Pakiet Fairy Tales: Once Upon a Time / Happy Ever After / Far Far Away

Okładka książki Pakiet Fairy Tales: Once Upon a Time / Happy Ever After / Far Far Away Anna Szafrańska
Anna Szafrańska Wydawnictwo: Zwierciadło Cykl: Fairy Tales (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Fairy Tales (tom 3)
Zwierciadło
2024-02-15
2024-02-15

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...

28/2024

Pola i Filip

Całkiem fajna historia

28/2024

Pola i Filip

Całkiem fajna historia

Tych bohaterów już nieco poznaliśmy w poprzednich częściach ,,Once upon a Time" oraz ,,Happy ever after" jednak tam historia toczyla się wokół moich ukochanych Majki i Kajetana. Pola jej najlepsza przyjaciółka od lat jest zakochana w jej bracie, który nawet nie pamięta ich pierwszego wspólnego pocałunku czy aby napewno?

Po tak naprawdę wielu latach krecenia się wokół siebie, dogryzania sobie wzajemnie i wzajemnych oskarżeń zaczyna dochodzić do wrzenia..
Filip wkracza do akcji by przekonać Polę o swoim uczuciu jednak wschodząca bizneswoman ma za nic uczucia, a miłość dla mnie jest ułudą. Jak możecie się domyślać to tylko pozory jednak czy uda się przebić mury obronne zdolnej Pani artystki?

Tak zdecydowanie podobała mi się, polubiłam bohaterów, kibicowałam żeby znaleźli drogę do siebie i przy okazji dowiedziałam się co słychać u Państwa Wernerów. Minimalnie zabrakło mi pewnej iskry do ulubieńca jednak polecam na poprawę humoru w deszczowy dzień...

Najważniejsze dla mnie w czym ta powieść mnie utwierdziła to to że każdy z Nas zasługuje na miłość ❤️

Po tak naprawdę wielu latach krecenia się wokół...

Dziękuję bardzo wydawnictwu za możliwość współpracy!💞
[Współpraca reklamowa]
...
Powiem tak... zapowiadało się świetnie. Ale mam wrażenie że coś nie wyszło (pomińmy też fakt że po czasie dowiedziałam się że jest to 3 tom, choć nie sprawiało mi to większych problemów ponieważ było to o innych bohaterach). Styl pisania nie był taki zły choć uważam, że te teksty bohaterów były "przeżute" i takie sztuczne😭
Pola miała być ikoniczna i przebojowa, a wyszło tak, że była mega złośliwa i irytująca. A Filip... Co to miały być za teksty ja się pytam?😭 boże to było maskaryczne. Te podteksty... DRAMAT. Jednymi pozytywnymi postaciami moim zdaniem byli Kajetan i majka (którzy byli bohaterami poprzednich części, mówię to z perspektywy osoby która czytałam tylko książkę o Poli i Filipie).
Jeśli chodzi o plusy to po pierwsze: ta okładka jest cudowna i dosłownie przyciągała mnie do siebie. Po drugie (i ostatnie) to długość książki, bo liczyła ona lekko ponad 200 stron. Właśnie tylko z tego powodu nie zrobiłam dnf-u ponieważ wielokrotnie nad tym myślałam.
Podsumowując książki tej osobiście wam nie polecam, były takie momenty w których się zaśmiałam albo przez chwilę wciągnęłam (lecz były to jednostkowe sytuacje) jednakże głównie się nudziłam lub (metaforycznie) waliłam głową w ścianę.

Dziękuję bardzo wydawnictwu za możliwość współpracy!💞
[Współpraca reklamowa]
...

„Far, Far Away” jest trzecim tomem serii Fairy Tales. W nim poznajemy bliżej Pole i Filipa, którzy pojawiali się w poprzednich tomach. Cieszę się, że powstała odrębna historia o nich.
Więc jak to się zaczęło?

Skradziony pocałunek tamtejszej nocy został na zawsze w sercu Poli. Ta noc nie mogła się skończyć inaczej, jak nieszczęśliwym zakończeniem. Obiekt jej westchnień nie mógł pamiętać tej romantycznej chwili. Nie ktoś, taki jak Filip. Lecz on pamiętał i nigdy nie zapomniał.
Zawsze byli ku sobie, lecz żadne z nich nie dostrzegło wzajemnych uczuć. Dziś będzie inaczej. Filip pragnie zawalczyć o Pole, tylko czy ona zdoła mu zaufać? Czy uwierzy w miłość?

Wiedziałam, że ta historia będzie mi się podobać bardziej. A, zasługa tkwi w wykreowanych bohaterach, którzy mają pazur. Pola niebojąca się mówić co jej ślina na język przyniesie, a Filip temperamenty i szalony. Jednym słowem tworzą mieszankę wybuchową.

Sposób ich bycia nada historii powiewu świeżości i romantyczności. A wszystko zostało doprawione humorem. Do tego historie czytamy z perspektywy Poli, jak i Filipa. Dzięki temu możemy zajrzeć nie tylko w głąb ich myśli, ale poznać ich lepiej.

Książka jest lekka i przyjemna. Niesie za sobą przesłanie, aby nie bać się rozmawiać o tym, co się czuje. Szczerość to podstawa udanego związku.
Czy bohaterom się udało? Przekonajcie się sami.

Więc jak to się zaczęło?

Wszystko zaczyna się od skradzionego pocałunku. Pola zamyka się na miłość, a złamane serce będzie leczyła bardzo długo. Kilka lat później Pola jest odnoszącą sukcesy artystką. Filip zostaje analitykiem i za wszelką cenę chce zdobyć Polę.
Czy nauczy ją kochać na nowo?

Przeczytałam tą część bez znajomości poprzednich tomów. Z tego co się dowiedziałam dwa pierwsze tomy są poświęcone Majce i Kajetanowi.
Pola i Filip znają się bardzo długo, dziesięć lat temu skradziony pocałunek miał być początkiem, ale niestety okazała się końcem. Nie tak to wszystko sobie wyobrażała Pola, zamknęła rozdział pod tytułem miłość. Lecz czy ba pewno?
Skrywanie uczuć wcale nie jest proste lecz strach jest silniejszy. Strach przed miłością jest czymś okropnym, nie dojść że ranimy druga osobę to także siebie. Rozumiem zachowanie Poli, bo nigdy nie miała wzorca do naśladowania. Nikt nie dał jej wzoru prawdziwej miłości za którym mogła podążać. Dlatego cały czas odrzuca miłość Filipa mówiąc że nic do niego nie czuje.
Filip zrozumiał, że tak naprawdę zawsze kochał Polę. Dąży do tego aby zdobyć jej serce, lecz ten uparty króliczek jest odporny na jego słowa, lub tak bardzo udaje. Podobało mi się, że Filip był tak uparty aby ją zdobyć, nie poddał się w walce o nią.

Historia napisana z perspektywy dwóch głównych bohaterów dzięki temu mamy obraz sytuacji od dwóch osób. Bardzo lubię takie rozwiązanie co daje nam lepiej poznać bohaterów.
Jest to lekki romans który wciąga od samego początku.
Historia którą czyta się bardzo szybko.
Historia która pokazuje jak bardzo potrzebna jest szczerość.
Historia która daje bam do zrozumienia, żeby nie bać się uczuć i tego co nam przyniesie.

Czy nauczy ją kochać na nowo?

Wierzycie w przeznaczenie? Filip i Pola, bohaterowie "Far far away" próbują je oszukać, uciec od niego, lecz Czy da się uciec od tego, co nieuniknione?

Filip i Pola bawią się w kotka i myszkę. Pomimo, że darzą się uczuciem, to jednak dziewczyna nie dopuszcza do siebie miłości. Zazdroszczę z przeszłości siedzi w niej głęboko i tylko Filip, Brat Mai, potrafi ją usunąć.

Trzecią część serii czytało mi się znakomicie. Rzadko sięgam po książki Young Adult, ale tej autorki biorę w ciemno. A to dlatego, że bardzo pasuje mi jej styl. Dzięki niemu mknie się przez karty powieści. Ze względu na gatunek nie znajdziecie tu wyżyn, a jedynie przyjemną lekturę na wieczór.

"Far far away" to kolejna część serii od @annaszafranskaauthor jednakże ta książka opowiada o Poli i Filipie.

Ta dwójka mimo wszystko nie miała sielankowego życia i każdy z nich został trochę poturbowany przez los. Pola wychowywała się u babci, bo jej rodzice ją zostawili, a Filip stracił swojego ukochanego tatę, a później rozstał się z narzeczoną. Oczywiście to nie jedyne przeszkody, które pojawiły się na ich drodze. Po tym wszystkim Pola przestała wierzyć w miłość i zabroniła sobie kochać. Zwłaszcza po tym jak jej serce za młodu zostało popękane przez jeden skradziony na imprezie pocałunek. Za to Filip założył sobie złamać tą oślą wręcz upartość i pokazać dziewczynie, że miłość czeka na wyciągnięcie ręki. Ich historia zaczęła się pisać już dawno, dawno temu, ale po jednej wspólnej nocy i wielu przegadanych godzinach zaczęła pisać się na nowo. Czy najlepsza przyjaciółka Majki i jej brat również doczekają się szczęśliwego zakończenia?

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Autorka w taki sposób przedstawia nam bohaterów, że mamy możliwość dobrze ich poznać i się z nimi utożsamiać. Mi również bardzo się podobały wszystkie wzmianki o Majce i Kajetanie, ponieważ byłam bardzo ciekawa jak wygląda ich życie. Ta opowieść jest bardzo dobrym zwieńczeniem całej serii Fairy Tales.

✨✨✨✨ Recenzja ✨✨✨✨

Anna Szafrańska " Far far away " #3
@annaszafranskaauthor

Cykl : Fairy tales #3

Wydawnictwo : Zwierciadło
@wydawnictwo_zwierciadlo

✨✨✨✨✨✨✨✨✨

" Tak łatwo jest odwrócić się od problemów i udawać, że nie istnieją. Zmierzanie się z nimi twarzą w twarz okazuje się ciężkie oraz bolesne..."

" Far far away " To historia o miłości, emocjach i relacjach między bohaterami.. Z pewnością dostarczy wiele wzruszeń i zapewni niezapomniane czytelnicze doświadczenie..

Styl autorki jest bardzo wciągający i pełen emocji.. Opisuje ona szczegółowo zarówno wygląd bohaterów, jak i ich wewnętrzne emocje.. Autorka potrafi stworzyć realistyczne i trójwymiarowe postaci, które czytelnik może łatwo zrozumieć i z nimi współczuć..

Początkowo, Pola jest zamknięta w sobie i nie wierzy w miłość.. Jej serce zostało złamane, więc trudno jej zaufać komuś nowemu.. Jednak w miarę rozwoju fabuły, widzimy jej stopniową zmianę.. Zaczyna otwierać się na nowe doświadczenia i odkrywać, że może jeszcze istnieć miłość w jej życiu..

Filip natomiast jest błyskotliwym analitykiem, który próbuje zdobyć serce Poli.. Jest cierpliwy i wytrwały, nie poddaje się łatwo.. Jego uczucia są głębokie i prawdziwe, a jego determinacja sprawia, że chce pomóc Poli uwierzyć w miłość ponownie..

Emocje w tej historii są bardzo intensywne.. Czytelnik może odczuwać ból Poli po złamanym sercu, ale także nadzieję, że może znaleźć prawdziwą miłość.. Czuje też napięcie i ekscytację, gdy Filip stara się zbliżyć do Poli i wyznać jej swoje uczucia..

Autorka potrafi świetnie oddać te emocje, co sprawia, że czytanie tej książki jest bardzo emocjonujące i pasjonujące..

Czy Pola i Filip będą mieli swoje szczęśliwe zakończenie?

Gorąco polecam ten tekst wszystkim, którzy szukają czegoś, co poruszy ich serca i umysły..

" Gdy chodzi o miłość, nie musisz się spieszyć. Możesz częściej robić przystanki, pojechać objazdem. Byle nie stracić z oczu celu... "

To jest historia o Poli i Filipie..
Wszystko zaczęło się od skradzionego pocałunku, który wydawał się być początkiem czegoś pięknego.. Jednak Pola, po tej nocy, zamknęła swoje serce, przekonana, że miłość to tylko dla romantyczek, a uczucia szybko się ulatują..

Ale czy na pewno?

Przez kilka lat Pola stała się znana jako utalentowana artystka, tworząca piękną biżuterię i szklane wyroby..
Nie szukała miłości i unikała długotrwałych związków.. Ale wciąż czuła coś do chłopaka, który skradł jej pocałunek..
Filip, inteligentny analityk, próbował zbliżyć się do Poli, ale przez różne niefortunne zdarzenia nie mógł wyznać jej swoich uczuć.. Teraz ma szansę i postanowił nauczyć Polę, jak pokochać..

✨✨✨✨ Recenzja ✨✨✨✨

Anna Szafrańska " Far far away " #3
@annaszafranskaauthor

Cykl : Fairy tales #3

Wydawnictwo : Zwierciadło
@wydawnictwo_zwierciadlo

✨✨✨✨✨✨✨✨✨

" Far far away " To historia o miłości, emocjach i relacjach...

"Gdy chodzi o miłość, nie musisz się spieszyć. Możesz częściej robić przystanki, pojechać objazdem. Byle nie stracić z oczu celu."

"- Jak możesz mnie kochać, wiedząc, że cię zranię?
- Bo nie zranisz mnie tak, bym przestał o ciebie walczyć."

Pola już w czasach szkolnych podkochiwała się w bracie swojej najlepszej przyjaciółki. Podczas pewnej imprezy doszło pomiędzy nimi do pocałunku. Powinien być on początkiem ich wspólnej drogi, jednak tak się nie stało. Filip nie pamiętał tego pocałunku, a niedługo po tym zaczął spotykać się z inną dziewczyną. To właśnie wtedy Pola zamknęła swoje złamane serce i przestała wierzyć w prawdziwą i szczęśliwą miłość.

Teraz Pola jest artystką, przejęła biznes po babci i na swoim koncie ma wiele zawodowych sukcesów. Jest niezależną kobietą. Nie szuka miłości. Jej serce wciąż jest zranione i nie wyleczyła się z miłości do Filipa.

Filip zakończył swój długoletni związek. Dotarło do niego, że związał się z nieodpowiednią kobietą. Próbuje zbliżyć się do Poli i udowodnić jej swoje uczucia. Poprzysiągł sobie, że nauczy Polę kochać. Czy mu się to uda?

Filipa i Polę poznaliśmy już w poprzednich częściach, w których głównymi bohaterami byli Majka i Kajetan. Już wtedy ich polubiłam. Podobało mi się to, jak po złych wydarzeniach za wszelką cenę próbowali pogodzić ze sobą Majkę i Kajtka. Teraz przyszedł czas, aby zawalczyli o swoją miłość i szczęście.

Podziwiałam Filipa za jego determinację oraz za jego cierpliwość. Pola miała naprawdę trudny charakter. Trafił mu się ciężki orzech do zgryzienia. Robili jeden krok do przodu, po czym cofali się o dwa w tył.

Pola otoczyła się murem i nie chciała dopuszczać do siebie uczuć. Bała się kochać i być kochaną. Nie miała dobrego wzorca, którym mogłaby się inspirować. Nie chciała narazić kogokolwiek na taki los, jaki jej zgotowano. Musiała odpowiedzieć sobie na pytanie: czy dla prawdziwej miłości warto zaryzykować? Czy sobie poradzi? Koniecznie sprawdźcie! Ja nie mogłam się oderwać od czytania. Szkoda, że to już koniec tej serii.

"- Jak możesz mnie kochać, wiedząc, że cię zranię?
- Bo nie zranisz mnie tak, bym przestał o ciebie walczyć."

„Far Far Away” to kolejna część cyklu napisanego przez Annę Szafrańską. Ja przyznam szczerze, że nie czytałam poprzednich części, ale w ogóle nie przeszkadzało mi to  odnalezieniu się w sytuacji. Jest to książka, którą śmiało można czytać bez znajomości poprzednich tomów. Niemniej jednak jest ona tak genialna, że ja poprzednie tomy z pewnością mam w planie nadrobić!

Pola  Filip to dwójka ludzi, którzy w młodzieńczym wieku przeżyli na pewnej imprezie epizod pocałunku, który niestety został zwieńczony niefortunnym splotem zdarzeń, po którym kobieta zamknęła się na uczucia! Mijały lata, a Pola poukładała idealnie swoje zawodowe życie, w którym odnosiła ogromne sukcesy. Niestety zupełnie inaczej wyglądało to w jej życiu prywatnym.

Filip również stopniowo układał sobie życie, ale nigdy nie zapomniał o skrywanym uczuciu do Poli, które zostało w nim uśpione. Wszystko zmienia się, kiedy życie ponownie splata losy bohaterów, a Filip tym razem postanawia zawalczyć o Polę.

Bardzo polubiłam oboje bohaterów, pewność siebie Poli, jej charyzma, ale również i upór w dążeniu do celu, którego nie można odmówić Filipowi, spowodowały że para mimo wielu przeciwności pasowała do siebie idealnie! Dla mnie Ci dwoje dosłownie zostali dla siebie stworzeni! To jak Filip potrafił walczyć o uczucie Poli, która totalnie chciała odciąć się od uczuć było dla mnie godne podziwu!

„Far Far Away” to wspaniała, lekka, bardzo wciągająca powieść, którą nie można odłożyć, nim nie przeczytamy ostatniej strony! Autorka pisząc tę historię z dwóch perspektyw pozwoliła nam zrozumieć każdego z bohaterów. Poznajemy historię zarówno widzianą oczami Poli, jak również Filipa. Poza tym, sam styl w jakim autorka pisze, jest tak przyjemny do czytania, że sięgnięcie po każdą kolejną jej książkę to zaserwowanie sobie czasu idealnego!

Ja ze swojej strony bardzo polecam! Z pewnością się nie zawiedziecie!

Pola ...

• Przeczytane w 2024
  • Romans
  • Przeczytane 2024

Dodaj cytat z książki Pakiet Fairy Tales: Once Upon a Time / Happy Ever After / Far Far Away