Dzielnica

Okładka książki Dzielnica Robert J. Szmidt
Okładka książki Dzielnica
Robert J. Szmidt Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Szczury Wrocławia (tom 4) horror
horror
Szczury Wrocławia (tom 4)
Skarpa Warszawska
2024-03-27
2024-03-27

W tej części czytelnik znajdzie wartką akcję, napięcie i głębsze refleksje na temat ludzkiej natury, np. lojalności. Postacie są wyraziste, z pogłębioną warstwą psychologiczną i indywidualnymi motywacjami. Szczególną uwagę przyciąga postać generała Biedrzyckiego, który staje się symbolem desperackiej walki o przetrwanie w świecie na skraju wyginięcia ludzkości.
Czytając „Dzielnicę” przeżywamy krwawe przygody bohaterów, w napięciu poznajemy kolejne losy ocalonych z wyspy rozkładu.
Mimo dużej objętości prezentowana historia porywa niczym wartki nurt rzeki i przyciąga uwagę czytelników. Autor trzyma styl. Podoba mi się jego poczucie humoru, którego w „Dzielnicy” również nie brakuje.
Uważam, że jest to najlepsza część z dotychczas przeze mnie przeczytanych „Szczurów Wrocławia”.

Czytając...

Rewelacja. Czekałem na kolejny tom i się nie zawiodłem. Czekam za ostatnim 💪🏻👊🏻

Rewelacja. Czekałem na kolejny tom i się nie zawiodłem. Czekam za ostatnim 💪🏻👊🏻

Cóż świetna kontynuacja chociaż chciałoby się więcej ;)

Cóż świetna kontynuacja chociaż chciałoby się więcej ;)

Klasa sama w sobie.polecam

Klasa sama w sobie.polecam

A kto umarł, ten nie żyje, ale dalej gryzie w szyję ;)

A kto umarł, ten nie żyje, ale dalej gryzie w szyję ;)

Książka trzyma poziom. Nie ma to jak wrócić do Wrocławia pełnego nieumarłych. Zwłaszcza jako czarny charakter.

Jak zwykle Robert stanął na wysokosci zadania. Przeczytane jednym tchem.

Jak zwykle Robert stanął na wysokosci zadania. Przeczytane jednym tchem.

„Dzielnica” to czwarty tom cyklu, który przenosi czytelnika do alternatywnej historii Polski, gdzie światem rządzą zombie. Książka jest osadzona w realiach głębokiego PRL-u i przedstawia Wrocław, miasto opanowane przez nieumarłych.

Autor, ponownie przenosi nas do roku 1963. Garstka ocalonych, dowodzona przez generała Biedrzyckiego, wycofuje się na Wielką Wyspę, chronioną wodami Odry. Jednak nawet tam nie są bezpieczni, gdyż na rogatkach miasta pojawia się kolumna rosyjskich wojsk, które pragną przejąć miasto. Nie zdają sobie sprawy, że jeszcze większe niebezpieczeństwo czai się tuż obok. Potężny wróg w ukryciu planuje atak, który może doprowadzić do unicestwienia wszystkich - zarówno obrońców Wielkiej Wyspy, jak i rosyjskich najeźdźców. Tym samym mieszkańcy Wielkiej Wyspy będą musieli stawić czoła nie tylko zewnętrznym zagrożeniom, ale również wewnętrznym podziałom i niewidzialnemu wrogowi, który może okazać się ich największym wyzwaniem.

Powieść ta to nie tylko opowieść walki o przetrwanie w apokaliptycznym świecie, ale także hołd dla Wrocławia, miasta o bogatej historii i niezwykłym dziedzictwie. Czytelnik znajdzie tu nie tylko akcję i napięcie, ale także głębsze refleksje na temat ludzkiej natury i lojalności. Postacie są wyraziście nakreślone, z głębią psychologiczną i indywidualnymi motywacjami. Szczególnie postać generała Biedrzyckiego, który staje się symbolem desperackiej walki o przetrwanie w świecie, gdzie ludzkość jest na skraju wyginięcia.

Autor ponownie nie zawodzi i uważam tą część za najlepszą z serii. Z niezwykłą precyzją oddaje klimat epoki, tworząc mroczną i krwawą sagę. Jego styl jest bezpośredni, obrazowy i pełen napięcia. Nie stroni od brutalności, co czyni narrację jeszcze bardziej realistyczną i angażującą.

“Dzielnica” to książka, która z pewnością zadowoli miłośników horrorów i postapokaliptycznych wizji świata. Wiec, jeśli interesuje Cię Wrocław w wersji post-apo, pełny nieumarłych i walki o przetrwanie, to ta książka z pewnością przypadnie Ci do gustu! 📚🧟‍♂️

📚”Dzielnica” to już IV tom serii Szczury Wrocławia, który czytałam i chcę Wam przedstawić.
Cała seria jest moim tegorocznym odkryciem 🙂

Książka liczy 700 stron, akcja jest wartka i pełna dynamiki, a czytelnik nie doświadczy tu przestojów ani zapychaczy stron. Autor oprowadza nas nadal po Wrocławiu w czasach PRL-u. Miasta opanowanego przez hordy zombie, pośród których umiejętnie (po raz kolejny) wprowadził prawdziwe nazwiska swoich fanów. (Nadal można powalczyć o pojawienie się w kolejnych częściach – w zależności jaki macie stosunek do swoich organów wewnętrznych, bo tam łatwo się ich pozbyć )

📚Tom nr 4- nasuwa się myśl co jeszcze może się zdarzyć w Szmidtlandzie?– otóż może!
Już w poprzednim tomie, w którym okazało się, że niebezpieczeństwo niesione jest nie tylko przez pazury wygłodniałych zombie autor udowodnił, że najgorszy mrok ukrywa się w bijących ludzkich sercach.

📚Na wrocławskie ulice wkracza ruskie wojsko – wschodnia brać, która w „Chaosie” chciała służyć pomocą w zwalczaniu zarazy i przy okazji zobaczyć na niebie „grzybowe widowisko”, wówczas się niestety nie udało, więc teraz chcąc sobie niejako odbić próbują podporządkować ( a może pasuje tu użyć sterroryzować) ocalałych.

📚Jest jeszcze On – człowiek, którego powinno nazywać się Mrok. Chce unicestwić wszystkich żyjących, co więcej wcale nie wygląda na samo zło, a wręcz przeciwnie budzi wśród ludzi zaufanie.

📚Czy pojawi się iskra nadziei na opanowanie apokalipsy ? Musicie to odkryć sami 🙂 Jak dla mnie jest to najlepsza część, bardzo dobrej serii. Odpowiadając na moje początkowe pytanie to z chęcią obejrzałabym dobrą ekranizację na podstawie Szczurów.

Cała seria jest moim tegorocznym odkryciem 🙂

Pożyczyłam książkę od znajomego, który od miesięcy dużo mi o niej opowiadał (autor obiecał, że go zabije na kartach swojej powieści). Świetnie się bawiłam podczas czytania. Autor słowa dotrzymał, mój znajomy jest wymieniony w książce z imienia i nazwiska i ma nawet całkiem fajną rolę. Fajna sprawa. Teraz będę czytać poprzednie tomy po kolei, bo złapałam szczurowego bakcyla.

• Horror
  • Zombie