Porwana. Niebezpieczna znajomość

Okładka książki Porwana. Niebezpieczna znajomość
Sylvia Bloch Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Niebezpieczna znajomość (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Niebezpieczna znajomość (tom 1)
Novae Res
2021-05-25
2021-05-25
9788382193282

Jeśli w XXI wieku dwa "złoczyńcy", którzy mają porwać córkę biznesmena, nie wiedzą jak ona wygląda, to dla mnie trąci to szeroko zakrojonym absurdem. A potem (sześć stron dalej) on ją spotyka przypadkowo w barze, ratuje z opresji to... No ludzie...
Stadium zaimkozy w akapitach rozwala - stężenie zaimka "jej" powala na łopatki. Zdarzają się też literówki np Sopfia zamiast Sophia.
Niekończące się opisy co kto ma na sobie i jak wyglądają pomieszczenia. Nie dość tego moi drodzy, bohaterka, która ucieka! (UCIEKA) ma czas, żeby się rozejrzeć po pięknym jasnym pomieszczeniu, gdzie po prawej jest jadalnia - ten opis ma pół strony... Eeeee albo uciekasz albo robisz inwentaryzację...
BLOKI tekstu... naprawdę bloki tekstu... przez które ciężko się przedrzeć. A przy wprowadzaniu nowego bohatera (Sophia, Martn) należy conajmniej z 10 razy podać ich imię! DOBRA! ZAKUMAŁAM! jej ojciec ma na imię MARTIN! damnit!

Parsknięcie śmiechu wyrwało mi się z gardła na przypis, że w rodzinie mafijnej rządzi capo... poziom wiedzy: Wikipedia. Brak słów... a czytam dużo.

Pomysł był naprawdę fajny... ale wykonanie - fatalne.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ana, nasza główna bohaterka na pozór jest normalną, młodą dziewczyną. Ma jedną prawdziwą przyjaciółkę i poza wpływowym ojcem biznesmenem, wiedzie całkiem normalne życie. Jednego czego nie znosi to fakt, że wszędzie za nią chodzi jej ochroniarz. No ale cóż, takie bywają uroki, kiedy ma się wpływowego ojca.
Pewnego razu pod nieobecność ojca postanawia zaszaleć i udać się do klubu z przyjaciółką. Egzaminy zaliczone, nikt jej nie pilnuje, jeżeli nie licząc ochroniarza – czego chcieć więcej? Kiedy nieziemsko przystojny mężczyzna ratuje ją z opresji, dziewczyna traci dla niego głowę. Do tego stopnia, że pod wpływem chwili zapomina o całym świecie i całuje go… Nie wie wtedy jeszcze, że mężczyzna jest kimś innym niż tym, za kogo się podaje. A cały jej dotychczasowy piękny świat zamieni się w horror, jakiego w życiu nie widziała…
Kochani, powiem Wam szczerze, że na tę pozycję trafiłam przypadkiem. Nie widziałam jej na bookstagramie, więc tym bardziej dziękuję Sylwii za egzemplarz i możliwość recenzji.
Ta pozycja jest idealnym przykładem na to, jak książka może ogromnie zaskoczyć czytelnika. Po lekturze nie oczekiwałam w sumie niczego, bo mafii trochę już przeczytałam. Ale ta historia jest zdecydowanie rollercoasterem emocji. Nie znajdziecie tu strzelaniny, rozbojów itp. Nie będzie tu cukierkowej miłości i seksu w pierwszym rozdziale. Znajdziecie w niej mnóstwo emocji, niezwykle waleczną i dzielną bohaterkę, a także bohatera, który musi wybrać między tym, co podpowiada mu serce i rozum. Będą musieli wybierać między uratowaniem ukochanej osoby i sobą.
Bohaterowie, niby na pierwszy rzut oka są różni od siebie, ale oboje dużo przeżyli i tak samo mają waleczną naturę. Ana od małego wychowała się bez mamy, dzięki czemu musiała szybko dorosnąć i stać się kobietą, natomiast Patrick jako dziecko widział, jak jego rodzice umierają, zastrzeleni przez mafię. Takich rzeczy dziecko nie powinno widzieć. Potwierdza to tylko fakt, jakie piętno odbiło to na nim w przyszłości.
Książkę czyta się zdecydowanie szybko, co uważam za duży plus. Akcja toczy się swoim tempem, gdzie miejscami jest niebezpiecznie i mrocznie, ale znajdziemy w niej również odrobinę wytchnienia i spokoju. Lektura kryje więcej zagadek i tajemnic, niż na początku myślałam. Obstawiałam lekturę na jeden wieczór, o której zapomnę zaraz po przeczytaniu, a dostałam historię, której kontynuacji nie mogę się doczekać.
Jedyne co przeszkadzało mi w książce to zbyt dużo opisów. Ale ilość emocji i tajemnic, jakich dostarczyła mi lektura, zdecydowanie wybacza wszystko inne.
Kochani nie pozostaje mi nic innego, jak polecić Wam tę lekturę.
A Tobie Sylwio gratuluję cudownego debiutu i pamiętaj, że wypatruję kolejnej części!

Pewnego razu pod nieobecność ojca postanawia zaszaleć i udać się do...

Sylvia Bloch "Porwana"
Wyd. @wydawnictwo_novaeres 🔥
-------------------------------------------
Ana jest córką gangstera i nie ma łatwo w życiu. Na każdym kroku musi mieć ochronę i nie ma normalnego życia. Kiedy jednak udaje jej się wyjść do klubu poznaje w nim tajemniczego przystojniaka.
Jednak los zgotował jej gorsze piekło. Zostaje porwana przez grupę lokalnej mafii. Jest więziona dla ważnych papierów wartościowych, które chcą oni pozyskać za jej wolność. Ale to jeszcze nie jest najgorsze, ponieważ jednym z jej porywaczy jest nie kto inny a ten cudowny przystojniak z imprezy. 🔥Od tamtej pory mężczyzna stara się ją jakoś ochronić jednak tajemnice coraz bardziej szkodza jej na każdym kroku.
Kiedy zaczęłam czytać tą historię myślałam że będzie tak jak wszystkie o porwaniach . Jakze bardzo się myliłam 🙈od razu główny bohater oczarował mnie i okręcił sobie wokół palca 🤭nie mogłam przestać czytać i tylko czekałam na moment w którym będzie tak jak chce. Jakie było moje mega zaskoczenie kiedy przeczytałam koniec.... Myślałam że serce mi pęknie 😭cały czas powtarzałam, że to nie może się tak skończyć. To jest niemożliwe. Jednak na szczęście ta historia będzie miała kontynuacje i kamień spadł mi z serca.🤭Autorka wywołała u mnie wiele emocji. Przez większość książki czułam smutek i ból jednak w niektórych momentach moja radość była ogromna i chciałam tego więcej. Takie książki można czytać i czytać i powiem wam, że gdyby mnie ta historia ominęła miałabym ogromny żal że jej nie poznałam ❤️ja chcę jeszcze więcej Patricka 😍🔥🤭

Sylvia Bloch "Porwana"
Wyd. @wydawnictwo_novaeres 🔥
-------------------------------------------
Jednak los zgotował jej gorsze piekło. Zostaje porwana przez grupę lokalnej...

Sylvia Bloch „Porwana. Niebezpieczna znajomość”

Ana jest córką znanego biznesmena Martina Shiresa. Przez nadopiekuńczego ojca jest kontrolowana na każdym kroku. Pewnego wieczoru, razem z przyjaciółką Lidią wybiera się do klubu, oczywiście w asyście kierowcy i ochroniarza w jednym. Na miejscu nie obyło się bez zaczepek nachalnych facetów. Z opresji wybawia ją przystojny i czarujący mężczyzna. Dziewczyna miło spędza z nim krótką chwilę, skrada mu namiętny pocałunek i wychodzi z imprezy. Ana nie spodziewa się, że jej wybawca okaże się gangsterem, który ją porwie dla zdobycia ważnych dokumentów od jej kochanego tatusia. Niestety, sprawa jeszcze bardziej się skomplikuje, gdy plan przekazania panny Shires nie pójdzie po dobrej myśli. Jak potoczy się akcja?

„Była młoda i piękna, ale szary zepsuty świat przesiąkł ją do głębi.”

Powieść o bolesnych wydarzeniach. Przeszłość Patricka jest naszpikowana cierpieniem i stratą bliskich osób. Miał wybór normalnego życia, lecz obrał ciemniejszą stronę. Jego zachowanie jest dwojakie: bywa przerażający, a później staje się troskliwy. Ana nie miała wolności i swobody. Podobał mi się ten szkic postaci. Ich znajomość jest pełna zawirowań, niebezpieczeństw i stoi pod wielkim znakiem zapytania. Widać, że jest między nimi chemia i pożądanie, czuć przez kartki ten wzajemny magnetyzm, ale mężczyzna stawia opory, a Ana nie daje się zwieść.

Polecam ten romans mafijny. Porywająca historia miłosna z zaskakującym zakończeniem. Kto by pomyślał, że to debiut.

„Prowadził w tańcu, jakby ćwiczył od lat, a ja poddawałam się mu chętnie, bo nie byłam w tym najlepsza. Obracał mnie, po czym łapał w ramiona, a mnie robiło się gorąco, gdy czułam jego bliskość. Patrzyłam mu wtedy głęboko w oczy, chcąc powiedzieć mu samym spojrzeniem, jak bardzo mi na nim zależy.”

Sylvia Bloch „Porwana. Niebezpieczna znajomość”

Wiele razy wspominałam, że mam wielką słabość do powieści z gatunku romans mafijny. Od razu pewnie skrzywicie się, bo ostatnio rynek wydawniczy przesycony jest takimi książkami, lecz zaskoczę was. Ta lektura zdecydowanie wyróżnia się na tle tych, które dotąd przeczytałam. Dlaczego, zaraz spróbuję w skrócie wam wyjaśnić.

Autorka tutaj postawiła na realizm i to już jest wielki plus. Bez owijania w bawełnę, po prostu wrzuca nas w prawdziwy wir gangsterskiego świata, gdzie liczy się władza, pieniądz i siła. Na sentymenty i litość nie ma tu miejsca. Jednak czy pod grubą powłoką pancerza, ci ludzie siejący postrach w mieście, na pewno mają zimne jak lód i twarde jak skała serca?

Ana Shires to piękna, inteligentna dwudziestoczteroletnia córka wpływowego biznesmena. Żyjąca stale pod kloszem, kontrolowana i ograniczana, pewnego wieczoru buntuje się. Wraz z przyjaciółką wymyka się do klubu, gdzie poznaje tajemniczego mężczyznę, który zawrócił jej w głowie. Jeden, krótki i namiętny pocałunek odmieni jej życie na zawsze.
Następnego dnia zostaje niespodziewanie porwana przez grupę przestępczą rządzoną żelazną ręką przez dwóch braci. Ma być kartą przetargową mafii w interesach z jej ojcem.

Kim jest facet z klubu? Czy dziewczyna jeszcze kiedyś go zobaczy, a może nastąpi to o wiele szybciej niż przypuszczała? Czy uwięziona doświadczy wielu krzywd i upokorzeń? Kto jest jej oprawcą?

Wiecie co, naprawdę pozwoliłam pochłonąć się tej intrygującej historii, która nie tylko mną wstrząsnęła, wywołała masę emocji i wrażeń, ale także poruszyła oraz zasmuciła. Nie jest to typowy romans, gdzie rodzi się uczucie, wybucha pożądanie, które kończy się happy endem pary na całe życie. Niestety nie w tym przypadku.

Pani Sylvia ukazuje realne życie i to, że nie zawsze bywa ono bajkowe. Oboje bohaterowie są osobami skrzywdzonymi przez los. Stracili bliskie osoby, a żałobę noszą głęboko w sercu i mimo upływu lat, ten ból nie staje się mniejszy. Wszystkie postacie są genialnie wykreowane. Co dziwne nawet te, które uchodzą za czarne charaktery, przypadły mi do gustu i polubiłam ich zadziorność, nieustępliwość, brak zahamowań oraz tę mroczność.

Powiem wam, że na łamach kart mamy najprawdziwsze, mafijne życie, bezwzględnych członków tej organizacji i ciągły strach jaki wokół siebie roztaczają. Nie znajdziecie tu co kilkanaście stron przesadzonych i wyuzdanych scen seksu, co sprawia, że zaczytywana treść jest konkretna oraz pełna ciekawych wydarzeń. Oczywiście jest kilka scen zbliżeń, jednak są przedstawione ze smakiem i nie brakuje w nich ognia namiętności. Moja wyobraźnia szalała i podsuwała przeróżne obrazy, które podgrzewały atmosferę jeszcze bardziej.

Zachęcam was moi drodzy do tej niezwykłej lektury. Bohaterka przeżywa tu bowiem huśtawkę emocji i jest niepewna tego co przyniesie jej kolejna chwila. Zaś Patric jest rozerwany na dwie części. Jedna jest lojalna bratu, ale druga wyrywa się w stronę ukochanej.

Jak myślicie co wybierze ten dumny mężczyzna? Będzie lojalny prawom mafii? Zakończenie mnie powaliło, nie zaprzeczę, że byłam wściekła i rozczarowana. Nie znoszę, gdy ostatnie stronice doprowadzają mnie do bezkresnego smutku i rozbicia.

Droga autorko, ja błagam i żądam, nawet grożę. Proszę o kolejną część, która zabliźni rany w moim sercu. Ta opowieść nie może się w takim miejscu urwać, o nie!

Autorka tutaj postawiła na realizm i to już jest...

Myślałam, że będzie to coś mega porywającego nooo ale byłam w błędzie i jeszcze to zakończenie 😏

💗 RECENZJA 💗

"Za bardzo mi na tobie zależy, żebym pozwolił ci zostać. Jesteś głęboko w moim sercu i na zawsze tam pozostaniesz. Nigdy o tobie nie zapomnę."

🔹Czasem miłość rodzi jedynie ból 🔹

Ana Shires 24-letnia piękna dziewczyna o zjawiskowej urodzie studiuje architekturę, córka wpływowego człowieka.
Pewnego wieczoru w klubie poznaje przystojnego mężczyznę, dla którego kompletnie traci, głowę jednak nie zdaje sobie sprawy, że jest on dla niej zagrożeniem, jak i zgubą.

Następnego dnia Ana trafia w ręce mafii. Więziona przez oprawców, staje się kartą przetargową w interesach prowadzonych przez swojego ojca.

Dziewczyna przeżywa szok, kiedy się dowiaduje, że jedynym z porywaczy jest mężczyzna, który dzień wcześniej uratował ją przed niechcianym natrętem.
Jej życie od tej pory już nigdy nie będzie takie samo.

Ana i Patrick dzieli ich wiele, a łączy jeszcze więcej. Oboje przeszli ciężkie dzieciństwo, stratę bliskiej osoby, a teraz razem walczą ze swoimi demonami przeszłości.

Czy wspólny ból i cierpienie ich połączy?
Jakie tajemnice odkryje dziewczyna, które skrywa Patrick?
Czy czeka ich wspólna przyszłość?

💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗

Historia Any i Patricka od pierwszej strony wywarła na mnie dobre wrażenie. Lekkie i przyjemnie pióro autorki sprawiło, że książkę czytało się szybko oraz z wielkim zainteresowaniem.

Dużo emocji, wzruszeń, pożądania, namiętności, bólu, cierpienia oraz tajemnic tego na pewno nie zabraknie w tej powieści.

Ana silna, odważna z zadziornym charakterkiem, która za wszelką cenę chce odzyskać wolność.
Natomiast Patrick mężczyzna niebezpieczny pochodzący z rodziny mafijnej z sercem, które jest skute lodem po stracie bliskiej mu osoby.

Nagle zaczyna rodzić się między nimi uczucie.

Czy Ana będzie w stanie dostać się do serca Patricka?

Zakończenie powieści, po której czuje smutek w sercu i duży niedosyt, już dziś nie mogę doczekać, czym nas autorka zaskoczy w drugiej części.

Gorąco wam polecam, a autorce gratuluję stworzenia świetnej fabuły. ❤️❤️.
⭐ 9 /10

Dziękuję za egzemplarz do recenzji @sylvia_bloch_autor @wydawnictwo_novaeres

💗 RECENZJA 💗

🔹Czasem miłość rodzi jedynie ból 🔹

Pewnego wieczoru w klubie poznaje przystojnego mężczyznę, dla którego...

A gdybym zaproponowała Wam kolejną mafijną książkę?

Tak, tak, wiem, co sobie myślicie — kolejna, no ileż można?!

A gdybym powiedziała Wam, że w tym przypadku to nie taki tam zwyczajny romansik, do jakiego jesteście przyzwyczajeni?? Skusilibyście się?

No, jeżeli to Was jeszcze nie przekonało i potrzebujecie dodatkowej zachęty, to serdecznie zapraszam do przeczytania najnowszej recenzji.

Autorka zabrała nas na spotkanie z Aną, młodą dwudziestoczteroletnią dziewczyną, którą ojciec biznesmen trzyma trochę w złotej klatce. Nigdzie nie wolno jej wychodzić bez ochrony i odpowiedniej obstawy. Wiedzie beztroskie życie, nie martwiąc się o przyziemne rzeczy, dzięki wpływowemu rodzicowi, ale ma również pewne ograniczenia i obowiązki. Pewnego dnia korzystając z tego, że jej ojciec wróci dość późno i nie zauważy jej niewinnego zniknięcia, wraz z najlepszą koleżanką wymyka się, aby trochę się zbawić w nocnym klubie. Tam poznaje tajemniczego i intrygującego mężczyznę, z którym spędza mile czas i który ją zafascynował i wywarł na niej ogromne wrażenie. Gdy między tą dwójką zaczyna na prawdę iskrzyć, okazuje się, że ukochany tatuś wrócił wcześniej do domu i odkrył zniknięcie swojej jedynej córki. Ana musiała jak najszybciej opuścić klub, ale nie mogła wyrzucić z głowy tajemniczego i przystojnego towarzysza. Nie przypuszczała, że jeszcze kiedyś ich drogi się skrzyżują ani że wydarzy się to tak szybko. Kim okaże się tajemniczy nieznajomy? Co takiego spotka jeszcze Anę? Czy ojciec będzie w stanie jej pomóc? Jakie głęboko skrywane tajemnice ujrzą światło dzienne? Czy Anę i swojego porywacza może połączyć coś więcej?

Muszę Wam powiedzieć, że byłam bardzo ciekawa tej książki i szczerze mówiąc, to wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Czyta się ją lekko i wyjątkowo płynnie. Nie znajdziemy w niej zbędnych opisów i kwiecistych upiększaczy. Otrzymujemy samą istotę dobrego gangsterskiego motywu, a nie jakiegoś tam mafijnego romansidła. Widać, że Pani Sylvia przemyślała całą fabułę od początku do samego końca, liczę bardzo na kontynuację losów Patricka i Any, ale również chętnie poznałabym losy Josha, tego bardziej bezwzględnego z braci. Na dodatkową uwagę zasługuje również fakt, że autorka postawiła na „subtelne” opisy gorących scen, które nie dominują całego tekstu i nie czytam o tym, co dwie strony. Mam nadzieję, że teraz udało mi się Was do końca przekonać i z przyjemnością poznacie historię „Porwanej”, ja ze swojej strony serdecznie polecam.

Za egzemplarz do recenzji bardzo dziękuję autorce oraz Wydawnictwu Novae Res

A gdybym zaproponowała Wam kolejną mafijną książkę?

Tak, tak, wiem, co sobie myślicie — kolejna, no ileż można?!

"Porwana. Niebezpieczna znajomość" to niesforna opowieść – zatopiona w świecie brudnych interesów. Zaskakująca historia miłosna, która pojawia się bez zaproszenia.❤ Autorka bezlitośnie skonfrontowała w książce dwa światy – ten niewinny i ten wymagający poświęceń. 😱 Trudna historia „synów” mafii, w której wykonanie jednego zlecenia – wstrząsa całym ich dotychczasowym życiem. Namiętność i silne pragnienie bliskości kontra seria złych decyzji, skąpanych w grzechach z przeszłości.😈 Ana to silna młoda dama, która w krytycznych sytuacjach odkrywa w sobie „zadziorność”. Kusząca „karta przetargowa” o czystym sercu i wygłodniałej duszy.🙈 Z kolei Josh & Patrick – to chodzące tsunami emocji. W momencie, gdy Josh kieruje się impulsywnością i bezwzględnością – tak Patrick podbija serce swoją cierpliwością i chłodną strategią. Niezaprzeczalnie mężczyźni umiejętnie skrywają niejedną tajemnicę i nie zamierzają odkryć swoich kart.😍 Ta lektura skrywa w sobie fascynację przyprawiającą o zawrót głowy, w której króluje seria katastrof.😬

Opowieść, w której niejeden wróg okaże się sprzymierzeńcem… a przyjaciel największym wrogiem. Porachunki wyzbyte wszelkich zasad, porwania, rozczarowania, groźby i ucieczki… to tylko ułamek tego z czym walczy bohaterka.😄 Autorka płynnie wprowadza czytelnika w historię bohaterów, odkrywając tym przed czytelnikiem ich ukrytą naturę. Do tego szczypta uwodzącej namiętności, która stopniowo rodzi się pomiędzy bohaterami. Dynamiczna i szybka fabuła – to udany przepis na udany wieczór czytelniczy.🔥

"Porwana. Niebezpieczna znajomość" to powieść, w której miłość, tak jak uszczęśliwia, tak zadaje niemal śmiertelne ciosy – dla serca.❤ Pozostało mi mieć nadzieję, że pisarka planuje ciąg dalszy…😍 Polecam z czystym serduszkiem. 😎

🔥RECENZJA🔥

Dziękuję @sylvia_bloch_autor oraz @wydawnictwo_novaeres za egzemplarz do recenzji 🥰

"Czasem ci, na których zależy nam najbardziej, stają się naszymi oprawcami..."

Ana to córka wpływowego biznesmena. Pewnego razu w klubie nocnym poznaje atrakcyjnego mężczyznę, który pomaga jej pozbyć się natarczywego zalotnika. Tym samym od razu otrzymuje miano bohatera przez co Ana traci czujność. Mimo, że chroniona jest ciągle przez prywatnego ochroniarza to jednak coś idzie nie tak...

Kobieta trafia w ręce mafii. Zostaje swego rodzaju kartą przetargową pomiędzy swoim ojcem, a gangsterami. Wtedy też dowiaduje się, że przystojniak z klubu również bierze udział w całej akcji.

Jak poradzi sobie Ana?

Zarówno Ana jak i Patrick przeszli stratę kogoś bliskiego. Z pewnością odcisnęło to na nich swoje piętno. Mężczyzna starał się nie brać zleceń, które dotyczyły kobiet i miał ku temu konkretne powody. Dodam, że gdy poznał Ane w klubie to absolutnie nie wiedział, że to ją ma porwać. Wówczas po prostu dobrze się bawił z nowo poznaną, fajną dziewczyną. Gdy jednak okazało się, kim ona jest... Wróciły demony przeszłości.

Ana również po stracie bliskiej osoby musiała zmagać się z ciągłym cierpieniem ze strony ojca oraz chodzącą za nią ochroną. Nie miała łatwo.

Przyznam, że wielokrotnie byłam smutna i przybita czytając. W tej książce jest wiele emocjonujących momentów, obok których nie można przejść obojętnie. Jak na romans mafijny to naprawdę fajnie wyszło. Nie ma tu zbędnych opisów, co dla mnie jest bardzo ważne. Autorka ma lekki i dosyć prosty styl dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko. Osobiście polecam tę książkę bo naprawdę warto ☺️

🔥RECENZJA🔥

"Czasem ci, na których zależy nam najbardziej, stają się naszymi oprawcami..."