Żona lekarza

Okładka książki Żona lekarza Daniel Hurst
Okładka książki Żona lekarza
Daniel Hurst Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
The Doctor’s Wife
Filia
2024-02-14
2024-02-14
Adrian Napieralski

Dwie gwiazdki tylko z uwagi na istnienie literatury typu "ileś twarzy Grey'a". Czegoś nudniejszego i bardziej drętwo napisanego trudno wymyślić...

"Żona lekarza" widzieliście tę okładkę? Jak można przejść obojętnie obok tego thrillera?

Niespełna trzysta stron powieści o małżeńskich rozgrywkach, mało? Niezupełnie.

Aberness malownicze nadmorskie miasteczko. Kiedy Fern zgadza się na przeprowadzkę, Drew nie może uwierzyć w swoje szczęście. Bez chwili zawahania, porzuca wielkie miasto, by prowadzić praktykę lekarską w małej przychodni. Jednak spokojne życie na wsi nie było, powodem przeprowadzi mężczyzny. Drew prowadzi podwójne, życie. Tylko nikt nie może się o tym dowiedzieć, a może już ktoś zna jego tajemnice?

Historia w dużej mierze opiera się na rywalizacji między małżeństwem. Miałam nadzieję, że główną rolę odegra wątek medyczny, w końcu tytuł zobowiązuje, jednak w książce tylko wspomniano o zawodzie bohatera. Pominięto również opis samej miejscowości, co mogło być ciekawe. Akcja to tak naprawdę odbijanie piłeczki pomiędzy Fern, a Drew. Niby nikt nic nie wie, a jednak wszystko jest wiadome. Trzysta stron to aż zanadto na takie rozterki.
Krótko mówiąc, można przeczytać, ale nie zapada w pamięci.

Niespełna trzysta stron powieści o małżeńskich rozgrywkach, mało? Niezupełnie.

Pozory… kto ich nie zachowuje?! Na pozór idealne życie, idealny mąż, idealna żona, idealny dom… ale tak, to tylko pozory! W książce „Żona lekarza” @danielhurstbooks @wydawnictwofilia możemy się dokładnie o tym przekonać.
Fern, żona tytułowego lekarza Drew, zajmuje się domem. Gdy ten prosi ją o przeprowadzkę do domu znajdującego na wsi - ona się zgadza. Drew jest szczęśliwy bo myśli, że jego plan się powiedzie. Jednak nie wie, że Fern o wszystkim wie. Wie o motywie jego przeprowadzki. Co wieciej szykuje na nim zemstę…
Do czego jest zdolna kobieta zraniona? Jak daleko posunie się Fern? Co jest powodem całego zamieszania? I jak zakończy się ta historia?

Książkę czytało się lekko i przyjemnie. Jest dosyć przewidywalna, ale bardzo przyjemna.
Książka dała mi również przemyślenia. To co widzimy u innych- na pozór fajne i idealne życie wcale takim może nie być. Każdy z Nas boryka się z problemami i nie zawsze je chcemy „pokazywać” światu- dlatego nie powinniśmy oceniać innych jeśli nie jesteśmy w czyjś spodniach!
Książka warta uwagi.

Ogólna ocena: 8/10

Książkę przyjemnie się czytało. Fabuła nie była przeciągana, opowieść nie dłużyła się. Niestety nie jest to zbyt wymagająca opowieść. Mniej więcej od połowy przeczuwałam, co dokładnie zaszło pomiędzy małżonkami. Brakowało mi nagłego zwrotu akcji albo złożonej tajemnicy. Książka jest z gatunku tych do przeczytania i zapomnienia. Miło spędza się przy niej czas, ale nie wnosi niczego nowego do mojego czytelniczego życia. Właściwie nie mogę o niej napisać nic więcej, a to chyba nie najlepiej świadczy o książce.

Fern przeprowadza się wraz z mężem, szanowanym lekarzem do pięknej posiadłości. Jednak tu nic nie jest takie, jakie się wydaje, bo powietrze jest dosłownie ciężkie od tajemnic i sekretów. Dobry kawałek thrillera psychologicznego. W niektórych książkach przeszkadza mi fakt, że autorzy za bardzo zmyślają, tworząc nieżyciowe problemy i absurdalne zbiegi okoliczności.
W przypadku tej książki autor wszystko fantastycznie złożył - było ciekawie, intrygująco i przyjemnie. Polecam wszystkim miłośnikom thrillerów psychologicznych.

W...

Ksiazka, która zaskakuje, do samego końca nie można się domyśleć co się wydarzy.

Nie jest jakoś mocno ambitna, ot taka historia do szybkiego przeczytania i zapomnienia. Warto poczytać jak ma się ochotę na coś lekkiego.

Fern i Drew Devlin na pozór wiodą idealne życie. Przeprowadzają się z Manchesteru do małej nadmorskiej miejscowości, żeby wieść spokojne życie i zacząć coś nowego. Ale czy na pewno tylko o to chodzi?

Książka zawiera tajemnice, a tam gdzie występują tajemnice są też kłamstwa. W tej historii kłamstwa jednego z małżonków doprowadzają do tragedii. Czy można było jej zaradzić?

Jeśli lubisz w książkach skomplikowane relacje międzyludzkie, dreszczyk emocji i sekrety to jest to książka dla Ciebie.

Jeśli podobają Ci się powieści, których akcja dzieje się w klimatycznych, nadmorskich miasteczkach to ta historia z pewnością Cię pochłonie.

Jeśli lubisz książki na jeden wieczór, to jest to idealna pozycja dla Ciebie.

Wydarzenia opisane są z dwóch perspektyw - pierwsza należy do tytułowej żony lekarza - Fern, a druga do jej męża - Drew. Te perspektywy nakładają się na siebie, co momentami jest uciążliwe, bo nawet błahe z pozoru wydarzenia opisywane są z punktu widzenia obojga małżonków, ale z drugiej strony takiemu zabiegowi zawdzięczamy poznanie głównych bohaterów i ich motywów postępowań.

Zdecydowanie jest to książka na jeden wieczór, jedna z tych, od których się nie odrywasz, bo chcesz jak najszybciej poznać zakończenie. Pierwszoosobowa narracja sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie, jednocześnie nie wymaga od czytelnika ogromnego skupienia.

Ja czytając tę historię wyobrażałam sobie dokładnie opisany dom głównych bohaterów, z którego rozpościerał się widok na Solway Firth - cieśninę między Anglią i Szkocją, niemalże czułam piasek, po którym stąpali spacerując po plaży.

Fern Devlin jest żoną przystojnego i szanowanego lekarza. Pewnego dnia Drew Devlin sugeruje żonie, żeby przeprowadzili się na wieś, bo zależy mu na spokojnym życiu. Przeprowadzają się do pięknego domu z widokiem na morze. Idealne małżeństwo, idealny mąż i idealne życie? Nic bardziej mylnego. Z biegiem czasu poznajemy prawdziwe motywy Drew, który jest tak naiwny jak dziecko we mgle i nie wie o tym, że Fern zna nie tylko całą prawdę o jego grzeszkach z przeszłości, ale też wie, dlaczego tak naprawdę namawiał ją na przeprowadzkę do Arberness. Fern po cichu realizuje plan swojej zemsty na mężu i nie cofnie się przed niczym. Drew niebawem przekonana się jakie są skutki igrania z ogniem...

"Żona lekarza" to hipnotyzujący i wciągający thriller psychologiczny, od którego nie mogłam oderwać się ani przez chwilę. Akcja jest bardzo dynamiczna. Świetnie wykreowani bohaterowie. Śledziłam ich losy z zapartym tchem i byłam pod wrażeniem planu uknutego przez zdradzoną żonę. Zdrada, tajemnice, sekrety, kłamstwa, misternie uknuta intryga, zemsta i morderstwo. Zakończenie wbija w fotel. Z niecierpliwością będę czekała na kolejne powieści autora. Gorąco polecam!

Przeczytane i nawet wciągające ale czy na długo pozostanie w pamięci? Chyba nie...

• Przeczytane 2024
  • Przeczytane w 2024