Niewinne tarapaty

Edyta Folwarska Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekkie literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Lekkie
2024-02-14
2024-02-14

Bardzo słaba pozycja. O ile sam pomysł na fabułę ciekawy, to został koncertowo spaprany. Intrygi czasem prosto z seriali latynoskich, i to tych najgorszych. Głowna bohaterka jednym słowem - okropna. Główny bohater - szowinista i narkoman. Moim zdaniem szkoda czasu

Natalia jest znaną influencerka i dzięki temu dostaje propozycję zagrania w serialu "Niewinne tarapaty". Świat gwiazd zaczyna stawać dla niej otworem do spełniania marzeń, ale czy tego akurat pragnie? Dziewczyna zaczyna spotykać się z kandydatem na prezydenta Warszawy i wybucha skandal z udziałem paparazzi, którego chyba się nie spodziewała. Z pomocą przyjdzie jej ktoś, kogo w ogóle nie brała pod uwagę.

"-Musisz schudnąć- wycedził na powitanie rozkazującym tonem. Jeszcze raz ją zlustrował i głośno przełknął ślinę. Choć wszyscy mieli wrażenie, że raczej na nią splunie.
-Słucham? - udała, że nie rozumie , o co mu chodzi, bo przecież mogła się przesłyszeć
- Musisz schudnąć, czyli zrzucić kilka kilogramów. Przejść na dietę, pójść na siłownię- wymamrotał. "

Mam trochę problem z oceną tej pozycji książkowej. Główny fabuła to świat show-biznesu i tego co się dzieje za kamerami. Mimo że mam pierwszy raz do czynienia z twórczością pisarki, a sama Pani Edyta Folwarska ma już na swoim koncie kilka świetnie wydanych egzemplarzy, to momentami odnosiłam wrażenie, że to debiut literacki.
Na plus jednak bardzo spodobał mi się wątek tajemnicy sprzed lat i podejmowanych w związku z tym dojrzałych decyzji, dlatego też dzięki temu nie zrażam się do końca.

Jak wiecie bardzo lubię Edytę Folwarską i z chęcią sięgam po jej książki 🩷💕🩷❤️
"Niewinne tarapaty" to książka idealna na jeden wieczór i powiem Wam, że bardzo bardzo wciągająca ❤️

Natalia jest znaną influencerką oraz początkującą aktorką, której wróży się wielką karierę. Gdy dostaje główną rolę w serialu Niewinne tarapaty jest przeszczęśliwa. To szczęście nie trwa jednak długo ponieważ reżyser Stanisław jest dość ostry i brutalny w swych komentarzach a producent Eryk to według Natalii całkiem przystojny mężczyzna ale buc, burak, prostak i wróg 🙆😁. W dodatku Natalia wplątuje się w znajomość ze znanym politykiem, kandydatem na prezydenta Warszawy Krystianem Bielikiem, który nie dość że ma żonę to jeszcze "kocha" wszystkie kobiety. Jedna ustawka z paparazzi, wykreowana przez jej przyjaciółkę Paulinę zmienia wszystko. Znajomość staje się niebezpieczna i pod adresem Natalii zostają stosowane groźby i wyciągnięta jej największą tajemnica, której strzegła i która może zniszczyć jej życie i karierę. Wtedy pomocną dłoń wyciąga do nie pewien buc i burak 😉 a Natalia zaczyna rozumieć kogo darzy prawdziwą sympatią... Tylko czy nie jest za późno? Jak skończy się ta niebezpieczna gra? Kto tak naprawdę źle życzy Natalii? I jaka jest ta pilnie strzeżona tajemnica?

Pełna tajemnic, inyryg, ukazująca prawdziwy świat show-biznesu. Mówiąca, że to nie tylko ścianki, piękne stroje, makijaże, pieniądze i bajkowe życie. To wystawianie tego życia na wieczny ostrzał paparazzi, pełno zazdrości oraz to że jeden fałszywy krok, jedna zła znajomość mogą zniszczyć komuś życie i doprowadzić do depresji. Polecam zanurzyć się w świecie inflencerów ❤️🫶 jestem na tak 🔥🔥

Jak wiecie bardzo lubię Edytę Folwarską i z chęcią sięgam po jej książki 🩷💕🩷❤️

Teraz gwiazdy kina są znane z tego, że pokazują na Instagramie swoją prywatność, a nie dlatego że mają talent. Nie śledzę portali plotkarskich więc absolutnie nie wiem kto jest teraz na topie. Zdecydowałam się na lekturę tej książki tak zupełnie dla rozrywki, żeby przeczytać coś lekkiego, może pośmiać się z przywar współczesnych gwiazdeczek. To miała być lektura dla relaksu, dla odprężenia.

Liczyłam na zabawne, pełne uroku love story, a dostałam toksyczną relację. Syreny alarmowe wyjące od pierwszego spotkania. Miałam się zrelaksować, a mój poziom irytacji wzrastał z każdą stroną. Zachowanie bohaterów absolutnie nie do przyjęcia, podczas czytania zastanawiałam się jak można mieć takie klapki na oczach. W imię czego? Wątpliwej jakości kariery, chwilowego blasku, pieniędzy?

Show biznes rządzi się swoimi prawami i całe szczęście, że dla mnie to zupełnie obcy świat. Obca planeta wręcz. Autorka jednak zna ten świat i w związku z tym ja nie traktuje tej powieści jako fikcji literackiej, zwłaszcza że główny bohater jest inspirowany prawdziwą osobą. Wiadomo, nie jest to też reportaż, ale fabuła która silnie ukorzeniona jest w rzeczywistości. I ja tej rzeczywistości jednak wolę nie znać.

Narkotyki, polityka, duże pieniądze, dziecko za oceanem, upozorowana śmierć, powierzchowne relacje. Sporo się tutaj dzieje, dynamika akcji na prawdę duża. Czyta się bardzo szybko, i bardzo szybko o tej książce zapomnę.

Mogłaby to też być historia z morałem jak nie pakować się w relację, która będzie niszczyć na każdym kroku. Ale autorka zakończyła ją tak jak zakończyła chyba licząc na to, że słowa żyli długo i szczęśliwie to przepowiednia która się spełni, takie magiczne zaklęcie, które zmienia rzeczywistość.

Tym razem nieudane spotkanie. Bywa i tak.

Porażka. Brak mi słów by to skomentować.

Porażka. Brak mi słów by to skomentować.

Boże co za gówno, mogłam te pieniądze wydać na ptasie mleczko, nie byłabym znudzona i sfrustrowana. Pani autorka powinna zostać przy pisaniu do szuflady

Edyta Folwarska przenosi nas w świat influencerów i show biznesu, gdzie sława i pieniądze są na wyciągnięcie ręki, ale za nimi kryją się też liczne pułapki. W tej historii, główna bohaterka Natalia, influencerka i aktorka z milionowym followingiem, zdobywa rolę w serialu "Niewinne tarapaty", tylko po to, by odkryć, że świat show biznesu jest daleki od ideału - pełen chamstwa i mobbingu.

Pomimo ciekawego tematu, książka nie spełniła moich oczekiwań. Relacja między influencerką a kandydatem na prezydenta Warszawy wydaje się zbyt płaska, a akcja mimo nie wnosi niczego nowego ni ciekawego do życia 😪
. Autorka porusza ważne tematy, ale robi to dość enigmatycznie, co sprawia, że fabuła staje się przewidywalna. Do tego książka jest dość krótka więc nie ma tu zbyt dużego pola do pracy nad akcją.

Jednak nie wszystko stracone. Folwarska umiejętnie wplata w fabułę tajemnice, co momentami nadaje historii pewnego uroku i pozwala się nieco zabawić. Mimo średniego wrażenia z tej pozycji, myślę że warto dać szansę innym książkom autorki, które mogą okazać się znacznie bardziej przyjemne w odbiorze.

O ile pomysł był bardzo ciekawy i na czasie...instagram..fallowersi..romans serial..nutka tajemniczosci...tak coś się nie zgrało.
Myślałam,że to będzie lekki , miły przerywnik na wieczór,a otrzymałam historię,ktora nie do końca do mnie przemawia.Za dużo chaosu chwilami.

To co mi się podobało w książce to pokazany świat celebrytow...pełen chamstwa,zawiści,zazdrości..gdzie po trupach idzie się do celu..gdzie narkotyki są jak cukierki,a załatwianie spraw przez łóżko to standard...a dodać politykę to już mamy jazdę bez trzymanki...I ten świat ma się nijak do tego co widzi postronny człowiek.

Ta książka zapowiadała się ciekawie – miała być to lekka historia z nutką tajemniczości. Opowieść o zaufaniu i walce z przeciwnościami losu. Jednak co otrzymaliśmy?

Otrzymujemy historię, której brakuje głębi i bohaterów, którzy niczego ważnego sobą nie reprezentują. Świat przedstawiony jest ledwo zarysowany, przez co ciężko jest wczuć się w historię Natalii, a ponadto, czytając tę książkę, kilka razy czułam się niemal jak na seansie reklam czołowych marek modowych.

Brakuje tu też bohatera, który byłby dobrym wzorcem do naśladowania. Główni bohaterowie są płytcy i często zachowują się irracjonalnie w sytuacjach, w których zostali postawieni.
.   .   .    .
„Niewinne tarapaty” niestety nie stały się moją ulubioną książką. Pomysł na fabułę – znakomity, jednak w jego realizacji zabrakło czegoś, co poruszyłoby serce i sprawiło, że historia zostałaby na dłużej w pamięci.

Jesteście fanami seriali? Bo ja ich nie oglądam, ale ten motyw w książce lubię.
Chętnie czytam książki, w których autorzy pokazują nam serialowy czy filmowy świat.
I właśnie ta książka zabiera nas do środowiska celebrytów, byśmy poznali Natalię i jej wcale nie filmowe problemy.
Przyznam, że nawet ją polubiłam, choć nie do końca popierałam jej niektóre decyzje. Moim zdaniem była za mało asertywna i nie słuchała swojej intuicji, co przysporzyło jej problemów. Ale nic więcej nie zdradzę, reszty dowiecie się z książki.
Świat, który widzimy na szklanym ekranie, jest pięknie wykreowany, ale nijak ma się do rzeczywistości. Współpraca, pomoc, życzliwość...zapomnij... raczej rywalizacja, eliminacja i podgryzanie konkurencji wszelkimi sposobami. A także chamstwo, buractwo, seks, narkotyki i chęć zabłyśnięcia za wszelką cenę. Taki gorzki obraz wyłania się z tej książki. A kiedy do tego dodamy politykę, to już jest jazda bez trzymanki.
Powiem Wam, że dobrze się bawiłam podczas lektury, bo książka jest lekka i szybko się ją czyta. A bohaterów jednych się lubi, innych nienawidzi. Ja właściwie to polubiłam tylko Paulinę, koleżankę Natalii. Wydawała mi się taka najbardziej normalna, bo i Natalia czasem mnie wkurzała. A już jej związki, a może raczej kontakty damsko-męskie, uważam za niezbyt mądre. Spotykać się z kim tylko po to, żeby o tym pisali, no nie, to płytkie i potwierdzające regułę, że celebryci wszystko robią na pokaz. A czy w ich związkach jest prawda...no nie wiem...
Momentami ta historia była trochę niewiarygodna...przynajmniej jak dla mnie, ale jako rozrywka nie była zła.
Sami oceńcie jak Wam się spodoba.

Jesteście fanami seriali? Bo ja ich nie oglądam, ale ten motyw w książce lubię.

• Papier
  • Książka recenzencka
  • Romans, Literatura obyczajowa
  • Przeczytane 2024
  • Prapremiery, recenzje

Dodaj cytat z książki Niewinne tarapaty