Porwana. Niebezpieczna znajomość

Okładka książki Porwana. Niebezpieczna znajomość Sylvia Bloch
Okładka książki Porwana. Niebezpieczna znajomość
Sylvia Bloch Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Niebezpieczna znajomość (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Niebezpieczna znajomość (tom 1)
Novae Res
2021-05-25
2021-05-25
9788382193282

🌺Ana młoda 24lata córka znanego biznesmena przysłowiowo zamknięta w złotej klatce, pilnowana caly czas przez ochroniarza, nie ma pojęcia kim tak naprawdę jest jej ojciec i kiedy jak typowa młoda dziewczyna idzie z koleżanką na imprezę poznaje przystojnego mężczyznę w którym zakochuje sie od pierwszego wejrzenia, niestety w przeciągu chwili okaże sie że wszystko co znała to kłamstwo i jej bezpieczne życie legnie w gruzach.
Ciekawa pozycja, czyta sie na jednym wdechu🌺
🌺Moja opinia 8/10🌺

Słabe.. w ogóle nie realistyczne. 10 minut w klubie, a laska mówi że to wielka miłość od pierwszego wejrzenia, a gość - odda życie za nią i przyjmuje na siebie kulkę, która była kierowana w nią? Yyyy.. no nie. Mnóstwo opisów pomieszczeń i ubrań, dziewczyna podczas ucieczki ma czas się przyglądać aranżacji wnętrz? Poważnie? On ją leje, a ona tęskni i nie może bez niego żyć jak on tylko wyjdzie z pokoju 🙈 no dramat. Okej dla nastolatek, zdecydowanie nie dla bardziej wymagających czytelników.

Porwana. Niebezpieczna znajomość .

Czy wyobraźcie sobie taką sytuację, że zostajecie porwani i mimo strachu gdzieś głęboko czujecie pewnien rodzaj ekscytacji bo okazuje się, że mężczyzna, który was porwał to ten sam człowieka, który dzień wcześniej zawrócił wam w głowie? Ana wiedząc, że Patrick jest nieobliczalny miała nadzieję , że nic jej nie zrobi, ani nie da jej nikomu skrzywdzić .

Tak wiem, pokręcone ! 😱

Ana to 24-letnia córka biznesmena , która pod okiem ochroniarza, którego przydzielił jej ojciec wyrusza na nocną imprezę .
W klubie poznaje mężczyznę , który staje w jej obronie , kiedy jakiś typ nachalnie się do niej przystawia , następny nawet nie zdarzył podejść, gdyż Patrick stał już za jej plecami w obronie .
Ana w podziękowaniu całuje mężczyznę, niestety przerywa im jej ochroniarz .

Następnego dnia dziewczyna zostaje porwana przez Josha.
Anie przetrzymywanej w piwnicy ukazuje się mężczyzna , ten mężczyzna, w którym niemal natychmiast zakochała się w klubie, dostaje iskierkę nadziei, że pomoże jej uciec . Niestety Patrick udaje, że jej nie zna .

Po torturach dziewczyna , w końcu ma być przekazana swojemu ojcu, okazało się jednak, że biznesy są ważniejsze od niej , co więcej Ana odkrywa, że Martin nie jest jej biologicznym ojcem i ma o wiele więcej za plecami niż ktokolwiek mógłby sądzić.
Między Patrickiem a Aną rodzi się większe uczucie , z którym sobie nie radzą, a Sophia gospodyni domu porywaczy od razu wyczuwa co jest na rzeczy.

Porwana Ana za sprawą Patricka żyje i jest przetrzymywana w lepszych warunkach. Zaprzyjaźnia się z Sophią coraz częściej spędzają razem czas. Brat porywacza czuje że dłużej nie utrzyma swoich uczuć do Any i podejmuje decyzję o wyjeździe . Plan Patricka był taki , by zwrócić dziewczynie wolność , lecz za nim to zrobi chce się nią nacieszyć. To tylko komplikuje sprawę. Sophia ostrzega dziewczynę o planie . Ana jednak nie miała zamiaru go zostawić postanowiła, że jak tylko odzyska wolność od razu powie stanowcze " nie "

Czy uda się Anie zostać przy Patricku ? Czy połączy ich to piękne uczucie ?

Bardzo polecam tę książkę . Historia jest wciągająca i zaraz zabieram się za tom II

Porwana. Niebezpieczna znajomość .

Fabuła przewidywalna. Nic mnie w tej książce nie wzruszyło. Jedna z wielu o których zapomnę za tydzień.

Nie będę ukrywać, że jeśli chodzi o romanse mafinje, to dopiero raczkuje w tym temacie. Czemu? Kiedyś bardzo mocno się zraziłam do tego gatunku po przeczytaniu jednej pozycji i stwierdziłam, że to nie dla mnie. Motyw ten, jednakże kusił i małymi kroczkami, powoli zaczynam się w nim odnajdować.

I tu muszę powiedzieć, że pozycja którą miałam możliwość przeczytać idealnie nadaje się na pierwszy kontakt z tym gatunkiem. Nie jest ona zbyt brutalna, czy przerysowana. Nie ma w niej wulgarności, a mimo wszystko czuć mroczny świat, jakim rządzi się świat mafii.

Wyjątkowo dobrze i szybko czytało mi się tę historię, a to za sprawą wciągającej fabuły i języka, jakim jest napisana historia. Nie znalazłam w tej książce nudnych fragmentów, a nawet na siłę musiałam znaleźć moment, aby ją przerwać czytać i iść spać, bo mogłoby się to skończy urlopem na żądanie.

Zdecydowanie zakochałam się w tej historii i do ostatnich stron byłam ciekawa jej zakończenia. Cieszę się ogromnie, że jest wydana kontynuacja i nie wyobrażam sobie, abym po nią nie sięgnęła, bo po prostu muszę wiedzieć co stało się dalej!

🔷️🔷️🔷️🔷️🔷️🔷️🔷️🔷️🔷️

Warte uwagi :

🔵 Mimo przewidywalności historii, autorka potrafiła zaangażować czytelnika sposobem prezentacji ten historii, opisem zdarzeń i emocji bohaterów. Tam akcja, goni akcje. Emocje pojawiają się z każdej strony - te dobre i te złe.
🔵 Sceny erotyczne są w tej książce napisane ze smakiem. Można dostać rumieńców, czytając o nich, ale nie są to opisy, przy których robiłoby się niesmacznie. Nie wylewają się one też z każdego możliwego rozdziału. Są wtedy gdy być powinny ❤️
🔵 To króciutka historia licząca niecałe 200 stron, dlatego jest idealna na wieczór, na podróż, na weekend, na to aby miło spędzić z nią czas.

🔷️🔷️🔷️🔷️🔷️🔷️🔷️🔷️🔷️

I tu muszę powiedzieć, że pozycja którą miałam możliwość przeczytać idealnie...

,,Pieniądze nie decydują o tym, czy ktoś jest lepszy czy gorszy".

Anna jest córką bogatego przedsiębiorcy Martina Shiresa. Mężczyzna jest nadopiekuńczym ojcem i musi mieć pełną kontrolę nad życiem córki.
Gdy pod jego nieobecność dziewczyna wraz z przyjaciółką wybiera się do klubu na imprezę, świętować zaliczenie egzaminów końcowych.
Podczas zabawy Anna poznaje przystojnego mężczyznę dla którego traci głowę.
Na następny dzień chodź przebywa pod czujnym okiem ochroniarza, dziewczyna zostaje porwana przez lokalną mafię.
Uwięziona kobieta ma być karta przetargową w brudnych interesach jakie prowadzi jej ojciec z gangsterami.
Świat Anny staje do góry nogami gdy poznaje jednego ze swoich porywaczy. To jego poznała w klubie i to z nim połączył ją wtedy namiętny pocałunek…

,,Jeśli robisz interesy z kimś, kto ustala zasady i stosuje własne prawo, to lepiej z nim nie zadzieraj, a już na pewno nie próbuj go wykiwać".

Jakie jeszcze tajemnice przyjdzie odkryć dziewczynie?

,,Porwana " to moje drugie spotkanie z piórem autorki. I chodź książek z motywem mafii jest pewno i ciężko teraz początkującym autorom się wybić tym wątkiem to moim zdaniem autorce się to udało.
Książka napisana jest przyjemnym językiem, który wciąga już od pierwszych stron. Znajdziemy tu również tajemnice dzięki którym nie można się nudzić. Bardzo polubiłam główna bohaterkę za jej hart ducha i buntownicza naturę.
Emocjonująca powieść o miłości, i niebezpieczeństwie. Choć chwilami historia trochę przewidywalna to i tak naprawdę świetnie się spędza z nią czas.

,,Pieniądze nie decydują o tym, czy ktoś jest lepszy czy gorszy".

Podczas zabawy Anna poznaje...

24-letnia Ana jest córką biznesmena. Podczas wieczoru w klubie w nocnym poznaje przystojnego mężczyznę, dla którego traci głowę i obdarzea do namiętnym pocałunkiem. W jej wyobraźni jest on jej rycerzem, w rzeczywistości jednak kimś zupełnie innym.
Następnego dnia Ana zostaje porwana przez lokalny gang i umieszczona w jego siedzibie na obrzeżach Nowego Jorku. Staje się kartą przetargową w nielegalnych interesach prowadzonych przez ojca i mafię. Bardzo szybko okazuje się, że jednym z nich jest mężczyzna poznany w klubie. A to dopiero początek niespodzianek.
Porwana to świetna książka. Czytało mi się ją bardzo dobrze od pierwszych stron. Czasami była lekko przewidywalna, ale często wychodziła poza utarte ramy romansu mafijnego. Nie była przesycona erotyzmem, ale rozterkami i budzącym się czytym uczuciem w brudym świecie. Nie zabrakło tu również emocji, które wyrażane były zarówno przez Anę, jak i jej oprawcę - Patricka. Dzięki poprowadzeniu narracji przez te dwie osoby naprzemiennie, lepiej można było zrozumieć sytuację w jakiej się znaleźli. Całą powieść przeczytałam z zapartym tchem, a zakończenie sprawiło, że mam tylko ochotę na więcej.

Ana, córka wpływowego biznesmena podczas wieczoru w klubie nocnym dziewczyna poznaje mężczyznę, dla którego zupełnie traci głowę. Dzień później trafia w ręce lokalnej mafii, jakież będzie jej zaskoczenie, gdy pewne fakty wyjdą na jaw.

Nie będę ukrywać tego, że jeśli chodzi o książki z TYM konkretnym wątkiem, a dokładniej mam na myśli wątek mafijny, jestem bardzo krytyczna. Zaczynając ten cykl byłam raczej pesymistycznie nastawiona, jak się później okazało czasem pierwsze wrażenie może okazać się zgubne.

Zacznijmy od tego, że styl w jakim została napisana ta książka jest bardzo przyjemny zarówno dla oka, jak i dla głowy. Nie znajdziemy tutaj zbędnych opisów, bohaterów

na dokładkę, którzy wstawieni są tylko po to, żeby ciągnąć fabułę. Czytając tę część nie dało się nudzić. Wbrew pozorom schematyczna powieść okazała się wychodzić nieco poza ramy tych schematów.

Świetnie stworzony fikcyjny świat to kolejna zaleta, którą miałam w planach wymienić w tej recenzji. W ostatnich dniach naprawdę ciężko było mi trafić na książkę, która pozwoli mi w pełni zobrazować sobie miejsce wydarzeń.

Bohaterowie natomiast mogliby być bardziej dopracowani i nieco inni. Chodzi mi między innymi o ich charakterki, które były, moim zdaniem, dość zbliżone do siebie. Brakowało mi tutaj tej odmienności, nadzwyczajności (nie, nie chodzi o heroizację, to całkiem odmienny zabieg ;) )

Nie planuję przybliżać konkretnych postaci, ponieważ ile czytelników, tyle twierdzeń na ten temat.

Mogę uznać, że „Porwana” sprostała moim czytelniczym wymaganiom i mogę powiedzieć, że jest dobra, jednakże chciałabym prosić o jedno: jeśli już sięgniecie po ten cykl, nie romantyzujcie relacji Patricka i Any.

Zawsze z olbrzymim zainteresowaniem zagłębiam się w lekturę romansów mafijnych, które ukazują się na polskim rynku wydawniczym. W związku z tym w ostatnim czasie mój wzrok padł na obie części cyklu ,,Niebezpieczna znajomość" Sylvii Bloch. To właśnie z nimi postanowiłam spędzić swój wolny czas i w żadnym wypadku jest żałuję podjęcia właśnie takiej decyzji. W związku z tym, że obie części nie są za bardzo obszerne nie ma żadnych przeciwwskazań odnośnie tego, by móc się z nimi zapoznać w jeden dzień.

Książka z tajemnicami zawsze zyskuje moje uznanie. Nie inaczej było w przypadku ,,Porwanej". Główną bohaterką wydania ponownie została Ana. Kobieta obecnie przebywała za granicą i była córką biznesmena. W związku z tym, że seria należy do gatunku romansu mafijnego w tym wydaniu nie mogło zabraknąć tematu związanego właśnie z przestępczą działalnością. Bez wątpienie to co miało spotkać Anę jest możliwe do uwierzenia w przypadku mafii, lecz czy to porwanie miało skończyć się dla kobiety szczęśliwie?

Niezwykle odpowiada mi możliwość zapoznawania się z poszczególnymi tomami cyklu jeden po drugim. Dzięki temu przez cały czas mogę przebywać w wykreowanym przez autora świecie. W związku z tym tak ucieszyła mnie informacja o dostępności dwóch tomów mafijnych tej autorki. W ,,Porwanej" również nie można narzekać na brak emocji. Sylvii Bloch udało stworzyć się historie z kolejnymi stronami której zapoznawałam się doprawdy z zapartym tchem. Z zakończenia można odnieść wrażenie, że planowana jest również kontynuacja tego wydania. Na pewno będę miała ją także na uwadze.

„życie nabiera sensu właśnie wtedy, kiedy kogoś masz, kiedy kogoś kochasz, a ten ktoś kocha ciebie”

Debiutująca Sylvia Bloch od razu na początku swej kariery pisarskiej mierzy się z gatunkiem romansu mafijnego w powieści „Porwana”, która jest pierwszym tomem serii „Niebezpieczna znajomość”. W tej literackiej szufladce trudno o oryginalność, gdyż ostatnio powstała ogromna ilość tego typu historii, więc trudno napisać coś odmiennego, zaskakującego, a jednocześnie nieprzekombinowanego. Uważam, że młoda pisarka poradziła sobie z tym bardzo dobrze, mimo że nie uniknęła niektórych schematów, ale na ich bazie stworzyła historię, którą ja przeczytałam z zainteresowaniem w ciągu jednego wieczora.

Dwudziestoczteroletnia Ana jest córką bogatego przedsiębiorcy Martina Shiresa, który zarządza firmą związaną z rynkiem nieruchomości. Wobec córki jest nadmiernie opiekuńczy, gdyż nie pozwala jej na swobodne dysponowanie sobą. Wciąż ją kontroluje nadzorując wszystko, co robi, nawet styl ubierania jest pod jego decyzyjnością. Nic dziwnego, że dziewczyna próbuje uszczknąć odrobinę czasu dla siebie, bez rodzicielskiego nadzoru. Tego dnia, gdy ją poznajemy, wybiera się ze swoją przyjaciółką Lidią do klubu na imprezę, podczas gdy ojciec jest na spotkaniu biznesowym i ma go nie być aż do rana. Przyjaciółki mają okazję do świętowania, gdyż egzaminy końcowe zostały pomyślnie zaliczone, więc przyszedł czas na zabawę. Jadą do klubu STAGE mieszcząceGO się w jednej z dzielnic Brooklynu. Okoliczności sprawiły, że do tego samego klubu przychodzi Patrick, który pragnie się rozerwać po ciężkim dniu. Patrick i jego starszy o pięć lat brat o imieniu Josh działają w mafijnej strukturze. Josh jest przywódcą, ale ich organizacja podlega tajemniczemu Wyższemu, dla którego bracia wykonują różne zlecenia. Po ostatnim spotkaniu z nim, zostały wydane dyspozycje porwania córki biznesmena, z którym ostatnio prowadzili rozmowy, ale nie wszystko poszło po ich myśli. Tą córką jest Ana, o czym Patrick nie wie, gdy poznaje ją w brooklińskim klubie. Gdy na drugi dzień Josh porywa dziewczynę, Patrick i Ana są zszokowani swoim widokiem, gdy ponownie spotykają się, ale tym razem w piwnicy, w której przetrzymywana jest porwana ofiara.

„Jeśli robisz interesy z kimś, kto ustala i stosuje własne prawo, to lepiej z nim nie zadzieraj, a już na pewno nie próbuj go wykiwać.”

Z reguły bardzo ostrożnie podchodzę do debiutów, gdyż często zdarza się, że pierwsze kroki na rynku wydawniczym mają cechy zbyt rozbudowanych powieści, z niepotrzebnymi opisami i tzw. „zapychaczami”. Pani Bloch, na szczęście, zrezygnowała z tego rodzaju zabiegów, poza czasami zbyt szczegółowymi opisami wystroju wnętrz. Natomiast świetnie oddała emocje towarzyszące porwanej kobiecie, jej strach, obawy o życie, ale też budzące się uczucia. Autorka oparła ten wątek na tzw. syndromie sztokholmskim, gdy ofiara zaczyna odczuwać sympatię osób, które dokonały porwania. W tym wypadku Ana powoli uświadamia sobie, że Patrick nie jest jej obojętny, mimo że wie, kim on jest i co robi, a poza tym nie zachowuje się jak dżentelmen i miły przystojniak, którego wersję poznała na dyskotece. Podobało mi się w prowadzeniu fabuły ukazywanie naprzemiennie ich odczuć i tego, co naprawdę skrywają w swoim wnętrzu. Ana łatwo się nie poddaje i często pokazuje swoją buntowniczą naturę, ale wie, że jest na przegranej pozycji. Te zdarzenia odkryją prawdę o jej życiu i uświadomią, że cały czas żyła w kłamstwie.

Patrick jest pod dużym wpływem brata i wie, że nie ma wyjścia i musi podporządkować się mafijnym regułom. Jednak w tym brutalnym świecie stara się zachować, mimo wszystko, człowieczeństwo, zwłaszcza wobec kobiet i dzieci. Jego serce już jakiś czas temu zostało zamknięte na miłość, gdyż obiecał sobie, że nigdy więcej nie pozwoli sobie na cierpienie z powodu straty drugiej osoby. Jednak Ana budzi w nim uśpione uczucia, o których myślał, że nie ma na nie miejsca w jego duszy.

Pierwsza część „Niebezpiecznej znajomości” pozostawiła po sobie przyjemne wrażenie, wciągnęła mnie od pierwszej chwili w swój wir nie pozwalając na nudę, mimo że akcja w większości toczy się wokół dylematów Any i jej sytuacji, w jakiej się znalazła. Mimo pewnej przewidywalności i kilku schematów, pani Sylvii Bloch udało się napisać emocjonującą opowieść o miłości, bez epatowania erotyzmem, pokazując budzące się uczucie, dla którego pozornie nie ma miejsca w mafijnym świecie, ale też w stwardniałym sercu Patricka, więc miłość musi przebić się przez mur stworzony przez wydarzenia z przeszłości, by na nowo rozkwitnąć.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu Novae Res

• Mafia