Dobranoc, małpko!

Okładka książki Dobranoc, małpko! Joshua George
Okładka książki Dobranoc, małpko!
Joshua George Wydawnictwo: JUPI JO! Seria: Seria z latarką interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
12 str. 12 min.
2023-01-01
12 min.
Joanna Olejarczyk
ksiązka z latarką ksiązka na dobranoc 2+

Czytanie nie musi być nudne, a z książkami aktywizującymi jest to wręcz niemożliwe! 😉

Słyszeliście kiedykolwiek o książkach z latarką? Nie? W takim razie czas to nadrobić 😉. Takie książki dają dziecku wspaniałą okazję do ćwiczeń motoryki małej i jednocześnie zwracają ich uwagę. Dzięki temu możemy liczyć, że nawet maluchy skupią się na dłużej i z przyjemnością będą sięgały po książkę.

Dobranoc, małpko! 🐒🐵 to druga część wspaniałej, latarkowej serii. Jak zapewne się domyślacie książki te mają ogromne wzięcie i już niebawem będziemy mogli testować 3 część 😊.

Zbliża się pora spania, ale nie wszystkie zwierzątka są już gotowe do spania. Naszym zadaniem jest odnaleźć przyjaciół tytułowej małpki.

Na każdej rozkładówce znajdziemy obrazek przykryty ciemną folią, jeśli włożymy w odpowiednim miejscu latarkę dzieje się magia i wszystkie rysunki są znacznie wyraźniejsze. Zupełnie tak jakbyśmy używali prawdziwej latarki!

"Dobranoc, małpko!" to propozycja dla maluchów, gdzie oprócz latarki czeka na nie także prosty rymowany tekst, kolorowe strony no i ukochane zwierzątka!
Fenomen tej książki polega na dwóch sklejonych stronach, pomiędzy które wsuwa się tekturową latarkę i podświetla obraz. Na każdej takiej stronie dziecko ma dodatkowo odszukać konkretne zwierzę.

Książka wspiera rozwój dziecka, zarówno mowę jak i precyzję ruchów. Dodatkowo rozbudza wyobraźnię i ciekawość.

Myślę, że sprawdzi się już u roczniaków a nawet i młodszych dzieci przy udziale rodzica. U mnie korzysta z niej głównie 2-latek ale i 4-latek nie pogardzi :)

Książka wspiera rozwój...

Uwielbiam tę książkę 🤭 Jest rewelacyjna, świetna, niezwykła, zachwycająca. W środku znajdziecie rymowany tekst, w którym małpka życzy innym zwierzętom dobrej nocy. Ale najpierw trzeba te zwierzątka odnaleźć. A jak? O tym za chwilę 😉

Treść jest spokojna, więc sprawdzi się przy wieczornym czytaniu. A jak się odpowiednio moduluje głosem, to sukces gwarantowany.

Zwykle w książkach skupiamy się na treści, ale w tym przypadku mnie najbardziej zachwyca magiczna latarka. Wsuwa się ją pomiędzy strony co powoduje „podświetlenie” tylko tego miejsca, w którym znajduje się strumień latarki. Dla mnie jest to książka z efektem „WOW!!!”. I nie tylko mnie tak zachwyca, bo córka mogłaby z nią siedzieć godzinami 🤭

Jeśli szukacie nietypowej i angażującej książeczki dla maluszka, to właśnie ją znaleźliście 😁.

Zwykle w...

Książka ta zauroczyła mojego dwulatka, nie zdążyliśmy nawet wrócić do domu z targów książki, a kartonowa latarka przeszła już swoje i musiałam ją okleić taśmą, by przetrwała. Fajnie trafić na książkę, którą dziecko chce oglądać i się nią bawić. Prosty wierszyk, przejrzyste, kolorowe ilustracje i zabawa z latarką - nie trzeba nic więcej dla dwulatka.

• Dziecko

Dodaj cytat z książki Dobranoc, małpko!