nagłaśniane i normalizowane. Doceniam, że mogłam poznać tą historię 💛

W książce poznajemy dwóch głównych bohaterów: Roxanne, czyli bardzo popularną, inteligentną i bogatą dziewczyną, która na pozór nie jest szczęśliwa oraz Amira, czarnoskórego chłopaka, który jest niezwykle utalentowanym koszykarzem, ale niestety- w obecnym środowisku również nie czuję się szczęśliwi. Amir poznaje Roxanne na imprezie, gdzie widzi, jak jeden z popularnych kolesi próbuje ją odurzyć i wykorzystać. Chłopak robi wszystko, żeby ta sytuacja nie skoczyła sie dla dziewczyny niczym złym i ją...pilnuje. Od tamtego momentu bohaterowie cały czas na siebie trafiają w sytuacjach, w których oboje mogą zanieść sobie pomoc. Baaardzo, ale to bardzo polubiłam tych bohaterów. Oboje zupełnie różni, z zupełnie innych światów, ale jedno ich łączy- emocje i uczucia, które mają dokładnie takie same. Roxanne mimo popularności cały czas czuję się samotna i dopiero przy Amirze czuję się doceniona, chciana, kochana. Podobnie Amir, dopiero przy Roxanne odzyskuje ciągle podkopywaną pewność siebie 💛

Morał z tej książki zdecydowanie jest taki, żeby nigdy nie oceniać "książki po okładce". Przysłowie to odnoszę do koloru skóry Amira, który z tego powodu jest gnębiony. Nikt z nas nie jest w stanie wybrać kim się urodzi, jaki będzie mieć kolor skóry. Warto zawsze patrzeć głębiej i dopiero się wypowiadać. Najważniejsze powinno być serce i charakter danej osoby, a nie to, jakiej jest narodowości, czy cokolwiek innego, co może nas między sobą różnić ❤️‍🩹

Wielka miłość jaka pojawiła się pomiędzy bohaterami jest dla mnie osobiście czymś przepięknym, uwielbiam czytać o takich relacjach i uczuciach. Doceniam, gdy i w książkach postacie chcą o siebie walczyć i nie dają złym uczuciom za wygrane tylko dążą do tego, żeby się pogodzić i iść ze sobą dalej 💛

W książce poruszonych jest masa problemów bohaterów: ataki paniki, traumy, szufladkowanie pod względem materialnym, rasizm oraz brak tolerancji. To boli, gdy się o tym czyta i gdy człowiek pomyśli, że ktoś gdzieś napewno przeżywa takie trudności...zawsze tak bardzo szkoda mi takich osób, które muszą przeżywać takie problemy 🥺💛 bardzo chciałabym, żebyśmy żyli w świecie, gdzie nikt nie musiałby mieć takich problemów (ja mam piękną nadzieję, że takie czasy nadejdą 🥰)- gdzie każdy będzie zadowolony z tego kim jest i co wnosi do życia innych 💛

Bardzo podoba mi się powolny rozwój akcji, który sprawia, że chce się czytać i czytać, żeby tylko przypadkiem nie przegapić jakichś scen z książki 🙊

Zdecydowanie autorka zadebiutowała na rynku w pięknym stylu 💛 muszę przyznać, że czytało się książkę naprawdę fantastycznie i liczę na więcej takich książek na rynku- które pobudzają do refleksji, ale też dają rozrywkę :) najbardziej lubię właśnie takie. Zachęcam Was wszystkich do zapoznania się z tą książką, warto! 💛

⭐️4,5/5
💛9/10
🌶️1,5/5
✨17+

📖stron: 512
💛seria: ❌
🔡literki: średniej wielkości, bardzo przyjemne do czytania, takie jak zawsze u Amare
📍gatunek: Young Adult (kobieca)

Współpraca reklamowa @wydawnictwo_amare

Pozwól miłości stać się lekiem na całe zło. To zdanie umieszczone na rewersie okładki było jednym z czynników, który skłonił mnie do tego, aby podjąć się współpracy przy tym tytule. Oczywiście taki elementów było zdecydowanie więcej, ale to zdanie było tym, co ostatecznie przeważyło szalę na korzyść tej książki. Zatem czy "Panaceum" — debiut literacki Basi Łaszkow skradł moje serce? Już spieszę z wyjaśnieniem.

Historia opowiada o dwójce młodych ludzi, którzy na pierwszy rzut oka wydają się należeć do zupełnie innej bajki. Roxanne Anderson jest piękną i inteligentną blondynką, która uchodzi za urodzoną pod szczęśliwą gwiazdą. Dziewczyna jest otoczona mnóstwem znajomych, a w dodatku zupełnie nie musi martwić się o pieniądze. Jednak, czy jest zadowolona ze swojego życia? Chociaż mogłoby się zdawać, że tak, w rzeczywistości Roxanne zmaga się z własnymi demonami, przez co czuje się również bardzo samotna. Czy na jej życiowej drodze pojawi się ktoś, kto pomoże jej stawić czoła problemom?

Amir Farrel to czarnoskóry chłopak, którego życie do tej pory nie rozpieszczało. Jego rodzina musi liczyć każdy grosz, dlatego Amir, jako najstarszy z rodzeństwa, jest zmuszony godzić studia i treningi koszykarskie z pracą dostawcy jedzenia. Chłopak jest bardzo utalentowanym sportowcem, który marzy o karierze w NBA. Czy jego umiejętności pozwolą mu zostać zawodnikiem najlepszej ligi koszykarskiej na świecie?

Jedno jest pewne. Kiedy jego znajomość z Roxanne nabierze rozpędu, wszystko może się zdarzyć. Czy mimo znaczących różnic społecznych oraz przeciwności, z którymi muszą mierzyć się każdego dnia, uda im się stworzyć silną relację? Czy razem będą mieli odwagę przeciwstawić się swoim najbardziej skrywanym lękom? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że początkowo zupełnie nie mogłam wciągnąć się w tę historię. Myślę, że trochę przytłoczył mnie ogrom problemów, z którymi borykali się główni bohaterowie. Ataki paniki, trauma, rasizm, brak tolerancji, czy szufladkowanie osób pod względem ich wyglądu i zasobności portfela to tylko niektóre z nich. Nie wiem, czy dwójka tak młodych ludzi byłaby w stanie w realnym świecie udźwignąć taki ciężar. Oczywiście nie zrozumcie mnie źle. W prawdziwym życiu może zdarzyć się dosłownie wszystko, jednak w tym konkretnym przypadku wydało mi się to trochę mało prawdopodobne i nieco naciągane.

Przyznaje też, że po przeczytaniu ok. 260 stron, miałam bardzo duży kryzys. Mocno zastanawiałam się nad tym, czy nie zrezygnować z dalszego czytania, ale następnego dnia zebrałam się w sobie i postanowiłam jednak dać tej książce jeszcze jedną szansę. I była to dobra decyzja, ponieważ później czytanie szło mi już bardzo płynnie, a strony w zasadzie przewracały się same. Relacja pomiędzy głównymi bohaterami znacznie się rozwinęła, nabrała tempa, pojawił się również pewien trzymający w napięciu element, który ukazał, jak szczere i głębokie jest uczucie, które zrodziło się między Roxanne i Amirem. Dlatego w mojej ocenie druga część książki, jest o niebo lepsza od pierwszej.

Chociaż przed rozpoczęciem czytania byłam bardzo pozytywnie nastawiona do "Panaceum", lektura nie zrobiła na mnie piorunującego wrażenia. Spodziewałam się zupełnie czegoś innego, niż to, co otrzymałam. Niemniej jednak myślę, że znajdą się czytelnicy, którzy będą zachwyceni tą lekturą, dlatego, jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z debiutem literackim Basi Łaszkow, zachęcam Was do przeczytania jej książki i wyrobienia sobie własnego zdania na jej temat.

Współpraca reklamowa @wydawnictwo_amare

,, Czy to na pewno było jego życie? Czy tylko mu się przyśniło? Jeśli to był sen, mógłby tak trwać i trwać, a prawdziwe życie mogło poczekać"
******************************

RECENZJA

,,Panaceum" to poruszająca historia dziewczyny, która jest gwiazdą szkoły i czarnoskórego chłopaka, który stara się być niewidzialny.
Ona z pozoru ma wszystko. Jest inteligentna, piękna i pochodzi z bogatej rodziny...
On boryka się z brakiem tolerancji, pochodzi z biednej rodziny i nic nie przychodzi mu łatwo...
Ona nosi wiele masek, pod którymi ukrywa samotność i pewną tajemnicę, ale On widzi więcej niż ktokolwiek inny...

Losy Roxanne i Armira łączą się na pewnej feralnej imprezie, gdy udało się zapobiec nieprzyjemnym wydarzeniom...od tej chwili ich ścieżki się przecinają ukazując jak wiele ich łączy...

To była naprawdę piękna, wartościowa i emocjonalna historia o miłości dwojga młodych ludzi i nie domyśliłabym się, że to debiut. Pomimo poruszanych ciężkich tematów czyta się tak lekko i przyjemnie. Autorka ma niezwykły dar pisania o uczuciach, które odczuwamy całym sobą.

Bohaterów bardzo polubiłam. Wspaniale było uczestniczyć w ich wspólnej drodze pełnej wyboi, walki o siebie i wsparcia. Wydobywali z siebie to co w każdym najlepsze. Roxanne cierpiąca na ataki paniki odzyskiwała spokój, a Amir zmagający się z rasistowskimi zachowaniami zaczynał się otwierać. Oboje zmagają się z własnymi demonami, ale walczą o siebie, swoje marzenia i miłość. Niejednokrotnie sama chciałam ich wysłuchać i wesprzeć.

Autorka porusza ważne problemy ataków paniki, relacji rodzinnych, tolerancji, akceptacji czy poczucia własnej wartości. Poza tym ukazuje jak ważne jest wsparcie drugiego człowieka oraz prawdziwa miłość...nie zawsze to co widzimy jest tym co skrywa serce...
Emocje kłębiące się w książce są istną bombą, która wami wstrząśnie...
Niejednokrotnie podczas czytania odczuwałam żal, smutek, złość, bezsilność ale też radość i ciepło...
Historia warta poznania i pokochania - to była niesamowita podróż...

******************************

RECENZJA

Ona z pozoru ma wszystko. Jest inteligentna, piękna i...

"Panaceum" Basi Łaszkow @basia.laszkow to debiut literacki z gatunku Young Adult. Nie często sięgam po książki z tego gatunku ponieważ od jakiegoś czasu uważałam, że jestem już na nie za stara🤭 Moją uwagę jednak przyciągnęła minimalistyczna okładka; tytuł, który mógł skrywać ciekawą fabułę i oczywiście najważniejsze, że książkę napisała nasza bookstagramowa koleżanka 🥰 Jesteście ciekawi moich wrażeń? Zapraszam 😊
Roxanne i Amir, to historia ich obojga i każdego z osobna. Historia dwójki ludzi z zupełnie innych środowisk społecznych i kulturowych. Ona, blondynka z bogatego domu, a on czarnoskóry, nieśmiały chłopak z sąsiedztwa. Na pozór mogłoby się wydawać, że nic ich nie łączy poza wspólnymi zajęciami na uczelni, lecz zdarzają się w życiu sytuacje, których nikt nie jest w stanie przewidzieć. Sytuacje, które ciągną za sobą lawinę zdarzeń, a ta lawina może Cię poparzyć lub dać Ci ukojenie...
Basia Łaszkow zadebiutowała w przepięknym stylu. Opowieść, którą oddała w ręce czytelników jest jak malowana słowami. Dopieszczona w każdym możliwym zdaniu wypowiedzianym przez bohaterów czy każdej podjętej przez nich decyzji. Fabuła w książce jest niespieszna, ale poprowadzona w ciekawy i wciągający sposób. Rozdziały opowiadane są na zmianę raz przez Roxanne, a raz przez Amira co daje nam większy wgląd w ich życie prywatne i dzięki temu możemy również poznać ich myśli czy uczucia, które towarzyszą im w danej sutuacji. Pisarka porusza wiele ciekawych i trudnych zagadnień co nadaje książce jeszcze większej wartości.
Basiu gratuluję Ci z całego serca❤️ Stworzyłaś ponad pięćset stron niesamowitej historii o walce z demonami, odnajdowaniu siebie, swojego miejsca na ziemi i swojego panaceum... 🌷

"Kocham Cię i na myśl o tym, że mogłabym przeżyć bez Ciebie moje życie, czuję się jakbym umierała."

💛 Roxanne Anderson to bardzo popularna dziewczyna - inteligentna, bogata, posiadająca mnóstwo znajomych. Patrząc na nią wydawać by się mogło, że do szczęścia nic więcej jej nie potrzeba. Nikt jednak nie wie, że dziewczyna zmaga się z atakami paniki, które nie pozwalają jej na budowanie głębszych relacji. Dziewczyna czuje się samotna i wiele czasu spędza na pisaniu. Gdy pewnego wieczoru wybiera się na imprezę, nie zdaje sobie sprawy, że odmieni to jej życie. Dziewczyna pada ofiarą próby odurzenia i wykorzystania. Z opresji ratuje ją Amir - czarnoskóry koszykarz, który przez całą noc pilnuje, by nikt jej nie skrzywidził. Losy obojga zaczynają się przeplatać i wkrótce odkryją oni, jak wiele ich łączy.

💛 Historia Roxanne i Amira pochłonęła mnie całkowicie. Dwoje młodych ludzi zmagających się z różnymi problemami - atakami paniki czy brakiem tolerancji i dyskryminacją ze względu na kolor skóry. Oboje nie wierzą w siebie i uważają, że nie są wystarczający. Gdy ich drogi się ze sobą splatają, zaczyna dziać się magia - zarówno Roxanne, jak i Amir zmieniają się kompletnie i mimo, że na początku nie wierzą, że są w stanie zbudować relację, walczą o swoje uczucie. Bardzo kibicowałam tej dwójce i trzymałam za nich kciuki, licząc, że Autorka przygotowała dla nich happy end. Czy tak się stało to oczywiście nie zdradzę, zachęcając Was, byście sami sięgnęli po tę historię. Mimo, że książka jest mała cegiełką, bo ma ponad 500 stron, to nie przerażajcie się. Autorka ma lekkie pióro, historia jest niezwykle wciągająca i czytelnik przez nią płynie. Jeżeli lubicie wyciskacze łez i nieoczywistych bohaterów, koniecznie zainteresujcie się tą pozycją.

„Panaceum”
[ Współpraca barterowa z @wydawnictwo_amare @basia.laszkow ] 🎀
▪︎Ocena: ⭐⭐️⭐️⭐️.5/5
RECENZJA:
Po tylu rozczarowaniach książkowych w kwietniu czas na coś co pochłonęłam niemal za jednym razem. Przedstawiam wam „Panaceum” który jest DEBIUTEM autorki. Ta książka była lepsza niż nie jedna książka tych popularnych „wybitnych” autorek. PRZEPADŁAM.

Książka pięknie napisana znajdziecie w niej masę przepięknych i prawdziwych słów, cała historia MISTRZOWSKO poprowadzona. Nie spodziewajcie się tu masy akcji, spodziewajcie się przepięknej histori o na pozór kompletnie innych osobach które okazują się dla siebie wszystkim. Autorka głównie się skupia na naszych dwóch głównych postaciach, może trochę za bardzo jednak mi to w ogóle nie przeszkadza, tak bardzo pokochałam Amira i Roxanne.

Amir - czarnoskóry chłopak, który w weekendy sobie dorabia rozwożąc jedzenie a w tygodniu studiuje i trenuje koszykówkę aby dostać się do NBA 🤭

Roxanne - Niby najpiękniejsza i najpopularniejsza dziewczyna w szkole, jednak z każdą kolejną stroną okazuje się że wcale nie jest taka szczęśliwa na jaką może wyglądac oraz jest bardzo zagubiona.

TW‼️ W książce są poruszane tematy takie jak próba gw@ltu, ataki paniki czy rasizm.

Dla mnie ta książka po prostu nie ma wad, spodobała mi się pod każdym aspektem, serio. Nadal nie mogę uwierzyć że jest to debiut autorki 😭❤️

„Panaceum”
[ Współpraca barterowa z @wydawnictwo_amare @basia.laszkow ] 🎀
▪︎Ocena: ⭐⭐️⭐️⭐️.5/5
RECENZJA:

Książka...

Niekoniecznie świadczy to o samej książce, ot po prostu tak bywa. Trochę mam tak i tym razem.
"Panaceum" jest historią dwójki młodych ludzi - Roxanne i Amira, których tak naprawdę, możnaby rzec, że więcej dzieli niż łączy. A jednak pośród setek studentów to właśnie ich ścieżki się przecinają.
Ona - jedna z najpopularniejszych studentek, z zamożnej rodziny, a jednocześnie samotna. Zmaga się z atakami paniki, ale dba o to, by nikt się nie dowiedział.
On - czarnoskóry chłopak, który dorabia, by wspomóc matkę. Najstarszy z rodzeństwa, świetny koszykarz, wiąże swoją przyszłość z tym sportem.
Historia sama w sobie z dużym potencjałem. Autorka poruszyła kilka istotnych kwestii, takich jak: rasizm, ataki paniki, tolerancja. Wskazała też, jak czasem ludzie, którzy są popularni, są jednocześnie samotni. Że można być samotnym nie będąc samemu.
No i wspomniany rasizm - momentami trudno się czytało, było to bardzo przykre. Czasem wydawało mi się nieco przesadzone, ale potem uderzała mnie myśl, że takie zachowania pewnie jeszcze się w świecie trafiają.
Przyznam szczerze, że początkowo źle oceniłam Roxanne - chyba niesłusznie pokierowałam się utartymi stereotypami. Autorka wykreowała ją na sympatyczną i dobrą, ale nieco pogubioną dziewczynę. Zresztą, Amira też nie dało się nie lubić. Choć czasem było mi go żal, kiedy wciąż uważał, że nie jest wystarczająco dobry.
Relacja tej dwójki potoczyła się dość szybko, przemknęła mi nawet myśl, że może nawet nieco zbyt szybko, ale potem rozwój tej znajomości jakby zwolnił. Cała akcja zresztą trochę też. Za to pod koniec wszystko się rozpędziło i wtedy nie potrafiłam się oderwać, za nic nie przewidziałabym takiego biegu wydarzeń. Końcówka nadrobiła całość tak naprawdę.
Nie będę ukrywać - nie była to książka bez wad. Pomysł sam w sobie był genialny, ale czasem wydała mi się nieco przegadana. Nie lubię mocno rozbudowanych opisów, a tutaj niestety takie były i momentami wytrącało mnie to z rytmu.
W ogólnym rozrachunku mam nieco mieszane uczucia, ale jednocześnie nie żałuję, że sięgnęłam. Zabrakło mi tego efektu WOW, a zarazem nie była to zła książka. Była w porządku, z ciekawym pomysłem na fabułę i sympatycznymi głównymi bohaterami (bo poboczni bywali... różni, ale nic więcej nie powiem).

Jeśli lubisz miłosne historie będzie to książka dla Ciebie. Ona dziewczyna z dobrego domu, gwiazda w szkole otoczona wianuszkiem uwielbienia. On zamknięty w sobie starający się nie rzucać w oczy, czarnoskóry koszykarz. Wydawać by się mogło, że są z dwóch różnych światów, a jednak kiedy znajdują się w swojej obecności czują niespodziewany spokój. Ona mimo, że jednak z popularniejszych dziewczyn w szkole, czuje się samotna w tłumie, przelewa swoje myśli na papier i wtedy jest jej łatwiej. On ciągle mający poczucie, że jest gorszy, pomimo że nie ma lepszego od niego na boisku. Wzajemnie dają sobie otuchę, nie muszą nikogo grać i to jest najważniejsze. Jednak dziewczyna wpada w oko bogatemu chłopakowi, który nie cofnie się przed niczym aby ją zdobyć. Czy Roxanne i Amir będą razem? Czy może dziewczyna wybierze bogatszego adoratora? Tego dowiesz się z tej książki.
Ładnie jest tu pokazane drugie dno, czyli to, że być może wydaje nam się, że ktoś jest szczęśliwy, ale tak naprawdę może się mierzyć wewnętrznie z wieloma problemami. Ataki paniki, depresja, czy skrajne poczucie niższości. Nigdy nie wiesz co siedzi w głowie drugiego człowieka, gdy nauczył się perfekcyjnie udawać uśmiech.
Ma się poczucie, że autorka jest młodziutka i dość romantycznie patrzy na świat i obrane cele.

Uwielbiam debiuty, lubię też im patronować, więc tym razem jako mój patronat medialny wybrałam książkę, która w moim odczuciu jest warta uwagi i liczę, że Basia rozwinie skrzydła by stworzyć kolejne historie. Ta młoda autorka stawiając swoje pierwsze kroki w publikacji ukazuje nam część swojej duszy na kartach wciągającej powieści, która mam nadzieję, iż zapadnie w wielu sercach. Ta książka to idealny obraz jak pozornie wszystko może wyglądać dobrze na pierwszy rzut oka, a rzeczywistość może być całkowicie inna, to obraz dziewczyny z problemami, które wywołają w nas falę emocji i pokażą nam, że autorka bez wątpienia nie boi się trudnych tematów. Umiejętnie prowadzi czytelnika przez kolejne rozdziały by móc dotknąć jego wszystkich emocji, a także przywiązać go trwale do bohaterów, których będzie trzeba wesprzeć w trudnej sytuacji, zrozumieć w tych patowych oraz trzymać kciuki za ich lepsze dni, a wszystko to okroszone bardzo przemyślaną fabułą, lekkim i przyjemnym stylem czytelnym dla każdego. Efektownie kończy ukazując nam jak istotne jest wsparcie drugiego człowieka, zażyły relacje, bezwarunkowe wsparcie oraz prawdziwa miłość. "Panaceum" opowiadaj historię dziewczyny o imieniu Roxanne, która bez wątpienia dla wielu jest szczęściarą co okaże się tylko pozornym tłem, gdyż ta inteligentna dziewczyna z bogatego domu i błyszcząca wśród przyjaciół umiejętnie przybiera maski przed innymi. Co tak naprawdę kryje w swoim sercu? Tego chyba nie wie nikt. Komuś uda się odkryć jej tajemnice? Być może. Czy feralna noc coś zmieni? Oczywiście. Bo, gdy los splata dwoje różnych ludzi nie może obejść się bez życiowych rewolucji. Tak gwiazda uczelni o blond włosach i czarnoskóry koszykarz pokażą nam jak można obnażyć się ze swych zawiłych uczyć, trudnych przeżyć i wszystkich dotychczasowych doświadczeń...
Warto zwrócić uwagę na debiut jaki pokazuje już na starcie tak wiele uczuć.

Nie mogę uwierzyć w to, że to debiut! Nie spodziewałam się że „Panaceum” to będzie taka petarda! Jestem zachwycona tym tytułem, uważam że był po prostu świetny i jest to zdecydowanie książka nieodkładana. Pokochałam głównych bohaterów,m - są to wspaniali, lekko zagubieni młodzi ludzie, którzy dojrzewają wraz z biegiem kart tej pozycji, zachwycają nas swoją wrażliwością i emocjonalnością. Życzę sobie tylko więcej takich przepięknych historii, totalnie rozczulających. dających niesamowitego kopa do działania, ale też takich które czegoś uczą i skłaniają ku refleksji. Sporo tutaj o tolerancji, uciekaniu wgłąb siebie, budowaniu wokół siebie szczelnego muru, ale także o miłości, uczuciu nieskazitelnym i takim, które może okazać się lekiem na całe zło wszechświata. Dość, że ta historia jest bardzo wartościowa i dojrzała, to dzieje się w niej naprawdę wiele ciekawych sytuacji. Uwielbiam dialogi, które stworzyła autorka oraz co najmniej kilka zwrotów akcji. W ogóle mam wrażenie, że ta historia jest po prostu kompletna i czuję jakby została napisana specjalnie dla mnie. Czuję jakby ci bohaterowie istnieli naprawdę i byli moimi dobrymi znajomymi. Bardzo zachęcam do sięgnięcia po tę lekturę, jestem przekonana, że tak jak ja po prostu przepadniecie. Zachwyciłam się jej subtelnością i tym jakie emocje u mnie wyzywała.

Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają. Ona — bogata, śliczna, popularna i totalnie zagubiona. On – pochodzący z biednej, ale wspierającej się rodziny. Gdy tych dwoje się spotyka, wszyscy razem z nimi są przekonani, że to nie może się udać. Los jednak bywa przekorny.

• Amare
  • Literatura obyczajowa romans