Zmuszona. Niebezpieczna znajomość

Okładka książki Zmuszona. Niebezpieczna znajomość Sylvia Bloch
Okładka książki Zmuszona. Niebezpieczna znajomość
Sylvia Bloch Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Niebezpieczna znajomość (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Niebezpieczna znajomość (tom 2)
Novae Res
2022-07-13
2022-07-13

Na półkach: , , , , , ,

Świetna i pełna akcji książka! Lepsza niż tom 1 co rzadko się zdarza. Polecam oczywiście.

P.S. przeczytałabym jakąś historię o Josh'u 😁

P.S. przeczytałabym jakąś historię o Josh'u 😁

„Nikt nie ma pojęcia, jak ciężko jest pozwolić odejść komuś, kogo się kocha”.

Ana i Patrick to szczęśliwa para. Dziewczynie w szczęściu nie przeszkadza nawet to, że interesy jego rodziny nie do końca są legalne. Ma wrażenie, że nic nie może zniszczyć tego związku dopóki on nie postanawia inaczej. Układa jej życie bez niego. Problem w tym, że ciągle jest śledzona, nie wie, z jakimi konsekwencjami może się zmierzyć.

Cóż, to była za świetna książka! Dopiero w momencie pisania recenzji zorientowałam się, że to drugi tom! W ogóle nie zrobiło mi problemu to, że nie znam tomu pierwszego. Wbiłam się w fabułę wyjątkowo szybko i muszę przyznać, że to całkiem dobra książka i na pewno w wolnej chwili nadrobię pierwszy tom.
Kreacja bohaterów – świetna!
Pomysł na fabułę – super!
Książka napisana naprawdę na wysokim poziomie.
Nie było momentu, który, by mnie znudził, akcja pędziła, a ja razem z nią.
Uwielbiam książki z takim motywem, dlatego też wiedziałam, że się nie zawiodę, ale nie wiedziałam, że spodoba mi się aż tak bardzo!

Pożądanie i miłość wylewa się tutaj z każdej strony. Oczekiwanie, co będzie dalej dodało książce charakteru.
Nie powiem, bohaterowie momentami doprowadzali mnie do furii, ale to tylko powoduje, że książki nie da się odłożyć. Polecam!

„Nikt nie ma pojęcia, jak ciężko jest pozwolić odejść komuś, kogo się kocha”.

Kontynuacja losów Patricka i Any. Mężczyzna wysyła kobietę na Majorkę, a ona zaczyna rozumieć, że ich miłość była tylko fikcją. Patrick prowadzi interesy z mafią w Stanach Zjednoczonych, aby ją uchronić, przygotował w Alcudii bezpieczne miejsce i fałszywe dane. Ana jest Marią. Mimo tego wszystkiego czuje się zagubiona i samotna. Na szczęście jej smutek nie trwa długo, gdy na horyzoncie pojawia się sympatyczny Włoch, lecz kobieta nie wie, że na każdym kroku jest kontrolowana... Co z tego wyniknie?

Lekkie pióro autorki sprawia, że przez książkę się płynie. Ciekawie i niebanalnie stworzona druga część. Miłość, pożądanie i kłamstwa. Opowieść o niedopowiedzeniach, braku szczerej rozmowy o uczuciach.

{ romans mafijny - czy ten gatunek da się lubić? }

Kiedyś byłam bardzo na nie. Popełniłam życiowy błąd i podjęłam się próby przebrnięcia przez klasyk literatury przepięknej, czyli 365 dni. Tę książkę można zrecenzować jednym zdaniem: przeczytane, ale jakim kosztem. Odrzuciło mnie od książek okołomafijnych jak kota od saszety nałożonej 15 minut temu, czyli całkowicie niejadalnej. Pewnego dnia jednak trafiłam na pierwszy post tutaj debiutującej autorki @sylvia_bloch_autor, która wydała właśnie romans z mafią w tle. Intuicja podpowiedziała mi, żeby dać szansę. A że zazwyczaj mam nosa do takich spraw, okazało się, że totalnie było warto! "Porwana" porwała mnie i oczarowała. Sylwia przedstawia świat mafii z klasą i niesamowitym stylem, który kocham i uwielbiam. Jak wiecie (lub nie) nie znoszę wulgaryzmów i rynsztokowego pisania. Autorka swoim stylem udowadnia, że można napisać jednocześnie mocną, ale paradoksalnie delikatną powieść, bez rzucania mięsem na lewo i prawo. Kupiła mnie tym mocno i z chęcią sięgnęłam po drugą część.

▪️

{ Sylvia Bloch }
Zmuszona - Niebezpieczna znajomość

Ana, ukrywająca się pod imieniem Maria, została wysłana przez Patricka, swojego porywacza, z którym połączył ją namiętny romans i uczucie, na Majorkę. Dziewczyna jest rozgoryczona, ponieważ wiązała swoją przyszłość z mężczyzną, a tymczasem okazało się, że została porzucona. Powoli buduje swoje życie na nowo, poznaje przystojnego Marco, który zabiega o jej uczucia. Gdy wydaje się, że jej życie wychodzi na prostą, Ana odkrywa, że jest w ciąży z Patrickiem.

{ romans mafijny - czy ten gatunek da się lubić? }

❤️Recenzja❤️

"Zastanawiałam się czy on w tej chwili czuje to samo.Czy zostały w nim jakieś uczucia, które się budzą, gdy jest tak blisko mnie?"

"Zmuszona" to kontynuacja historii, "Porwana", gdzie śledziliśmy losy Any oraz Patricka. Po tym, jak zakończył się pierwszy tom, byłam przekonana, że sięgnę po kontynuację i muszę przyznać, że przerosła moje oczekiwania, bo działo się tam... wiele.

Po tym, jak Ana zostaje porzucona przez Patricka, zostaje wysłana przez niego na Majorkę. Kobieta ma złamane serce, bo zakochała się w nim, a on tak po prostu z niej zrezygnował... W Ancludii będzie czekało na nią nowe życie. Wszystko tak naprawdę będzie nowe, nawet jej tożsamość. Jednak w tym miejscu będzie miała szansę, aby poznać, korzenie swojej mamy oraz jej bliskich. Tylko, co w momencie, kiedy na jej drodze pojawi się nowy mężczyzna? Czy sprawi on, że jej złamane serce będzie się sklejało?

Jeden zły ruch może wywołać efekt domina... Czy tak będzie i w tej historii?

"Zmuszona" to książka, która będzie trzymała w ryzach czytelnika i obudzi w nim wszystkie emocje. Będzie to historia, która wiele razy was zaskoczy, ale także sprawi, że nie będziecie umieli o niej zapomnieć.

Osobiście muszę przyznać, że jak przez mgłę pamiętać to, co działo się w pierwszym tomie, ale doskonale pamiętam zakończenie, po którym miałam ochotę rzucić książką. Jednak kiedy zaczęłam czytać kontynuację, to wszystko wracało na swoje miejsce i wspomnienia z "Porwanej" wracały do mnie niczym bumerang. Ale kompletnie nie spodziewałam się tego, co przygotowała dla nas autorka. Będzie dużo akcji, co chwilę będzie się coś działo, a bohaterowie na pewno będą działać wam na nerwy. Czasami miałam ochotę nimi potrząsnąć. Nie potrafili ze sobą rozmawiać, co przynosiło fatalne skutki, ale jednocześnie uświadomiło nam to, jak ważna jest rozmowa z drugim człowiekiem. Gorąco wam polecam sięgnięcie po tej tom i przekonanie się, jak tym razem zakończy się książka. Będzie happy end?

❤️Recenzja❤️

Ciekawsza niż pierwsza część. Jednak drugi raz nie sięgnę po tą historię. Nie ma w niej nic co zapamiętam na długo.

Kiedy sięgałam po pierwszą część tej dylogii i ją skończyłam bardzo ucieszyłam się z propozycji zrecenzowania drugiej części. Dziś zakończyłam swoją przygodę z całą historią i muszę przyznać, że to był miło spędzony czas.

Dalsze losy bohaterów na początku trąciły mi lekko oklepanym schematem, który nasuwał mi myśl, że gdzieś już to było i poczułam wówczas strach. Strach, że druga część nie spełni moich oczekiwań. Jakież, jednak było moje zaskoczenia, jak nagle akcja zmieniła całkowicie obrót i dostałam pełną emocji i napięcia historię oraz coś, czego jak na razie nigdzie nie spotkałam.

Owszem, historia jak wiele romansów mafijnych była dość przewidywalna, a relacje głównych bohaterów przypominały relacje bohaterów, jak z serialu dramatycznego, ale było to tak przedstawione przez autorkę, że w ogóle mi to nie przeszkadzało, a tylko nakręcało do przewracania kolejnych stron książki.

Ta część utwierdziła mnie tylko w przekonaniu, że cała dylogia to historia na dobrym i oczekiwanym przeze mnie poziomie. Nie nudziłam się przy niej i rozdział za rozdziałem pędziłam, aby zobaczyć jak zakończy się historia.

Z pewnością sięgnę po kolejne pozycje autorki, gdyż sposób prowadzenia przez nią akcji i sam pomysł na historię bardzo mi się podoba.

Warte uwagi :

🔵 W dalszym ciągu uważam, że to historia idealna dla osób rozpoczynających przygodę z wątkiem mafijnym. Ten wątek nie rzuca się tu bardzo w oczy, choć w tej części mam wrażenie, że sceny były ciut brutalniejsze.
🔵 Plusem, a zarazem minusem jest liczba stron tej książki. Ma ona zaledwie ponad 200 stron, które przez wartką akcje przeczytacie w jeden wieczór. Z drugiej strony przez tak małą ilość stron czas spędzony z tą książką i jej bohaterami wydaje się być za krótki.
🔵 W tej części było dużo momentów, w których oprócz emocji poczułam również wzruszenie. Przy kilku scenach tak wczułam się w fabułę i przeżycia bohaterów, że o tym, że płacze dowiedziałam się dopiero, gdy poczułam płynącą łzę po policzku.

🔷️🔷️🔷️🔷️🔷️🔷️🔷️🔷️🔷️

Miłość, jaką Ana darzy Patricka, jest ogromna. Kobieta myślała, że to wystarczy, że teraz wszystko już będzie dobrze. Niestety myliła się. Zraniona, odepchnięta, ze złamany sercem zostaje wysłana na Majorkę. Kobieta nie radzi sobie z rozstaniem, czuje się bardzo samotna, nie ma ani siły, ani ochoty na nic. Tak mają jej dni, tygodnie, aż pewnego dnia postanawia coś zmienić. Chociaż nie jest to łatwe, pomalutku się podnosi. Poznaje Marco, mężczyznę, który wraz z babcią prowadzi sklep nieopodal miejsca, w którym mieszka i się z nim zaprzyjaźnia. W jej życiu pojawia się również pewna młoda kobieta, dzięki której zaczyna po prostu żyć.
Ana dostała od Patricka namiary na swoją rodzinę i chociaż się boi, postanawia się do nich udać. Wszystko zaczyna się pomalutku układać, nawet niespodziewana wiadomość o tym, że pod sercem nosi dowód swojej miłości, nic nie zmienia. Teraz ma dla kogo żyć i zamierza zapewnić maleństwu wszystko, co najlepsze. Kiedy życie Any zaczyna być nawet szczęśliwe, pojawia się Patrick, wszystko zmieniając. Co takiego zrobi? Czy Ana poradzi sobie z kolejnymi zmianami w jej życiu? Kim okarze się jej nowa przyjaciółka? Jak potoczy się znajomość Any i Marco?

Pierwszy tom zdecydowanie mi się podobał, dlatego po drugi sięgnęłam z dużym zainteresowaniem, a jednocześnie niemałymi oczekiwaniami. Nie zawiodłam się ani troszkę. Książka okazała się ciekawa, wciągająca i to do tego stopnia, że nie mogłam się od niej oderwać. Akcja szybka, ze zwrotami, które potrafiły mnie zaskoczyć.

Bohaterowie nadal ciekawi, dobrze wykreowani, a jednocześnie trochę inni niż w poprzednim tomie.
Ana stała się silniejsza, szczególnie kiedy dowiedziała się o ciąży. Zaczęła walczyć o siebie, o przyszłość swoją i maleństwa. Nie zawsze zgadzałam się z jej decyzjami, jednak nadal ją bardzo lubiłam.
Patrick z jednej strony pozostał silny, niebezpieczny, z drugiej to, co czuje do Any, jest bardzo silne, a wszelkie decyzje, jakie podejmuje, robi to z myślą o niej i jej bezpieczeństwie. To bohater, którego trzeba dokładnie poznać, zrozumieć jego punkt widzenia, a dopiero później ocenić.

„Zmuszona. Niebezpieczna znajomość” to książka, która mnie się podobała na tyle, że ciężko było mi się od niej oderwać. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/02/zmuszonaniebezpiecznaznajomoscwydawnictwonovaeres.html

!!!Recenzja!!!

Postępowanie tylko i wyłącznie pod wpływem emocji, bez jakichkolwiek przemyśleń może zakończyć się tragicznymi skutkami, których można było uniknąć. W takich wypadkach nie zawsze konkretne działanie przyniesie zamierzony efekt poprzez wpływ jakichś czynników, które podczas rozważania „za i przeciw” moglibyśmy dostrzec, a tym samym zrezygnować z obranego sposobu rozwiązania problemu na rzecz innego pomysłu. Niestety nie każdy jest w stanie tak postępować w każdej sytuacji.

Zarys fabuły

W książce spotykamy dalsze losy Any, która pod innym imieniem i nazwiskiem zostaje wysłana przez Patricka na Majorkę, gdzie ma zacząć życie od nowa. Po pewnym czasie na miejscu poznaje nowych przyjaciół, a także odnajduje rodzinę swojej matki. W międzyczasie dowiaduje się, że jest w ciąży z Patrickiem, lecz postanawia, że samodzielnie wychowa swoje dziecko, mylnie sądząc o tym, że nigdy dla niego nic nie znaczyła. Natomiast Patrick próbuje zapomnieć o ukochanej, którą wysłał do innego kraju w trosce o jej bezpieczeństwo. Niestety mężczyzna zaczyna pogrążać się w nałogu alkoholowym i jedynym ratunkiem dla niego jest nawiązanie kontaktu z ukochaną? Jak zareaguje Patrick na wieść o tym, że zostanie ojcem i kto za to przypłaci życiem? Kto zagraża bezpieczeństwu Any? Jakie traumatyczne wydarzenie czeka bohaterkę? Co jeszcze się stanie? O tym w książce „Zmuszona. Niebezpieczna znajomość” autorstwa Sylvii Bloch.

Zachowanie bohaterów

W przypadku Any otrzymujemy obraz kobiety, która pomimo świadomości tego między jakimi ludźmi się znajduje, postępuje nierozważnie pod wpływem chwili i zaistniałych emocji. Chociażby dzięki swojemu pochodzeniu powinna wiedzieć co jej wypada, a co nie. Jej działanie w końcu doprowadzi do czyjejś śmierci i na nią ściągnie pewne niebezpieczeństwo. Natomiast Patrick wcale nie jest lepszy i zamiast od początku wyjawić chociaż część prawdy dotyczącej tego kto i jakie zamiary ma w stosunku do niej, to ukrywa to przed nią myśląc, że da radę ją ochronić. Czasem rzeczywiście może lepiej nie wiedzieć pewnych rzeczy, ale w tym wypadku miał świadomość tego, jak się Ana zachowuje i pomimo tego postąpił inaczej niż należało. Zachowania tych bohaterów bywały irytujące, ale to wcale nie jest źle, gdyż książka powinna wzbudzać jakieś emocje, a ciężko sobie wyobrazić, że romans mafijny będzie tylko i wyłącznie cukierkowy i bez żadnych negatywnych uniesień. W tym wypadku czytelnik doświadcza zarówno tych pozytywnych, jak i przeciwnych im odczuć, co jest moim zdaniem w tym gatunku dużym plusem.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z wielką przyjemnością zresztą tak samo, jak w przypadku pierwszego tomu. Akcja nie zwalnia, cały czas toczy się ku najważniejszym wydarzeniom, a wszystko to jest pełne różnych uczuć widocznych u bohaterów. Należy serię czytać całościowo, bo bez znajomości wcześniejszych wydarzeń nie ma możliwości odnalezienia się w tym tomie (na siłę da radę przeczytać, ale przeszłość dotycząca przede wszystkim Any i Patricka jest kluczowa). Okładka może zwrócić uwagę czytelnika i pasuje swą ciemną kolorystyką oraz przedstawionymi postaciami do tej z pierwszego tomu. Gorąco polecam pozycję wszystkim fanom gatunku, gdyż dzięki niej przeniesiecie się w świat nieczystych zagrywek, niebezpiecznych wydarzeń i gorących uczuć ze światem mafijnym w tle.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce Sylvii Bloch oraz Wydawnictwu Novae Res.

!!!Recenzja!!!

Po mimo tego że musiałam sobie przypomnieć pierwszą część która aż się prosiła żeby dowiedzieć się o dalszych losach Any i Patricka. Nie zawiodłam się autorka fajnie pociągnęła wątek i historia mnie wciągnęła, napisana szybko i konkretnie. Akcja, mafia intryga, granie na uczuciach i zakończenie takie jak lubię. Fajnie spędzony czas z bohaterami. Polecam

• Mafia
  • Erotic