Już nie pytaj

Okładka książki Już nie pytaj Jolanta Poźniak
Okładka książki Już nie pytaj
Jolanta Poźniak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2024-01-01
2024-01-01
kobieta trauma molestowanie

Jolanta Poźniak w powieści “Już nie pytaj” poruszyła bardzo ważne i trudne tematy społeczne, które dotykają wiele osób. Wykorzystanie seksualne dzieci, alkoholizm rodziców i przemoc domowa, to problemy wobec których trudno przejść obojętnie. Nawet jeżeli samemu się tego nie doświadczyło. A co dopiero, gdy nasze dzieciństwo tak wyglądało, a osoby które miały nas chronić, to krzywdziły? Z tymi problemami mierzą się Weronika i Barbara. Kobiety muszą przepracować doznane krzywdy i na nowo nauczyć się radzić sobie z własnymi emocjami. Bardzo ważne jest skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy pomogą uporać się z doznaną krzywdą. Jednym z elementów terapii jest zadawanie pytań, nawet tych trudnych i bolesnych.

Książkę czytałam na raty z uwagi na bardzo duży ładunek emocjonalny jaki ona niesie. Specyficzna narracja sprawiła, że bardziej odczuwałam przeżycia bohaterek. Ból, rozpacz czy bezsilność to uczucia, które towarzyszyły mi przez większość czasu czytania książki. Ale też pojawiła się nadzieja, radość i wiara, że można uporać się z przeżytą traumą. Ta historia przeczołgała mnie emocjonalnie.

• Obyczajowe
  • Samodzielne
  • Prapremiery, recenzje
  • Patronat
  • Wyzwanie 2024

Dodaj cytat z książki Już nie pytaj