Dobranoc, Misiu!

Okładka książki Dobranoc, Misiu! Joshua George
Okładka książki Dobranoc, Misiu!
Joshua George Wydawnictwo: JUPI JO! Seria: Seria z latarką interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Seria z latarką
JUPI JO!
2021-07-22
2021-07-22
2+ książka z latarką

Moje dwuletnie dziecko polubiło książki z tej serii. Część o małpce to był u nas hit. Część poświęcona misiowi też się podoba, ale nie jest jeszcze aż tak zaczytana, bo miała konkurencję w lego;) Miś chce iść spać, ale najpierw sprawdza, czy jego przyjaciele już się położyli. Tekst to bardzo zgrabnie napisany wierszyk, zrozumiały dla dwulatka. Ilustracje są proste, przyjemne dla oka. Kartonowa latarka to chyba to, co maluchy lubią najbardziej. Szukanie w ciemności poszczególnych zwierząt potrafi być zajmujące dla maluch. Warto sięgnąć po tę książkę.

Gdy zapada noc i czas kłaść się do łóżka. Brązowy uroczy misio postanawia przejść się po całym lesie i powiedzieć zwierzętom „Dobranoc”.
Lecz, zanim ich odnajdzie będzie musiał pod osłoną nocy intensywnie ich poszukać❓

„Dobranoc, Misiu!” jest przepiękną ilustrowaną książeczką dla najmłodszych czytelników, którzy z pewnością z wielkim zaciekawieniem będą poszukiwać wraz z misiem jego przyjaciół.
Krótkie rymowanki i prosty zrozumiały tekst z pewnością zaciekawią niejednego słuchacza.
Latarka, która jest dołączona do książeczki sprawi, że w naszych milusińskich obudzi się ciekawość i chęć poszukania zwierząt, którym to uroczy miś życzy „Dobranoc”.🌛
Używając latarki pod osłoną nocy w magiczny sposób zobaczymy wszystkie leśne zwierzęta.
Nasza Pola, pomimo że ma już 4-latka jest zauroczona tą książeczka i bardzo chętnie do niej sama wraca.

Z całego serduszka polecamy ❤

Nadeszła już noc. Na niebie pojawiły się gwiazdy i księżyc, lecz miś przed położeniem się spać musi odwiedzić swoich przyjaciół i powiedzieć im dobranoc.
Wyruszył więc przez las, ale samemu trudno mu znaleźć zwierzątka, więc prosi cię czytelniku, abyś mu w tym pomógł.
🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻
"Dobranoc, misiu!" To książeczka dedykowana dla dzieci powyżej drugiego roku życia, ale również młodszych czytelników z pewnością ta książeczka mocno zaciekawi.
Mój 15-miesięczny synek z ciekawością bawił się latarką dołączoną do książeczki i oglądał, przyświecając nią zwierzątka schowane za zaciemnioną folią.
Książeczka podsiada krótki rymowany tekst, który z przyjemnością się czyta i z pewnością nie znudzi małego czytelnika. Najfajniejsze jest to, że tą książeczką również można się bawić, uczyć spostrzegawczości i wymyślać dodatkowe zabawy, np. można szukać zwierzątek, których szuka miś, ale także można liczyć listki lub wystające trawy albo wyszukiwać innych zwierzątek i policzyć ich ilość, wszystko zależy od waszej kreatywności.
Sama jestem zauoczona tą książeczką, posiada bardzo słodkie ilustracje, okładka książeczki jest miła w dotyku, a ja jako dorosły czytelnik sama z ciekawością świeciłam latarką i sprawdzałam, co ukrywa się w nocy w lesie.
Jestem pewna, że ta książeczka spodoba się każdemu dziecku i będzie idealna nie tylko na dobranoc, ale również na zabawę w ciągu dnia.

🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻

Niedźwiadek szykuje się do snu, a my razem z nim szukamy jego leśnych przyjaciół i życzymy im dobrej nocy.
Największą frajdę sprawia szukanie zwierzątek przy użyciu specjalnej latarki. Strony pokryte są folią i obrazki są mało widoczne, ale w momencie wsunięcia latarki obraz staje się jaśniejszy. Antek jest tym zachwycony, tym bardziej, że jeszcze nie mieliśmy do czynienia z takimi książeczkami.

Ale też żegnanie się z poszczególnymi zwierzątkami przybliża nas do snu, ponieważ na sam koniec to ja życzę dobrej nocki Antkowi. I zostaje tylko buziaczek, przytulasek i idziemy spać 🥰

Tą książeczką na pewno będą zainteresowane młodsze dzieci od Antosia. Ale pierwszy raz książeczkę pokażcie dziecku w trakcie dnia, a nie wieczorem! Na bank będzie szał na latarkę i nic nie wyjdzie ze spania.

Także książeczka sprawdzi się w trakcie dnia do ćwiczenia spostrzegawczości, a wieczorem do spokojnego zasypiania.

Razem z Antkiem polecamy
❤️

Innowacyjne książki, to chyba coś co uwielbia każdy i to bez względu na wiek. Skoro my, dorośli gonimy za nowymi bajerami, to ciężko dziwić się dzieciom, że i one chętniej sięgają po coś niezwykłego.

"Dobranoc, misiu!", to książka niezwykła, która zauroczy każdego i chociaż jest dedykowana do włączenia w wieczorny rytuał, to zapewne dzieci będą chciały po nią sięgnąć o każdej porze dnia.

Miś szykuje się do snu, tak samo jak jego przyjaciele. Naszym zadaniem jest odszukanie zwierzątek i życzenie im dobrej nocy.

Cała magia tkwi w elementach pokrytych folią- normalnie widać na nich niewiele, ale jeśli weźmiemy magiczną latarkę z łatwością odnajdziemy wszystkie postaci.

Latarkę wkłada się dość prosto, co z pewnością jest plusem. Cały mechanizm jest niby prosty, a w dalszym ciągu mnie zachwyca ❤️

Zabawa z książeczką to cudowne ćwiczenie dla dziecka- ćwiczymy spostrzegawczość, powtarzamy nazwy zwierząt, trenujemy koordynację oko-ręka, a przede wszystkim robimy to z uśmiechem na buzi 🙂

W mojej opinii to jeden z większych hitów dla najmłodszych ❤️

Czytacie Waszym pociechom książeczki przed spaniem? U mnie wygląda to różnie, kiedyś zdecydowanie bez bajki do snu nie mogło się obejść, później jakoś to przycichło, dziewczyny przestały się upominać, a ja jakoś to zaniedbałam. Ale ostatnio postanowiłam wrócić do tego zwyczaju i to nie tylko przed snem 😀 Dzięki uprzejmości tak wspaniałych wydawnictw jak Jupi Jo, nasza biblioteczka rozrasta się o naprawdę ciekawe i prześliczne pozycje. Jedną z takich właśnie książeczek jest "Dobranoc, misiu!", która choć dedykowana jest dla dzieci w wieku od 2 lat wzwyż, moja prawie 6 latka jak tylko ją zobaczyła, to nie mogła doczekać się wyszukiwania zwierzątek, dołączonym do niej gadżetem. A że wpierw chciałam porobić zdjęcia, musiałam ją skrzętnie gdzieś ukryć, ale to oczywiście nie powstrzymało mojego dziecka od dziennych pytań, czy może zrobiłam już te zdjęcia i czy może w końcu książeczkę wziąć 😅 I dziś nastał ten dzień, kiedy z niezwykle wielkim bananem na twarzy mojego dziecka, "Dobranoc, misiu" nie zazna spokoju 😆

Gadżet, o którym wspomniałam Wam wyżej, to ta niepozorna latarka, którą tu widzicie. Ale niech Was nie zwiedzie jej zwykły wygląd, bowiem dla dziecka to magiczna latarka, dzięki której będzie ono mogło znaleźć pochowane na kartach książki zwierzątka.

U dołu każdej strony mamy miejsce na wsunięcie dołączonej latarki i wtedy dzieje się magia 😊

Niezwykle fajny i oryginalny pomysł na krótką i ciekawie zrobioną opowiastkę do snu. Mamy w niej praktycznie wszystkie elementy, które idealnie sprawdzą się jako historia do poduszki. Po pierwsze - rymowany tekst, bardzo przyjemny, pokazujący dzieciom jak można w miły sposób pożegnać się z przyjaciółmi. Po drugie przyjemne dla oka obrazki, kolory stonowane, co wg mnie wprowadza już w ten błogi nastrój snu. W końcu ciemności i szarości, księżyc, gwiazdki - wszystko to kojarzy nam się od razu z zasypianiem. No i samo szukanie zwierzątek jest bardzo interesujące, każdemu z nich nasze dziecko może powiedzieć dobranoc, co z pewnością będzie dla niego naprawdę ciekawe. A dodatkowo pomysł z latarką stanowi z pewnością nowy i bardzo oryginalny sposób na zainteresowanie dziecka daną książką. My pierwszy raz spotykamy się z taka formą wyszukiwanki i powiem szczerze, że jestem nią zachwycona. Moje dzieci również! Do tego możemy też poćwiczyć nazwy zwierząt, co też stanowi dodatkowy plus tej książki. Kartonowe strony są wytrzymałe, przez co jedyne o co można się bać to dewastacja latarki 😜 Książeczkę oczywiście polecamy, myślę, że maluchy będą nią mocno zaciekawione! 😍

Zapadł zmrok i przyszedł czas na sen. Miś wyrusza przez las, by każdemu ze swoich przyjaciół życzyć dobrej nocy. Jednak nie może ich znaleźć! Z pomocą przychodzi mały czytelnik. Latarka w dłoń! I szukamy przyjaciół misia 😊

To fantastyczna książeczka do wieczornego czytania. Nie tylko tematycznie 😉 krótki, rymowany tekst otula nas i uspokaja.
Podoba mu się też, że by odnaleźć zwierzątka latarkę wsuwamy miedzy strony ❤️
Książeczka ma nie za duży format, grubą okładkę, zaokrąglone krawędzie i sztywne strony- doskonała jakość idealna dla małych rączek ❤️ no i do tego nie zapominajmy o uroczych ilustracjach 😉
Jeśli szukacie książeczki z latarką dla młodszych dzieci, to będzie doskonały wybór 👍

Podoba mu się też, że by...

Za oknem zapada zmrok... Pora już spać. W lesie zwierzątka również szykują się do snu.
W książce "Dobranoc, misiu"
wraz z tytułowym bohaterem mały czytelnik przemierza las i żegna się z jego przyjaciółmi życząc dobrej nocy.

Główną atrakcją książki są ilustracje w formie zaciemnionej, kolorowej folii i właśnie na niej odszukujemy leśnych mieszkańców przy pomocy załączonej specjalnej latarki. Dzięki tej technice, dziecko rozwija i doskonali percepcję wzrokową.

Krótka, wierszowana treść sprzyja aktywnemu czytaniu - dziecku bardzo szybko wpada w ucho czytany przez rodzica tekst i w lot go zapamiętuje i "czyta" książkę wraz z rodzicem.

W książce "Dobranoc, misiu"

Ta wyjątkowa książka będzie świetną lekturą przed snem, gdyż główny bohater – Miś również planuje położyć się spać, jednak przed zaśnięciem chce pożegnać się z przyjaciółmi. Do książki dołączono specjalną kartonową latarkę, za pomocą której młody czytelnik pomoże misiowi znaleźć lisa, jelenia, królika oraz wiewiórkę. By to zrobić musi wsunąć kartonową latarkę pomiędzy strony książki, a specjalną czarną folię.

Niewielka ilość tekstu i rymowana formy, która dzięki swojej rytmiczności i rymom sprzyja zainteresowaniu ciągiem dalszym sprawiają, że dzieci z zaciekawieniem słuchają opowiastki i aktywnie uczestniczą w poszukiwaniach. Natomiast urocze ilustracje przyciągają uwagę czytelnika.

Ponieważ książka dedykowana jest najmłodszym czytelnikom zadbano o odpowiedni, kwadratowy format, zaokrąglane rogi oraz wytrzymałe kartonowe strony i sztywną okładk. Polecam.

Ależ to urocza książka :)

👉polub i zapisz post na później 👈

Mała kartonowa książka z dołączoną latarką raz dwa uśpi nasze dzieci, ale najpierw musimy pomóc misiowi odnaleść jego przyjaciół.
Zasadę działania zobaczycie w rolce.

Książka jest całokartonowa, ma zaokrąglone rogi i niewiele tekstu.
Nada sie dla najmłodszych

- Podoba Ci sie ? Daj znać w komentarzu -

Ależ to urocza książka :)

👉polub i zapisz post na później 👈

Zasadę działania zobaczycie w rolce.

Książka jest całokartonowa, ma zaokrąglone rogi i niewiele tekstu.
Nada sie dla najmłodszych

• A Posiadam
  • Dziecięce
  • Mela
  • Współpraca

Dodaj cytat z książki Dobranoc, Misiu!